Po wizę imigracyjną do USA Rosjanie muszą jechać teraz do Warszawy

Po wizę imigracyjną do USA Rosjanie muszą jechać teraz do Warszawy

Departament Stanu wskazuje, że wina leży po stronie Moskwy.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy z tego wynika, ze zanim dostana wize do USA beda musieli sie najpierw ubiegac o wize Schengen, czy tez moga tu przyjezdzac bez wiz?

 •  

  pokaż komentarz

  Nawet Bareja by tego nie wymyslil co sie dzieje w rzeczywistosci. ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  "Mogę potwierdzić, na liście figurują USA - oznajmiła rzeczniczka rosyjskiego MSZ, odnosząc się do dekretu Władimira Putina w sprawie "nieprzyjaznych działań innych państw". Na ambasady krajów "nieprzyjaznych" zostaną nałożone ograniczenia w zatrudnianiu Rosjan. "
  https://tvn24.pl/swiat/rosja-msz-usa-na-liscie-krajow-nieprzyjaznych-lawrow-ostrzega-stany-zjednoczone-o-ewentualnych-kolejnych-krokach-5077441

  "rosyjska państwowa telewizja Rossija 1 opublikowała wspomnianą listę, na której – wśród dziesięciu krajów – znalazła się Polska. Ostatecznie rosyjski rząd zdecydował, że zostaną na niej umieszczone tylko dwa państwa."
  "Na liście opublikowanej przez Rossija 1 znalazły się USA, Polska, Czechy, Litwa, Łotwa, Estonia, Wielka Brytania, Kanada, Ukraina i Australia. "
  "Lista została zatwierdzona w piątek 14 maja. Ostatecznie znalazły się na niej tylko USA i Czechy."
  "Według tego dokumentu Czechy mogą zatrudniać w swoim przedstawicielstwie dyplomatycznym w Rosji maksymalnie 19 pracowników spośród mieszkańców Rosji, a Stany Zjednoczone - ani jednego."
  https://www.tvp.info/53813318/rosja-lista-nieprzyjaznych-panstw-rosyjski-rzad-zatwierdzil-liste-sa-na-niej-usa-i-czechy

  •  

   pokaż komentarz

   Rosja grozi dopisaniem Polski za usuwanie radzieckich pomnikow:
   https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-tworzy-liste-nieprzyjaznych-krajow-msz-o-kryterium-wskazuje-na-polske/pqt5dq8

   "Wiceszef MSZ Michaił Bogdanow zasugerował, że lista może zostać rozszerzona, a jednym z kryteriów może stać się stosunek państw do sowieckich pomników z II wojny światowej. W jego ocenie dochodzi w tym obszarze do "ignorowania porozumień".

   - Najbardziej uderzającym przykładem takiego podejścia jest Polska, gdzie władze wymyśliły pojęcie "symbolicznych pomników podlegających dekomunizacji" - powiedział Bogdanow na spotkaniu Rosyjskiego Komitetu Organizacyjnego "Zwycięstwo". Dodał, że działanie polskich władz ma być sprzeczne z postanowieniami polsko-rosyjskiego porozumienia o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji z 1994 r.

   Stanowisko Polski brzmi: porozumienie to dotyczy tylko cmentarzy wojennych, a stojące poza nekropoliami pomniki muszą zniknąć, ponieważ gloryfikują komunizm.

   W ocenie Bogdanowa, Polska zaniedbuje prowadzenie spisu miejsc pamięci sporządzonego w 1997 r. - Dokument liczył 561 obiektów. Obecnie przetrwało ich tylko 112. Zlikwidowano z naruszeniem umów 449 radzieckich pomników, znajdujących się poza cmentarzami - oświadczył.

   - Uważamy, że możliwe jest rozważenie stosunku obcych państw do rosyjskiego dziedzictwa pamięci i pamięci historycznej jako jednego z kryteriów wciągnięcia na listę "nieprzyjaznych krajów" - oświadczył wiceszef MSZ Rosji.

   O pomnikach w czasie posiedzenia komitetu mówił też prezydent Władimir Putin. Wzywał do zdecydowanych działań w celu ich ochrony zagranicą. Podkreślił, że w niektórych krajach miejsca pamięci żołnierzy poległych podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej są "bezczeszczone i niszczone"."

  •  

   pokaż komentarz

   "Do potężnej eksplozji składu amunicji we Vrběticach doszło 16 października 2014 roku. Zginęły wówczas dwie osoby. W grudniu doszło do kolejnego wybuchu, jednak nikomu nic się nie stało.

   Jak opisywały media, w składach były dziesiątki bomb lotniczych, tysiące granatów i pistoletów maszynowych oraz prawie cztery miliony nabojów. Magazyny były wynajmowane przez ostrawską firmę Grupę Imex."

   "Wczoraj jednak rząd czeski poinformował, że zgodnie z ustaleniami służb, w wybuch byli najprawdopodobniej zamieszani agenci rosyjskiego wywiadu. I to nie byle kto - chodzi o Aleksandra Miszkina i Anatolija Czepigę, funkcjonariuszy odpowiedzialnych m.in. za próbę zabójstwa byłego agenta GRU Siergieja Skripala w brytyjskim Salisbury.

   Ludzie o wielu nazwiskach
   Jak podaje magazyn "Respekt" Miszkin i Czepiga przyjechali do Czech 13 października 2014, a więc kilka dni przed eksplozją we Vrběticach. W dniu katastrofy z kolei wrócili do Moskwy przez Austrię. Czeska policja poinformowała, że używali paszportów na nazwiska Rusłan Boszyrow i Aleksander Petrow - tych samych, które mieli z sobą kilka lat później podczas lotu do Wielkiej Brytanii."

   "Celem wyprawy Miszkina i Czepigi od początku był magazyn we Vrběticach. Każdy bowiem, kto chce odwiedzić obiekt np. w celach biznesowych, musi wcześniej powiadomić o tym zarządców. I tak rosyjscy agencji wysłali maila, kiedy by chcieli przybyć. Musieli dostarczyć także skany paszportów. Te były jednak różne od tych, których wykorzystywali do przekraczania granic - dokumenty były na nazwiska Rusłan Tabarow i Nikołaj Popa.

   Po krótkim pobycie w Pradze Czepiga i Miszkin pojechali na północ Czech, gdzie zatrzymali się w niewielkim hotelu w Ostrawie. Pozwolenie na odwiedzenie składu obowiązywało w okresie od 13 do 17 października. Do eksplozji doszło 16 października o godz. 9:25. "

   "Czeska policja na razie jednak nie ma twardych dowodów na to, że rosyjscy agenci osobiście weszli do kompleksu.

   Policja pracuje nad hipotezą, że do eksplozji miało dojść w trakcie transportu. Do wybuchu doszłoby więc przedwcześnie.

   Ostrawska firma zaprzecza wizycie
   Przedstawiciel Grupy Imex Radek Ondruš powiedział, że nigdy nie słyszał nazwisk agentów, ani nikt taki nie pojawił się na terenie składu. Powiedział, że owszem, w tych dniach przyszła prośba o zezwolenie, jednak nie składali jej Rosjanie. Chodziło o dwie osoby, ale ostatecznie nie zgłosiły się"

   https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosyjscy-szpiedzy-w-czeskich-vrbeticach-w-tle-otrucie-bulgar,nId,5177065#crp_state=1

 •  

  pokaż komentarz

  No, to teraz trzeba ogłosić, że wizy dla Rosjan wydaje tylko ambasada w Waszyngtonie ;-)

Dodany przez:

avatar hahacz dołączył
28 wykopali 11 zakopali <1 tys. wyświetleń