Polskie Towarzystwo Epidemiologów apeluje o wprowadzenie segregacji sanitarnej!

Polskie Towarzystwo Epidemiologów apeluje o wprowadzenie segregacji sanitarnej!

Zarząd Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych wystosował list otwarty do najważniejszych osób w Polsce. Zakaźnicy apelują do rządzących o jak najszybsze wprowadzenie paszportów covidowych. Ich apel spowodowany jest trudną i cały czas pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną

 •  

  pokaż komentarz

  Fajnie. Wchodzisz do restauracji pokazując paszport potwierdzający że jesteś zaszczepiony dwa razy i łagodniej przejdziesz infekcje ale i tak możesz zarażać i być chory bo szczepienie temu nie zapobiega. Ale masz paszport bo paszport musi być. Krótko za mordę.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego rządy nie wprowadzą szczepienia obowiązkowego. Wtedy wszelkie restrykcje wobec niezaszczepionych miały by sens, wiadomo by było również kto bierze na siebie odpowiedzialność.

  •  

   pokaż komentarz

   @uht200: Bo nie chcą wypłacać milionów za nopy. Wtedy trzeba by je rejestrować i w ogóle

  •  

   pokaż komentarz

   @uht200 mordo, ta covidogrypka nie jest, od strony prawnej nawet, oficjalnie wpisana na listę chorób zakaźnych xD Cały ten cyrk nie ma nic wspólnego ze zdrowiem, chodzi o kontrolę. Kolejna grupka lekarzy, z kompleksem boga, przekupiona, to agitują za odbieraniem ludziom praw chociaż już wiadomo, że to zaszczepieni odpowiadają przede wszystkim za roznoszenie wirusa i zapychanie szpitali

   źródło: ei_1638119691803.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @uht200 bo nic by to nie dało, szpitale by zapychali dalej, ludziom ciągle by wychodziło na 'testach' ze są 'chorzy'

  •  

   pokaż komentarz

   @troloking: Rząd nie wprowadza obowiązku bo szurstwo się szerzy w społeczeństwie. Szczepionki (w tym ta na Covid) są najbezpieczniejszymi środkami medycznymi jakie są. Nie zmieniają działania żadnego mechanizmu w ludzkim organizmie, więc ciężko aby coś zepsuły. Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty będą powodować a o ze 3 rzędy wielkości więcej działań niepożądanych. Ale jak rozumiem Ty o tym nie wiesz, może nawet jesz je jak cukierki i żądać nie zamierzasz ograniczenia ich dostępności. Mimo, że te rzeczywiście zabijają ludzi.

  •  
   E............s via iOS

   +4

   pokaż komentarz

   @uht200: ogarnij się, szkiełko kłamie

  •  

   pokaż komentarz

   @Dragonan: Jakie są długoterminowe efekty uboczne preparatów covidowych, po np. 5 czy 8 latach? Nie wiesz tego, producent tego nie wie, rząd tego nie wie ani ci wszyscy akwizytorzy big pharma pokroju Horbana. Wiesz dlaczego? Ponieważ nikt tego nie zbadał, normalnie szczepionki są badane nawet przez 10 lat, a teraz wpycha się ludziom niejako pod przymusem coś, co zostało zrobione na kolanie. I nie są bezpieczne, żadne lekarstwo nie jest, szczepionki też nie.

   Chcesz się szczepić? Proszę bardzo, ale ode mnie z daleka z tym gównem i chińskim Social Credit Score przepychanym za plecami. Covid kiedyś się skończy, a certyfikaty zostaną, rozszerzane o kolejne kategorie.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego rządy nie wprowadzą szczepienia obowiązkowego. Wtedy wszelkie restrykcje wobec niezaszczepionych miały by sens, wiadomo by było również kto bierze na siebie odpowiedzialność.

