Koronawirus: skuteczność tabletki przeciw COVID-19 mniejsza niż sądzono

Koronawirus: skuteczność tabletki przeciw COVID-19 mniejsza niż sądzono

@ksieciu polsatnews.pl #nauka #swiat

Koncern farmaceutyczny Merck poinformował w piątek, że według zaktualizowanych danych pigułka przeciwko COVID-19 jest mniej skuteczna niż wcześniej ogłoszono. Molnupiravir miał być stosowany w leczeniu łagodnego lub umiarkowanego przebiegu...

 •  

  pokaż komentarz

  Molnupirawir – organiczny związek chemiczny będący pochodną cytydyny, pierwszy dopuszczony do użytku w Wielkiej Brytanii (pod nazwą handlową Lagevrio) doustny lek przeciwwirusowy przeznaczony do leczenia COVID-19.

  Wywiera działanie przeciwwirusowe poprzez wprowadzanie błędów kopiowania podczas replikacji wirusowego RNA.

  W badaniach klinicznych stwierdzono, że ryzyko poważnej choroby lub śmierci jest o połowę mniejsze u nieszczepionych pacjentów najbardziej narażonych na Covid, z 14,1 do 7,3 procent.

  W USA cena Lagevrio to 713 USD (około 520 GBP).

  Podsumowując coś jest ale szału nie ma.
  Chciałbym się tak nieśmiało zapytać jak tam badania nad amantadyną?

  •  

   pokaż komentarz

   @true_kwark: Jak na razie widać same sukcesy. Znaczy sprzedaż rośnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zebrak: Biznes to biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy to tu czy tam. Ja się pytam, gdzie tabele wyników z amantadyną? Interpretację pozostawcie mi, jeśli łaska.

  •  

   pokaż komentarz

   @true_kwark: No to nie pomogę. Natomiast wszystko wskazuje na to, że nasi medycy są w spisku z cyklistami masonami i Żydami i postanowili ukryć rewelacyjne wyniki, by producenci szczepionek mogli zarobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @zebrak: Daleki jestem od tych teorii spiskowych ale zawsze je rozważam. Jedynym bożkiem jaki tu widzę to "pieniądz". Nasi medycy są jakby tu rzec słabi. Naukowiec, jeśli tylko ma żarcie zagwarantowane, jest wiernym wojownikiem nauki. Jeśli odkrywa jakieś powiązania naukowe, coś co interpretuje jako odkrywanie tajemnicy istnienia, to jest ORGAZM. I to taki wielokrotny ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

   Amantadyna, zbyt wiele polityki w tym temacie. Polityka to kłamstwo. Polityka to manipulacja. Polityka to beznamiętna kalkulacja. Nie oczekuje wiele. W zasadzie nie oczekuje już niczego.

   Pozytywna myśl? W żaden naród tak nie wierzę jak ten nadwiślański. Bo? Przetrwaliśmy pomimo "nawalanki" pomiędzy młotem a kowadłem. Nie byliśmy kolonialną potęgą. Potęga zachodnia jak i wschodnia próbuje nas zmieść od wieków, bezskutecznie. Jesteśmy wojownikami oportunistycznymi, pomimo, że ten duch jakby przygasł ostatnio.

   To jest jak ze mną. Człowiek spokojny, analityk procesowy, podąża za stadem, MOIM stadem. Potrafię wiele rzeczy usprawiedliwić, wiele znieść, przejść do porządku dziennego, powiedzieć, spoko tak ma być. Ale jest linia, taka red line, taka naprawdę granica bez powrotu. I widzę jak ją przekraczali moi bracia i siostry podczas wojny, tej drugiej wojny, i widzę jak przeistaczali się w tygrysów, zimnych, bezdusznych, beznamiętnych. O tym nie przeczytasz, tego nie zobaczysz. Bo tygrys ginie w milczeniu, bo nie jest lwem. Wielu z nas jest tygrysami, poniewieranymi, ale kiedy kopniesz takiego zbyt bardzo to się zacznie. I to nie będzie cios za cios. To będzie jak reakcja łańcuchowa, będzie bardzo trudna do zatrzymania. Mam nadzieję, że się nie mylę Ziomy moje.

  •  

   pokaż komentarz

   @true_kwark: Nie dopuszczasz do siebie możliwości, że uznano, że to jest tak głupie, że nie warto na to poświęcać więcej czasu? Z tego co widzę na razie jest stanowisko, że nie widać, żeby to coś dawało, ale za mała próbka, żeby stwiedzić definitywnie. Teraz będą mogli lepiej to sprawdzić jak ludzie się nie poszczepili. Jesień okresem "żniw".

