Nie tylko wyborcy PiS popierają działania rządu ws. uchodźców. "Ponad...

Nie tylko wyborcy PiS popierają działania rządu ws. uchodźców. "Ponad...

- Lęk przed uchodźcami i przed zagrożeniem płynącym ze Wschodu jest na tyle silny, że potrafi przekroczyć granicę polaryzacji polskiego społeczeństwa - mówił w TOK FM Marcin Duma, prezes IBRIS. Jak dodał, pozytywne oceny działań rządu ws. sytuacji na granicy można znaleźć także po stronie...

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze że lewicowe media choć trochę dostrzegają nastroje społeczne, chociaż szkoda że nie do końca rozumieją przyczyny. Przeciętny człowiek nie ma problemu z tym żeby przyjmować czasowo uchodźców ale uchodźców to znaczy uchodźców. A nie cwaniaków którzy szukają okazji żeby urządzić sobie wygodne życie. Ludzie widzą że to jest jakaś farsa. Manipulacje medialne dzieciaczkami a w rzeczywistości są same silne chłopy. I istota problemu, żeby byli uchodźcy musi być jakieś zdarzenie np wojna. W 2015 powodem była rzekomo wojna w Syrii. Tyle że w związku z tą wojną mieliśmy uchodźców z czarnej Afryki, z krajów gdzie się ludzie rozmnażają jak króliki, tak im źle a rok do roku w każdym z tych państw przybywa ich tyle co ludzi w Polsce żyje. Mieszkańcy biednych państw zawsze chcieli do krajów zamożnych, jedyne co się zmieniło to wola polityków i mediów żeby ich wypuszczać, wbrew prawu, nie patrząc na bezpieczeństwo, nie myśląc o konsekwencjach.

  •  

   pokaż komentarz

   A nie cwaniaków którzy szukają okazji żeby urządzić sobie wygodne życie. Ludzie widzą że to jest jakaś farsa.

   @pss8888: mnie to trochę dziwi, nie mam nic przeciwko imigrantom którzy chcą tu żyć i pracować, dla tych którzy nie chcą pracować tylko żyć z zasiłków Polska nie jest krajem docelowym, tu sobie z zasiłków nie pożyją. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Szczelna ochrona granicy bardziej leży w interesie Niemiec niż Polski, dziwię się że PiS nie używa tego jako karty przetargowej w negocjacjach z UE/Niemcami.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a: Caly problem na granicy powinnien byc finansowany przez UE. To ze pis nie potrafi tego ogarnac swiadczy o totalnej nieporadnosci
   Generalnie pis nie moze tego uzyc jako karty przetargowej, bo pis nie ma czego uzyskac w zamian, szczegolnie obecnie gdy sa postrzegani jako debile, ktorzy by chronic wlasne tylko w PL nawet nie probuja merytorycznie rozmawiac tylko robia teatrzyk dla TVP

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: problem w tym ze to nie sa same silne chlopy, taki jest tylko przekaz TVP. Wiekszosc z nich jest z krajow ktore maja sytuacje naprawde ciezkie. No i nikt nie zamierza ich wpuszczac, to tylko przekaz TVP. Cala roznica zdan pomiedzy pis, a opozycja polega na tym, by na granicy nie lamac praw czlowieka i podstawowych przepisow. To ze na tej granicy umieraja ludzie, a media zostaly wyproszone to jest absolutny skandal i opinia publiczna nie zdaje sobie sprawy jakiej wagi jest to skandal. Procesy beda sie ciegnaly przez lata

  •  

   pokaż komentarz

   Szczelna ochrona granicy bardziej leży w interesie Niemiec niż Polski, dziwię się że PiS nie używa tego jako karty przetargowej w negocjacjach z UE/Niemcami.

