ZASKOCZENI? Rezydent Andrzej Duda podpisał Polski Ład (aka Polski Wał Podatkowy)

ZASKOCZENI? Rezydent Andrzej Duda podpisał Polski Ład (aka Polski Wał Podatkowy)

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie - poinformowała Kancelaria Prezydenta. No i wuj, no i cześć. Tego fiskalnego syfu i państwowego złodziejstwa nie posprzątają kolejne dwa pokolenia. Ale na pewno odczują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież on o niczym nie decyduje. To marionetka Kaczyńskiego.
  Zobaczycie jak w przyszłym roku inflacja wyj?#%! w kosmos. Mam nadzieję tylko, że najwięcej do uszu naleje się tym, którzy głosowali na tego pionka i cały PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuncfot: serio się łudziłeś? Przecież to pionek, zawsze nim był i będzie

  •  

   pokaż komentarz

   @Saper86: wiedziałem, ale się łudziłem ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @kuncfot: Zajebiście, inflacja zabiera mi właśnie jedną wypłatę, a kolejną polski wał... Czyli ten kraj właśnie mnie wydymał o 1/6 i tak wysoko opodatkowanej wypłaty...

  •  

   pokaż komentarz

   @kuncfot:

   źródło: comment_1633495328FLAvpRqE8fg0TD73t3UD3W.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @o__p:

   źródło: comment_1635324805WkeFF4GRJpHaMHaZp3k9Zr.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @assback: "jesteś w błędzie" ... dziś w PR24 mówili z uśmiechem na ustach, że każdy zyska na PŁ ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @assback: A kto Ci każe pracować nie na czarno ? AAA Ty myślisz że dostaniesz emeryturę........albo pójdziesz do lekarza na nfz(tfu) i Ci pomogą......ahaaaa.

  •  

   pokaż komentarz

   @o__p: jak zwykle, opiekunczy rzad chce pomoc obywatelom a ci wredni tfu przedsiebiorcy ciagle podnosza ceny!!! Ile tych Ferrari im jeszcze trzeba??? ZLODZIEJE!!!!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @kuncfot: Wyjaśnij mi jedną rzecz, jak ten nowy sposób rozliczania Ciebie dotknie i jak zmieni Twoje rozliczenia? Prują się wszędzie ale nikt nie mówi co i jak, ważne, że to Pis coś robi i to źle, rząd robi źle, rząd nie robi, źle, czego oczekujesz człowieku? Z tego co ogarnia mój mały umysł to raczej powinno być lepiej z tym nowym ładem, zechcesz rozwinąć swój problem? Wskaż gdzie tam się łudzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @neoklasyk: Otwórz firmę to zrozumiesz po 1-2 miesiącach.

   pokaż spoiler co ja piszę PiSior nie rozumuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @cryptonews_win: Właśnie otwieram dwie firmy, co tam mi poradzisz pajacu?

  •  

   pokaż komentarz

   @neoklasyk:
   jak ten nowy sposób mnie dotknie:
   - w tych przepisach nie ma żadnego uproszczenia systemu podatkowego, są same komplikacje i wyjątki od reguł - więcej możliwych błędów
   - wprowadzono te przepisy tylko i wyłącznie po to aby jak najwięcej ludzi przerzucić na ryczałt, więc dotknie mnie, ponieważ jeżeli moja gmina nie ma większości PIS, to dostanie mniej pieniędzy.
   - poza "uproszczeniem" ustawa ma tyle błędów, że w senacie proponowano 80 poprawek? wszystkie odrzucono, Krajowa Izba Biur Rachunkowych, to samo wytykała, błąd na błędzie. To jest poważne?

   czego jako człowiek oczekuję?:
   uproszczeń, słuchania mądrzejszych od siebie, bo te dzbany z wiejskiej wymyśliły sobie system do krojenia obywateli a wskazówek j.w. ... nie słuchają, my się będziemy z tym użerać a oni dadzą narzędzie urzędom do dociskania przedsiębiorców

   powinno być lepiej z nowym ładem?:
   - nigdzie nie zostało wprowadzone ŻADNE UPROSZCZENIE, dla niektórych wprost wzrosła stawka podatku dochodowego, pod pozorem stawki zdrowotnej. Na skali owszem tak pokombinowali, aby biedaelektorat tego nie odczuł. Wzrost kwoty wolnej, no super, 6 lat rządów i w końcu wykonali wyrok trybunału albo kogoś tam innego, ponieważ tak niska kwota wolna była sprzeczna z konstytucją. Z resztą gdyby tego nie zrobili, to podatek doch. na skali wzrósłby o 9% i by ich ZJEDLI.

   Łudziłem się, że mają na tyle rozwagi aby nie wprowadzać takiej ustawy w połowie listopada. Mieli kupę czasu aby to szybciej ogarnąć. Teraz księgowi i samodzielni przedsiębiorcy mają bardzo mało czasu na szkolenie i faktyczną naukę, kto gdzie kiedy i ile płaci.

   a teraz najlepsze, jak to wygląda w rzeczywistości .... ( podkradzione z FB ):

   przychodzi klient i pytaj: jak się rozliczyć z żoną: ....

   źródło: rozliczenie z żoną.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @neoklasyk: Pierwsze skończ szkołę, byle zawodówkę, ale skończ. Potem budowlanka, a tam ryczałt, to jakoś ogarniesz jak każdy budowlaniec pół na pół ze wspólnikiem po roku na kuroniu. Ciebie, jako wyborcę obecnej partii nie tknie "zesrany ład", oni nie celują w plebs co za nimi idzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuncfot: A kto mówił, że będzie łatwiej?

   Te rejony gdzie raz jesteś zarobiony a raz pusty i wk%#!iony, znasz te strony naszych przepisów różnych, dywagacje tutaj przenosisz w inny wymiar, Ty już wiesz, że będzie gorzej.

   Ryczałt? a co złego jest w nim? To już jest tak pokręcone, że urzędnicy sami się pogubią, przecież masz łeb to i masz nowy ład, takie niuanse to się dokręci, przecież wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @cryptonews_win: W ciebie celują, oszusta i złodzieja?

  •  

   pokaż komentarz

   W ciebie celują, oszusta i złodzieja?

