Naukowcy wiążą szczepionki na covid z siedmioma powikłaniami neurologicznymi

Naukowcy wiążą szczepionki na covid z siedmioma powikłaniami neurologicznymi

Na podstawie danych o 32 mln zaszczepionych Brytyjczykach naukowcy oszacowali, że szczepienie Astrą wiąże się z dodatkowymi 38 przypadkami zespołu Guillaina-Barrégo na 10 mln osób, a szczepienie Pfizerem z dodatkowymi 60 przypadkami udaru krwotocznego na 10 mln osób - głównie kobiet.

 •  

  pokaż komentarz

  Covidianie wrzucą zaraz tabelki i wykresiki że szczepionki są bezpieczne!

 •  

  pokaż komentarz

  moze dlatego pfizer jest zwolniony z odszkodowan

  •  

   pokaż komentarz

   @arturmacho: Ta ich umowa aż prosi się o zrobienie jakiegoś wałka, nikt ich nie pozwie, rządy nie mają prawa źle o ich mówić, nikt ich produktów nie sprawdza, korpo mogą tam wsadzić co zechcą i robić sobie eksperymenty, Niemców zaszczepią taką wersją, a Polaków taką i tak dalej. W większości krajów służba zdrowia już poddana cyfryzacji, wszystkie dane o zdrowiu wylądują na biurku tej korpo, w Polsce też szybcikiem to niedawno wprowadzili, ciekawe czemu. Tak więc teraz mają grupę królików doświadczalnych w liczbie milionów i jeszcze im za to płacą XD Złoty biznes dla kartelu.

 •  

  pokaż komentarz

  38 na 10000000 i 60 na 10000000. Te wyniki są na granicy błędu statystycznego. Demagogia w czystej postaci. Ja p$?!%@#e czego to paranoik nie zrobi, aby swoja paranoję zracjonalizować. Paranoję się leczy. W naszych szpitalach pod respiratorami ponad (powtórzę PONAD) 9 na 10 pacjentów to osoby niezaszczepione. Zakop za demagogię.

  •  

   pokaż komentarz

   W naszych szpitalach pod respiratorami ponad (powtórzę PONAD) 9 na 10 pacjentów to osoby niezaszczepione
   @Anacron: xD Bo taką papkę ci na tvn-ie zaserwowali to tak jest? W uk prawie wszyscy są zaszczepieni i umiera po sto kilkadziesiąt osób dzień w dzień.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopowicz1234: nie TVN tylko sąsiad który jest lekarzem na oddziale intensywnej terapii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porgam: potwierdzony danymi nie tylko z Polski, więc nie baw się w demagogię proszę i nie racjonalizuj swojej paranoi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anacron: żeby podsumować, to jest jakieś 250 przypadków GBS i 360 udarów krwotocznych dla całej populacji Wielkiej Brytanii. I teraz żeby to skontrastować, to samych śmierci , JEDNEGO DNIA, w szczycie pandemii w UK było 1800, a do tej pory umarło około 140000.

   Ludzie nie umieją w matematykę dużych liczb i wolą przerzucać się emocjami, ale dobrze, że ich punktujesz.

   .

  •  

   pokaż komentarz

   @alex-fortune: Wiesz, bo jak umrze 20 osób to dramat, a jak 100000 to statystyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @alex-fortune: to doleję oliwy do ognia.

   Teoretycznie 1 na 220000 (słownie dwieście dwadzieścia tysięcy) zaszczepionych będzie miał powikłania po szczepieniu przeciw Covid! Mniej więcej połowa dość poważne. No trochę więcej niż połowa. Dużo?

   1 na 140000 (słownie jeden na sto czterdzieści tysięcy) ludzi regularnie jeżdżących na rowerze zginie podczas tej czynności. Idźmy dalej. 1 na 16000 (słownie jeden na szesnaście tysięcy) wielbicieli wysokich gór zginie podczas wędrówki po nich (nie wspinaczki, wędrówki). A prezerwatywa statystycznie pęka aż w 2 przypadkach na każde 100 użyć (słownie w dwóch na sto), co może zaowocować niechcianą ciążą, chorobą weneryczną w tym AIDS i także śmiercią. A mimo to jeździcie rowerem, łazicie po górach i się pieprzycie a zaszczepić się nie chcecie, mimo że da to Wam 98% (słownie dziewięćdziesiąt osiem procent) pewności że nie wylądujecie pod respiratorem nawet jeśli zachorujecie. Gdzie logika kurwa?