   @p_z_a: Problem jest taki, że Niemcy będą ich ciągle odsyłać do nas, dodatkowo będą się dosłownie szlajać i koczować jak na przykład we Francji. A tak to nie mamy problemu my, tylko Białorusini obecnie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: nie ma problemu z przyjmowaniem uchodźców, a nawet z przyjmowaniem imigrantów, ale co innego z przyjmowaniem nielegalnych imigrantów...

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a: Bo polska już jest dotowana na ochronę zewnętrznej granicy UE. Tak jak inne państwa zresztą.

  •  

   pokaż komentarz

   uchodźców ale uchodźców to znaczy uchodźców.

   @pss8888: tzn. kogo? Tylko ludzi uciekających przed wojną? A ludzi szukających lepszego zycia, gdzie mozna zarobić więcej niz 2$ to juz nie wolno przyjmować i w ogóle takim ludziom pomagać?

   A nie cwaniaków którzy szukają okazji żeby urządzić sobie wygodne życie.

   @pss8888: tzn. jakie? Za więcej niz 2$ dziennie? To juz jest to cwaniactwo?

   Manipulacje medialne dzieciaczkami a w rzeczywistości są same silne chłopy.

   @pss8888: Tak same silne chłopy. Moze odstaw stronniczą, główną wykopu i sięgaj tez do innych źródeł. Na granicy są bardzo rózni ludzie, od dzieci, po nastolatków po starych chłopów i baby.

   I istota problemu, żeby byli uchodźcy musi być jakieś zdarzenie np wojna.

   @pss8888: j.w. Tylko wojna upowaznia do szukania lepszego zycia?

   Mieszkańcy biednych państw zawsze chcieli do krajów zamożnych, jedyne co się zmieniło to wola polityków i mediów żeby ich wypuszczać, wbrew prawu, nie patrząc na bezpieczeństwo, nie myśląc o konsekwencjach.

   @pss8888: Clue tej sprawy jest taki ze ludzie dali się wmanewrować w wojnę bandyty, uzurpatora Łukaszenki, POWTARZAM bandyty i uzurpatora łukaszenki (z takimi ludźmi się nie współpracuje, od takich ludzi niczego moralnego nie mozna oczekiwać, czego wielu tutaj nie rozumie) i teraz ci ludzie są spychani z białorusi do polski i z polski spowrotem na białoruś i tak w nieskończoność az wszyscy wymrą albo ktoś w Polsce się zorientuje ze ta nieskończona pętla doprowadzi do ich śmierci.
   Jak wyzej napisałem, łukaszenka to bandyta i polska strona z logicznego punktu widzenia w ogóle nie powinna oczekiwać czegokolwiek rozsądnego od łukaszenki tzn. nie ma zadnego powodu zeby polska uciekała od jakiejkolwiek pomocy, bo to przeciez łukaszenka ich sprowadził. Inteligentni, moralni ludzie nie negocjują z bandytą.

   Oczywiście z powyzszego wpisu nie wynika nic na temat budowy muru czy ochrony granic, więc nie wyciągajcie zbyt daleko idących wniosków z tego co napisałem wyzej

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: Handel ludźmi XVIII i XXI wiek podobieństwa -zapłata handlarzowi ,śmiertelność w drodze ,podróż w nieznane ,zapewniony posiłek . Różnice -płaci niewolni wówczas kupujący ,nie musi pracować oraz brak perspektyw na rozwój i asymilację .Ciekaw jestem jaki procent ówczesnych niewolników zamieniło by się z obecnymi pomimo że po dotarciu mają zapewniony byt a jest brak pracy który jest najbardziej wymiernym symbolem człowieczeństwa .Rozumiem że ówcześni przeżywali traumę i jakiś procent okrutne traktowanie ale po pewnym czasie dla zdecydowanej większości życie się stabilizowało odwrotnie do tych co obecnie próbują dotrzeć .Trauma i stres od dnia wyjazdu ciągnąca się przez lata bezrobocia .