   @neoklasyk: O widzisz. Wypływają email Twojego pupilka jak leciały łapówki w formie darowizn na kampanie, a kontra leci na człowieka o którym nic nie wiesz. Typowe dla obecnej władzy, uciszyć temat wyprowadzając kontrę. Nic o mnie nie wiesz, a nazywasz mnie oszustem i złodziejem. A najlepsze, że pisze to ktoś kto tak mocno wierzy w Boga, chyba tylko w Niedzilę jedną godzinę... Masakra co za ludzie siedzą po drugiej stronie ekranu, taki katolik, taki prawilny obywatel a nie widzi co się dzieje wokól i jeszcze bezpodstawnie po kimś jedzie.

  • więcej komentarzy(6)

 •  

  pokaż komentarz

  Na serio ktoś się spodziewał, że on tego nie podpisze?

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: Podpisz!

   - Mogę przeczytać? -

   - Po co? Podpisz!

  •  
   d.......t

   -168

   pokaż komentarz

   @Kamakumba: Czyli kto? Tęczowi?

  •  
   d.......t

   -136

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: ale wiesz, że tym tagiem na wykopie to głównie tęczowi trollowali całą resztę? Pokaż mi prawaka, który na serio brał udział w tej akcji xD

  •  
   H............9 via Wykop Mobilny (Android)

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @dubstract: Masz

   https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1485929,na-kogo-w-drugiej-turze-glosowali-wyborcy-bosaka-holowni-i-biedronia-exit-poll-ipsos.html

   Głosy wyborców Krzysztofa Bosaka w II turze wyborów prezydenckich rozłożyły się w podobny sposób na Andrzeja Dudę (51,5 proc.) i Rafała Trzaskowskiego (48,5 proc.).

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Podaj jeszcze ile wyborców PO i Biedronia zagłosowali na Dude xD

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: Na przykład towarzystwo od #mimowszystkoduda

   @Kamakumba: Wychodzi na to ze k0nfabulanci od gospodarki, swoim głosem na Dudę właśnie ja dojada xd

  •  

   pokaż komentarz

   @yaah: Nawet nie połowa co k0nfabulanci

  •  

   pokaż komentarz

   @Vosemite: A widzisz, ale jednak wyborcy PO zagłosowali na dude. #mimowszystkoduda

  •  
   d.......t

   -10

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Czego nie rozumiesz? Akcja #mimowszystkoduda była stworzona przez ludzi powiązanych z PiS. Neuropa podłapała propagandę TVP lub celowo z nienawiści do konfy manipuluje. Spamują tym tekstem od okresu wyborczego do dziś. Konfederacja podczas wyborów jasno odcięła się od tej akcji, wielokrotnie powtarzali, że nie popierają ani Dudy, ani Trzaskowskiego. Wielu wyborców Bosaka/Konfederacji nie poszło w ogóle głosować w drugiej turze (co potępiam). Po około 50% rozłożyły się głosy wyborców Bosaka. Wyborcy Konfederacji w 60% poparli Trzaskowskiego. Od pierwszych sondaży było wiadome, że Konfederacja podbiera część elektoratu PiS. Skąd zdziwienie, że połowa wyborców Bosaka woli Dudę niż tęczowego Trzaskowskiego, który przez całą kampanię po Konfie jechał wraz z KO i resztą opozycji?

   Poza tym śmieszy mnie ten płacz o to, że 50% wyborców Bosaka wolało Dudę. Podczas wyborów cała opozycja cisnęła po Bosaku i Konfederacji, a później przymilali się do tego stopnia, że Trzaskowski chciał aż pójść w MN. xD Tak samo zrobiła Neuropa, która między pierwszą, a drugą turą na Wykopie zamilkła. Przestali na ten okres cisnąć po konfie i jej wyborcach, ale w minucie ogłoszenia wyników tęczowa karuzela nienawiści znów się uruchomiła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamakumba:

   Zandberg z Lewica(Razem) wsparli PiS przy odrzuceniu ośmiu poprawek Senatu dotyczących nowego ładu

   poprawka 3 - dot. wykreślenia sankcji dla sprzedawcy nieudostępniającego możliwości zapłaty kartą lub przelewem:
   poprawka 5 - dot. podwyższenia limitu ulgi dla rodziców z 4. dzieci
   poprawka 7 - dot. wykreślenia wprowadzanego przez Polski Ład obowiązku przesyłania co miesiąc ksiąg rachunkowych do urzędu skarbowego
   poprawka 30 - dot. wyłączenia stosowania podatku minimalnego wobec placówek medycznych
   poprawka 31 - dot. wyłączenia stosowania podatku minimalnego wobec podatników opłacających już podatek od sklepów wielkopowierzchniowych
   poprawka 32 - najważniejsza - dot. wyłączenia spod podatku minimalnego wszystkich małych podmiotów (pon. 750M euro obrotu) - odrzucenie tej poprawki oznacza, że podatek minimalny będzie obowiązywał wszystkich od warzywniaka po wielką korporację:
   poprawka 48 - dot. usunięca sankcji w postaci braku prawa do odliczenia VAT w przypadku, gdy sprzedawca nie zapewnia możliwości zapłaty kartą lub przelewem:
   poprawka 59 - dot. usunięcia sprzecznego z Konstytucją przepisu Polskiego Ładu, który nie tylko zakazuje amortyzacji nieruchomości mieszkalnych, ale też przerywa już rozpoczętą amortyzację:

  •  

   pokaż komentarz

   @SilnikGolfa: Przeczytaj? Przecież tego nie da się przeczytać. Ile 800 stron?

  •  

   pokaż komentarz

   Wychodzi na to ze k0nfabulanci od gospodarki

   @Vosemite: Tak szczerze to czy k0nfabulantom zależy na gospodarce? Do Sejmu nie wprowadzili żadnego ekononisty, jest za to teolog i paru licealistów. Chyba nawet lewica ma ekonomistów w sejmie

   Po drugie - połowa k0nfederacji głosowała za zaostrzeniem zakazu handlu, a druga połowa jest wolnorynkowa. Jak oni mogą tworzyć jedno zgrupowanie mając tak skrajnie odmienne poglądy na gospodarkę? Rzekomo to dla nich kluczowa sprawa.

