"Muzealne" myśliwce służą w Chinach jako drony?

@BezDobry defence24.pl #militaria

Pojawiły się zdjęcia satelitarne sugerujące, że Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza w swoich bazach lotniczych wystawiły flotę kilkudziesięciu bezzałogowych statków powietrznych, które są odnowionymi myśliwcami J-6, czyli lokalnym wariantem radzieckiego MiGa-19, myśliwca z lat...

 •  

  pokaż komentarz

  Stare samoloty zazwyczaj się wykorzystywało jako bezzałogowe cele powietrzne, do treningów przeciwlotników, więc to nic nowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ozero może tak a może nie. Chiny wg niektórych portali branżowych mają bardzo zaawansowane projekty SI. Stąd specjaliści od obronności mają uzasadnione podejrzenia, że te myśliwce mogą być przekształcone w drony bojowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @BezDobry: I tak i nie, przerabianie starych samolotów na drony, (samolotów, które nie mają miejsca na elektronikę) jest raczej nie opłacalne. Lepiej wyprodukować od podstaw dron. Co do innego przeznaczenia tych samolotów, bardziej bym się zastanawiał nad pociskami-samolotami naprowadzanymi zdalnie na cel.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ozero przy obecnym problemie z dostępnością półproduktów w przemyśle, wydaje mi się że przerabianie starych samolotów (których mają setki), jest najprostszym i najszybszym sposobem na zwiększenie potencjału uderzeniowego własnego lotnictwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @BezDobry: Ale wiesz, że te stare maszyny by spełniać "wymagania nowoczesnego pola walki" tak czy siak wymagałyby tony nowych rzeczy o ile mają być czymś innym niż wabikiem/celem

  •  

   pokaż komentarz

   @Ozero: Chodzi o coś innego
   Są pogłoski że Chiny ten złom trzymają w gotowości w jakiś tam podziemnych kompleksach.
   Natomiast aktualnie pewnie traci to sens bo tracą zdolności serwisowania tego a wyszkoleni na tym piloci już się kruszą. Szkolić nowych nie ma sensu złomu remontować również. No ale jak jest na stanie to można wykorzystać.

   @Dodwizo:
   Ale taki mig 19 a jeszcze lepiej 21 to całkiem szybki cel wymagający śledzenia a nawet zestrzelenia. Jak poleci takich celów więcej to może się pojawić problem. To się nazywa atak saturacyjny. Za taką zasłoną może się skryć prawdziwy atakujący lub taki samolocik może w coś przywalić. Po prostu nie będą miec pilotów i obsługi do tego ze względu na wiek ludzi.

   @Ozero: Chiny jak kiedyś zsrr mają "inną" ekonomie. Jak wyjmiesz pilota fotel instalacje tlenowe etc to placu masz nadmiar przy dzisiejszym poziomie miniaturyzacji.

   @BezDobry: Wg mnie to oni to skreślają ze stanu bo mają tego dużo na wypadek W ale tracą zdolności utrzymania tego tak jak i piloci ze względu na wiek przestają być rezerwą. Maja to stoi ale za chwile przydatne już do niczego nie będzie to można zurzyć puki się da..

 •  

  pokaż komentarz

  Wyłącznie w celu pobudzenia obrony plot. Takie bez załogowe kamikadze do niszczenia obrony plot