"Die Welt": Oś jądrowa Francja - Polska może zmarginalizować Niemcy

"Die Welt": Oś jądrowa Francja - Polska może zmarginalizować Niemcy

Polska, kraj węglowy, chce korzystać z energii jądrowej, aby zrealizować cele klimatyczne, a Francja chce podpisać kontrakt wart miliardy euro - zauważa w czwartek "Die Welt", dodając, że nowa oś jądrowa może wywrócić do góry nogami politykę klimatyczną UE, a wtedy Niemcy zostaną same ze...

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawy zwrot akcji. Lubię przyglądać się geopolitycznym szachom. Nie będę wyrokować, ale podejrzewam że jeśli tę szansę dobrze wykorzystać, jest potencjał by Polska stała się ciut mocniejszym graczem. Póki co to my jesteśmy rozgrywani, przyda nam się karta przetargowa.

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko w wypadku jeśli będziemy te elektrownie budować.
  Tusk obiecywał że w 2020 pierwszy blok ruszy ¯\_(ツ)_/¯
  A teraz PIS obiecuje że do 2030 pierwszy blok ruszy...

  Prąd z polskiej elektrowni jądrowej powinien popłynąć w 2020 r. - powiedział premier Donald Tusk. Podczas konferencji po posiedzeniu rządu premier przedstawił harmonogram prac związanych z budową siłowni atomowej

 •  

  pokaż komentarz

  Pisowcy w końcu chyba po tym jak pokłócili się z całym światem postanowili znaleźć nowego sojusznika. Macron ma wyboru niedługo, nie chce żeby w trakcie kampanii wyborczej kiedy Francja będzie przewodniczyć Radzie Unii, Polska robiła syf i była w sporach z Unią, możliwe że obie strony na tym układzie skorzystają, my dostaniemy technologię zbrojeniowa lub atomową, oni dostaną spokój w Unii i nasze wsparcie w Afryce. Bardzo ciekawie to wygląda i uważam że Polska powinna zrobić wszystko żeby działać razem z Francją to nam da duża przewagę nad dominacja Niemców, sojusz Polski i Francji może ostudzić Niemców i ich zapędy do kontrolowania całej Europy w obszarze gospodarki i energetyki. Oby tylko pisowskie półgłówki tego nie zj!!%ly.

 •  

  pokaż komentarz

  Eee, ale po jakiemu on gada z makaronem? Bo na pewno nie po angielsku, nie wspominając o francuskim...

 •  

  pokaż komentarz

  Za chwilę ekolodzy i ludzie dobrej woli pokażą władzy jak l mocno są przeciwko atomowi. Już widzę jak w niezależnych wolnych mediach będą artykuły, przypominające katastrofy atomowe. Agentura nie śpi, tak jak pożyteczni idioci. Kiedy za Jaruzelskiego zaczęli budować elektrownie atomową, dziwnym trafem zaczęli odzywać się ekolodzy.