   W rzeczywistości gospodarka nie jest żadną kluczową sprawą w konfederacji i to nie to tę zbieraninę łączy

  •  

   pokaż komentarz

   @dubstract:

   Nie oczekuj logiki w myśleniu neuropki :D Banda sprzedajnych hipokrytów, ot co.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak szczerze to czy k0nfabulantom zależy na gospodarce? Do Sejmu nie wprowadzili żadnego ekononisty, jest za to teolog i paru licealistów. Chyba nawet lewica ma ekonomistów w sejmie

   @Walther00: To tylko propaganda dla ich wyborców. Memcen już dawno mówił, że podatków nie bardzo jest jak obniżyć, a korwin, że to tylko żeby przyciągnąć wyborców a nie zrealizować - a jednak mają dalej wyborców - to dobrze o nich nie świadczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Po drugie - połowa k0nfederacji głosowała za zaostrzeniem zakazu handlu, a druga połowa jest wolnorynkowa. Jak oni mogą tworzyć jedno zgrupowanie mając tak skrajnie odmienne poglądy na gospodarkę? Rzekomo to dla nich kluczowa sprawa.

   @Walther00: TO NIE BYŁO OFICJALNE STANOWISKO PARTII LEWAGU. koniec tematu pora głosować na wolnościowców xd

  •  

   pokaż komentarz

   Po około 50% rozłożyły się głosy wyborców Bosaka. Wyborcy Konfederacji w 60% poparli Trzaskowskiego.

   @dubstract: Chwalisz się, jakby to było jakieś osiągnięcie. A faktycznie wśród wszystkich partii opozycyjnych, największa część Konfederacji i wyborców Bosaka poparła Dudę. Nie wspominając już o tych, którzy zrezygnowali z tej szansy by wybrać opozycyjnego prezydenta i wsadzić kij w szprychy PIS.
   Jednocześnie przypominam, że Duda wygrał bardzo minimalną przewagą. Więc tak, można powiedzieć że #mimowszystkoduda przeważyło.

  •  
   d.......t

   -14

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Chwalę się? Nie. Sam nie głosuję na Konfederację w przyszłych wyborach. Jedyne co robię, to po prostu prostowanie waszych kłamstw i nienawistnej manipulacji, obarczanie całym złem tego państwa Konfiarzy. Prawda jest taka, że głosy wyborców Konfederacji sprzyjały Trzaskowskiemu, ale największym winnym porażki opozycji jest KO z Budką i Kidawą. POKO za wszelką cenę chciało się utrzymać przy korycie, w ostatniej chwili podmienili Kidawę na Trzaskowskiego. Jedyną szansą przeciwko Dudzie i PiS było wycofanie KO z wyborów i nawiązanie koalicji chociażby z Hołownią, który we wszystkich sondażach jako jedyny spokojnie bił Dudę w wynikach.

  •  

   pokaż komentarz

   @dubstract: Ja akurat nie obarczam całym złem konfiarzy, tylko twierdzę, że gdy nadarza się realna szansa zaszkodzenia PIS, to oni zawsze się od niej wymigują. Wyborcy nie głosują, posłowie wstrzymują się od głosu. Taka niby opozycja mocna w gębie, słaba w czynach.

  •  

   pokaż komentarz

   Masz

   @Zepelin9: Ale to jest nieprawda, bo spora część nie poszła głosować. Łącznie ze mną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jah00: Wy głosować nie musicie, zrobią to za was emeryci.

  •  

   pokaż komentarz

   @SilnikGolfa: zaklad ze on nawet nie chce tego czytac? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Mimo to nigdy nie zagłosuję na Dudę, ani na Trzaskowskiego. Trzaskowski też by podpisał nowy ład, gdyby jego autorem był Tusk, a PO też by podnosiło podatki, więc tu nie ma żadnej różnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jah00: Spoko, tylko nie narzekaj na podwyżki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo widzisz: tego wszystkiego by nie było, gdyby wygrał Trzaskowski.

   A skoro nie wygrał, a wy nie głosowaliście, to chapać pisowską knagę i mordy w kubeł.

   Wy się swojego prawa do wyboru zrzekliście, więc nie narzekać, że emeryci z niego skorzystali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Jeżeli mam wybierać zło, wolę nie wybierać wcale.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jah00: Niewybranie niczego też jest wyborem, za który ponosi się pełną odpowiedzialność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ----
   * - to smutne jak mało osób zrozumiało w ogóle tamten cytat Geralta, który jest dla niego negatywny.

  •  

   pokaż komentarz

   @tymirka: Socjaliści głosują ręka w rękę - ziobro zaskoczenia

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Biorę pełną odpowiedzialność za siebie, ale nie mogę brać odpowiedzialności za ciebie, a ty pewnie głosowałeś na tego tęczowego idiotę. Przecież widzisz co odp#%??#?a w Warszawie. Nie mam wątpliwości, że Trzaskowski poparłby PIS we wszystkim tym w czym popiera go Lewica, czyli w tym wszystkim co PIS robi źle, natomiast sprzeciwiłby się wszystkiemu co PIS robi dobrze, czyli np obronie granicy, więc nie uważam, że Trzaskowski byłby lepszym wyborem kumasz?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mam wątpliwości, że Trzaskowski poparłby PIS we wszystkim tym w czym popiera go Lewica,

   @Jah00: A ja nie mam wątpliwości, że odwalasz teraz fikołki, aby tylko nie przyznać przed sobą, że zrobiłeś debilizm i pozwoliłeś emerytom wybrać sobie przyszłość pod pisowskim batem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   więc nie uważam, że Trzaskowski byłby lepszym wyborem kumasz?

   Trzaskowski miał blokować PiS, a jakiekolwiek głębsze twoje rozważania to fikołki wyższego rzędu i totalny brak świadomości politycznej - i tego jak polityka działa.

   Robiłby dokładnie to, co kazałaby platforma, a co kazałaby platforma to wiadomo - Tusk mówi dokładnie to samo co PiS w kwestii granicy.

   Dla PiS-u dobrze, ze emeryci nie mają takich wątpliwości jak ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Zrobiłem bardzo dobrze, od zawsze tak robię i będę tak robił nadal. Głosuję na kandydata wolnościowego, a jak takiego nie ma to nie głosuję. Dzięki temu ani razu nie przyłożyłem ręki do tego syfu, mam czyste sumienie i śpię spokojnie. A ty co? Pewnie w 2007 i 2011 na PO co nie? Więc odpowiadasz za wszystkie głupoty, które wtedy były zrobione. Pamiętaj kim jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   Głosuję na kandydata wolnościowego, a jak takiego nie ma to nie głosuję.

