Federalna Agencja Leków: ujawnimy dokumenty dot. szczepionki Pfizer...za 55 lat.

Dostęp do informacji publicznej według FDA. Dokumenty związane z dopuszczeniem szczepionki Pfizera chętnie ujawnią tyle ze za 55 lat.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe dlaczego?

  źródło: fabrykamemow.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Prawa patentowe w USA są wystawiane na 20 lat więc jeden argument już na szybko uwalony ¯\(ツ)

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież ze szczepionkami był najwiekszy wałek w tym stuleciu.Jak wychodziły nikt nie mówił o mutacjach koronawirusa.
  Naukowcy stworzyli szczepionke mrna a nie wiedzieli , że korona wirusy mutują hahaha

  •  

   pokaż komentarz

   @tomas79: oczywiście, że wiedzieli tyło udało im się tak skutecznie omamić rządy, że ów władze tkwią teraz po uszy w g...e

   Jak się przyznają że uwierzyli w brak mutacji koronawirusa to wyjdą na debili i ignorantów.

   Jak przyznają że nie jest to skuteczna metoda zapobiegania fali, dodatkowo ryzykując ADE, to wyjdą na dyletantów.

   Jak odwołają szczepienia to strzelą sobie w stopę przyznając, że są na pasku płacowym korporacji.

   Więc będzie gra w zaparte, jak Angela ws. nachodzców w Niemczech.

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: ale Makrela akurat zmieniła politykę w stosunku do migrantów.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomas79: pamietam artykuły z grudnia zeszlego roku, w jtorych naukowcy chwalili sie że wyizolowali takie białko, że żadna mutacja nie jest straszna. Widocznie sie pomylili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Stitch: po ilu latach? I ilu szkodach? Ile Niemek ma traumę przez jej politykę "herzlich willkommen"? Ile Żydów boi się dziś o atak że strony nachodźcy?

   Teraz odejdzie, powie sorry i spoko?

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera ale co to ma za znaczenie. Twierdziłeś, że Makrela uparcie utrzymuje stanowisko, a jednak zmieniła zdanie o 180 stopni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stitch: aptekarz się trafił, więc wyjaśniam :-)

   pani Angela zaczęła wpuszczać bez kontroli obcych cywilizacyjnie ludzi, którzy przyjechali na socjal, nierobów bez wykształcenia czy umiejętności. W bardzo krótkim czasie pojawiały się doniesienia że nie radzą sobie z europejską kulturą i systemem wartości.
   Słynny Sylwester był tego przykładem.
   Ale rząd wraz z kanclerz szedł w zaparte, Niemki były uciszane, w mediach temat przestepst i migrantów że wschodu był tabu. Bo rasizm czy ksenofobia, etc.
   Co chwilę nowe filmy pokazujące przemoc i terror połączony z butą przybyszów były usuwane z sieci, bo manipulacja.
   Pojawiały się nawet gangi (nie tak liczne i skuteczne jak w Szwecji, ale były)

   Przez kilka lat temat zamiatanopod dywan przy aprobacie pani kanclerz. Ale jak uroslo do rangi na tyle wysokiej, że już się nie da tego schować do szafy, bo drzwi się otwierają same...
   teraz przychodzi i mówi, no sorry faktycznie to mógł być błąd...

   I to dla Ciebie jest zmiana poglądów czy próba ratowania wizerunku odchodzącego urzędnika, który doprowadził do KRYZYSU IMIGRACYJNEGO W CAŁEJ EUROPIE? przecież to co się działo i dzieje na granicy z Białorusią to pokłosie polityki Niemiec

 •  

  pokaż komentarz

  (To nie paywall, wystarczy podać maila i subskrybować)

  Organizacja non-profit zajmująca się przejrzystością wzywa FDA do wydania wszelkiej dokumentacji związanej z zatwierdzeniem szczepionki Covid-19 firmy Pfizer/BioNTech. I podczas gdy wnioski FOIA są notorycznie brane miesiące, jeśli nie lata, aby spełnić, tym razem FDA prosi o 55 lat, aby zakończyć wniosek.

  Po tym jak FDA odmówiła przyspieszenia wniosku grupy FOIA, organizacja non-profit pozwała FDA w Sądzie Okręgowym USA w północnym Teksasie, próbując zmusić agencję do przyspieszenia ich wniosku, który zakładał, że FDA zwróci około 329,000 stron dokumentów w czasie krótszym niż 3 miesiące.

