Turcja wyrzuca ambasadorów 10 sojuszniczych państw. Izrael oburzony...

Turcja wyrzuca ambasadorów 10 sojuszniczych państw. Izrael oburzony...

Turecki przywódca Recep Tayyip Erdogan polecił ministrowi spraw zagranicznych Mevlütowi Çavuşoğlu wyrzucić z kraju dziesięciu ambasadorów. Pośród nich są dyplomaci z USA i siedmiu

 •  

  pokaż komentarz

  Kavala został oskarżony o finansowanie i wspieranie zamachu stanu w Turcji, który miał odsunąć od władzy obecnego prezydenta. To założyciel m.in. Open Society Foundation w Turcji, należącej do międzynarodowej sieci organizacji stworzonej przez George’a Sorosa

  Gdyby jakaś zagraniczna organizacja próbowała przeprowadzić zamach stanu w Izraelu, to Mosad wszystkim w to zamieszanym popełniłby samobójstwo. Bez więzień, procesów i rozgłosu. Skutecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: Jakie samobójstwo. By ich najnormalniej brutalnie zap#$$@@#ił

  •  

   pokaż komentarz

   @troloking: Nie. Popełnił by im samobójstwo. Różnym sposobem i w różnej sytuacji. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   próbowała przeprowadzić zamach stanu

   @cerastes: alej w artykule jest czym według Erdogana jest ten "zamach stanu"

   trafił do więzienia w 2017 r. za próbę obalenia rządu Erdogana poprzez zorganizowanie protestów w parku Gezi w Stambule

   uuła, protest w parku, poważna sprawa XD żeby się Erdoganem zachwycać to naprawdę trzeba mieć nie po kolei w głowie. No ale polaczki w komentarzach tego znaleziska widać lubią żyć pod butem (byle Złemu Zachodowi zrobić na złość) to i Erdogan im podpasuje

  •  

   pokaż komentarz

   @Razor_wwa: Oni się nie bawią w ten sposób. Gdy chcą wykończyć kogoś kto grozi ojczyźnie najnormalniej wysyłają oddział. Tuszowaniem zajmują się państwa w których dokonano zamachu aby nie było że antysemityzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: Wypopek jak pies Pawłowa - widzi Soros i żydzi to choćby chcieli oddać nerkę dla jego siostry to wie, że to spisek. Co z tego, że jeśli patrzeć na rachunek zysków i start to na samej próbie zamachu stanu z 2016 najwięcej zyskał Erdogan, bo zrobił kosmiczne czystki wszędzie i umocnił swoją władzę. Typowa konserwa jest typowa, nie ważne, że represjonują, ważne, że lewaków dupa boli.

 •  

  pokaż komentarz

  Inflacja szaleje, gospodarka w rozsypce ale co tam, to są prawdziwe problemy. Najważniejsze żeby żymianom #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) dowalić co nie?

  źródło: ei_1635248937419.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Się tam nagromadziło szpiegostwa nimi w końcu to Turcja czyści...

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze wiedzą co robią. Żydki pewnie dupa piecze

  Kavala został oskarżony o finansowanie i wspieranie zamachu stanu w Turcji, który miał odsunąć od władzy obecnego prezydenta. To założyciel m.in. Open Society Foundation w Turcji, należącej do międzynarodowej sieci organizacji stworzonej przez George’a Sorosa, amerykańsko-węgierskiego miliardera pochodzenia żydowskiego. W 2018 roku Fundacja zaprzestała wszelkiej działalności w Turcji. Biznesmen i działacz na rzecz praw obywatelskich, trafił do więzienia w 2017 r. za próbę obalenia rządu Erdogana poprzez zorganizowanie protestów w parku Gezi w Stambule. Zarzucono mu również szpiegostwo w 2013 roku. W sprawie Kavali interweniował Europejski Trybunał Praw Człowieka, domagając się jego uwolnienia ze względu na brak „solidnych dowodów”, mających świadczyć o jego winie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JanDiabel: Zdajesz sobie, że przy Turcji polska prokuratura jest zupełnie niezależna:

   Na mocy dekretu prezydenta Erdoğana w lipcu 2016 zamknięto 1043 prywatnych szkół, 1229 charytatywnych fundacji, 15 uniwersytetów, 35 placówek medycznych oraz zdelegalizowano 19 związków zawodowych[25].

   29 lipca 2016 Najwyższa Rada Wojskowa Turcji (YAS) awansowała 99 pułkowników na generałów; awansowała 16 generałów oraz admirałów; 48 wysłała na emeryturę; dotychczasowy zastępca sił zbrojnych, gen. Yasar Guler, został dowódcą żandarmerii; szef sztabu gen. Hulusi Akar, pozostanie w szeregach armii, a także kilka innych dowódców piechoty, marynarki wojennej oraz lotnictwa[26].

   Do 29 lipca 2016 tureckie władze zamknęły ponad 130 redakcji i tytułów medialnych, nakazy aresztowania wydano dla ponad 89 dziennikarzy, wydawców i pracowników tureckich mediów[26]. European University Association ogłosiło pod koniec lipca 2016, że w wyniku represji dokonywanych przez władze po puczu z pracy zwolniono ponad 15 tys. naukowców oraz 1577 dziekanów uczelni różnego typu[27].

   Liczba zatrzymanych pod zarzutem popierania puczu według danych z 30 lipca 2016 wyniosła 18 tys. a około 10 tys. zostało aresztowanych. Około 50 tys. osób unieważniono paszporty[28].

   W lipcu 2016 władze Turcji zawiesiły obowiązywanie na terenie kraju Europejskiej Konwencji Praw Człowieka[29].

   Premier Turcji Binali Yıldırım ogłosił 17 sierpnia 2016, że do tego czasu ze względu na powiązania z puczem zatrzymano 40 029 osób, spośród których 20 355 osób nadal przebywa w areszcie. Premier oświadczył też, że pracy pozbawiono łącznie 79 900 osób[30].

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_stanu_w_Turcji_(2016)#Nast%C4%99pstwa

 •  

  pokaż komentarz

  Przed chwilą w radiu mówili, że jednak nie wyrzuca. Chyba ambasadorzy odpuścili.