   @Jah00: No to niedługo nie będziesz głosował wcale jak ci przegłosują zmianę ordynacji wyborczej xD Konfederacja wtedy nie będzie miała absolutnie żadnych szans wejść do sejmu, a my będziemy skazani na PiS i PO.

   PiS już się cieszy, że nie będziesz głosował. Emeryci uradowani ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8271080,ordynacja-wyborcza-do-parlamentu-czy-zostanie-zmieniona.html

   Dzięki temu ani razu nie przyłożyłem ręki do tego syfu

   Przypominam: niegłosowanie jest takim samym wyborem jak głosowanie. W tym wypadku wyborem wspierającym PiS.

   Więc odpowiadasz za wszystkie głupoty, które wtedy były zrobione. Pamiętaj kim jesteś.

   Chciałbym, żeby teraz robiono takie głupoty jak wtedy... zegarki nowaka powodujące odwołanie ministra ehh

  •  

   pokaż komentarz

   niegłosowanie jest takim samym wyborem jak głosowanie.

   @Zepelin9: No ale to jest fałsz. Ludzie w to wierzą i dlatego to wygląda tak jak wygląda. Jeśli nie zgadzasz się z kimś to nie powinieneś na niego głosować i tyle. Ale niestety społeczeństwo nie dorosło do demokracji.

   Ja nie jestem demokracją, więc jak ona upadnie to nawet lepiej.

   Przede wszystkim podatki były podnoszone, regulacje postępowały, OFE było znacjonalizowane i wchodziliśmy do unii po same kule. Czyli to samo co dziś, tylko z lepszym PR-em. Skutki gospodarcze i społeczne tak samo złe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jah00:

   No ale to jest fałsz. Ludzie w to wierzą i dlatego to wygląda tak jak wygląda

   Nie jest, chyba że masz 15 lat i nie masz pojęcia o jakiekolwiek logice.

   Jeśli nie zgadzasz się z kimś to nie powinieneś na niego głosować i tyle. Ale niestety społeczeństwo nie dorosło do demokracji.

   Z drugą częścią się zgadzam. Polacy nie dorośli do demokracji i nie rozumieją, że niestety - jak wszystko w życiu - jest relatywna.

   Nie ma nigdy idealnego kandydata, z którym się zgadzasz, ale albo zagłosujesz tak, albo zagłosują za ciebie. Myślisz, że ja lubię konserwy z PO? xD Nie. Ale wiem, że dojrzałością obywatelską jest zaakceptowanie konserwy z PO, bo alternatywą jest PiS. Jeśli Trzaskowski ma blokować PiS (a co się dzieje, gdy tego nie robi, to widzimy), to niech to robi.

   Twój wybór to po prostu oddanie wyboru komuś. Możesz się pocieszać, gdy będą dojebywać ci kolejne podatki, że PRZYNAJMNIEJ NIE GŁOSOWAŁEM, bo nic więcej ci nie pozostało.

   Przede wszystkim podatki były podnoszone, regulacje postępowały, OFE było znacjonalizowane i wchodziliśmy do unii po same kule. Czyli to samo co dziś, tylko z lepszym PR-em. Skutki gospodarcze i społeczne tak samo złe.

   Poruszyłeś 150 tematów, z czego o każdym można się rozpisywać i wszystkie wskazują, że operujesz na błędnych danych.

   Polecam filmik Koroluka w tym temacie. Jak ci przeszkadza narracja, to wyłącz dźwięk i patrz po prostu na tabelki, które wrzuca. Co jak co, ale rządy PO pod kątem finansowym były dla Polski naprawdę dobre.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Dlaczego polecasz trolla wykopowego jako źródło informacji? Ja bym ci polecił książkę. Ja patrzę na poglądy polityczne i wychodzi, że z PIS zgadzam się gdzieś w 15%, a z PO zgadzam się też gdzieś w 15%, natomiast z Konfederacją zgadzam się w 85%, ale w Konfederacji są ludzie, z którymi zgadzam się w 100%. Nie mam więc tutaj żadnego dylematu. Cóż z tego że będziesz mi tłumaczył o systemie emerytalnym skoro ja jestem za jego likwidacją bo jest u podstaw zły.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego polecasz trolla wykopowego jako źródło informacji? Ja bym ci polecił książkę

   @Jah00: Opiera się na danych i książkach. Możesz atakować źródło, zamiast treści, ale ja serio pytam, czy ty chcesz w rozmowie ze mną przekonać samego siebie, że nie zrobiłeś debilizmu, czy co?

   Tu nie ma po prostu innej opcji: oddałeś głos emerytom i przyczyniłeś się do każdego gówna, które się teraz dzieje, a któremu mogłeś zapobiec. End of story.

   I tu nie ma z czym się zgadzasz, a z czym nie, bo to nie jest już koncert życzeń. PiS ci rozbraja ustrój polityczny i niedługo twoi koledzy z Konfy skończą na śmietniku, bo nie ma opcji na wygranie w JOW-ach, gdy się jest małą partią, a główna partia robi ci gerrymandering.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Gerrymandering

   Chcesz wiedzieć jak skończy Konfa? To hasło na dziś: Jobbik. Kaczyński powtarza w Polsce scenariusz węgierski. Rozgrywa was dokładnie tak jak Orban rozegrał "wolnościowców" z Jobbiku.

   Swoje myślenie sobie możesz usprawiedliwiać, gdy partia nie idzie na podporządkowanie sobie systemu, co się właśnie dzieje.

   Stąd serio, jedynym, który się musi nad tym zastanowić, jesteś tutaj ty. PiS dokładnie tego chce - abyś nie głosował. To jest ich idealny wyborca - taki, który nie głosuje. Bo ich elektorat zdechnie, ale zagłosuje...

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Spokojnie, już za 2 lata wygra znowu PO i zobaczysz jak oni się umoszczą w tym ustroju przygotowanym przez PIS i zobaczysz, że będą robić takie samo gówno i niczego nie cofną, bo oni się w sprawach ważnych niczym nie różnią od PIS oprócz marketingu. Bo pewnie nie masz dziecka do zabortowania, ale na pewno masz rachunki do zapłacenia. A ja będę siedział i się z ciebie śmiał.