  •  

   pokaż komentarz

   @zebrak: Rozkład Gaussa dopuszcza skrajne możliwości. Wiesz jakie jest prawdopodobieństwo trafienia neutrina w cząsteczce wody? Dopuszczam nieskończenie nieprawdopodobne możliwości. Jestem otwarty bo takim muszę być. Wiesz jak wygląda niezawodność układu szeregowego złożonego z 1000 elementów o niezawodności 0.99%. To uczy.
   A efekt motyla. Jest ci znany? Tak, daleki jestem od lekceważenia nieistotności.

  •  

   pokaż komentarz

   @true_kwark: nie, ~4.3e-05?, tak, ale zaciekawiłem się, masz aparaturę do trafiania neutrina w cząsteczce wody? czy chciałeś powiedzieć, że jest niespotykane, a jeśli tak to skąd to wiesz, z obliczeń czy z praktyki?

  •  

   pokaż komentarz

   @zebrak: Dokładnie, proste prawda? Widzisz zatem, że coś co wydaje się być pewnikiem w tym spojrzeniu prostym, w łańcuchu pewnikiem nie jest. Jest wręcz wrażliwym układem, bardzo niestabilnym.
   "Nie dopuszczasz do siebie możliwości, że uznano, że to jest tak głupie, że nie warto na to poświęcać więcej czasu?" - nie ma głupim. Nie ma porażki, jest doświadczenie. Nie ma straty czasu, absolutnie błędne myślenie. Nauka to 99,9% nudne dane, day by day. Ale zbierasz tysiące danych i zaczynasz "widzieć". Masz miliony recordów i szukasz równań, powiązań. Myślisz, że inaczej było kiedyś, kiedy nasi pradziadowie podpatrywali krowy, które jadły jakieś zielsko na niestrawność.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma straty czasu? Ważny jest eksperyment? No chyba jednak nie. Jeśli uważasz inaczej wróć z wnikiem eksperymentu ile mniej więcej będzie orłów, a ile reszek jak rzucisz monetą milion razy. Postaraj się, żeby były wyniki równoprawdopodobne. Nigdy nie wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @zebrak: Po to jest ta cała nauka, żeby naukowcy nie siedzieli i nie marnowali czasu tylko rozwiązywali problemy. Nie wiem jakie są przesłanki mówiące o tym, że nie ma podstaw, żeby Amantadyna była skuteczna, ale kogo mam się słuchać, chyba kogoś kto spędził nad takimi badaniami całe życie, a nie lekarza, który możliwe, że gdyby podawał placebo miałby dokładnie te same wyniki. Naukowcy z Harwardu, Yale i czego tam jeszcze nie zauważyli, że to cudowny lek. Nasz polski zauważył. Jeśli to prawda to należy się Nobel.

  •  

   pokaż komentarz

   W żaden naród tak nie wierzę jak ten nadwiślański

   @true_kwark: dawno się tak nie uśmiałem. Wielki naród, gdzie 50% jest przeciwszczepionkom, ale nawet te 50% oszołomów nie potrafi wyjść na ulicę, a na zachodzie 10% jest przeciw i potrafią robić protesty na dziesiątki tysięcy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @true_kwark: pierwsze szczepionki, nie żadne leki, tyko szczepionki chronią przed masowymi morderstwami ludzi przez koronawiarusa, Homo Sapiens w toku 2,5 milionów lat ewolucji nie wykształcił żadnych mechanizmów obronnych przed wirusami, dlatego miały miejsce masowe wymierania ludzi w permie albo karbonie na wirusa świnki albo ospy polio, tylko dzięki pracy za darmo i bezgranicznemu oddaniu ludzkości pracownikom Pfizera udało się uratować ludzkość od kolejnego wymierania, ja jestem po 3 dawce i z niecierpliwością czekam na 4,5,6,7,8, ... n-tą dawkę, gdzie n dąży do nieskończoności

  •  

   pokaż komentarz

   @true_kwark: Poszperaj TITAN a potem w szpitalu sam się dopraszaj o to wlasnie bo oczywiscie sam nikt nie raczy znaleźć...?

  •  

   pokaż komentarz

   No to nie pomogę. Natomiast wszystko wskazuje na to, że nasi medycy są w spisku z cyklistami masonami i Żydami i postanowili ukryć rewelacyjne wyniki, by producenci szczepionek mogli zarobić.

   @zebrak:
   https://www.wykop.pl/link/6393219/amantadyna-ma-potencjal-w-leczeniu-covid-19/
   https://www.nature.com/articles/s42003-021-02866-9
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @true_kwark: No nie pomogę, nie jestem w stanie zweryfikować czy to prawda czy nie. Napisać można wszystko. Zmanipulować też. Ma potencjał? Może ma. Jak ma 0.0000001% to też można napisać, że ma potencjał, tylko co z tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @zebrak: Błagam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   "Wykazaliśmy, że amantadyna i heksametylenoamiloryd (HMA), ale nie rimantadyna, blokują aktywność kanału jonowego białka E z SARS-CoV-2, zachowanej wiroporyny wśród koronawirusów."
   To znaczy, że amantadyna blokuje wejście wirusa do komórki. Tak postulował również dr Bodnar. Postulował, bo tak działała na wirusa grypy typu A do chwili jego zmutowania i zmiany sposobu przenikania do komórki. A jako, że to pulmolog więc zaczął ją stosować wtedy, kiedy nic innego nie było.
   Oczywiście nie jest to złoty graal ale przy jej stosunkowo niskiej toksyczności to szansa na wyjście z pod respiratora o własnych nogach.
   Osobiście żałuję, że ten temat został tak żałośnie potraktowany w Polsce.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_eksperymentalne_COVID-19