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a: napewno sa po cichu dogadani, niemcy nie moga otwarcie tego przyznac z kilku powodów, spójrz np na to ze angela niechce żadnych kar dla polski

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a: PiS to jełopy co tylko potrafią wszędzie gdzie się pojawią zrobić syf, a Ty o negocjacjach mówisz. Jak znam życie to mur to będzie kolejny wał bo oni tylko kraść potrafią, a mur się rozwali po pierwszym deszczu.

  •  

   pokaż komentarz

   @paul772: Zdajesz sobie sprawę, że jeśli ich wpuścimy, to "bandyta Łukaszenko", jak trafnie go nazwałeś, przyśle kolejnych i kolejnych? Właśnie w interesie i tych biednych zmanipulowanych ludzi i cwaniaków dążących do "socjalnego raju" jest to, aby ich nie wpuszczać. Nie mówiąc już o interesie naszego bezpieczeństwa.

   Wierzę, że nie jesteś trollem, ani jakimś lewicowym maniakiem i przemawia przez Ciebie troska o tych ludzi w lesie. Ale jak chcesz pomóc, to pomaga się u nich na miejscu.

   I tak apropos, Polska jest krajem który najbardziej spośród krajów unijnych pomaga tym ludziom w ich miejscach zamieszkania. I głównie przez hejtowany (przez to, że katolicki) Caritas

  •  

   pokaż komentarz

   mnie to trochę dziwi, nie mam nic przeciwko imigrantom którzy chcą tu żyć i pracować, dla tych którzy nie chcą pracować tylko żyć z zasiłków Polska nie jest krajem docelowym, tu sobie z zasiłków nie pożyją.

   @p_z_a: Większość oburzonych jak najbardziej ma właśnie z tym problem.

   Z drugiej strony brak dyskryminacji w tym temacie jest zwyczajnie niemożliwy; ~każdy z trzeciego świata chciałby się znaleźć w pierwszym. Co jest niezbyt możliwe. Dlatego też uważam że rozsądnym rozwiązaniem jest transformacja tamtych terenów, co niestety obecnie nie jest popularne po żadnej stronie politycznej. A jak było to było robione w debilny sposób, z półśrodkami i ideolo na czele.

   Co nie zmienia faktu że to nie jest w żaden sposób sprawiedliwe i zależy tylko od miejsca urodzenia, więc plucie po tych ludziach jest słabe. Nie rozumiem punktu widzenia wg. którego ludziom się ta pozycja "należy" moralnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Zdajesz sobie sprawę, że jeśli ich wpuścimy, to "bandyta Łukaszenko", jak trafnie go nazwałeś, przyśle kolejnych i kolejnych? Właśnie w interesie i tych biednych zmanipulowanych ludzi i cwaniaków dążących do "socjalnego raju" jest to, aby ich nie wpuszczać. Nie mówiąc już o interesie naszego bezpieczeństwa.

   @Citizen_Kane: dokładnie to wiem.

   Łukaszenka de facto wypowiedział wojnę. I nie da się po prostu z dnia na dzień zaprzestać pojawiania się kolejnych ofiar czy kolejnych imigrantów. Jezeli chcemy zachować najwyzsze standardy empatii/moralności to powinny zostać tam wpuszczone organizacje zajmujące się takimi kryzysami humanitarnymi no i wybudować odpowiedni mur zeby łukaszenka juz nie miał zadnego powodu by przysyłać kolejnych ludzi.
   Ktoś moze powiedzieć ze nie powinniśmy w ogóle w zaden sposób pomagać, bo to ześle kolejnych imigrantów. Tyle ze jest to zachowanie wątpliwie moralnie.
   Odpowiednia pomoc powinna tam przyjść, oczywiście prawdopodobnie ześle to kolejnych uchodźców do czasu wybudowania odpowiedniego muru. Ci kolejni uchodźcy to jest koszt zachowania ludzkiej twarzy tzn. pomocy ludziom. Jest to koszt który łukaszenka spowoduje wywołaniem tej wojny. Wojna zawsze ma jakieś koszty, teraz pytanie czy ta wojna będzie miała koszty w ludziach czy koszty liczone w zwykłych złotówkach/dolarach (pomoc kosztuje). Nalezymy do UE i UE powinna nam w tej sytuacji pomóc, bez względu na to jaki mamy rząd. I UE pewnie pomoze o ile rząd się o to zwróci w jakikolwiek sposób.