  Według grupy, FDA przejrzała wszystkie te dokumenty w tym samym czasie, aby zatwierdzić szczepionkę Covid-19 firmy Pfizer. Więc według tej logiki, FDA powinna być w stanie przeczytać i złożyć całą dokumentację FDA do grupy w pierwszym tygodniu marca, zgodnie z aktami sądowymi w zeszłym tygodniu.

  Ale czy to jest realistyczne? FDA powiedziała, że nie jest, ponieważ jej biuro FOIA ma tylko około 10 osób i obecnie pracuje nad blisko 400 innymi wnioskami. Zamiast tego agencja zaproponowała wydawanie 500 stron miesięcznie, co oznaczałoby, że zakończy przetwarzanie dokumentów do 2076 roku.

  Zazwyczaj FDA rozpatruje wnioski FOIA dwutorowo - proste, które mogą trwać kilka tygodni, i złożone, które mogą trwać kilka lat, Kurt Karst, prawnik w wyspecjalizowanej w FDA firmie prawniczej Hyman, Phelps & McNamara, powiedział Endpoints News.

  Ale członkowie organizacji non-profit, znanej jako Public Health and Medical Professionals for Transparency, twierdzą również, że własne przepisy FDA stanowią, że agencja "ma udostępnić 'natychmiast' wszystkie dokumenty leżące u podstaw licencjonowania szczepionki."

  Karst podkreślił, że ma to zastosowanie tylko w nadzwyczajnych okolicznościach - i sędzia musi być przekonany.

  "Czy to jest nadzwyczajny przypadek, biorąc pod uwagę ilość informacji? Więc będzie sposób prawdopodobnie, aby uniknąć, że jeden," Karst powiedział.

  Nawet jeśli sędzia zgodzi się, że wszystkie dane, które posiada FDA muszą być dostępne - i że nie ma żadnych nadzwyczajnych okoliczności - FDA nadal musi przejrzeć wszystkie te dokumenty i przejrzeć / zredagować wszystkie tajemnice handlowe i informacje poufne przed zwolnieniem go.

  Sędzia nadzorujący sprawę, Mark Pittman, ustalił harmonogram konferencji na 14 grudnia, aby rozważyć harmonogram przetwarzania dokumentów.

  Na razie badacze będą musieli pracować z dziesiątkami tysięcy stron danych i innych materiałów dotyczących autoryzacji szczepionek (Pfizer, Moderna i J&J), które zostały już proaktywnie ujawnione przez FDA.

  Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

 •  

  pokaż komentarz

  Ile razy jeszcze będziecie tego fejka wrzucać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Alf131:

   Dokumentacja której zarządała grupa naukowców ma obecnie 329.000 stron zawierających często poufne informacje (jak pełne dane i historie medyczne pacjentów z testów szczepionki) a tych ze względu na ochronę danych osobowych nie mogą ujawnić. FDA zaproponowało 2 rozwiązania - pozywający pokrywają koszty anonimizacji - na co się nie zgodzili, albo anonimizacja będzie odbywać się w standardowym zespole FDA, który może przerobić ok 500 dodatkowych stron miesięcznie. Stąd wyszło "55 lat". Ogólnie jest z tego ciekawy proces, nie tylko o udostępnianiu danych, ale i używaniu publicznych środków.

   "
   Justice Department lawyers representing the FDA note in court papers that the plaintiffs are seeking a huge amount of vaccine-related material – about 329,000 pages.

   The plaintiffs, a group of more than 30 professors and scientists from universities including Yale, Harvard, UCLA and Brown, filed suit in September in U.S. District Court for the Northern District of Texas, seeking expedited access to the records. They say that releasing the information could help reassure vaccine skeptics that the shot is indeed “safe and effective and, thus, increase confidence in the Pfizer vaccine.”

   But the FDA can’t simply turn the documents over wholesale. The records must be reviewed to redact “confidential business and trade secret information of Pfizer or BioNTech and personal privacy information of patients who participated in clinical trials,” wrote DOJ lawyers in a joint status report filed Monday.

   The FDA proposes releasing 500 pages per month on a rolling basis, noting that the branch that would handle the review has only 10 employees and is currently processing about 400 other FOIA requests.