   źródło: otak.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @true_kwark: A gdzieś indziej nie został? Gdzieś to jest używane na masową skalę? Czy tylko tak chodzisz wszędzie i błagasz? No bo jeśli wszyscy się mylą, a tylko ty masz rację to albo jesteś geniuszem albo... nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zebrak: Chyba jednak nie mamy o czym dyskutować.

 •  

  pokaż komentarz

  mniejsza niż sądzono

  Ile razy coś obiecają to ludzie od razu sądzą że tak będzie. Chyba nigdy się nie nauczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @pasikoza: Poziom ufności. Tak, ludzie nie pojmują tego czynnika. A szkoda.
   Politycy CI 0% (grunt, muł, "zero")
   :
   :
   Strażacy (ratownicy) CI 80%
   Propozycje pozostałych, podajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @true_kwark: Bardziej uderzałem w to, że jak media głównego nurtu coś powiedzą jednogłośnie i się okaże później co innego, to piszą że "sądzono", zamiast "w mediach mówiono". Tak jak by to co przekazują automatycznie powodowało, że wszyscy ludzie tak myślą. I dwa, że zrzucają winę za rozpowszechnianie bzdur na innych. Bo przecież tylko powtarzali co sądzono ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @pasikoza: Media to biznes. Nie płacisz im za mówienie jak jest. Płacisz minimalną krajową aby były i tyle. Nie przekazują prawdy, przekazują to co widzów/słuchaczy zatrzyma przed monitorem/głośnikiem aby przekazać prawdę objawioną reklamodawcy.

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem możliwy jest scenariusz, że przez najbliższych kilka lat nie będzie skutecznego leku na covid-19 ani szczepionki chroniącej w 100% przed zakażeniem. Skutkiem tego będą fale zachorowań każdej jesieni i wczesnej wiosny, co spowoduje istotny spadek przewidywalnej długości życia, kłopoty gospodarcze oraz chaos na Zachodzie. Efektem będzie dominacja Chin.

  •  

   pokaż komentarz

   @joazaxa: a czy bez tego Chiny nie przegoniły już dawno Europy? Z tego co rozumiem, to obecnie pokonują ostatniego przeciwnika czyli Amerykę, my się w tym wyścigu nie liczymy.

  •  

   pokaż komentarz

   @joazaxa: a czy bez tego Chiny nie przegoniły już dawno Europy? Z tego co rozumiem, to obecnie pokonują ostatniego przeciwnika czyli Amerykę, my się w tym wyścigu nie liczymy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sl0w0rm: Po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, nominalny PKB UE jest porównywalny z nominalnym PKB Chin. To jeszcze nie jest dominacja

  •  

   pokaż komentarz

   @joazaxa: Witam, ciekawy wątek. Leki na "viry" to naprawdę takie złote graale. Mamy takie lekko stopujące, takie druty kolczaste pola walki. Ale jak się "viry" skupią, jak wkurzą, to mamy przeje...ne. A poważnie, to są pierwotne testery naszej adaptacji. Uwielbiam je. Są ohydnie beznamiętne. Jak jest dziura, to nie ma litości, znajdą ją i wykorzystają.
   Co do Chin to teraz jest ważenie pomiędzy zauważalnym zwróceniem uwagi na poziom edukacji jakie dokonuje się w państwie (Chiny) a poziom intelektu w ilorazie poziomu życia (USA). Jeśli Chiny dadzą radę przeważyć tą szalę to muszą jeszcze ją utrzymać, długo trzymać. Nie wróżę aby w przeciągu 20 lat się coś zmieniło. Tym bardziej, że zauważamy chińskiego konia trojańskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @joazaxa: Chiny poradziły sobie bardzo drastycznymi lockdownami i ogólnie ostrożnością, testowaniem całych miast.
   Szczepionka nie jest idealna, ale sobie radzie - szczególnie w połączeniu ze zdrową ostrożnością.

   Osoby które boją się szczepionki mimo podania z 8 miliardów dawek w ciągu półtora roku, tym bardziej nie zaufają nowej eksperymentalnej chemii z Big Pharma - dla nich musi być coś chwytliwego jak wybielacz czy odrobaczacz dla koni ...

   źródło: 1637670699619.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro jedna tabletka ma małą skuteczność to trzeba zjeść dwie na raz i gitara to jak z bólem zęba = )