   Światem czy się to komuś podoba czy nie, rządzi rachunek prawdopodobieństwa i ludzie którzy potrafią go zastosować w praktyce osiągają sukces. Tyczy się to każdej decyzji jaką podejmujecie. Nie tylko tego, czy się zaszczepić, czy nie. Przykładów z konkretnymi liczbami mógłbym podawać do rana. W tym ten, że prawdopodobieństwo trafienia szóstki w Lotto to 1 do 14000000 (słownie jeden do czternastu milionów), a wielu ludzi naiwnie i uparcie traci tam swoje pieniądze.

   Może na chwilę zapomnijmy o spisku światowym, o chipach w szczepiące... Hmmm, choć faktycznie przyznaję, ja otwieram swoje auto i rozbrajam alarm w nim dotykając klamki palcem (serio, serio, mogę pokazać). A kolega ponoć jak zamyka oczy to przegląda redtube. Tu niestety musimy wierzyć mu na słowo. Ponoć rwie mu czasami, ale to ponoć nie wada samej szczepionki, a wina T-Mobile albo Tuska (nie pamiętam).

   Więc tak serio znów, gdzie logika k!$@a i kto w temacie szczepień przeciw Covid w świetle powyższych liczb - że pozwolę sobie na pytanie z tezą - jest naprawdę hazardzistą i głupkiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Anacron: złomowanie matematyką to najlepszy rodzaj złomowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) winszuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @alex-fortune: ale nie potrafię niestety wyliczyć w jakim stopniu chodzenie do kościoła i picie wody źródlanej uchroni kogoś przed Covid i chyba to bardzo zły prognostyk, chociaż z drugiej strony jak ktoś wierzy że ktoś kiedyś po wodzie chodził a potem zabili go i uciekł to żadne liczby do niego nie przemówią. W końcu gdy spojrzymy pod nogi, to ziemia nadal wydaje się płaską.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anacron: To wrzuć tutaj te dane, nie krępuj się. Ciągle mi nikt nie wytłumaczył fali zgonów w Izraelu i UK, dużo bardziej wyszczepionych krajach. Jest podane ile ludzi przebywa w PL pod respiratorami, ale co do stosunku zaszczepionych do niezaszczepionych mamy jedynie dowody anegdotyczne ordynatorów: "U nas na intensywnej terapii przebywa jeden pacjent i jest niezaszczepiony".

  •  

   pokaż komentarz

   38 na 10000000 i 60 na 10000000. Te wyniki są na granicy błędu statystycznego.

   Podobnie jak globalna śmiertelność na tego wirusa. Błąd statystyczny. Wiec pytam: Po co mam się szczepić i wprowadzać do swojego organizmu nieprzetestowane do końca substancje i mechanizmy genetyczne, skoro ryzyko śmierci od wirusa jest zbliżone do ryzyka powikłań po tej niby-szczepionce (która i tak nic nie wnosi)?

   Demagogia w czystej postaci.

   Dokładnie tak! Propaganda pro-szczepionkowa tym właśnie jest.

   Ja p%%!?$?e czego to paranoik nie zrobi, aby swoja paranoję zracjonalizować. Paranoję się leczy.

   Dokładnie tak! Paranoję związaną z głoszeniem kłamstwa, jakoby ten wirus był śmiertelny, powinno się leczyć. Ludzi srających pod siebie z powodu MOŻLIWOŚCI zarażenia wirusem, który jest nieznacznie bardziej zjadliwy od wirusa grypy też powinno się poddawać leczeniu psychiatrycznemu.

   @Anacron:

  •  

   pokaż komentarz

   @Anacron: Premią za ryzyko śmierci na rowerze, jest np. przyjemność z jazdy. Jaka jest premia za ryzyko powikłań po szczepionce dla 80% populacji, która przechodzi C19 bez/skąpoobjawowo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Anacron Może cię zaskoczę ale wiem o czym piszesz i tak - tak może być z prostego powodu - ścieżka proceduralna - przyjrzyj się jej. Nie widzisz? Przyjrzyj się lepiej? Nadal nic? Zajrzyj w matematykę, powtórz statystykę, poziom akademicki- zrozumiesz dlaczego masz 9 na 10 niezaszczepipnych na intensywnej. Jeśli to prawda bo moje bliskie źródło mówi o trochę innej proporcji. Tak nasi wspaniali ekonomiści Morawiecki ze spolka to "zbudowali" żebyście nawet wy lekarze się nie skapneli i żeby was zrobić w wała. Teraz wy dajecie fałszywe świadectwo na podstawie fałszywych dowodów. Bo połowa dowodów to fałszerstwo.
   Gdzie druga połowa dowodów?
   Druga połowa dowodów leży pod ziemią.
   Jeden mój znajomy powiedział że na intensywna to przywożą pacjentów chyba tylko wentylować zwłoki. Zdecydowanie za późno. To tam mają widocznie jeszcze ciekawiej. Widocznie co szpital to obyczaj. ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @scroller: miedzy 38 na 10000000 a ~23000 na 10000000 to jednak jest mała różnica. Nie sądzisz? Ta druga liczba to ilość zgonów na c19 w UK.

  •  

   pokaż komentarz

   Teoretycznie 1 na 220000 ...
   Więc tak serio znów, gdzie logika k$!!a i kto w temacie szczepień przeciw Covid w świetle powyższych liczb - że pozwolę sobie na pytanie z tezą - jest naprawdę hazardzistą i głupkiem

   @Anacron Ty.
   Dlaczego? Dlatego że na samym początku przyjąłeś za prawdziwe liczby podane przez media i różne "naukowe" "gazetki". A czy są? Nie!
   Na jakiej podstawie to stwierdziłem? Obserwacji otoczenia.
   Wiesz po czym poznaje się wielkie wydarzenia np. epidemie? Że ludzie padają wokół nas jak muchy i ulice sciela się trupami jak to nas straszono.
   Nic takiego się nie stało po marcu 2020 roku.
   Nic takiego nie miało miejsca wcześniej kiedy to faktycznie wirus już był u nas w Polsce (koniec 2019r).
   Za to wiesz kiedy w moim otoczeniu, w mojej miejscowości po ulicach zaczęły "ścielić się trupy" a dokładniej to jeździć karawany za karawanem i pogrzeby od rana do późnego popołudnia, czego nigdy wcześniej nie było w historii?
   PO AKCJI WYSZCZEPIANIA SENIOROW! Po szczepieniach tych co przeżyli widać było co się jednemu, drugiemu, piątemu dzieje. Poza tym ludzie mają internet i mimo cenzury widza co się odwala i potrafią łączyć kropki i nie chcą być następnym. To że Janusz 10 domów dalej po szczepieniu zjechał do podziemia a sąsiadka 5 domów dalej ma bombla zamiast połowy twarzy wg. prawdziwej statystyki oznacza że JA po szczepieniu stracę nogę, dostanę wylewu albo też zjadę do podziemia. Dlatego covid jest najmniejszym problemem bo w razie zachorowania i objawów mam jakieś 48h na działanie aby przejść go jak grypę. Potem ew. cięższy przebieg jeśli do takiego dojdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anacron Aha, panu z agencji PR już raczej dziękujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   a zaszczepić się nie chcecie, mimo że da to Wam 98% (słownie dziewięćdziesiąt osiem procent) pewności że nie wylądujecie pod respiratorem nawet jeśli zachorujecie. Gdzie logika kurwa?

   @Anacron: W pełni się zgadzam z twoim wywodem i od razu zaznaczam, że jestem zaszczepiony, bo mnie wyzwiesz od szura, ale bez szczepienia mam jeszcze mniejsze szanse trafić do szpitala, bo jestem młody, wysportowany i (oby) bez innych chorób. Dajmy więc ludziom (przynajmniej tym poza grupami ryzyka) decydować samym za siebie, skoro rzekomo szczepionka jest dobrowolna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   W naszych szpitalach pod respiratorami ponad (powtórzę PONAD) 9 na 10 pacjentów to osoby niezaszczepione
   @Anacron: xD Bo taką papkę ci na tvn-ie zaserwowali to tak jest? W uk prawie wszyscy są zaszczepieni i umiera po sto kilkadziesiąt osób dzień w dzień.

   @Wykopowicz1234: Sto kilkadziesiąt zgonów przy zakażeniach na poziomie 50 tys osób to jest nic. W Polsce przy 35 tys było 950 zgonów. Właśnie przykład UK potwierdza, że szczepienia działają i to pomimo, że na wyspach jest sporo osób niezaszczepionych.