   To meet the plaintiffs’ proposed FOIA deadline, the FDA would have to process a daunting 80,000 pages a month. But the plaintiffs note that the FDA has 18,000 employees and a budget of $6 billion and “has itself said that there is nothing more important than the licensure of this vaccine and being transparent about this vaccine.”

   https://www.reuters.com/legal/government/wait-what-fda-wants-55-years-process-foia-request-over-vaccine-data-2021-11-18/

  •  

   pokaż komentarz

   @JestemD: I dlaczego nazywasz to fejkiem? Skoro sam potwierdzasz, że potrwa to 55 lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @JestemD: W sumie to ciekawe. Mają obowiązek wydać dokumentację ale w sumie to nie mają bo nie mają pracowników. Jeśli zwolnią 9 pracowników to nie wydadzą niczego i będzie po sprawie. Taka ciekawa cenzura.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yurakamisa: ale wiesz, że oni oprócz wydawania tej konkretnej dokumentacji muszą jeszcze robić pewnie setki innych rzeczy i do tego są im pracownicy potrzebni? Zresztą sami potwierdzili, że jak dostaną więcej kasy to zrobią to szybciej (pewnie zlecą to firmie zewnętrznej albo po prostu zatrudnią więcej osób). Po prostu nikt nie ma zatrudnionej rzeszy ludzi "na wszelki wypadek". Więc nie ma im się co dziwić, że skoro dokument ma 330 tys. stron to "trochę" zajmie im jego zredagowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JestemD: czyli zakop jak nic. Najśmieszniejsze jest to, że Ci co tu krzyczą pod tym znaleziskiem, jednocześnie mają problem z udostępnianiem pracodawcy informacji o samym szczepieniu na Covid, bo to poufne informacje xD

  •  

   pokaż komentarz

   @JestemD: I te same 329.000 potrafili zatwierdzić w 3 miesiące żeby dopuścić szczepionkę. A teraz niby nie można? A jedynie co to muszą zamazać dane personalne pacjentów. A to można bardzo szybko robić bo to będą takie same formatki dla wszystkich pacjentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @JestemD: Przecież potwierdziłeś informację 55 lat. Chociaż jeszcze bardziej alarmująca jest informacja o ilości pracowników FDA , przecież sanepid w pcimiu dolnym ma ich więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ruonim: Jak mogą przeglądać je ludzie z dostępem do danych poufnych to można. I chyba nie sądzisz, że zespół który robi review pod kątem naukowym będzie potem siedział z markerem i zamazywał dane wrażliwe?

  •  

   pokaż komentarz

   @JestemD: Jakim markerem? Kopiuj wklej na komputerze skryptem. Zajmie max 8h.

  •  

   pokaż komentarz

   @mwmichal: No i nadal jest to śmieszne. Mają obowiązek coś wydać ale jednak nie wydają bo nie mają do tego ludzi. Wystarczy zwolnić część ludzi i nic nie będą wydawać bo nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ruonim: Można to zlecic firmie zewnętrznej i ona zrobi to szybciej, ale agencja nie będzie na to wydawać teraz pieniędzy, bo i po co, skoro sami mogą to zrobić, a czas ich nie goni?

  •  
   E..e

   -2

   pokaż komentarz

   ale wiesz, że oni oprócz wydawania tej konkretnej dokumentacji muszą jeszcze robić pewnie setki innych rzeczy i do tego są im pracownicy potrzebni? Zresztą sami potwierdzili, że jak dostaną więcej kasy to zrobią to szybciej (pewnie zlecą to firmie zewnętrznej albo po prostu zatrudnią więcej osób). Po prostu nikt nie ma zatrudnionej rzeszy ludzi "na wszelki wypadek". Więc nie ma im się co dziwić, że skoro dokument ma 330 tys. stron to "trochę" zajmie im jego zredagowanie

   @mwmichal: Ale wiesz, ja w firmie oprócz robienia obowiązkowej dokumentacji podatkowej związanej ze sprzedażą muszę robić setki innych rzeczy. To może przestanę robić tę dokumentację, bo mam za mało pracowników, albo zażądam od US dodatkowych środków na zatrudnienie pracowników. Jak myślisz - jaka będzie reakcja US?

   Szczerze mówiąc wisi mi to czy zatrudnią dodatkowych pracowników, czy sam prezes będzie to robił - jak mają obowiązek wydać tę dokumentację to mają i nie ma zmiłuj. A tłumaczenie ich tym, że nie mają mocy przerobowej to jakaś aberracja.

  •  

   pokaż komentarz

   @JestemD: Foliarzom zawsze minus. Jeszcze przydałoby się zmienić 10 Przykazań Bożych i dodać adnotację w stylu "Kto się nie Szczepi ten popełnia Grzech Śmiertelny".

  •  

   pokaż komentarz

   @Alf131: Wyjasnienie i argument nie do podważenia "XD" ( ͡° ͜ʖ ͡°)