Minister finansów: 47,6 mld zł nadwyżki budżetowej na koniec września br.

Minister finansów: 47,6 mld zł nadwyżki budżetowej na koniec września br.

Na koniec września br. budżet miał nadwyżkę w wysokości 47,6 mld zł - poinformował w środę podczas kongresu Impact 21 w Poznaniu minister finansów Tadeusz Kościński. Dodał, że cały czas mamy trend rosnący nadwyżki.

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko pamiętajmy, że ta "nadwyżka" to nie jest więcej pieniędzy, tylko mniej zakładanego długu.

  Jak sobie założę, że wciągu roku wezmę 100zł kredytu, a później okaże się, że będę potrzebował tylko zadłużyć się o 90zł, to nie przybędzie mi 10zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nomis: dokładnie. Następny z rzędu minister finansów przywieziony z zagranicy co tu się odp%@%?$%a

  •  

   pokaż komentarz

   Dodatkowo, trzeba pamiętać, że rządy wielu krajów (w tym Polski) wpadły na pomysł zadłużania się poprzez różne agencje i instytucje.
   Jeżeli ustawą powołamy sobie Narodową Agencje Budowania Słomianych Niedźwiadków i ona weźmie kredyt od Państwowego Banku na swoją działalność, to ten kredyt nie liczy się do Budżetu państwa. .. A na "wiosnę" taką Agencję się rozwiąże ustawą i kredyt się umorzy, zostanie tylko więcej pieniążków w obiegu co napędzi trochę inflacji...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nomis: nie wszystkie kraje muszą tak robić, ale wiele ma konstytucyjne limity zadłużenia i całą procedurę austerity, więc robią tak jak mówisz. Ogólnie cała ekonomia idzie w nieznane, wszyscy się kredytują bo kto się nie kredytuje ten jeleń, pieniądz tani jak barszcz i będzie tylko gorzej. Równia pochyła.

 •  

  pokaż komentarz

  Yhm, bo jeszcze nie rozliczyli zwrotu vatu dla przedsiębiorców.

 •  

  pokaż komentarz

  Przypomnijmy jak pisowcy kłamią i chowają dług:

  Zacznijmy od tego, że rząd stworzył sobie równoległy budżet, zupełnie poza kontrolą parlamentu i społeczeństwa. Mam tu na myśli przede wszystkim fundusz przy Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) dotyczący przeciwdziałania COVID-19. W jego skład wchodzą takie "wydatkowe raje premiera", jak Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, gdzie pieniądze płynęły w lwiej części tylko do samorządów związanych z PiS. W ramach tego funduszu covidowego powstał ostatnio także Rządowy Fundusz Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych. W skrócie PIS.

  W planach zapisane jest, że w ciągu kilku lat ma on wydatkować 140 mld zł. W tym funduszu premier jednoosobowo decyduje, na co idą pieniądze. Jest on zupełnie poza kontrolą parlamentu.

 •  

  pokaż komentarz

  to po co nowe podatki, skoro taka nadwyżka? Będziemy pięniądze do worków upychać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Skarbówka zwróciła podatnikowi deklarację podatkową do korekty,
  bowiem w rubryce "Osoby pozostające na utrzymaniu" wpisał:

  – 2,1 mln alkoholików
  – 0,7 mln narkomanów
  – ok. 1 mln bezrobotnych
  – 0,7 mln więźniów
  - 25 tys. księży
  – 460 idiotów w Sejmie
  - 100 idiotów w Senacie

  Obywatel odpisał krótko:
  – A o kim zapomniałem?

Dodany przez:

avatar dedik dołączył
7 wykopali 6 zakopali <1 tys. wyświetleń