W departamencie obrony USA powstaje grupa ds. badania obecności UFO

W departamencie obrony USA powstaje grupa ds. badania obecności UFO

@RMF24 rmf24.pl #swiat #ufo

Departament obrony USA powołuje grupę badawczą do spraw potencjalnej obecności UFO w ograniczonej przestrzeni powietrznej wykorzystywanej przez wojsko. Decyzja jest skutkiem opublikowanego w czerwcu raportu o 144 obserwacjach tajemniczych obiektów latających - informuje Agencja Reutera.

 •  

  pokaż komentarz

  wg mnie to kolejna ściema żeby odwrócić uwagę od zaawansowanych projektów kosmicznych, łatwiej dziwne zjawiska wyjaśnić obecnością UFO niż przyznać się np. do działania Northrop RQ-180. Cała strefa 51 była owiana tajemnicą UFO żeby ukryć lotnisko, bazę wojskową i zaawansowane samoloty np. w latach 60-tych Lockheed SR-71 Blackbird a dekadę później F117.
  W Roswell nie było UFO tylko testy specjalnych balonów z blachy, które miały wykrywać wybuchy jądrowe, poprzez badanie załamania fal w stratosferze - proste? nie, bo to było UFO.
  Swoją drogą Lockheed SR-71 Blackbird robi wrażenie nawet dziś.

  źródło: aviationsmilitaires.net

 •  

  pokaż komentarz

  Pomijacie sedno. Jak Trumpek zrobił space force to była taka beka że aż Netflix serial o tym zrobił (wybitnie nieśmieszny, a wydawałoby się że Steve Carrell zawsze jest zabawny -- jednak jak Netflix się weźmie za politykowanie to wszystko zwalą).

  Teraz Bidet szuka UFO i coś czuję że nie doczekamy się z tego powodu smieszkow w mediach ani nawiązań kulturowych w produkcjach Netflixa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  20 lat temu w Waszyngtonie w National Press Club odbyła się zapomniana już konferencja prasowa Projektu Ujawnienie. Zebrano tam sporo ludzi, głównie byłych wojskowych i osoby ze służb posiadających różne, często bardzo wysokie uprawnienia w dostępie do informacji sklasyfikowanych jako tajne czy ściśle tajne. Zadaniem projektu było znalezienie dla nich kruczka prawnego, który zwolniłby ich z konieczności dochowania tajemnicy służbowej ze względu na dużą wagę społeczną spraw, z którymi mieli do czynienia podczas służby. Chodziło głównie o różnego rodzaju obserwacje i manifestacje UFO. Każdy z nich "zeznawał" pod własnym nazwiskiem, przedstawiając się ze stopnia i poziomu dostępu do tajemnic oraz deklarował gotowość powtórzenia wszystkiego co mówi przed komisją senacką jeżeli tylko zostanie wezwany. Wszystko wyglądało bardzo wiarygodnie. Wśród tych ludzi był jeden (Clifford Stone), który jak zeznawał, pracował w jednostce zajmującej się odzyskiwaniem spodków z różnego rodzaju katastrof. Na końcu konferencji przy pytaniach zadawanych przez dziennikarzy powiedział, że w momencie odejścia z tej jednostki (w 1989) klasyfikowali już 57 różnych gatunków obcych.

  Zapis konferencji [ENG]
  https://www.youtube.com/watch?v=64njI0uNvGg

  Konferencja odbyła się w 9 maja 2001 roku, niestety od 11 września uwaga całego świata skupiła się już na czymś zupełnie innym.

  •  

   pokaż komentarz

   Konferencja odbyła się w 9 maja 2001 roku, niestety od 11 września uwaga całego świata skupiła się już na czymś zupełnie innym.

   @citizen: Przypadek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @citizen: 57 gatunków obcych. Normalnie jesteśmy małpami w zoo. Ciekawe, czy ich nasza kultura w ogóle w jakiś sposób fascynuje. Bo technikę przecież mają i tak lepsza nieporównywalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @citizen: interesuje się trochę ufo, ale o tym jeszcze nie słyszałem, dzięki!

  •  

   pokaż komentarz

   @citizen: To co opowiadacz, powtarzając za tym człowiekiem, wydaje się bardzo mało wiarygodne, żeby nie powiedzieć wprost że to słowa wariata.
   57 różnych gatunków obcych istot? 57 gatunków które niezależnie od siebie przybyły na Zimie, każda ze swojego świata? Czy 57 gatunków znajdowało się w jednym, kilku pojazdach? (Coś jak jeden inteligentny gatunek kosmitów i ich zwierzątka i inni pasażerowie na gapę z ich świata.)
   Bo 57 różnych gatunków kosmitów oznaczałoby że tu na Ziemi muszą być setki i tysiące przybyszy z setek i tysięcy światów. Świat jak ten przedstawiony w Man in black ;)
   Muszą ich byc tu setki i tysiące, ponieważ aby aż 57 z nich się tu rozbiło, to ruch ich statków musi być porównywalny z naszym ruchem lotniczym. A przyjmując za pewnik wielki stopień zaawansowania ich technologii, w końcu pozwala ona dotrzeć na Ziemię, trzeba też przyjąć że głupich wypadków powinni mieć nieporównywalnie mniej niż ludzie.
   To daje tysiące lub miliony pojazdów/przelotów obcych w ciągu ostatnich stu lat i nikt nigdy nie nagrał, nie zrobił zdjęcia, jednoznacznie obrazującego z czym mieliśmy do czynienia?

  •  

   pokaż komentarz

   @1qazxc1: Patrząc na ogrom wszechświata jest dość oczywiste, że muszą tam istnieć tysiące cywilizacji (inaczej byłoby to wielkie marnotrawstwo przestrzeni jak to mówili w filmie Kontakt). Nawet ta sama cywilizacja zamieszkująca różne światy mogła ulec deformacją przystosowującym ją do warunków danego świata, większe/mniejsze przyciąganie, ciśnienie itd. Wszystko to wydaje się logiczne, często jednak boimy się wyniku tego równania. Może właśnie takim wynikiem jest 57 typów obcych jako mały procent z ich normalnego ruchu ¯\_(ツ)_/¯

   Jeżeli przejrzeć relacje z uprowadzeń tam też pojawia się kilka "gatunków" powtarzających się w relacjach zupełnie różnych osób i często z różnych zakątków świata. W sumie taka zupa cywilizacji nawet bardziej mi pasuje do obrazu świata, który jest podobnie skomplikowany na wielu poziomach.

  •  

   pokaż komentarz

   @citizen: Relacji z uprowadzeń ja w ogóle nie biorę pod uwagę, nie jest to dla mnie dowód. Czyjeś słowa mogą być dowodem w przypadku jego zeznań dotyczących udokumentowanych już faktów, zdarzeń które uważamy w stu procentach za mogące zaistnieć.

   A powiesz coś odnośnie mojej uwagi o tysiącach/milionach przelotów i żadnych dowodów na to?

  •  

   pokaż komentarz

   @1qazxc1: Tak na prawdę nie wiemy ile tego lata, kto to monitoruje i czy ktoś nie utajnia wyników takiego monitoringu. Jestem sobie w stanie wyobrazić scenariusz, w którym ktoś uznał, że społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe na taką wiedzę i trzeba je chronić dopóki nie dowiemy się więcej. Poza tym technologia cywilizacji wyprzedzającej nasz być może o miliony lat rozwoju technicznego byłaby dla nas niezrozumiała i podobna do czarów. Być może oni wcale nie wlatują do naszej przestrzeni tylko się w niej pojawiają ¯\_(ツ)_/¯ Kiedyś w Brazylii na fali wzmożonej obserwacji UFO, pewien niepełnosprawny gość, który nie wychodził z domu, zmontował sobie zestaw obserwacyjny złożony z 2 sklejonych ze sobą kamer: normalnej i na podczerwień. Wtedy zauważył, że często UFO widoczne na kamerze na podczerwień nie jest widoczne na normalnej kamerze, więc cholera wie ile z tego widzimy. Może korzystają też z jakiś meta-materiałów, które powodują opływanie fal radarowych/światła wokół tych obiektów? Nawet my już zaczynamy z czymś takim eksperymentować.

   UFO to nie jest coś co da się zamknąć w laboratorium i zbadać zgodnie z metodą naukową. Trzeba popatrzeć trochę szerzej na skalę zjawiska (od obserwacji dalekich światełek do uprowadzeń i implantów włącznie), jego ramy czasowe (to nie jest coś co występuje od czasu powstania Hollywood) i odnieść to do naszego stanu techniki w danym czasie. Do tej pory nie mamy czegoś co byłoby w stanie choćby zbliżyć się do możliwości skrętu o 90 stopni przy prędkości powyżej 10 Ma czy większej a takie zjawiska obserwowane są od lat.

  •  

   pokaż komentarz

   Na końcu konferencji przy pytaniach zadawanych przez dziennikarzy powiedział, że w momencie odejścia z tej jednostki (w 1989) klasyfikowali już 57 różnych gatunków obcych.

   @citizen: Takich? :)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @citizen: Gdzie takie zjawiska obserwowane są od lat? Dlaczego nikt tego nigdy nie nagrał i mi nie pokazał? A może ty masz jakieś nagrania które mi pokażesz, na których widać coś więcej niż plamę?

   Opowieści nie są dla mnie żadnym dowodem. Na świecie mamy w tej chwili setki zreinkarnowanych Napoleonów i Hitlerow, i pomiędzy nich (czyli chorych, bardziej lub mniej, umysłowo ludzi) wrzucam obserwatorów obcych którzy nie mają żadnych dowodow, ewentualnie do wora z różnej maści oszustami.

 •  

  pokaż komentarz

  Taka grupa istnieje już od dawna ( ͡º ͜ʖ͡º)

  źródło: cont2.naekranie.pl