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: Ja caly czas nie moge wyjsc z podziwu, ze on pisac potrafi :/

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Jah00: Serio, zesranie się na koniec to jedyne, co masz do powiedzenia? xd Czasami czuję się, że największą wadą wykopu jest to, ze nie wiesz, czy nie gadasz z jakimś gościem, który sra za stodołą i tłumaczysz mu jak debi****, że jak nie głosuje, to oddaje głos innym, ale ten i tak nie rozumie, bo jedyne, co robił w życiu, to srał za stodołą i samorefleksja oraz krytyka samego siebie są mu niedostępne.

  •  

   pokaż komentarz

   Skąd zdziwienie, że połowa wyborców Bosaka woli Dudę niż tęczowego Trzaskowskiego, który przez całą kampanię po Konfie jechał wraz z KO i resztą opozycji?
   Poza tym śmieszy mnie ten płacz o to, że 50% wyborców Bosaka wolało Dudę. Podczas wyborów cała opozycja cisnęła po Bosaku i Konfederacji,


   @dubstract: Zdziwienia nie ma żadnego. Śmiejemy się z bystrzaków, którzy ponownie dali PiSowi pełnię władzy żeby lewactwo bolała dupa, a teraz udają wielkich antyrządowców. Jechanie Trzaskowskiego po Konfederacji w całej kampanii? Co to za urojenia typie? PiS dosłownie fałszował wyniki Konfy w sondażach za co TVP 3-krotnie przegrało w trybie wyborczym, a i tak się na te wyroki wysrało, a przygłupy nadal będą twierdzić, że obie opcje jednakowo złe, bo co za różnica czy PiS rządzi bez ograniczeń czy ma go kontrować prezydent opozycyjny.
   Zachciało się umywania rąk od wyboru mniejszego zła, to teraz mordy w kubeł i smarować dupska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tarec: Ano ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że konfiarze dupy już wypięte, bo Kaczyniak się dopiero rozkręca.

  •  

   pokaż komentarz

   Podpisz!

   - Mogę przeczytać? -

   @SilnikGolfa: 700 stron będzie czytał? oszalałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   Serio, zesranie się na koniec to jedyne, co masz do powiedzenia?

   @Zepelin9: Co zrobiłem? Czyżby ci się coś nie spodobało w mojej wypowiedzi? Nie musisz brać tego co mówię na serio, bo za dwa lata sam się przekonasz, tylko następnym razem wyciągnij z tego wnioski i zagłosuj lepiej.

   że jak nie głosuje, to oddaje głos innym, ale ten i tak nie rozumie

   @Zepelin9: No ale to jest bzdura. Sam się kompromitujesz. Powinieneś przeczytać jakąś książkę o demokracji np. "Demokracja - bóg, który zawiódł", a ty mi powtarzasz narrację prosto z TVN, że każdy powinien iść na wybory, że to obowiązek, że inni za ciebie zdecydują, że to święto demokracji, że o czymś decydujemy. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie, im mniej osób głosuje tym lepiej, nie znasz się na polityce, nie wiesz czym się różnią partie i jakie mają poglądy - zostań w domu. I tak twój głos o niczym nie zdecyduje, bo jest jeden. A głosując na tak zwane mniejsze zło tylko wspierasz duopol i status quo, gdzie rządzą dwie partie na zmianę, których nikt tak naprawdę nie chce i które różnią się tylko tematami zastępczymi, bo co do zasady zgadzają się z całym systemem, bo w tym systemie mogą rządzić i podnosić sobie wynagrodzenia. A potem zaczną dokręcać śrubę obywatelom i powiedzą sami tego przecież chceliście, demokrację przecież mamy. I będą mieć rację. Myślisz, że PO robiłoby inaczej? Tak samo umacniałoby władzę, podnosiło podatki, gnoiło klasę średnią, rozdawało zasiłki, przyjmowało prawo UE, politykę klimatyczną i wprowadzało obostrzenia pandemiczne. Nie wierzysz? No to przekonasz się już niedługo sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jah00:

   im mniej osób głosuje tym lepiej, nie znasz się na polityce, nie wiesz czym się różnią partie i jakie mają poglądy - zostań w domu. I tak twój głos o niczym nie zdecyduje, bo jest jeden

   1. Wybory wygrywa się w Polsce emerytami.

   A głosując na tak zwane mniejsze zło tylko wspierasz duopol i status quo, gdzie rządzą dwie partie na zmianę, których nikt tak naprawdę nie chce

   2. Dokładnie to się wydarzy jak PiS zmieni ordynację wyborczą. Czyli już niedługo.

   A potem zaczną dokręcać śrubę obywatelom i powiedzą sami tego przecież chceliście, demokrację przecież mamy. I będą mieć rację.

   3. To się właśnie dzieje.

   Myślisz, że PO robiłoby inaczej?

   4. Przecież widzieliśmy i robiło inaczej. Bez porównania.

   Nie wierzysz? No to przekonasz się już niedługo sam.

   5. Już się przekonałem. PiS wygrał, przed wyborami zmiana ordynacji i papa, mamy Węgry.

   To jest niesamowite jak wypierasz rzeczywistość i nie potrafisz odpowiedzieć na absolutnie żaden z moich zarzutów tylko krążysz oderwany od rzeczywistości, jakby cię w żaden sposób nie dotyczyła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: To nie zarzuty tylko stwierdzenie nieprawdziwe.
   1. Emeryci to istotny czynnik i będzie tylko zyskiwać na znaczeniu w miarę rosnącego średniego wieku wyborców, ale są też inne istotne grupy jak budżetówka czy osoby o małych dochodach. Na tym właśnie polega demokracja, na przekupywaniu grup społecznych.
   4. Tu się nie zgadzamy. Ale co PO robiło inaczej? Nawet polityki zagranicznej nie mieli innej, choć mieli lepszych negocjatorów. Mieli też spokojniejszy okres, ale zobaczysz jak się zradykalizują, PIS pokazał, że można.

   Co do reszty prawda, więc nie wiem do czego mam się jeszcze odnieść.

  •  

   pokaż komentarz

   1. Emeryci to istotny czynnik i będzie tylko zyskiwać na znaczeniu w miarę rosnącego średniego wieku wyborców, ale są też inne istotne grupy jak budżetówka czy osoby o małych dochodach. Na tym właśnie polega demokracja, na przekupywaniu grup społecznych.