   Oczywiście mozna się zachować jak znieczuleni ludzie w chinach co przechodzą obojętnie obok zwłok na chodniku tyle ze nie ma to nic wspólnego z dobrem.

  •  

   pokaż komentarz

   @paul772: Z rozczuleniem jakieś półtora miesiąca temu obejrzałem materiał, jak ludzie ze wsi przygranicznych organizowali proste jedzenie (co to kto miał-ziemniory, margaryna, woda) dla ludzi na granicy. Ludzkie byłoby im pomóc, ale trzeba patrzeć bardziej długofalowo. Jak napisałem wcześniej - pomożemy tym, przyjdzie jeszcze więcej.

   I tak btw. Bywam czasem u kumpla w Berlinie. I grubą przesadą jest narracja, że Niemcy upadają a na każdym kroku czyha "uchodźca" za kosą, byleby okraść, zabić, zgwałcić. Jak to głosi turbo-prawicowa narracja od 2015. Ale zawsze jak tam jestem, czuję się mniej bezpiecznie niż w PL

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad:

   To ze pis nie potrafi tego ogarnac swiadczy o totalnej nieporadnosci

   Akurat to ogarniają dobrze. Wystarczy żeby szury z lewicy nie przeszkadzały.

  •  

   pokaż komentarz

   Z rozczuleniem jakieś półtora miesiąca temu obejrzałem materiał, jak ludzie ze wsi przygranicznych organizowali proste jedzenie (co to kto miał-ziemniory, margaryna, woda) dla ludzi na granicy. Ludzkie byłoby im pomóc, ale trzeba patrzeć bardziej długofalowo. Jak napisałem wcześniej - pomożemy tym, przyjdzie jeszcze więcej.

   I tak btw. Bywam czasem u kumpla w Berlinie. I grubą przesadą jest narracja, że Niemcy upadają a na każdym kroku czyha "uchodźca" za kosą, byleby okraść, zabić, zgwałcić. Jak to głosi turbo-prawicowa narracja od 2015. Ale zawsze jak tam jestem, czuję się mniej bezpiecznie niż w PL

   @Citizen_Kane: organizacje międzynarodowe od pomocy humanitarnej zbudowałyby miasteczka dla tych uchodźców i dla tych co przyjdą jeszcze przed zbudowaniem muru. Polski podatnik nie zapłaciłby nawet z tego jednego grosza. A później organizowałoby im się powroty do domu, ewentualnie azyle dla tych najbardziej potrzebujących albo część po prostu imigrantów rozpoczęłaby normalną drogę prawną do wejścia do UE.

   I to jest jedyna opcja zeby na granicy zaraz się nie pojawiło kilkadziesiąt trupów (juz teraz jest 10 chyba). Teraz to wygląda tak ze obie straze graniczne tylko przepychają tych ludzi z jednej strony na drugą, czasami niektórych zabiorą do jakiegoś ośrodka.

   Jak napisałem wcześniej - pomożemy tym, przyjdzie jeszcze więcej.

