Kryzys półprzewodników nie odpuszcza. Uderza w producentów jak nigdy

Kryzys półprzewodników nie odpuszcza. Uderza w producentów jak nigdy

Kiedy pod koniec zeszłego roku niedobory półprzewodników zaczęły dotykać producentów samochodów i innych klientów, kierownictwo wyrażało optymizm, że dostawy szybko wrócą do normy. Wciąż jednak czekają na dostawy.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie kryzys, tylko celowe zaniżanie produkcji w celu wywindowania cen. Imo

  •  

   pokaż komentarz

   @PolakwNibylandii: Coś Wam powiem w tajemnicy- więc nie mówcie nikomu. Mam znajomego w pewnym samochodowym R&D, ciekawostką jest to że jako tako nie ma problemu podstawowymi elementami takim jak ABS czy wspomaganie, zator robi się na bajerach. Tak że ten Duster bez centralnego to i tak będzie wypas i to w cenie wypaśnego!.
   Chcę kupić jakieś części elektroniczne do produkcji elektroniki, patrzę dostępność jakoś na kwiecień i ogólnie pustki. No huj, zapiszę się do kolejki. Za chwilę sprzedawca piszę że spoko, wysyłają jutro, mają na stanie. Kilka razy się na to nadziałem, i to dupne światowe koncerny obracające częściami.

   Talk że Panie i Panowi, czymcie się mocno, bo patrząc na całość, nadchodzi czas żarcia piachu- i nikt mnie nie przekona że nie było to wywołane z premedytacją. Chyba że jeszcze uda się dopaść ów "premedytatorów" i skrócić o chore pomysły. Piedoleni króle świata.
   Słuchajcie i analizujcie co mówią szury, bo mają sporo racji.

  •  

   pokaż komentarz

   @PolakwNibylandii: Nie, porostu jak zamawiasz scalaki to jesteś ustawiany w kolekcie. Jak odwołałeś zamówienia to ktoś inny zajął twoje miejsce i musisz poczekać. Weź pod uwagę ze produkcja półprzewodników dla osiągnięcia zysku wymaga ponad 90 procentowego obłożenia fabryki. Wiec za wszelką cenę unika się braku utylizacji sprzedając moce przerobowe z dużym wyprzedzeniem.

 •  

  pokaż komentarz

  To niech całe przewodniki piłują na pół ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  cos w dół, coś do góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  dlatego apple poszlo w dobrym momencie w swoje procesory. google tez wydaje sie ze zrobilo unik.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie interesowałem się tematem, ile teraz kosztuje nowy komputer ze średniej półki?