Ziobro: Niebawem usłyszymy, że UE odblokuje pieniądze, gdy wygra Tusk

Ziobro: Niebawem usłyszymy, że UE odblokuje pieniądze, gdy wygra Tusk

"Niebawem usłyszymy, mniej lub bardziej otwarcie, że UE odblokuje pieniądze dla nas, gdy w Polsce zmieni się władza. Czyli gdy wygra Tusk. Z takim zadaniem tu go przysłano" - ocenił w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro. "

 •  

  pokaż komentarz

  UE odblokuje pieniądze gdy władza przestanie prześladować sędziów i uchyli niekonstytucyjne prawo. I Zero doskonale o tym wie.
  problemem jest wasza bezprawna dyktatura, nie Unia ani Polska.

  •  

   pokaż komentarz

   @dasfinaleresultat: lub Hołownia, Kosiniak itd., każdy normalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: hołownia to sektus, kosiniak to wycieraczka z PSL itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: słuchaj nie lubię Kaczyńskiego i jego świty. Ale wszyscy średnio rozgarnięci wiedzą że tu nie chodzi o sędziów itp. sędziowie to pretekst jak książę Ferdynand. Po prostu UE nie lubi naszych rządzących i ich światopoglądu i che ich wysadzić z siodła. Jak widać UE też potrafi kłamać mieć w d**** prawo , dwulicowo i inaczej traktować różne państwa (a ponoć wszystkie państwa są równe w UE). Poto tylko by zrealizować swoją wizję polityczną hmm czyli podobnie jak Kaczyński. więc ludzie wyciągnijcie oczy z... Ps niech obie strony klutnibw Polsce otworzą oczy

  •  

   pokaż komentarz

   @ja_jeti: Nie lubisz Kaczyńskiego ale powtarzasz jego propagandę.
   UE z putinowskimi metodami nie ma żadnego sensu, dlatego nie może ulec Kaczyńskiemu który chce wpływać na wyroki.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: człowieku zacznij dobrze obserwować to zobaczysz a jak chcesz widzieć "dobrą sprawiedliwą i nieomylną UE" to i tak nie przekonam. Zgadzam się PiS jest zły ale i UE ma swoje za uszami.

  •  

   pokaż komentarz

   @ja_jeti: Unia oczywiście nie jest idealna. Ale to nie ma tu nic do rzeczy, gdy politycy będą mieli wpływ na wyroki to unia straci swój sens.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak widać UE też potrafi kłamać mieć w d**** prawo , dwulicowo i inaczej traktować różne państwa

   @ja_jeti:
   Co to jest ta mityczna Unia, która łamie prawo? Nie jest to przypadkiem zbiór państw, które demokratycznie zgodziły się współtworzyć wspólne prawo, a z którymi razem i z każdym z osobna nasz wspaniały nierząd prowadzi wojenki? Jeżeli prowadzi się politykę zagraniczną jakby się cepem tłukło, to nie należy się dziwić, że nikomu się to nie podoba. I nie jest to wina Tuska, złych Niemców, złośliwych Czechów, czy Francuzów, którzy nie potrafią jeść widelcem, tylko wielu lat starań PiS aby roz....ć nasze stosunki międzynarodowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @ja_jeti: masz rację, jedyna zaleta tej całej sytuacji to wyplątanie się z oddania suwerenności.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Kto prześladuje sędziów? Sędziowie sami się wybierają coś jak mafia. I to jest niby dobre? Że człowiek bez znajomości nie ma szans zostać sędzią bo dzieci sędziów i adwokatów maja ułatwioną drogę, bo wybierają ich ciocie, wujkowie i znajomi? Xd

  •  

   pokaż komentarz

   @takashi20: Ziobro z Kaczyńskim, między innymi poprzez swoją bezprawną izbę Dyscyplinarną.
   A jeżeli chcą zmienić zasady wybierania sędziów to niech to zrobią bez łamania konstytucji.
   Tyle że oni nie chcą żadnej reformy, chcą wpływać na wyroki. I trzeba być kompletnym ignorantem żeby tego nie widzieć. Takie hasła jak prawo i sprawiedliwość są jedynie zasłoną tych drani.

  •  

   pokaż komentarz

   @ja_jeti:

   Ale wszyscy średnio rozgarnięci wiedzą że tu nie chodzi o sędziów itp.

   Wszyscy średnio rozgarnięci wiedzą, że pisowi chodzi o wymianę sędziów na takich, którzy będą posłuszni władzy.