   @Citizen_Kane: Nie wiem czemu sie tym przejmujesz, ci ludzie zyliby w miasteczkach/ośrodkach organizacji pomocy humanitarnej. To jest niski koszt, którego byś nawet nie poniósł, w porównaniu do obecnej polityki która prowadzi do śmierci ludzi, zwłaszcza teraz jak jest zimno.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a poerdol sobie takie głupoty warszawiaku. Idź porozmawiaj z ludźmi którzy mieszkają przy granicy. Ja rozmawialem. Boją się tych ludzi, niektorzy mieszkają sami. Wychodzę rano jak jedzie wojsko ja zmianę, machają i pozdrawiają. Przynoszą jedzenie na punkty, kanapki, kiełbaski itp. Są wdzięczni i cieszą się ze jest wojsko. A te p%@$y z Warszawy chcą ich przyjmować.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrimoUltimo: boją się też 5G, szczepionek i diabła Tuska, co z tego wynika? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   I to jest jedyna opcja zeby na granicy zaraz się nie pojawiło kilkadziesiąt trupów (juz teraz jest 10 chyba).

   @paul772: LOL, ale przecież o to chodzi żeby trupów na granicy było JAK NAJWIĘCEJ!!!! Bo to jest jedyna rzecz która może odstraszyć kolejnych chętnych.

   ci ludzie zyliby w miasteczkach/ośrodkach organizacji pomocy humanitarnej

   Tak, tak, oczywiście... żyliby sobie spokojnie... na czyj koszt? ach tak, organizacji humanitarnych, a co jeśli te w pewnym momencie rozłożą ręce i powiedzą "więcej kasy nie mamy"?
   I oczywiście, te tłuuumy będą sobie żyć... i wcale, ale to wcale nie zaczną one dziwnym trafem z nich wyparowywać i potem znajdywać bóg wie gdzie w całej europie (w tym i polsce) gwałcących, podkładających bomby i w ogóle mających w głębokiej dupie prawo (skądinąd słusznie, bo przecież już raz złamali je bezkarnie przekraczając granice) no bo przecież, jak ich upilnujesz w tych twoich miasteczkach? Ogrodzisz drutem kolczastym i postawisz strażników z karabinami maszynowymi? Niech zgadnę, pierwszy byś zaczął wyć do księżyca że to byłoby nie-hu-ma-ni-tar-ne

  •  

   pokaż komentarz

   LOL, ale przecież o to chodzi żeby trupów na granicy było JAK NAJWIĘCEJ!!!! Bo to jest jedyna rzecz która może odstraszyć kolejnych chętnych.

   @dwaemu: dzizys ja p%?$?#?e... jak byś doszedł do władzy to byłbyś drugim łukaszenką xDD Jak będziesz miał 40, 50 lat to moze zmądrzejesz i będziesz z poczuciem zenady czytał te swoje dyrdymały

   jak ich upilnujesz w tych twoich miasteczkach?

   @dwaemu: tak samo jak pilnuje się granicy?

   ach tak, organizacji humanitarnych, a co jeśli te w pewnym momencie rozłożą ręce i powiedzą "więcej kasy nie mamy"?

   @dwaemu: tak się nie stanie z dnia na dzień. Myślisz ze nie mają polityki pienięznej? Ludzi zatrudnionych w tej kwestii? Obudza się drugiego dnia i nagle z 100 mln budzetu będą mieli okrągłe zero?

  •  

   pokaż komentarz

   dzizys ja p%#@$##e... jak byś doszedł do władzy to byłbyś drugim łukaszenką xDD Jak będziesz miał 40, 50 lat to moze zmądrzejesz i będziesz z poczuciem zenady czytał te swoje dyrdymały

   @paul772: Ojej, jak ślicznie mnie odmładzasz, dziękuję ci młody człowieku. No dobrze, specjalnie dla ciebie przeczytałem jeszcze raz i wiesz co? Myliłeś się. Jak ze wszystkim zresztą.

   tak samo jak pilnuje się granicy?

   Czyli jak? KONKRETY proszę

   tak się nie stanie z dnia na dzień.