   @Jah00: Nie tyle demokracja co populizm. Np. Francuzi mają lepiej zaprojektowany system wyborczy pod tym kątem.

   4. Tu się nie zgadzamy. Ale co PO robiło inaczej? Nawet polityki zagranicznej nie mieli innej, choć mieli lepszych negocjatorów. Mieli też spokojniejszy okres, ale zobaczysz jak się zradykalizują, PIS pokazał, że można.

   PO próbowało bawić się w liberalis, czyli państwo prawa z zasadami, lepiej lub gorzej. Stawiać na wykształcenie, jakąś merytorykę (to nawet widać, że pierwsze ustawy, które ujebywał pis, to te wymuszające wymóg wyższego wykształcenia). Próbowali być niepełnosprawną wersją CDU na tyle, na ile polskie warunki pozwalały.

   To jednak coś zupełnie niż PiS, które wychodzi z założenia, że prawo ma służyć przede wszystkim władzy, a obywatel ma być przede wszystkim jego podmiotem. Tak samo PiS np. zakłada, że ma totalny monopol na polskość, w efekcie czego buduje monolit, za którego podważanie możesz iść dosłownie do pierdla.

   Stawianie znaku równości pomiędzy PiS-em i PO to jest po prostu albo zła wola, albo niewiedza. To widać w takich głupotach jak to, że TK za PO nie orzekało wcale jak PO chciało (ku własnej zgubie).

   Państwo PO nie było absolutnie idealne, ale próbowali iść do przodu według jakichś tam zasad, w ramach których próbowali budować podstawy państwa prawa. Teraz to idzie wszystko do kosza na śmieci.

   Wyobrażasz sobie, że kucharka orzeknie inaczej niż chce Kaczyniak? Bo tak było za PO.

   ale zobaczysz jak się zradykalizują, PIS pokazał, że można.

   Naprawdę szczerze chciałbym, żeby tak było, ale nie wierzę, że liberałowie nagle porzucą formę i zauważą, że albo rozpierdzielą populistów, albo populiści rozpierdzielą ich. To nie jest cecha tylko polska. Generalnie zakładam, że do czasu bankructwa populistów jesteśmy w dupie. Czyli długo.

  •  

   pokaż komentarz

   Np. Francuzi mają lepiej zaprojektowany system wyborczy pod tym kątem.

   @Zepelin9: Beneficjenci socjalu nie powinni głosować, łącznie z emerytami, wtedy to ma sens. Ale tego nikt nie wprowadzi bo to śmierć polityczna.

   Bo tak było za PO.

   @Zepelin9: A ja pamiętam, że Rzepliński orzekał dokładnie tak jak chciał Tusk, więc moim zdaniem było tak samo. Tak samo konstytucja była łamana, kiedy sędziowie orzekali zgodnie z prawem UE, a przeciwko konstytucji, więc nie zgadzam się z tym. Prawda jest taka (co już pisałem), że mimo, że pewne rzeczy lepiej zrobiłaby PO, a inne lepiej zrobiłby PIS, to są populistyczne partie władzy zdolne do wszystkiego co powiedzą im sondarze. Nie ma tu żadnej idei, bo PO swoje "4 razy tak" zmieliło, a PIS obniżał podatki i dobrze dbał o finanse za czasów Zyty Gilowskiej. Więc wiarygodności w tym nie ma żadnej. A im szybciej zrozumiesz to, że tej dawnej PO już nie ma tym mniej się rozczarujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzaskowski miał blokować PiS

   @Zepelin9: (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @yaah: nie wiem, my głosowaliśmy na trzaska.

  • więcej komentarzy(40)

 •  
  j..........o

  +262

  pokaż komentarz

  Andrzej Duda właśnie tym podpisem zrobił więcej dla obalenia rządów PiS niż cała opozycja razem wzięta.
  Polak tylko biedę i drożyznę rozumie, a do wyborów będzie żarł gruz dzięki nowemu wałowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @jbc_wszystko: Kto będzie żarł, ten będzie żarł. Emeryci dostali podwyżkę.

   Naprawdę nie wiem skąd u Was przekonanie, że nie można karmić 40% elektoratu pozostałymi 60%.

  •  
   p...a

   +81

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: gówno dostali nie podwyżkę, zobaczymy za 2 lata na co ich będzie stać

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a: No ja to wiem, ale wiesz jak to jest. Jak tylko Polacy zaczną zarabiać to... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Serio. Emeryci nie zginą. Jak coś dociśnie się jeszcze bardziej pracujących i sypnie 18-19 emeryturę. PiS potrzebuje poparcia emerytów i nikogo więcej, aby rozdawać karty w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @jbc_wszystko: e tam, zaraz wyciągną karte lgbt, tradycyjne wartości, złą unie, imigrantów i covid to lud to kupi. Powiedzą że za peło były ośmierniczki i wałki, a oni pomimo w/w kryzysów trzymają państwo na wysokim poziomie, bo inni mają gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: którą inflacja wciągnie nosem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Emeryci z 13 i 14 maja dodatkowe prawie 200zl msc, z nowego wału dostaną około 150zl msc. Także jest tak jak mówisz, nie wiem za co cię minusuja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vosemite: Bo prawda boli, że emeryci rozwalają ten kraj i nic nie możemy z tym zrobić. Są na tyle silną i zwartą grupą społeczną, że cała reszta jest w dupie, bo wystarczy ich karmić kosztem całej reszty, aby ogłosić się na króla Polski ich głosami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Emeryci to by mogli dostać i 100% podwyżki ale to wciąż będzie za mało. Inflacja plus znaczące podwyżki prądu i gazu zrobią swoje. Na PiS nie głosują wyłącznie emeryci i Ci co na socjalach jadą, głosuje też dużo osób którzy nie zarabiają za wiele a uwierzyli w bajko o dobrobycie. Ci ludzie dostaną ostro po dupie i w nich jest nadzieja, że się opamiętają.

  •  

   pokaż komentarz

   @sosnajabadaba: Nie, nie głosują wyłącznie emeryci, ale to emeryci decydują, bo są po prostu silni. A reszta przygłupów to sobie wytłumaczy, że wina Tuska albo coś.

   Dlatego Tusk już sra na wszystkich poza boomerami, bo wie, że młodzi nic nie znaczą, a najgorsze, co zrobią to wyrażą oburzenie na Twitterze.