   Przykładem takiego sędziego jest kompletnie mierna sędzia obsadzona jako prezes TK i wydająca wyroki na zlecenie polityczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @tanquerays: @ja_jeti: To dlaczego atak na PiS zaczął się od pierwszego dnia po wyborach a jak wygrał Tusk to niemieckie gazety rozpisywały się o tym jaka to Polska demokracja jest dojrzała ? Widzę że masz tygodniową pamięć. Jestem bardzo niezadowolony z jakości władzy w polsce ale jak rzadzil Tusk nie było ani grama lepiej tylko towarzysze z UE poklepywali po plecach i mówili że dobrze. Widzisz jaka solidarna jest unia to niby chce rozwiązania kryzysu na granicy a za chwilę dzwoni Merkel do baćki i się dogaduje pomimo że wcześniej ustalono wspólnie ze ma być bojkot. Tu chce stabilności energetycznej a sama ja destabilizuje. To jest geopolityka brutalna gra interesu i Polska leży w takim a nie innym miejscu z takimi a nie innymi zaszłościami Historycznymi zawsze będzie atakowana chyba że rząd będzie ja osłabiać i oddawać karty sąsiada. Nie mówię że forma jakiegoś związku państw jest dobra jednak do momentu kiedy służy rozwojowi jeżeli przestaje i staje się hamulcem zmian i modernizacji to po co taki sojusz ? Nie mówię że tak jest jednak bilans zysków i strat trzeba liczyć cały czas a gadanie że wszystko zawdzięcza UE to jakaś farsa i kpina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rzezimieszek84:

   To dlaczego atak na PiS zaczął się od pierwszego dnia po wyborach a jak wygrał Tusk to niemieckie gazety rozpisywały się o tym jaka to Polska demokracja jest dojrzała ?

   Na tym między innymi polega dyplomacja i polityka międzynarodowa, żeby zdobywać poparcie sojuszników. Pis jest w tym tak ch%^&wy, że od pierwszych dni "zaczęli wstawać z kolan" i świat wyrobił sobie o nich zdanie negatywne, a reperkusje odczuwamy wszyscy.

   Widzę że masz tygodniową pamięć. Jestem bardzo niezadowolony z jakości władzy w polsce ale jak rzadzil Tusk nie było ani grama lepiej tylko towarzysze z UE poklepywali po plecach i mówili że dobrze.

   Jakoś jak Tusk odchodził, zaraz po ogólnoświatowym kryzysie, polska była "zieloną wyspą". Wzrost gospodarczy był stabilny. Moje pieniądz w polskim banku spały spokojnie. Nie musiałem szukać alternatywnych sposobów lokowania, bo złotówka nie leciała na ryj. Teraz mamy równię pochyłą w stronę Wenezueli.
   Jak Tusk podnosił VAT to mówił to otwarcie, jak podnosił wiek emerytalny, to mówił to otwarcie. Wszystko było jakieś bardziej transparentne. Pis nie podnosi podatków, tylko nakłada daniny, wyciąga z D swój "nowy ład" i wciska ciemnemu ludowi, że teraz zarobią więcej, tylko mityczny "prywaciarz krwiopijca" będzie musiał zapłacić... A prawda jest taka że siła nabywcza najniższej krajowej, spada pierwszy raz od bardzo dawna!
   A tak nawiasem, pisz proszę "Polska" z dużej litery.

   Widzisz jaka solidarna jest unia to niby chce rozwiązania kryzysu na granicy a za chwilę dzwoni Merkel do baćki i się dogaduje pomimo że wcześniej ustalono wspólnie ze ma być bojkot.

   1. Merkel to nie Unia, po mimo tego co pisowska propaganda wciska wszem i wobec.
   2. Bojkot w dyplomacji to nie jest foch i ciche dni. W dyplomacji powinno się właśnie rozmawiać szczególności z wrogiem. Baćka żyje w swojej bańce i nie czyta wykopu. Nie masz pojęcia w jakim tonie przebiegała rozmowa.
   3. To widmo sankcje Unii w stosunku do linii lotniczych przyniosły jakiekolwiek skutki, ale w TVPiS tego nie powiedzą. Machanie szabelką, blokada informacyjna granicy i siłowe wypychanie emigrantów z powrotem na Białoruś nie służy rozwiązaniu problemu ani tym bardziej budowaniu wizerunku Polski.

   Tu chce stabilności energetycznej a sama ja destabilizuje. To jest geopolityka brutalna gra interesu i Polska leży w takim a nie innym miejscu z takimi a nie innymi zaszłościami Historycznymi zawsze będzie atakowana chyba że rząd będzie ja osłabiać i oddawać karty sąsiada.

   System energetyczny w Polsce destabilizujemy na własne życzenia. miliardy są pakowane w dziury bez przyszłości, patrz Turów, lub wręcz w beton, patrz Ostrołęka. Farmy wiatrowe udupione, fotowoltaika właśnie jest topiona. A gdyby tak te miliardy wydać na magazyny energii, zamiast wywalać w błoto?

   Nie mówię że forma jakiegoś związku państw jest dobra jednak do momentu kiedy służy rozwojowi jeżeli przestaje i staje się hamulcem zmian i modernizacji to po co taki sojusz ? Nie mówię że tak jest jednak bilans zysków i strat trzeba liczyć cały czas a gadanie że wszystko zawdzięcza UE to jakaś farsa i kpina.

   Nie wszystko zawdzięczamy unii, ale bez unii bylibyśmy dziś Ukrainą lub Białorusią. A dzięki Pis zawracamy z dobrej drogi.