   Oczywiście że się stanie, i stanie się to z dnia na dzień. A to choćby dlatego, że fala nachodźców będzie wzbierała wartko, miasteczka będą pękały w szwach i trzeba będzie robić nowe. W pewnym momencie okaże się że nie ma kasy nawet na te które już stoją. Tymczasem szefostwo przeróżnych chartytatywnych organizacji nie podlega nam, i ich autonomiczna decyzja o (choćby i częściowym) wycofaniu się z tego interesu będzie mogła nastąpić w dowolnym momencie pod dowolnym pretekstem. Zgaduj zgadula, kto wtedy zostanie z problemem hordy ludzi zamkniętych w obozowiskach wściekłych na nasz kraj i nasze władze, że są zmuszani aby w nich siedzieć

  •  

   pokaż komentarz

   @paul772: Jestes oderwany od rzeczywistosci. Ktos Ci juz tu pisal. Nastroj po 28 dniach kwarantanny mam taki ze bym juz komus zrobil chetnie krzywde. Dobrze ze dzis wychodze. Ale sam po sobie widze ze "oboz" to najlepsza droga do radykalizacji. A jestem generalnie pacyfista.

 •  

  pokaż komentarz

  Każdy normalny człowiek nie chce w swoim kraju i to się nazywa instynkt samozachowawczy, a nie jest on powiązany z żadną partią polityczną. Na granicy nie stoją żadni uchodźcy tylko wycieczkowicze otumanieni wizją lekkiego życia na socjalu w Niemczech dlatego powinniśmy zrobić wszystko by zatrzymać ich tam, gdzie obecnie są.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: Jeśli człowiek dla swojego strachu godzi się na łamanie praw innych, to nie jest normalny

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad: dokładnie, zamiast iść na przejście graniczne to tną drut w lesie. Normalni to nie są

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad: Jakie łamanie praw innych? Jaki niby mamy obowiązek wpuszczać do Polski turystów z Białorusi, nielegalnie przekraczających granicę? Nie jesteśmy im nic winni, sami znaleźli się tam gdzie są, na własne życzenie, bo zachciało im się wygodnego życia na zasiłkach w Europie. Niech ich diabli wezmą, razem z tym wąsatym burakiem Łukaszenką.

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: ktoś naprawdę sądzi, że Ci „uchodźcy” chcą do Polszy? Oni chcą jedynie przemaszerować do Niemiec

  •  

   pokaż komentarz

   @Libertarian90: Uważaj, bo zaraz usłyszysz, że push-back jest nielegalny i w ogóle to my łamiemy Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Ja nie wiem co niektórzy mają w głowach, że w takiej sytuacji próbują doszukiwać się winy po naszej stronie, nikt tu tych migrantów nie zapraszał, stać ich było, by sobie lecieć do Białorusi, cały ten cyrk zorganizował Łukaszenka, niszczą zasieki, nielegalnie przekraczają granicę i co, mamy ich jeszcze przytulić i pogłaskać?

   W takiej sytuacji, gdyby nie to, że zaraz się opinia międzynarodowa oburzy to tam powinny lecieć co chwilę serie ostrzegawcze, a jak nie pomoże to armatki wodne, broń soniczna, gaz i przeganiać, aż się nauczą, że to nie jest piknik. Przykre, że ci ludzie są biedni i się chwytają takich szaleńczych prób na poprawienie swojego losu, ale cholera jasna, jak nie są w stanie w legalny sposób dostać się do naszego kraju to nie mamy żadnego obowiązku ich tu przyjmować, a wręcz musimy ich zatrzymać, bo inaczej po cholerę nam te granice jak tu sobie każdy będzie mógł wejść jak do siebie, tylko wystarczy że popłacze przed kamerami o tym jak mu źle?
   Lewica niech tam wraca do swojego sojowego latte i niech nie przeszkadza przy poważnych problemach.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad: a kim ty jesteś by ustalać które zachowania są normalne a które nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @snusmumriken1971: czy ja cokolwiek ustalam?

