Mirki! Proszę o pomoc dla koleżanki.

Mirki! Proszę o pomoc dla koleżanki.

Bo niestety na NFZ nie może liczyć. Magda walczy z mukowiscydozą z nadzieją na otrzymanie leczenia. Pojawiła się taka szansa jednak kasy potrzeba dużo a czasu jest mało. Proszę o dołożenie cegiełki lub chociaż wykop. Zbiórka na sprawdzony lek refundowany w innych krajach. Zbiórkę organizuje PTWM.

 •  

  pokaż komentarz

  Proszę o pomoc dla koleżanki.
  Nie udzielam i zamykam temat. Następnym razem proszę użyć opcji szukaj. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @DEATH_INTJ: No nie wiem kolego, tak się składa, że Magda pomimo ciężkiej choroby pracuje jak każdy i jak każdy płaci składki, za które w chwili potrzeby jak widać nie może liczyć na pomoc. Podejrzewam, że gdyby Państwo oddało jej teraz wszystko co wpłaciła przez lata pracy to byłaby co najmniej w połowie drogi.

  •  

   pokaż komentarz

   @PasswordExpired: Stary, musisz zrozumieć, że składki NFZ to są gównopieniądze, średnia wysokość składki osoby pracującej to jakieś 350 zł miesięcznie, co kupisz za 350zł? to jest jeden duży koszyk zakupów w biedronce, Twoja koleżanka przez cały okres pracy wpłaciła na poczet NFZ maksymalnie paręnaście tysięcy a oczekujesz, że Państwo czyt. inni ludzie, sfinansują jej lek za bańkę rocznie, powiedz mi, jak Ci się to kalkuluje?

   Zdajesz sobie sprawę, że na prawie 39 milionów ludzi w Polsce, tylko około 17 milionów osób płaci składki na NFZ ? tzn. że 17 milinów ludzi utrzymuje system przeznaczony dla 39 milionów ludzi? jak to się ma kalkulować według Ciebie?

   tu masz twarde dane: https://www.prawo.pl/kadry/ile-osob-jest-ubezpieczonych-w-zus-ubywa-ubezpieczonych-polakow,503065.html

   Nie możesz oczekiwać, że przy takich pieniądzach, każdy dostanie pomoc bez ograniczeń, świat nie jest i nie będzie sprawiedliwy, nikt nie chciał żeby Magda była chora ale nikt też nie przeznaczy milonów na ratunek jednej osoby kosztem setek innych

   Za wszystkie składki wpłacone przez Magdę taka jedna przychodnia to kupi co najwyżej zapas bandaży na tydzień czy dwa, takie życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lofi_Mrufka: No no, lepiej dawać sebkom i julkom po 500 zł miesięcznie do 18 r.ż. a człowiekowi w wieku produkcyjnym z którego pensji są finansowane te wszystkie socjalne dobrodziejstwa pozwolić umrzeć. 350 zł? Haha dobre... ja miesięcznie na samo ubezpieczenie zdrowotne łoże prawie 1000 zł. Za to mógłbym mieć ubezpieczenie od ciężkiego zachorowania w czterech różnych ubezpieczalniach i w przypadku zachorowania dostałbym ten milion lekko. A tak płacę i w razie czego na gówno mogę liczyć.

 •  

  pokaż komentarz

  Skąd w Was tyle agresji. Nie chcesz, nie wpłacaj.
  31lat to dużo niech zbiera dziewczyna.

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety – w naszym kraju pozostaje nierefundowany, a ja muszę zapłacić ponad milion złotych za rok leczenia

  Tu się nic nie refunduje zapierd... za miskę ryżu a jak przyjdzie chorować poważnie to zdychać.
  ¯\_(ツ)_/¯ NFZ lubi to razem z ZUS

  Czym jest Mukowiscydoza

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Tutaj można fajną sumkę zebrać:

  źródło: theovertimer.com