Jak społeczeństwo jest programowane na bycie biednym

Od małego w trakcie edukacji ludzie są uczeni do bycia posłusznymi robotnikami. Ten film pomoże zrozumieć ten mechanizm.

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz rozumiem, czemu duża część Polaków jest biedna: wychowali się w biedzie i w przekonaniu, że pieniądze są złe, jak ktoś ma pieniądze to pewnie jest k?$!ą lub złodziejem. Na domiar złego w 1990 otworzyły się drzwi dla zagranicznych koncernów, które znały sztuczki psychologiczne, żeby skłonić nas do wydawania pieniędzy.
  Ale na szczęście w każdej chwili można zmienić swoje przekonania i spojrzenie na pieniądze i wyrwać się z tego zaklętego kręgu. Wszystko co musisz zrobić, to wz

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Z grubsza tak jest. Od kiedy się czegoś dorobiłem to liczba znajomych spadła drastycznie. Jak widać prawdziwych przyjaciół nie poznaje się w biedzie tylko w bogactwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Argiope: A żebyś wiedział - są dalej przekonani że trzeba ssać pokornie jak ciele a jak powiesz coś zupełnie przeciwnego to lądujesz w szufladzie przemądrzałego dupka zarobasa co mu sie we łbie poj#?$ło jak troche zarobił ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

   Albo pożycz kase, daj szluga - murzyńska mentalność z afryki, jak masz więcej to podziel na braci po równo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Racja i to co jest w nagraniu wszystko fajnie, ale babka prowadzi w kolejną ślepą uliczkę reklamując książki Robbinsa i Kiyosakiego. Kiyosaki nie dorobił się na sprzedaży nieruchomości jak wielu ludzi lubi myśleć, dorobił się na swojej książce o kwadrancie przepływu pieniędzy i na hypie który na tym się zbudował. Robbins to z kolei giga coach z USA (tutaj dobrze opisany jego fenomen na blogu też są opisani inni guru jak Kiyosaki), jak ktoś potrzebuje zastrzyku motywacyjnego to daje kopa, prezentuje też szereg dobrych technik do pracy nad przekonaniami, ale na tym koniec.

   To jest taka bardziej zawoalowana forma hasła "jesteś zwycięzcą". Niektórzy ludzie na takich książkach utknęli np lądując w MLMach, tak naprawdę nie robiąc kroku w stronę faktycznego bogactwa. W bogatych rodzinach dzieci są uczone faktycznych kluczowych informacji jak dochodzić do bogactwa i prowadzić biznes, niekoniecznie są to miłe formułki z książek motywacyjnych niestety.

   Jak ktoś chce naprawdę się wzbogacić to niech buduje swoje przekonania a później niech słucha biznesmenów którzy odnieśli sukces jakiego samemu się pragnie, niekoniecznie youtuberów z nagraniami "Financial freedom living in a van".

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Na tyle, na ile ja ją zrozumiałem, ona mówiła, że jej rodzice słuchali tego na audiobookach w samochodzie, a ona przy okazji. Nie odczułem, żeby reklamowała książki Rob i Kiyo. Podała to raczej jako przykład jej drogi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Nie daj się zwieść, jej model biznesowy jest dokładnie taki sam jak tych dwóch autorów, zrobiła kasę na kursie o robieniu kasy. Przeczytaj linka który dodałam tam jest wyjaśnione na czym ten fenomen polega. Oni sprzedają samych siebie, takie perpetuum mobile. Z tradycyjnym biznesem to nie ma wiele wspólnego, więcej ma wspólnego z oszustwem.

 •  

  pokaż komentarz

  Oglądam to i nie mogę oderwać wzroku od tych jej rekinich zębów (ʘ‿ʘ)

 •  

  pokaż komentarz

  Żeby nie być biednym jest parę dróg: dziedziczenie, pracowitość, spryt, wykształcenie, dobry zawód czy pomysł na biznes, albo złodziejstwo. W PL oczywiście najdynamiczniej rozwija się ta ostatnia. Wszystkie te drogi mają oczywiście rozmaite haczyki w rodzaju "wstyd w biednym kraju być bogatym, w bogatym - biednym" itd. Jakieś nastawianie się psychologiczne to kołczingowe bzdury.

 •  

  pokaż komentarz

  Proste rzeczy:
  - ten kto ma pieniądze to wyzyskiwacz i złodziej, widoczne dzisiaj w narodzie
  - branie kredytu na każdą pierdołę jest spoko, bo raty 0% albo historię kredytową sobie tworzysz - jesteś niewolnikiem banków
  - zaradność jest be, bo państwo pomoże, są zbiórki, zrzutki, itp.
  - patriotyzm jest zły (w tym ekonomiczny), dzięki temu nie rośnie Twoja lokalna gospodarka, tylko bogacą się duże koncerny
  itd itp..

  A wszystko zaczyna się w szkole. Dzieci nie uczy się krytycznego myślenia, tylko wypełniania testów, podawania odpowiedzi według schematu. Dać tiktoka przed nos i masz bezmózgiego konsumenta. Czego tu więcej chcieć?

 •  

  pokaż komentarz

  Pani kołcz uczy jak nie być biednym bez pracy, sumienności, nauki, wyrzeczeń i jednocześnie żebrze na swoje kursy i subskrybcje żeby dostać pieniążki z jutuba ¯\_(ツ)_/¯

  Tak wykopki - szybko rzucajcie szkołę (lub wywalcie z niej swoje gówniaki) tylko przeformułujcie swoje myślenie na bogactwo a na pewno wyzwolicie się z tyranni przymusu pracy:

  źródło: d-art.ppstatic.pl