   Emeryci to by mogli dostać i 100% podwyżki ale to wciąż będzie za mało

   No to się da jeszcze więcej. PiS dostał od narodu taki mandat, że może przegłosować wszystko.

   Czy widzisz, żeby ktoś protestował? Nie? No właśnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Emeryci dostali podwyżkę.

   @Zepelin9:

   XDDDDD

   Nic bardziej polskiego dzisiaj nie przeczytam XD

  •  

   pokaż komentarz

   @jbc_wszystko: opozycji się nie spieszy. Zaczęła się gra w piłka parzy. Ten kto będzie u władzy w momencie jak to wszystko się posypie będzie skończony politycznie. Ktokolwiek przejmie po nich władzę będzie musiał zacząć od głębokich reform i wywalenia wszelkich pociotków ze stołków. Nie będzie to ani szybki ani łatwy proces ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @albo_wutka_albo_buk: Prawda? 150 zł z Polskiego ładu im wpadnie, zaraz wjadą kolejne "stki" i dopłaty do energii.

   Także j$%@ć młodych, mają zapierdzielać na emerycki stan. Do niczego innego i tak się nie nadają. PiSiory nie są głupie i naprawdę poprawne konkluzje wyciągnęli.

   @rosomak94: nie będzie żadnego przejęcia władzy po nich. Nie po to PiS rozdaje kasę i obsadza instytucje, aby przegrać. Najgorsze, co ich może spotkać, to wariant amerykański.

  •  

   pokaż komentarz

   Andrzej Duda właśnie tym podpisem zrobił więcej dla obalenia rządów PiS niż cała opozycja razem wzięta.
   Polak tylko biedę i drożyznę rozumie, a do wyborów będzie żarł gruz dzięki nowemu wałowi.


   @jbc_wszystko: zadluza sie jeszcze bardziej, sypna plusami, puszcza w TVPis filmiki z ruchania koz przez ludzi na granicy, podgrzeja inne tematy "wszyscy nam zagrazaja" i kadencja kolejna murowana. A, no i pokrzycza ze kryzys, ale jak beda rzadzili ci drudzy to bedzie to samo ale bez doplat.
   Wyborca PIS na kartoflach z maslem wytrzyma, byle tylko ten sasiad k%%$a prywaciarz zamiast miesa mial co najwyzej mortadele.

   Kto będzie żarł, ten będzie żarł. Emeryci dostali podwyżkę.

   @Zepelin9:

   Emeryci z 13 i 14 maja dodatkowe prawie 200zl msc, z nowego wału dostaną około 150zl msc. Także jest tak jak mówisz, nie wiem za co cię minusuja.

   @Vosemite:

   Ja bym jeszcze dodal to o czym sie nie mowi - tak naprawde emeryci w Polsce, jak sie porowna emerytury do srednich zarobkow, sa europejska elita. Nie wiem jak teraz, ale jakies 2 lata temu czytalem o tym ze wspolczynnik biedy u emerytow jest nizszy niz u ludzi w wieku produkcyjnym, bogaczami nie sa ale to kwestia tego ze Polska w porownaniu do Europy jest biednym krajem.

  •  

   pokaż komentarz

   @DryfWiatrowZachodnich: Pewnie o tym mówisz.

   https://www.rp.pl/opinie-ekonomiczne/art2242881-polscy-emeryci-nie-sa-biedni

   Dlatego napisałem: j%#%ć młodych. Ch!# od nich zależy, gówno mogą, nie są świadomi politycznie, nie są zorganizowani. Mają j%#%ć na emerytów, bo to oni rozdają karty. A młodzi niech sobie głosują na Razem i inne Konfederacje, które w razie czego i tak poprą Pis xd

  •  

   pokaż komentarz

   @jbc_wszystko:

   źródło: comment_1633256696bzl4szwY8r0TxMs61Glhg7.jpg

  •  
   p...a

   +17

   pokaż komentarz

   Jak coś dociśnie się jeszcze bardziej pracujących i sypnie 18-19 emeryturę

   @Zepelin9: w nieskończoność to nie działa

   źródło: finanse21.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a: Każdy ekonomista ci powie, że

   a) Nie wiadomo nigdy, gdzie jest DOKŁADNIE przekroczenie linii
   b) Polacy są daleko od górnego progu.

   Także Polaków można jeszcze mooocno pocisnąć.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego napisałem: j!??ć młodych. Ch@! od nich zależy, gówno mogą, nie są świadomi politycznie, nie są zorganizowani. Mają j!??ć na emerytów, bo to oni rozdają karty. A młodzi niech sobie głosują na Razem i inne Konfederacje, które w razie czego i tak poprą Pis xd

   @Zepelin9: dokladnie.

   Tylko jedno chce zaznaczyc, tak ogolnie - popularnym bledem jest uwazanie ze wystarczy poczekac, stare konserwy wymra i bedzie duuuzo lepiej. Coz... nie. Slysze takie cos od czasu kiedy jako tako zaczalem cos sluchac odnosnie polityki, czyli 20 lat, i nie zmienilo sie absolutnie nic. Wystarczy popatrzec nawet na wyniki wyborow, do Sejmu i Senatu - PIS w najmlodszej grupie przegrywa, ale nie w jakis mega druzgocacy sposob. Problem polega na tym ze Polska ma mase wsi, zadupi, biednych rejonow gdzie ludzie nie mysla w taki sposob jak ci z wielkich miast, i dla nich kryzys, inflacja znaczy co innego niz dla mieszczuchow, bo maja duzo mniej do stracenia.
   Co znacza wyzsze ceny jak ktos ma ogrodek, wyzsze ceny energii jak mozna kalosze do pieca wrzucac, a przeciez daja zasilki, plusy na dzieci?

  •  
   p...a

   +2

   pokaż komentarz

   @Zepelin9:
   a) zgadza się
   b) skąd wiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Andrzej Duda właśnie tym podpisem zrobił więcej dla obalenia rządów PiS niż cała opozycja razem wzięta.

   @jbc_wszystko: Bzdura. PiS już dawno zrozumiał, że nie potrzebuje niczym w dyktaturach 95% głosów w wyborach.

   System D'Hondta gwarantuje im rządzenie przy 35-40% głosów. Ich żelazny elektorat, który by na nich głosował choćby mieli żreć gruz, to jakieś 20-25%. Wystarczy więc przekonać do siebie ekstra 10-20% wyborców.

