•  
  b.........k

  -1

  pokaż komentarz

  No jak to ma być meritum planu skoku na władzę to gratuluję pomysłu, brakuje jeszcze agitacji w więzieniach. Prawdziwe poczęcie rodem z Super Ekspresu

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba obecne prawo jest dobre, piana mi się na usta ciśnie:
  Obecnie w Polsce aborcja jest zakazana prawnie z wyjątkiem trzech przypadków:
  1. ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (do momentu osiągnięcia przez przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej); wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż przeprowadzający zabieg aborcyjny
  2. badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej); wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż przeprowadzający zabieg
  3. zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od poczęcia)
  Występowanie okoliczności określonej w pkt. 3 stwierdza prokurator, pozostałe dwa lekarz inny niż przeprowadzający zabieg.
  www.wikipedia.pl
  Trzeba je zacząć tylko respektować, a nie pozwalać nie wiadomo na co.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarii:
   Zapominasz o jednym drobiazgu. Tzw przyczynach społecznych. Żeby je zlikwidować (za czym całym sercem jestem) trzebaby zainwestować poważne pieniądze w kampanie społeczne, edukację, opiekę społeczną, organizację adopcji i tak dalej. Idea jest piękna, ale w obecnej kondycji kraju niewykonalna. Aborcja z przyczyn społecznych to po prostu mniejsze zło, i mam na myśli sprawę z perspektywy dziecka. Empatia pozwala mi łatwo wyobrazić sobie siebie w roli dziecka z patologicznej rodziny, niechcianego, głodzonego, bitego. Albo gwałconego w domu dziecka, bo takie przypadki to tam jest norma teraz. Lepiej zostać zabitym wcześniej, niż bezsensownie przechodzić przez cały wieloletni cykl poniżenia i degradacji istoty ludzkiej. Takie przypadki pokrywają opcję hardcore, ale jest jeszcze wersja softcore. Kowalski rodzi się w wyniku wpadki jako dziecko przygłupów nie mających pojęcia o wychowaniu dziecka, nie radzących sobie kompletnie z niczym, za to posiadającym mnóstwo tzw "problemów ze sobą". Istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że wyrasta na kolejną ofiarę losu której życie będzie w najlepszym razie polegać na ciężkiej pracy za gówniane pieniądze, pobieraniu zasiłków i cierpienia raz z powodu gorszego startu, dwa - własnej głupoty i niezaradności. Nie mówiąc już o tym, że zaniedbania i głupota rodziców może doprowadzić go do poważnych schorzeń i upośledzenia (samo złe żywienie robi cuda).

   Wiem, w pewnym sensie jest to nieludzkie co piszę. Z drugiej strony na prawdę żal mi ludzi, którzy mają gówniane życie, a mogą w sile milionów ludzi wykrzyczeć "my się na ten świat nie prosiliśmy". Ja tam się cieszę, że żyję, ale wiem, że pomimo wszelkich upierdliwości dnia powszedniego jestem cholernym szczęściarzem, który ma lepiej niż miliardy innych ludzi. Nawet w tym badziewnym kraju łatwo mi żyć. Przynajmniej dopóki mogę jeszcze pracować.

   SLD to pierwsza liga oszustów i szuj. Ale są dobrą alternatywą dla PO i PiS-u. Gdybym miał wybór tylko pomiędzy tymi trzema, zagłosowałbym na nich. Wydaje mi się, że są pomimo lewicowości z nazwy bardziej zdolni do przeprowadzania reform korzystnych dla liberalizacji gospodarki. Przebić PO w rozwalaniu kraju i korupcji już nie są w stanie. Poprzeczka jest za wysoko :) Z kolei PiS jest zbyt niepoważny, z nimi mielibyśmy tylko mnóstwo gadania o pierdołach i zero reform. Byłaby masa komisji śledczych, pokazówek, że niby tropią korupcję i takie tam, ale jakoś nie przekładałoby się to na żaden wzrost, bo przecież już rządzili - jak ktoś lubił gadające głowy w TV to mógł być zadowolony, w innym wypadku to trochę lipka.