  •  

   pokaż komentarz

   "Naukowcy" ale chyba z kul-u, a nie od statystyki ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Zydomasoneria: Działają, ale tylko w ograniczonym stopniu, co widać po tych statystykach + trzeba wziąć pod uwagę że obecna pula jest ograniczona bo wiele najsłabszych osób umarło już w poprzednich falach. Nie jest to w żadnym wypadku 99% ochrony a ludzie w takie brednie szczerze wierzą i po zaszczepieniu, nawet jak starzy i schorowani, zapominają że wirus istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anacron: Tak tak, tylko brakuje ważej informacji. Jaki procent z tych ~23K to osoby, które zmarły na przykład na raka, ale zostały wpisane w tabelkę 'COVID'.

   Poza tym pominąłeś ważne słowo w mojej wypowiedzi: globalnie. Śmiertelność GLOBALNIE to około 0,05% populacji. Dziwnym trafem w UK jest te ~23K, ale taka Floryda ma już kompletnie inne liczby. Ciekawe dlaczego. Może dlatego, że w tablekę 'COVID' wpisuje się każdego, kto miał wynik pozytywny, wykazany oprzez test, który od początku jest ruletką?

   Róbcie sobie, covidioci, co chcecie ze swoimi organizmami i swoim zdrowiem, ale odp?%@$#!cie się od ludzi, którzy nie chcą być królikami doświadczalnymi.

  •  

   pokaż komentarz

   Błąd statystyczny.

   @scroller: 4 miliony na 250 milionow zakażonych to błąd statystyczny? To jest jakieś 1/33. Żywy dowód na to, co pisaliśmy - ludzie nie umieją w liczby.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego? Dlatego że na samym początku przyjąłeś za prawdziwe liczby podane przez media i różne "naukowe" "gazetki". A czy są? Nie!
   Na jakiej podstawie to stwierdziłem? Obserwacji otoczenia.


   @Codziennie_cos_nowego: aha czyli cały świat kłamie a chłopski rozum górą, noted. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Więc tak serio znów, gdzie logika k%#?a i kto w temacie szczepień przeciw Covid w świetle powyższych liczb - że pozwolę sobie na pytanie z tezą - jest naprawdę hazardzistą i głupkiem?

   @Anacron: W twoich wyliczankach podpartych wiązankami zapomniałeś o kilku istotnych sprawach, których już nie da się tak prosto przeliczyć.

   Otóż:

   1. Odnośnie anegdotki rowerowej.
   a. Nikt nie chce grozić mi brakiem możliwości wyżywienia rodziny, jeśli nie pójdę jeździć na rowerze.
   b. Ryzyko związane z jazdą na rowerze jest w miażdżącej większości po stronie rowerzysty i kontrolowalne przez niego. Bardzo nie chcesz mieć wypadku? Nosisz ochraniacze. Jeździsz ścieżką rowerową. W dzień, zamiast w nocy. Nie jeździsz po alko. Nie stwarzasz niebezpiecznych sytuacji.
   c. Istnieją znane korzyści z tego hobby, jak z każdego, wiążącego się z wysiłkiem fizycznym. Tak, korzyści dla ogólnego zdrowia jednostki, a zatem obniżenie ryzyka przebycia, w tym ciężkiego, dowolnych chorób zakaźnych. A zatem także i przed ich transmisją.
   d. Od następstw wypadków, w tym terminalnych, można się ubezpieczyć.

   A więc masz niemal wyłączny wpływ na ryzyko. Ryzyko, które znasz. Decydujesz samodzielnie.

   2. Odnośnie anegdotki wysokogórskiej.
   a. Nikt nie chce grozić mi brakiem możliwości wyżywienia rodziny, jeśli nie pójdę na spacer w wysokie góry.
   b. To z definicji hobby podpadające pod ekstremalne. Nikt nie udaje, że jest inaczej.
   c. Ryzyko związane z wędrówkami wysokogórskimi jest w miażdżącej większości po stronie wędrowca. Wpływa na nie stopień przygotowania się do wędrówki. Bardzo nie chcesz mieć wypadku? Możliwe jest skorzystanie z wielu materiałów obniżających ryzyko śmierci podczas takowej wędrówki. Zadbanie o odpowiedni ekwipunek, rozeznanie terenu. Nie schodzenie ze ścieżek. Zapoznanie się z prognozami pogody. Zadbanie o odpowiednie przygotowanie fizyczne. O możliwość skutecznego wezwania odpowiednich służb w razie problemów. I wreszcie, gdy widzisz niedźwiedzia, to nie idziesz zrobić sobie z nim fotosa. Nie stwarzasz niebezpiecznych sytuacji.
   d. Istnieją znane korzyści z tego hobby, jak z każdego, wiążącego się z wysiłkiem fizycznym. Tak, korzyści dla ogólnego zdrowia jednostki, a zatem obniżenie ryzyka przebycia, w tym ciężkiego, dowolnych chorób zakaźnych. A zatem także i przed ich transmisją.
   e. Od następstw wypadków, w tym terminalnych, można się ubezpieczyć.

   Znów: masz niemal wyłączny wpływ na ryzyko. Ryzyko dobrze poznane. Decyzja należy tylko do Ciebie.

   Pomijam anegdotkę o kondomach jako niesmaczną i ewidentnie idącą w ad absurdum, jako że nawet taki heros liczb jak Ty zdecydował się owe liczby tutaj pominąć.

   Tymczasem 3: Preparatowanie się. Czyli sedno dyskusji.
   a. Większość decydentów na całym świecie chce grozić mi brakiem możliwości wyżywienia rodziny, jeśli się nie zapreparatuję.
   b. Ryzyko związane z zapreparatowaniem się przeciw tej konkretnej chorobie jest słabo poznane. Różne instytucje raportują na jego temat całkiem różne rzeczy, co tylko potwierdza, że nie jest to zgłębiony temat.
   c. Owe ryzyko nie jest w żadnym stopniu kontrolowalne przez preparatowanego.
   d. Korzyści z zapreparatowania się obejmują (zgodnie z głównym nurtem) wyłącznie ochronę przed ciężkim przebiegiem jednej, konkretnej choroby i nieznaną liczbowo ochronę przed zakażeniem (również jednej, konkretnej choroby), a więc i ewentualną transmisją - w każdym razie daleką od początkowo ogłaszanych prawie 100%, za czym świadczą dane z solidnie zapreparatowanych krajów.
   e. Następstwa wypadków, w tym terminalnych, ciężko jest nawet porządnie zaraportować, a co dopiero dostać jakiekolwiek odszkodowanie, czy w ogólności się od nich ubezpieczyć.

   Podsumowując, rzuciłeś twardymi liczbami, z pewnością siebie dość potężną, by zamieniła sporo przecinków na k***y i kazała wywlec jakieś dziurawe kondomy, a ni słowem nie zająknąłeś się o możliwościach zarządzania ryzykiem w żadnej z anegdotek, i pomijasz całkowicie bilans korzyści i dobrowolność.

   Faktycznie dolałeś oliwy, jednak w moich oczach, nie do tego ognia.

  •  

   pokaż komentarz

   @alex-fortune: CAŁEJ POPULACJI. Kłania się umiejętność czytania PROSTEGO tekstu i rozumienia tego co się czyta.

  •  

   pokaż komentarz

   @scroller: rozwiń i wskaż gdzie popełniłem błąd w rozumowaniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @alex-fortune: Proste. Nie 4 miliony ale prawie 8 miliardów. Mówię o populacji całej planety, bo rozmawiamy chyba globalnie, a nie lokalnie. Lokalnie to w moim 'bąblu' nikt nie zachorował na Covida, wiec u mnie jest śmiertelność (i zachorowalność) 0%.

  •  

   pokaż komentarz

   @scroller: Rozumiem, że idąc Twoim rozumowaniem jeśli będzie wybuch Eboli we wszystkich miastach Polski i umrze powiedzmy 80% populacji tych miast, to sprawa jest do pominięcia bo w skali świata ( te 8 miliardów ) jest to w sumie pomijalna liczba? I czy Ty mnie na pewno nie trolujesz patrząc na populację świata a nie na populację zakażoną? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Anacron: sek w tym, ze czy ty zaryzykujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  38 przypadków na 10 000 000 oraz 60 na 10 000 000.. szury miały racje !!! Boże dlaczego nie słuchałem... wybaczcie.

  Tymczasem: szansa na wstrząs anafilaktyczny mogący narażać życie po aspirynie występuje w 1 na 100 000 przypadków.. a ta sama aspiryna w przypadku posiadania astmy to już 1 na 100...

 •  

  pokaż komentarz

  38 przypadkami zespołu Guillaina-Barrégo na 10 mln osób
  O k@$%a, to cofamy szczepienia i chopdzenie po dworze podczas burzy, skoki na spadochronie i bungie. Za duże ryzyko ponad 38 na 1 000 000