   Najłatwiej takich wyborców sobie po prostu kupić. A skoro potrzebujemy głosy tylko 40% to możemy wprowadzić takie prawo, że 60% głosujących na opozycje będzie płaciło na 40% wyborców PiS.

   LGBT, Aborcja, wojna z UE to tylko amunicja do utrzymania stania poczucia ciągłego zagrożenia, by ich wyborcy siedzieli w okopach. To pełne brzuchy gwarantują im głosy.

  •  

   pokaż komentarz

   @jbc_wszystko: Dobry rząd daje pienionżki, a prywaciarze ceny podnoszom! Kto to widział, co nie Stasiu?

  •  
   j..........o

   +5

   pokaż komentarz

   @rzep: @DryfWiatrowZachodnich: @protokol_zniszczen: Piekny pokaz defetyzmu i tego dlaczego PiS utrzymuje się z tak dużym poparciem.

   Młodzi wykształceni z wielkich miast - wy w ogóle macie wałsnych dziadków lub rozmawiacie z kimś w wieku emerytalnym na jakikolwiek temat polityczny czy o własnym życiu i problemach wynikających z decyzji politycznych rządu?
   Oprócz betonowych dewotek to sporo wyborców PiS to wyborcy socjalni, którzy też mają rodziny i widzą, że jest bieda. Babcia dostanie 200PLN emerytury, ale wnuczka jej się pożali, że nie ma na pieluchy bo wszystko poszło w górę to jak nie jest betonem to się zastanowi, bo przecież miało być wspaniale - i tacy wyborcy PiS istnieją.
   Tylko trzeba do nich dotrzeć, bo niejednokrotnie ci emeryci zamknięci w swoich bańkach nawet nie mają pojęcia jak jest do dupy, bo nikt z nimi nie rozmawia nawet ani nie próbuje, bo założenie z góry jest że to beton i nic się nie da zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a: coś pomyliłeś, przecież za peło działało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @jbc_wszystko: dziadków nie mam tylko tate, który zaraz pójdzie na pomostową emeryture. Zawsze głosuje na PiS i jednocześnie śmieje się z kaczora i dudy, ale jego tok rozumowania jest taki, że jak zagłosuje na inne partie to zabiorą mu emeryture w wieku 60 lat.
   Ile razy o tym rozmawialiśmy i co? Nijak nie przemówisz mu do rozsądku i pomimo że zaraz będzie leżał z wywalonymi jajcami, to ta emeryturka na nic mu nie starczy, bo kaczka rozwala ten kraj.
   Do niektórych nie dotrzesz jak bardzo byś nie próbował¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   wy w ogóle macie wałsnych dziadków lub rozmawiacie z kimś w wieku emerytalnym

   @jbc_wszystko: 2 x nie. Ale ja wiem ze siedze w bance.

   Oprócz betonowych dewotek to sporo wyborców PiS to wyborcy socjalni, którzy też mają rodziny i widzą, że jest bieda. Babcia dostanie 200PLN emerytury, ale wnuczka jej się pożali, że nie ma na pieluchy bo wszystko poszło w górę to jak nie jest betonem to się zastanowi, bo przecież miało być wspaniale - i tacy wyborcy PiS istnieją.

   @jbc_wszystko: i mi sie wydaje ze kropek nie polaczy, ale zacznie zwalac wine na kryzys na swiecie, zachod, i ogolnie "tak musi byc", a PIS dobry bo daje i pomaga

   Tylko trzeba do nich dotrzeć, bo niejednokrotnie ci emeryci zamknięci w swoich bańkach nawet nie mają pojęcia jak jest do dupy, bo nikt z nimi nie rozmawia nawet ani nie próbuje, bo założenie z góry jest że to beton i nic się nie da zrobić.

   @jbc_wszystko: szczerze, to chcialbym zobaczyc jak sie udaje dotrzec i przekonac kogos kto wczesniej nie wykazal zadnego zainteresowania tematem i nic nie switalo ze kurcze cos jest nie tak

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: to było wiadome od dawna, że do rządzenia nie potrzeba 50%+ głosów. idź p##!#!%ic kocopoly gdzie indziej

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: to było wiadome od dawna, że do rządzenia nie potrzeba 50%+ głosów. idź p@!@???ic kocopoly gdzie indziej

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Emeryci zgina pierwsi bo ich wydatki podrozeja znacznie wiecej niz im przybedzie w portfelach

  •  

   pokaż komentarz

   @affairz: To dostaną jeszcze więcej i staną się totalnie uzależnieni od pisowskich okruchów. TVP, którą oglądają odurzeni alkoholem i środkami uspokajającymi, wbije im do głowy, że to wina UE oraz opozycji.

  •  

   pokaż komentarz

   to było wiadome od dawna, że do rządzenia nie potrzeba 50%+ głosów. idź p#@???!ic kocopoly gdzie indziej

   @MelinZgierski: To było wiadome od dawna, ale nikt nigdy tego tak cynicznie nie wykorzystywał jak PiS.

   Wszystkie partie wcześniej chciały by popierało ich jak najwięcej Polaków - czy to SLD czy PO, próbowało być partią jak największej grupy wyborców.

   PiS pierwszy zdał sobie sprawę, że większość ich wcale nie musi lubić. Ba, większość ich może nienawidzić, dopóki oni mają "swoich" wyborców.

   Dlatego wyborców opozycji można doić, można im dop%%@$!?ać ustawami światopoglądowymi itp. itd. Dla PiS wk!%%ienie wyborców opozycji jest nawet dobre, bo im konsoliduje ich własny elektorat.

  •  

   pokaż komentarz

   @jbc_wszystko: tylko tych myslacych podobnie jak Ty obawiam sie, ze jest mniej. Jednak ci co glosowali, beda nadal glosowac, bo oni patrza innymi kategoriami.

  •  

   pokaż komentarz

   @potezny_konfederata: i juz dostales 14 minusów. Ilu tu jest fanbojów POp@##$?@eńców to leb boli. Boje sie ze te smiecie znowu nabiorą sie na Tuska i jego cuda. PO juz dawno powinna zdechnąć.

  • więcej komentarzy(26)

 •  

  pokaż komentarz

  będziecie tęsknić za 6,8%. Róbcie screeny.

1 2 3 4 5 6 7 ... 41 42 następna