"Polska przygotowuje się do zwiększenia presji na Niemcy w kwestii...

"Polska przygotowuje się do zwiększenia presji na Niemcy w kwestii...

Instytut Strat Wojennych Premier Polski Mateusz Morawiecki poinformował w wywiadzie dla agencji dpa, że podpisał dokument ustanawiający...

 •  

  pokaż komentarz

  I znowu się zaczyna granie reperacjami wojennymi? Nic nie dostaniemy bo nic nam się nie należy, a za taki stan rzeczy możecie podziękować Wielkiemu Bratu ZSRR który nam to po IIwś załatwił i żadne gadanie polityków tego nie zmieni. Podpisaliśmy kwity i straciliśmy możliwość ubiegania się o odszkodowanie, a jeśli ktoś twierdzi inaczej to poprostu kłamie żeby ugrać kilka punktów politycznych. Lepiej poszukajcie co tym razem próbują odjaniepawlić skoro kolejny raz grają reperacjami.

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście działanie bardzo potrzebne i trafione akurat w tym momencie. W interesie Niemiec jest wstrzymywanie napływu uchodźców (są głównym celem) i deeskalacja konfliktu na wschodzie. W przypadku zaostrzenia retoryki Moskwy i rozlania sie konfliktu na Ukrainę, prawdopodobnie na FR zostaną nalozone sankcje, co może godzic w niemieckie interesy wynikajace choćby z NS2 i dostaw gazu. Blokowanie uchodźców w tym momencie tak naprawdę zależy tylko od naszej dobrej woli, studzenie dążeń państw baltyckich i południowych sąsiadów co do uruchomienia mechanizmów NATO, również zależy od naszego poparcia lub sprzeciwu.

  Sam zabieg oczywiście nie ma na celu szantażowanie Niemców ale jes rzuceniem kolejnek karty na stół, która może pomóc wymusić na niemcach określone działania lub zaniechania. (Ale czy nasza dyplomacja umie grać w tę grę? Cholera wie).

  Albo po prostu VATeusz wie że jest na wylocie z rządu i rzuca ostatnie 10zł ,,na farta" w celu poprawy swoich notowań, lub dokonuje ostatniego aktu najwyzszego oddania PJK niczym samiec modliszki w trakcie kopulacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Nawet jak by Niemcy coś wypłacili dla świętego spokoju, powiedzmy 100 miliardów Euro, to co niby zrobią z tymi pieniędzmi? Postawią wielkie lotnisko, które nie wiadomo czy będzie używane i drogi dojazdowe do niego? Zwiększą zasiłki z 500+ na 2000+ plus dołożą kilka kolejnych? Będą "ratować" górnictwo przez wypłatę 14, 15, 16 wypłat dla wszystkich możliwych górników? Otworzą masę małych projektów zarządzanych przez ich pociotków, z których 0.1% będzie miał jakiś sens a reszta będzie skokiem na kasę?

 •  

  pokaż komentarz

  Jako Polak uważam, że nie ma co po tylu latach brnąć w historyczne nienawiści. Niemcy poza zniszczeniami oddali nam dużo bardziej zurbanizowaną i rozwiniętą swoją ścianę wschodnią i dzięki nim i dzięki komunie zawdzięczamy transformację feudalnego, warstwowego i wielonarodowego społeczeństwa w nowoczesne, monolityczne społeczeństwa z potencjałem do obywatelskiego. Z wszystkimi tymi mniejszościami jak wcześniej nigdy byśmy sie nie ogarnęli jako Polacy. To może właśnie my powinniśmy Niemcom zapłacić? Hitler pozatym że był mordercą to był też wrażliwym poetą i wiedział kogo i za co morduje. Nieludzko ale pozbył się dużego problemu gett z Europy srodkowo-wschodniej, które zjadały powoli okoliczne państwa. W polskiej narracji tego elementu nie ma bo jest niewygodny ale prawda jest taka przecież że w dwudziestoleciu prowadziliśmy otwartą wojnę cywilizacyjną z Żydami. Na uniwersytetach robiliśmy im limity, polskie bieznesy, banki, sklepy walczyły z siatką zmowy handlarzy żydowskich, Żydzi niszczyli polską niewykształconą wieś lichwą a cześć Żydów to nawet poprzejmowała szlacheckie tytułu i orała polakaki swoje folwarki. Po co to rozgrzebywać? Zostawić w p!%%u na zapomnienie. Im mniej pamięci o tych czasach tym lepiej dla nas tak naprawdę.