Dobra zmiana. W KPRM zarabiają średnio 10000 zł, dostaną 800 plus.

Dobra zmiana. W KPRM zarabiają średnio 10000 zł, dostaną 800 plus.

Przeciętne wynagrodzenie w KPRM wynosi obecnie 9,6 tys. zł. Ale od przyszłego roku wzrośnie. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów po raz kolejny znacząco zwiększa zakres działalności, przez co jej budżet wzrośnie niemal dwukrotnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Środki przeznaczone na wynagrodzenia wzrosną o blisko 7 mln zł. Kancelaria zatrudnia 813 osób, a na ich uposażenie państwo wyda 100 mln zł. Przeciętne wynagrodzenie w KPRM wynosi obecnie 9,6 tys. zł. Z nowym rokiem wzrośnie do 10,4 tys. zł, co oznacza średnią podwyżkę na poziomie 800 zł - wylicza dziennik.

  Jak wielu z was uważa, że 10 tys. na umowie, to dużo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Punktak_: Za prace w cieplym k@#@idolku na panstwowym??? To o cale 10k za duzo. Bez q%@% zartow. Zadnej odpowiedzialnosci, zadnych rynkowych warunkow przyjecia do pracy (wyksztalcenie, cv, doswiadczenie).

  •  

   pokaż komentarz

   Za prace w cieplym k%%#idolku na panstwowym

   No dobra, załóżmy że większość państwowych spółek została sprywatyzowana. Jak myślisz, ile z nich przestałoby istnieć kilka/kilkanaście miesięcy później?

   Słyszałeś o zakusas sprzed kilku lat, do zakupu Lotosu? Albo Azotów? Wiesz kto był potencjalnym nabywcom? Rosyjski kapitał. Myślisz, że rusek utrzymywałby konkurencyjne (dla swoich rodzimych) firmy jak: PhosAgro i Lukoil?

   No właśnie, nie zastanawiasz się zbyt wiele.

   @Nabukadneccar