   @Libertarian90: dalej sluchaj TVP. Nikt nie mowi o wpuszczniu ich do PL, to wymysl TVP i pis. Nie daje nam to jednak przyzwolenia na łamanie prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad: stwierdziłeś się że nienormalni są ci co wybrali bezpieczeństwo i komfort psychiczny . Nikt karmelkowym nie kazał tu zap?$?%$%ać. Mają swoje kraje lub ostatecznie inne kraje arabskie do wyboru. Tam się łatwiej odnajdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @snusmumriken1971: Nieprawda. Akceptacja dla łamania praw człowieka nie jest normalna, tym bardziej ze nie wierze sie z utrata bezpieczenstwa. Nie ja ustalam prawo, wiec nie ja decyduje.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad: To niech sobie żyją na tej Białorusi a nie koczują na granicy i wołają "Germany".
   I tak trafili już do lepszego kraju niż swój. Życie w zachodniej Europie na socjalu nie jest prawem człowieka

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad: Ty a co nas obchodzą ludzie co są na białorusi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie widziałem żadnego płaczącego nad losem tych z koreii północnej. To inni ludzie? I pytanie które zawsze zadaje tych wszystkim wrażliwym. Jak wiele swojej pensji jesteś w stanie oddać na migrantów 50% a może 80% ( ͡° ͜ʖ ͡°) No dajesz przecież oni są tacy biedni bo zapłacili po kilka tysięcy dolarów aby ktoś ich przerzucił do europy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad: Zatem powiedz mi, które konkretnie prawo jest obecnie łamane? Z polskiej strony żadne, łamią je białoruskie służby, wykorzystując rzesze niezbyt lotnych ludzi do szturmu na nasze granice.

   TVP? Poważnie? Nie oglądam TV od jakichś 15 lat, zatem nie wiem jaka jest obecna retoryka telewizyjnych stacji głównego nurtu. Nie interesuje mnie ten ściek, jednakże widzę co się dzieje i nie potrzebuję do tego opinii innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Libertarian90: wywożenie ludzi do lasu jest łamaniem prawa, ile można tłuc to samo, a wypok wie lepiej

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad: Dokładnie, ile można tłuc to samo? Zatem zapytam raz jeszcze - jakie prawo jest łamane? I co służby według ciebie powinny robić? Pewnie wpuszczać wszystkich jak leci i latami utrzymywać ich w ośrodkach, bo nie wiadomo dokąd ich odsyłać, gdyż nie mają dokumentów, a żaden kraj w Europie ich nie chce? Służby bardzo dobrze robią, wypychając tę hołotę z powrotem do ruskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Libertarian90: masz dziesiatki analiz prawnych na ten temat. Co powinnismy robic? Dzialac zgodnie z prawem. Zaprosic frontex i wszystkimi kosztami obciazyc UE. Ostatnim zdaniem udowadniasz ze jestes zwyklym idiota.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-sad: Taa, licz na to, że UE będzie skłonna pomóc. Tak jak w Grecji pomagali, gdy miała tam miejsce afrykańska inwazja kilka lat temu. Skończyłoby się pewnie tak, że Frontex wpuszczałby wszystkich, a Niemcy zamknęłyby granicę z Polską, bo mają już wystarczająco inżynierów i lekarzy. A idiota to jesteś wyłącznie ty.

 •  

  pokaż komentarz

  To powinna być lekcja dla opozycji - że na imigrantach się przegrywa/wygrywa wybory w Polsce.

 •  

  pokaż komentarz

  Coś co było wiadomo od początku. PIS zrobił szopkę, aby nabić punkty procentowe, a opozycja koncertowo dała się podpuścić. Aż trudno byłoby mi uwierzyć, że PIS i PO/Lewica ze sobą nie współpracują.

 •  

  pokaż komentarz

  Manipulacja polegająca na używaniu "uchodźcy" zamiast "migranci".

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna