•  

  pokaż komentarz

  zaślepienie jest straszne. Gorzej jak zwierzęta ją traktuje!

  •  

   pokaż komentarz

   @mishaz: bo zwierząt bronia zieloni a feministki muslimom podskoczyc sie boja...
   i gdzie jest teraz Sroda? Skrzeczyszyn? Brzydka Kazimiera?

  •  

   pokaż komentarz

   Ogloszenie matrymonialne:
   Szukam polki,
   ja, nie polak, ciemna karnacja, fura, skora i komora. na codzien jubiler. na podroz poslubna zabiore cie do rodzinnego kraju. codziennie bede cie lal po mordzie ile wlezie, a ty bedziesz mi mowic jaki jestem silny. seks co drugi dzien na zmiane z moja pierwsza zona. Propozycje prosze przesylac na adres: jestemglupiapipa@juzniepolska.com

  •  

   pokaż komentarz

   @mishaz: Tu nawet nie tyle zaślepienie jest winne co zwykła głupota. Normalna kobieta mająca choć trochę wiedzy o islamskiej kulturze, porządnie by się zastanowiła biorąc sobie muzułmanina na życiowego partnera. Islam to całkiem inna kultura, inna mentalność, dla nich kobieta zawsze stoi niżej niż mężczyzna, a kobiety z poza islamu maja nawet mniej praw niż pies. Trzeba być wyjątkowo głupim i naiwnym wierząc, że można zmienić od lat wpajaną mentalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @mishaz: To ze o polkach mowia ze k!#%y to wszyscy wiedza - to i prawda i nieprawda- ale czescto mowia o tym ze polka przybiegnie na kazde spotkanie z obcokrajowcem i pojeci na szklane paciorki - obcokrajowiec stoi duzo wyzej w hierarchi takich cipc nawet gdy nie rozni sie od polskiego mietka z pod sklepu z piwem - dla angola zaden lans wyjsc gdzies z polka ale polce to jak zlapac pana boga za nogi.

   Pamietajcie o tym dziewczyny:P

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Elfik32: problem w tym że kobiety się nie kierują logiką..kierują się emocjami, a przy takim 'silnym' facecie, zwlaszcza jak leje po ryju, są wyjątkowo mocne. nieważne w którą stronę, baba sobie dorobi w głowie coś na jego wytłumaczenie

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: ? jakie to kraje? "Far far away"?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elfik32: to ta sama przypadłość, która nazywa się "miłość go/ją zmieni". Nie ma większej bzdury na świecie, niż wiara w to, ze człowiek zmienia fundamenty swojego charakteru dla jakiejś tam romanticznej miłostki. Tyczy się to zarówno kobiet jak i mężczyzn, za głupotę w ocenie innych się płaci. Gorzej, gdy ewentualny rozwód oznacza totalne zgnojenie drugiego człowieka jak ma to miejsce w przypadku kobiet, którym życie w islamskiej kulturze otworzyło oczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: Chodzi Ci o kraje takie np. jak Polska? Parytety itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: Wybacz, jakoś nie wierzę...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: nie wierzę dlatego, że nie powiedziałeś nic poza tym że są takie kraje. Teraz przedstawiłeś tylko oficjalną stronę sytuacji kobiet w ZEA. Napisz coś o życiu od kuchni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elfik32: Znam jedną laskę, braku rozumu jej zarzucić nie można, wręcz przeciwnie. Wykształcona, dobiła się do wysokiego stanowiska (zarząd wielkiej spółki). W Egipcie poznała beżowego, po dwóch latach ślub (w Polsce, normalnie w białej kiecce), potem za rok dziecko . Teraz słyszę od znajomej że tamta się uczy Koranu o.O
   To nie o głupotę chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @GreyFox: seems to me you gotta live wit' it.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: Przepraszam bardzo, ale móglbyś zacytować, gdziem konkretnie napisała, ze Arabowie tłuką swoje żony? Nigdzie, bo nie znam żadnego muzułmanina czy muzułmanki. Wspomniałam że rozwód zazwyczaj kończy się nieciekawie dla kobiety i wiedzę tę czerpię nie z bloga religiapokoju, ale z prasowych i medialnych doniesień o tym, jak kobietom obcina się nosy, kamieniuje, zabiera dzieci. To, że wyraziłam powątpiewanie w kraj, w którym wielbi się (kobiety to nic dziwnego - takiego kraju nie ma. Jakie to są przywileje, w których przodują kobiety? Proszę, wymień. Nie ma tu sarkazmu, jestem zwyczajnie ciekawa ich wagi, zwłaszcza że PL wrze od parytetów.
   Nie intersują mnie bogate Polki w EA, czy panie prezes wielkich firm. Kobiety, które maja pozycję i bogactwo, nawet w kraju eskimosów mają szansę na poważanie (nie obrażając eskimosów - nic o nich nie wiem, używam jako przykładu prymitywnej kultury).
   Ponadto same EA to kraj bogaty, co powiesz np. o Afganistanie? Być moze wszyscy n a wykopie mamy spaczone spojrzenie na kulture arabską, ale ja osobiście nie mam zaufania do żadnej kultury, w której religia wyznacza obyczajowść na poziomie fanatyzmu. Katolicy przez całe średniowiecze uważali, że kobieta to podczłowiek. Muzułmanie też taki mają stosunek do kobiet, być może jest to wyolbrzymione ale stereotypy nie biorą się z tyłka.

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: ale weź uwagę, że tam żyje się ogólnie ludziom dobrze. Emiraty to bogate państwo, a często komfort rodzi rozluźnienie i tolerancję. Nie muszę się martwić o sprawy dnia codziennego, więc mają czas by otwierać się na siebie nawzajem.

   Faceci nie muszą wyjeżdżać stamtąd by zarobić pieniądze. Natomiast Pakistańczyk szuka w Europie lepszego życia. Z tym, że jest mocno przesycony mentalnością. Umie okazać szacunek kobiecie, ale gdy już są razem on czuje, ze kobieta jest jego własnością i przestaje ją dobrze traktować.

   Nikt nie twierdzi, że wszyscy muzułmanie są źli.
   Ale też nikt nie będzie tłumaczyć takiego zachowania. Dla mnie nie ma znaczenia jego wyznanie skoro jest dupkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: Gdybyś uważnie przeczytał co napisałam, zorientowałbyś się że nie jestem facetem; że nie wierzę - TYLKO - w kraj w którym wielbi się kobiety - może chodziło Ci o szacunek? Bo to zmienia postać rzeczy. Nie byłam w Afganistanie, ale czy to znaczy, że mam uważać że to kraj mlekiem i miodem płynący? Jeśli tam byłeś odpisz, jakie tam są relacje damsko-męskie, pytam - co kolejny raz podkreślam - z ciekawości, a nie po to by ociekać sarkazmem.
   Co do reszty Twojej wypowiedzi - napisz coś o zwykłych muzułmankach a nie takich, które rozbijają się kilkoma samochodami i mieszkają w willach (ile procent kobiecej społeczności żyje tam w takich świetnych warunkach socjalnych?).
   Jakie są te przywileje? - bo nie odpisałeś (sory, ale kilka aut to nie przywilej). Jak wygląda to uwielbienie? Na rękach je noszą, klękają przed nimi na ulicach?
   Poza tym, skoro odwiedziłeś kilka krajów arabskich - chyba jesteś skłonny przyznać, że EA odstają obyczajowo mocno od pozostałych? Jak narazie, poza kilkoma frazesami, nie opisałeś nic interesującego, poza tym że każda kobieta w EA żyje jak Alexis Carrington - trochę to naciągane, albo kiepsko relacjonujesz. A ja grzecznie pytam z ciekawości - trzeci raz podkreślam.
   Wyluzuj, nie jestem muzułmańskim hejterem tylko dlatego, że nie wierzę w kraj, w którym wielbi się kobiety (dla jasności - moja niewiara nie ogranicza się tylko do krajów islamskich). Chyba, że wyjątek stanowi nasza Polsza, gdzie wielbi się jedną Żydówkę.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: Przepraszam, ale doskonalę pojmuję że swiat nie jest czarno-biały. Napisałam Ci już wcześniej, że nie czytam blogów o islamie - uwieśiłeś się mnie tylko dlatego, ze Ci nie wierzę. Nie dziwiło by Cię, gdybym tak zmieniła zdanie tylko dlatego, że Ty mi tak powiedziałeś? A czym w tej chwili, z punktu widzenia weryfikowania rzeczywistości, jesteś, jeśli nie dziwnym gościem, twierdzącym, że świat muzułmański jest różowy? Sorry, sceptyczna jestem.
   Co prawda nie podróżowałam po bliskim wschodzie tak jak Ty, ale jedyne co pamiętam z jakiegoś last minute do tunezji, to to, ze natrętny stary cap, niewątpliwie będący muzułmaninem, nagabywał mojego ojca przez blisko godzinę, że powinien mnie sprzedać za wielbłądy, bo szkoda trzymać blondynkę żeby się zmarnowała na jakiś studiach. Nie musisz ze mną dyskutować - jak dla mnie, przymykasz oczy na fakty, na których cała Europa buduje swoje stereotypy. Dziękuje za wyjaśnienia, nie wymagaj jednak od każdego sceptycznego, żeby zmieniał swój światopogląd przez podróż do Zatoki Perskiej. To o czym donoszą media (a nie blogaski) jest przekoloryzowane tylko w niewielkim procencie - a na podróże nie każdy ma czas i warunki.
   ps. nie należę do szajki antyislamskiej - weź poprawkę na siebie, nie każdy kto wyrazi odmienne zdanie niż Ty, jest szurnięty.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: Oczywiście, ze sytuacja byla komiczna- do teraz wszyscy się śmieja w rodzinie... Przepraszam bardzo, że nie znam bloga twojej żony - sam zresztą twierdzisz, że blogi innych są be jako materiał źródłowy, ale blog zony jak rozumiem, to inna inszość. O wampie nie czytałam, nie wiem o co w ogóle chodzi.
   Powiem ci chętnie jaki jest wniosek - jest taki, jak napisałam w swoim komentarzu do elfika, ale powtórzę jeszcze raz.:
   >>to ta sama przypadłość, która nazywa się "miłość go/ją zmieni". Nie ma większej bzdury na świecie, niż wiara w to, ze człowiek zmienia fundamenty swojego charakteru dla jakiejś tam romanticznej miłostki. Tyczy się to zarówno kobiet jak i mężczyzn, za głupotę w ocenie innych się płaci. Gorzej, gdy ewentualny rozwód oznacza totalne zgnojenie drugiego człowieka jak ma to miejsce w przypadku kobiet, którym życie w islamskiej kulturze otworzyło oczy<<.
   Wybacz kolejny raz, ale moim zdaniem pomijasz zupełnie fakty, na podstawie których ludzie budują sobie stereotypy ze zbędnymi ozdobnikami. Spróbuj może histeryzować na podstawie naprawdę hejsterskich tekstów i napisz może referat o kondycji kobiety w islamie nie tylko na podstawie żywota w jednym z najbogatszych krajów, gdzie kobiety nie muszą stać w kolejkach (a jeśli w kolejce są same kobiety?), mają własne miejsca w knajpach/autobusach i nie muszą zakrywać twarzy. Żyjesz w enklawie obyczajowej, w bogatym kraju. Masz szczęście.

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: :> a skąd ja mam wiedziec dlaczego za wielbłady? moze sobie jaja robił? a moze to normalne, ze u nich kobiety za wielbłady? Jedno jest pewne, abstrah%#ac od wielbłądów - Tunezja to kraj obleśnych facetów, bo chyba nie nazwiesz "uwielbieniem" notoryczne chamskie odzywki, gwizdanie, pociamkiwanie i maślane oczy? Dla mnie, nic przyjemnego to nie było, wolę chyba wakacje spędzać na biegunie z pingwinami.
   Tak, katole to wyjątkowy zaścianek. O muslimach się nie wypowiem - słabo znam założenia Koranu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: ale ja się nie karmię nienawiscią :> coś ci się pomerdało ;p Własciwie cała moja wina tutaj polega na tym że Ci nie wierzę w kraj w którym "wielbi się kobiety" - przesz to brzmi idiotycznie.
   Peace, miłej kapieli.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: raczej dlatego, ze jestem realistką i zwyczajnie nie wierzę w taki raj dla kobiet ;>

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @elnoche:
   Moim zdaniem to jest wina dobory naturalnego. Nie wdając się w szczegóły, lepiej jest "mieszać" mocno różniące się geny. Generalnie, im bardziej różny genotyp, tym bardziej różnią się fenotypy, czyli cechy zewnętrzne porównywanych organizmów. Stereotypowo (i faktycznie jest 150- 200 lat temu), przeciętny mieszkaniec Europy Środkowej (oraz częściowo Wschodniej i całej Północnej), ma jasne włosy i takąż skórę, tudzież niebieskie oczy, mały nos itp. Dla kobiet ( i wszystkich samic ssaków) ważne jest dobranie sobie partnera z dobrymi genami- to one ponoszą większość wysiłku związanego z wychowaniem potomstwa; stąd też kobiety u nas lecą na śniadych. Mężczyźni i tak mają zaprogramowane, że im więcej seksu, tym lepiej ( z punktu genetyki rzecz jasna).
   Btw skoro istnieje taki mechanizm, muszę wyjechać (najlepiej na Erasmusa) gdzieś na południe Europy :D

  •  

   pokaż komentarz

   @spaceman: nie powiedziałam, że kłamiesz :) uznajmy - bo mnie już męczy udowadnianie, że nie jestem nienawistną biczą i pogromcą muzułmanów na wykopie - że po prostu że Twoja słowna relacja to dla mnie zbyt mało by zmienić mój ciasny, zaściankowy i prostacki światopogląd. Niech Ci też leży, że mam Cię za kłamcę - na forach publicznych zdarza się taka nadinterpretacja dosyć czesto.
   Co do raju - no wiesz, mercedes z hummerem to nie jest standardowe wyposażenie zwykłej muzułmanki spoza emiratów. Ba, to nawet nie jest standard dla nie-muzułmanki. Jakbym mogła się rozwalać takimi autami, mieć willę i pić dwa razy tańsza wódkę i zarabiac 20 razy więcej niz Pl - to tak, to jest właśnie raj.
   Ktoś Ci wyzej napisał, że opisujesz kraj specyficzny na tle innych krajów arabskich - jak Cię poprosiłam, boś podróżnik i znawca - o relację z nieco biedniejszych krajów - to mi zarzucasz że zaraz zacznę się Pakistanu czepiać - a Ty masz jedno do powiedzenia po swoich wojażach, mianowicie to że szkoda sobie strzępić palce. Nie strzęp, mój światopogląd na pewno się właśnie poszerzył w kontakcie z taką wyniosłą arogancją.
   A co Ty na relację, którą tu komentujemy? Jakie masz zdanie na ten temat związków europejek z arabami? Masz coś do powiedzenia na temat różnic kulturowych, jakieś wnioski, przemyślenia, obserwacje z tego co widziałeś w krajach innych niż emiraty? Chętnie posłucham, mój światopogląd jest dosyć elastyczny o relacja nie jest zbyt jednostronna.

  •  

   pokaż komentarz

   @GreyFox:
   Po waszej dyskusji, mam wrażenie, że spaceman "wrósł" już w kulturę w której żyje.
   Analogicznie wygląda to tak, jakbym wyjechał z jakiejś niewielkiej miejscowości na Ukrainie do np. Warszawy/Krakowa i tam sobie żył na wysokim poziomie. Od czasu do czasu odwiedził bym kilka polskich wsi, gdzie przyjęty zostałbym po staropolsku "czym chata bogata" i później w oparciu o te doświadczenia twierdził, że na wsi nie ma biedy, zacofania, przemocy, miejscowi szanują swoje kobiety, które mają ogromne przywileje, etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: Ta dziewczyna sama się zdecydowała na taki związek, więc na dobrą sprawę potrzebuje kogoś, kto ją obroni przed sobą. Pytasz gdzie w tej sytuacji są feministki. A jak to sobie wyobrażasz? Chcesz wysłać Środę w delegację, żeby pogroziła muzułmaninowi palcem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Katzen: Zdecydowanie tak! Niech jedzie tam gdzie sie moze jakos przydac jeszcze. Tylko niech uwaza z islamem bo kilka nieodpowiednich slow jak nt katolikow i oddzielanie glowy od reszty ciala ma gwarantowane.

 •  

  pokaż komentarz

  było z milion razy, zawsze ta sama historia o śniadych panach co lubią spuścić wp%$%!%$ ukochanej.

 •  

  pokaż komentarz

  Fake. To musi być fake. Po prostu nie ma na świecie tak głupich ludzi, jak "autorka" tego "bloga". Nie byliby w stanie przeżyć bez kogoś, kto by przypominał im o oddychaniu.
  Pozdrawiam.
  Tarrin

  •  

   pokaż komentarz

   @tarrin: Jasne, to może być fake, ale nie musi. Tak jakby wcześniej nie było chorych związków, w Polsce, USA, gdziekolwiek. Wśród nas naprawdę są osoby, które będą mimo wszystko zastanawiać się czy to nie ich wina, czy nie sprowokowały go do tego, bronić za wszelką cenę, mówić, że nie mogą odejść, chociaż traktowane są podle.
   Rzuć okiem tutaj: http://www.pismo.niebieskalinia.pl/index.php?id=189 - opisano tutaj dlaczego kobiety zostają z brutalnymi mężczyznami. Nie słyszeliśmy o takich przypadkach? Ano słyszeliśmy. Także ten blog może być czyjąś fantazją, ale ogólnie rzecz biorąc takie sytuacje się zdarzają.

  •  

   pokaż komentarz

   @gaska:
   Przeczytałem.
   Ale zrozumieć nadal nie mogę. Pewnie dlatego, że nigdy nie byłem zakochany. A widząc, jak ludzie są w stanie krzywdzić się nawzajem, mam nadzieję, że nigdy nie będę.
   Pozdrawiam.
   Tarrin

  •  

   pokaż komentarz

   @tarrin: Zakochanie niekoniecznie musi kończyć krzywdzeniem siebie nawzajem, lub byciem skrzywdzonym, dlatego uważam, że jednak warto. Ale to już tylko moje zdanie.
   Przyjrzałam się jeszcze raz temu blogowi - konkretnie linkom z działów polecam i czytam - dwukrotnie pojawia się http://noemi-niewierzmuzulmanom.blogspot.com/ . Jednak coś tu śmierdzi ściemą. Nie zmienia jednak to faktu, że takie kobiety istnieją i takie zachowania nie są niczym nowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @tarrin: nie, to nie musi być fake. znam osobę, która związała się wprawdzie nie z pakistańczykiem, a z polakiem. on jej nie chciał, ona go bardzo. i było: robienie na zlość, ignorowanie, wyzywanie od k$#!!, wymuszanie seksu (na co ona się godziła, bo wtedy był miły, dotykał [a mógł bić] i było jej przyjemnie, więc nadziejami myślała, że to minie), ustawianie grafiku na spotkania, wychodzenie z kumplami wbrew jej woli, libacje (gdy ona była w domu, tak na złość) alkoholowe wraz z wyzwiskami adresowanymi do niej od wszystkich pijanych kolegów.
   i powiedziała, że ona dłużej nie zniesie, że się wyniesie. wyniosła, ale po tygodniu zaczęło ją coś swędzieć to wróciła do niego, a on był dla niej coraz gorszy i gorszy (te zachowania były stopniowane wraz z częstotliwością odchodzenia i powracania).

   ostatecznie odeszła od niego roztrzęsiona, z okrutnie zaniżoną samooceną, zdezorientowaną kim jest, gdzie jest etc - niemalże wrak kobiety. przygruchał ją jakiś koleś, który też wzorem się nie okazał, ale miała chyba więcej już rozumu, bo rozstała się z nim zanim zaczął ją wyzywać i bić.
   wreszcie zdaje się, że zaznała spokoju ducha u boku wartościowego kolesia.

   jak nie wierzysz w powyższą historyjkę to musisz żyć z moim poświadczeniem prawdy, bo nic innego ci nie dam.
   i uwierz - są ludzie tak głupi. czasam iodnoszę wrażenie, że istnieją tylko superinteligentne kobiet, które najpierw kilkoma słowami wykastrują, a następnymi wyrwą serce wraz z aortą albo te nieprawdopodobnie tępe, które nawet do hieny się przytulą, bo ma futro...

  •  

   pokaż komentarz

   @tarrin: Mogę poznać Cię z moją matką - idealny przykład zaślepienia...

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby kobiety wybierały tylko uczciwych, pracowitych i wiernych mężczyzn światowa populacja ograniczałaby się do obszarów afrykańskiego buszu i kilku wiosek na Zakaukaziu. Niestety, istniejemy tylko dlatego, że matka natura wyposażyła nas w mechanizmy pozwalające akceptować bylejakość z braku lepszej "podaży". Przykład takiego mechanizmu powyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @jada:
   Nieprawda.
   Po prostu ich nie zauważacie. Bo nie są wystarczająco trendy i cool, żebyście zwróciły na nich uwagę.
   Mam wielu przyjaciół, którzy mieli ten problem. W końcu znaleźli sobie partnerki - równie skromne i ciche jak oni.
   I są szczęśliwi.
   A wam zostali tylko damscy bokserzy albo przechodzeni lovelasi. I wylewacie swoje żale, jacy to faceci są źli.
   Pozdrawiam.
   Tarrin

  •  

   pokaż komentarz

   @tarrin: O ile mi wiadomo, to nie jestem kobietą, chociaż przyznaję nick może budzić pewne wątpliwości. Inna sprawa to zgodność preferencji seksualnych z faktycznymi cechami dającymi satysfakcję w związku. Agresywne samce będą w cenie, do czasu aż ludzie się nie zmienią - to jest kwestia biologii, a nie filozofii.

  •  

   pokaż komentarz

   @jada:
   Sorki za pomyłkę.
   Tu bardziej niż o agresywność idzie o zasadę "ciągnie swój do swego". Ludzie dobierają się pod względem zgodności cech osobowości. Nic więc w tym dziwnego, że kobieta typu "pustak" lub "plastik" budzi zainteresowanie wyłącznie u tzw.
   łośków. I na tej podstawie wyrabia sobie obraz całej populacji.
   Pozdrawiam.
   Tarrin

  •  

   pokaż komentarz

   @tarrin: Również Cię pozdrawiam.
   TinMan

 •  

  pokaż komentarz

  i na co ona jeszcze czeka? że jak ją wywiezie ten ten mahoniowy książe gdzieś i zamknie w chałupie to przyjedzie Rutkowski ją odbić? nie wierzę, że można być tak naiwnym i dać sie tak poniżać bo ,,mamy razem dobry seks"