   A tak serio - dość gangu czworga. Na nikogo z tych papudraków już nie zagłosuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Nie zapomniałem, po prostu nie chce mi się rozpisywać ale widzę, że mnie do tego zmuszasz:
   "Tzw przyczynach społecznych. Żeby je zlikwidować (za czym całym sercem jestem) trzeba by zainwestować poważne pieniądze w kampanie społeczne, edukację, opiekę społeczną, organizację adopcji i tak dalej. Idea jest piękna, ale w obecnej kondycji kraju niewykonalna." ogólnie, bieda i niskie wykształcenie
   "Aborcja z przyczyn społecznych to po prostu mniejsze zło, i mam na myśli sprawę z perspektywy dziecka." - na to można różnie patrzeć, po pierwsze istnieją badania potwierdzające spadek przestępczości po zalegalizowaniu aborcji (zysk społeczny), jednakże aborcja to głównie metoda kontroli narodzin rozpropagowana w USA przez Brytyjskie feministki, mocno związane z ruchem eugenicznym, którego celem, było ograniczenie rozrodczości kobiet czarnych w USA. To jedna wątpliwość, czy etycznym jest uratowanie jednego niewinnego człowieka, w przypadku gdy musisz zabić 16 innych. Takie są właśnie skutki społeczne aborcji, społeczeństwo wychowuje swoje następne pokolenie, z zasady bardziej liczne, państwo musi dążyć do utrzymania modelu rodziny 2+4, i to nawet kosztem, zadłużania się. Po co mamy budować drogi, skoro nikt na nich nie będzie jeździł, po co nam stadiony, skoro nikt nie będzie kibicował. (I komplikacje medyczne, urazy psychiczne kobiet etc.)
   "takie przypadki pokrywają opcję hardcore... itd." - wyolbrzymiasz, jeśli rodzina sobie nie radzi powinno, pomóc państwo, ale nie tak jak do dzisiaj, masa, osób z takich rodzin z ugotowaniem obiadu, taki urzędnik powinien pokazać jak zrobić, obiad, jak prasować i nauczyć rodziców wychowania, w przypadku, np. choroby alkoholowej skierować do leczenia, w takim ujęciu powinniśmy całkowicie przewartościować nasz cały system pomocy społecznej i ukierunkować pieniądze, by szły na prawdziwe problemy. Wiesz, że utrzymanie 3 dzieci w domu dziecka kosztuje 3000 zł, rodzina zastępcza chyba z 1500 zł (jak ktoś wie niech poprawi) a teraz gdyby państwo nie odbierało tych dzieci, a dało im 500 zł, żeby mogli ubrać i nakarmić dzieci, zaoszczędzimy 2500 zł miesięcznie wyrosną z nich pełno prawni obywatele.
   "Nie mówiąc już o tym, że zaniedbania i głupota rodziców może doprowadzić go do poważnych schorzeń i upośledzenia (samo złe żywienie robi cuda)." - to się zdarza i w dobrych domach, ludziom trzeba pokazać jak mają coś robić, bo ich nikt tego nie nauczył
   "Wiem, w pewnym sensie jest to nieludzkie co piszę." - ekonomia jest najbardziej nieludzką nauką świata
   "Z drugiej strony na prawdę żal mi ludzi, którzy mają gówniane życie..." - już Sokrates powtarzał współczucie jest największym grzechem natury ludzkiej (no nie w tych słowach, ale ładnie brzmi), to idź i im pomóż, a nie narzekaj, czyją winą jest, że w kapitalizmie, elektrownia odetnie prąd staruszkowi? Elektrowni - bynajmniej, ale jego sąsiadów i rodziny, że mu nie pomogli.
   ",który ma lepiej niż miliardy innych ludzi"- to jest prawda, Polacy zapominają, że jesteśmy jednym z najbogatszych państw świata, ale nie widzę powodów, by dzielić się z innymi (tu akurat odzywa się mój egoizm, niech inne racje same sobie pomogą)
   "SLD to pierwsza liga oszustów i szuj. Ale są dobrą alternatywą dla PO i PiS-u." - jak rządziło SLD też tak myślałem, ale w drugą stronę
   "Poprzeczka jest za wysoko :" - nie wywołuj wilka z lasu
   A tu ciekawostka, którą kiedyś wyczytałem:Partią najbardziej przeciwną prywatyzacji jest PIS, ale to za jego rządów sprywatyzowano najwięcej (!)