   @uht200: Najgorsze ze ty tak na powaznie ... Kiedys Ci powiedza ze goowno to chleb i tez bedziesz poslusznie zarl ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @SlavedWizard: możesz rozwinąc swoją myśl, i napisać, przyznam szczerze że nie bardzo rozumiem

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego rządy nie wprowadzą szczepienia obowiązkowego. Wtedy wszelkie restrykcje wobec niezaszczepionych miały by sens, wiadomo by było również kto bierze na siebie odpowiedzialność.

   @uht200: Od strony prawnej to by było bardzo trudne, prawie niemożliwe. Trzeba by bowiem albo zmienić Konstytucję, albo doprowadzić do tego, aby szczepionki nie były eksperymentem medycznym. Teraz jest tak, że szczepionki są dopuszczone warunkowo. To "warunkowo" jest opisane w ustawie o zawodzie lekarza i dentysty i określone jest tam mianem eksperymentu medycznego. Wg Konstytucji eksperymenty medyczne nie mogą się odbywać przymusowo.

   Czyli od strony prawnej Polskie Towarzystwo Epidemiologów może się obsrać, a nic nie zdziała.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: Ok, ale skoro nie można wprowadzić bo konstytucja itd, to jak się ma ograniczanie praw i swobód obywatelskich w stosunku do osób które nie zdecydowały się na dobrowolne przyjęcie preparatu? czy można wymagać coś co jest dobrowolne,?

  •  

   pokaż komentarz

   czy można wymagać coś co jest dobrowolne,?

   @uht200: w cywilizacji prawa - nie można. Dobrowolność z definicji oznacza brak konsekwencji prawnych wynikających z dokonania tego lub innego wyboru. Obecnie mamy do czynienia z metodami właściwymi przestępczości zorganizowanej, coś na wzór dobrowolnej ochrony proponowanej przez panów odwiedzających właścicieli pewnej grupy biznesów.

   Wszelkie green pass i covid passport to zwyczajnie ogromna hańba i powrót to metodologii dzikich plemion. Wszystko to jest oczywiście prawdą niezależnie od deklarowanego celu sanitarnego, który... nie działa - ani wyniki badań, ani dane empiryczne nie wskazują w najmniejszym stopniu aby kryterium przyjęcia szczepionki było znaczące jeżeli chodzi o redukcję spreadu, a przecież taki cel mają ograniczenia dostępu przestrzennego.

  •  

   pokaż komentarz

   Ok, ale skoro nie można wprowadzić bo konstytucja itd, to jak się ma ograniczanie praw i swobód obywatelskich w stosunku do osób które nie zdecydowały się na dobrowolne przyjęcie preparatu? czy można wymagać coś co jest dobrowolne,?

   @uht200: Nie można. Wszystkie (albo prawie wszystkie) ograniczenia o których wspominasz są u nas w Polsce bezprawne. Ograniczenia mogą być wprowadzane tylko na drodze ustawy. A tu wszystko jest rozporządzeniami bezprawnymi regulowane. Ale tak naprawdę nie wolno nawet pytać o to kto jest zaszczepiony.

   Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych

   Art. 107.

   1. Kto przetwarza dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do ich przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

   2. Jeżeli czyn określony w ust. 1 dotyczy danych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych, danych genetycznych, danych biometrycznych przetwarzanych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej, danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech.

   https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180001000

   Zbieranie danych medycznych (np. o przebytych zabiegach w tym szczepieniach) bez podstawy prawnej jest przestępstwem i grozi za to do 3 lat więzienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba by bowiem albo zmienić Konstytucję

   @Gandalf_bialy: Abstrahując od wszystkiego, to akurat dla PiSu podobne kwestie legislacyjne są akurat mało istotne. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Upatrywałbym tu raczej po prostu podążania jakąś ścieżką (czy to mimikra, czy po prostu odgórnie dystrybuowany model nie wnikam), szczepienia przeciw covid-19 nie są obowiązkowe nawet w Australii.

  •  

   pokaż komentarz

   @IamHater: @Gandalf_bialy: A kto ponosi odpowiedzialność, np za zaszczepienie kobiety w ciąży. Normalnie to lekarz prowadzący wystawia skierowanie, i receptę na zakup. Wpisuje to do karty pacjentki i podbija pieczątką. Natomiost w wypadku szczepionki p. Covid19 Lekarz słownie zachęca, nie wystawia skierowania i recepty, skierowanie wystawia nfz, z numerem 0000 nie ma osoby odpowiedzialnej na skierowaniu, pacjentka nie musi kupowć szczepionki w aptece, wystarczy ze zgłosi sie do punktu szczepień, tam dostanie kwestionariusz i oświadczenie woli, że robi dobrowolne szczepienie, nie ma pytań i wątpliwośi, producent w CHPLu zaznacza, że nie ma doswiadczen i badan nad szczepieniem kobiet w ciaży, i w sumie też nie zaleca, kto bieże odpowiedzialnośc, czy ta biedna pacjentka?czy lekarz, czy producent czy nfz kto?

  •  

   pokaż komentarz

   @IamHater: A kto ponosi odpowiedzialność, np za zaszczepienie kobiety w ciąży. Normalnie to lekarz prowadzący wystawia skierowanie, i receptę na zakup. Wpisuje to do karty pacjentki i podbija pieczątką. Natomiost w wypadku szczepionki p. Covid19 Lekarz słownie zachęca, nie wystawia skierowania i recepty, skierowanie wystawia nfz, z numerem 0000 nie ma osoby odpowiedzialnej na skierowaniu, pacjentka nie musi kupowć szczepionki w aptece, wystarczy ze zgłosi sie do punktu szczepień, tam dostanie kwestionariusz i oświadczenie woli, że robi dobrowolne szczepienie, nie ma pytań i wątpliwośi, producent w CHPLu zaznacza, że nie ma doswiadczen i badan nad szczepieniem kobiet w ciaży, i w sumie też nie zaleca, kto bieże odpowiedzialnośc, czy ta biedna pacjentka?czy lekarz, czy producent czy nfz kto?

   @uht200: Dobre pytanie. Zdaje się, że odpowiedzialność się rozmywa i takie pewnie było założenie. Ale moim zdaniem jeden konkretny lekarz robi badanie zaraz przed szczepieniem (po sprawdzeniu ankiety medycznej) i on podejmuje decyzje o dopuszczeniu do szczepienia. No i moim zdaniem on odpowiada za to. Jeśli tego lekarza nie ma, ankieta jest niesprawdzana przed szczepieniem to odpowiedzialność pewnie ponosi ten kto podjął decyzję o takim przebiegu szczepień.

 •  

  pokaż komentarz

  Prezes stowarzyszenia - Robert Flisiak, na szybko wyszukane powiązanie z Janssenem (od szczepionki Johnson) - konferencja, którą organizował, której sponsorem był Johnson... https://www.termedia.pl/pobierz/dfc6bd532385953a29708e1adbecc2d7/

  Powiązanie z Gilead - producentem Remdesiviru: https://politykapolska.eu/2021/03/05/krolowie-covida-maja-poparcie-firmy-gilead-pfizer-fundacji-gatesow/

  Tu Pani Pawłowska - konferencja, wśród sponsorów Gilead, Pfizer: https://zakazneireumatologia.pl/

  Pewnie cały zarząd ma takie powiązania... więc - pandemio trwaj! Tylko szczepionki!

  •  

   pokaż komentarz

   @markee: Dlatego że to taki zarząd lobbystów co sobie nadał pozornie znaczącą nazwę, to samo było z zarządem który lobbował za zmianami na gruncie telekomunikacyjnym. Zbiera się paru opłaconych chłopa, zakładają sobie stowarzyszenie, fundację czy jakąś inną organizację i cyk już wielkie paniska do promowania swojej wizji świata i nawoływania do zmian. Tu Horban i Simon na liście.

 •  

  pokaż komentarz

  Zakaźnicy apelują do rządzących o jak najszybsze wprowadzenie paszportów covidowych.
  Ale te łachudry cisną. Co tam musi się dać przelewy od lobbystów przyszły. Piana na ustach. Jeszcze trzeba będzie granty zwracać co nie daj boże.
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)