   Przechodząc do konkluzji. Polityka zagraniczna to bardzo skomplikowana dziedzina. Postawa na upartego osła nie jest dobrym rozwiązaniem. Czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby móc zrobić trzy do przodu. Gdy ktoś jednak widzi świat czarno-biało to się po prostu nie da...

  •  

   pokaż komentarz

   @ja_jeti:

   źródło: comment_1629834591oBgVQXloUWeYTaQDKp7Sm5,w400.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @tanquerays: Piszesz mi o krokach w tył a rząd PiS robi jeden za drugim podpisuje wszystko co im podsuną są aż śmieszni w tym podkładaniu się na każde zawołanie a i tak ich leja. Co do podniesienia wielu emerytalnego i likwidacji OFE Tusk miał rację jednak robił to kosztem wewnętrznym więc nikt z zewnątrz mu nic nie zarzucił a ludzie zdrowo myślący też przyklasneli. Ucierpiał gmin na którym to PiS jedzie. Tak jak mówiłem nie podoba mi się co robią rządzący nie głosowałem na nich jestem przeciwnikiem polityki socjalnej jednak tak jak pisałeś trzeba patrzyć na to w całym spektrum kolorów a mam wrażenie że okopales się po jednej ze stron. Są i dobre decyzje tego rządu tak jak i Tusk miał swoje dobre decyzje . Tyle że ogół jest kartonowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @takashi20: Masz rację. Więc należy to zmienić i sędziów będzie wybierała klika mistera Zero i to tylko takich z legitymacją jedynej słusznej partii. Deforma Ministranta Zero jest robiona tylko w jednym celu, nie ma być ani jednego prokuratora który mógłby im postawić zarzuty i już dzisiaj masz tego przykłady - brak oskarżenia w sprawie makulatury Sasina, maseczek bez atestu od kolegi narciarza i respiratorów widmo, wybór sędziów we własnej sprawie przez Pawłowicz, Witek, Morawieckiego, Ziobro .. nękanie sędziów którzy osadzają niekorzystnie w sprawach partyjnych kolegów Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego w jednym, w tym w sprawie śmierci jego ojca, TK w obronie ojca tranzystorysty i wiele, wiele innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rzezimieszek84: Nie okopałem się po żadnej stronie. Daleki jestem od tego, żeby być bezkrytycznym zwolennikiem Tuska. Niemniej moim skromnym zdaniem PiS jest najgorszą plagą jaka spotkała nasz kraj od dziesięcioleci i pojedyncze pozytywne aspekty ich rządzenia nie są w żaden sposób ekwiwalentne ogółowi zniszczeń. Porównania na zasadzie, że "za Tuska to cośtam" nie ma najmniejszych podstaw. Bo co by o nim nie mówić, to Tusk nam kraju nie roz...ł. A obiektywnie patrząc to zostawił Polskę w takim stanie, że pomimo nieudolności jego następców przez kilka lat się jakoś kręciło. Zważywszy na to co się teraz dzieje - dobrze to już było... teraz będzie płacz i zgrzytanie zębów. Tylko TVPiS znajdzie przyczynę stanu rzeczy w Brukseli, w Mińsku, w Moskwie, w Tusku, w imigrantach i w rurze pod Bałtykiem. A trzeba by poszukać na Żoliborzu. Bo o ile nie jestem zwolennikiem Tuska o Tyle Kaczyńskiego, Morawieckiego, Ziobry, Sasina, Kurskiego, Macierewicza, Terleckiego, Obajtka i innych im podobnych szczerze nie trawię.

  •  

   pokaż komentarz

   @ja_jeti: to przypomina rozmowe: "u was zabijaja czarnych, zydow, gejow, etc", a odpowiedzia jest: "a u was kobieta poslizgnela sie na chodniku i zlamala noge". To jest skala roznicy miedzy pis a ue

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu UE nie lubi naszych rządzących i ich światopoglądu i che ich wysadzić z siodła.

   @ja_jeti: i dlatego 3-4 lata cierpliwie czekali na "zajmowanie stanowiska", "negocjacje" itd w sprawie sędziów TK, zamiast od razu ostro? Te lata rozmów z Timmermansem itd... Nie piernicz.
   EU może nie lubi rozmaitych poglądów, ale nie torpeduje nawet głupich działań (np brexit) o ile są prowadzone zgodnie z prawem krajowym. A u nas zmiennicy sędziów TK ostatnio uchwalili, że karta praw człowieka jest niezgodna z artykułem konstytucji, który miał treść identyczną z kartą praw człowieka. Bo niestety trybunał wolfgangowej to nie organ sądowniczy tylko organ propagandowo-partyjny.

  •  

   pokaż komentarz

   słuchaj nie lubię Kaczyńskiego i jego świty.

   @ja_jeti: borze szumiący, jak klasycznie

   źródło: paczaizm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   UE odblokuje pieniądze gdy władza przestanie prześladować sędziów i uchyli niekonstytucyjne prawo. I Zero doskonale o tym wie.
   problemem jest wasza bezprawna dyktatura, nie Unia ani Polska.


   @przeciwko78: Tak. Doskonale o tym wie. Ale zastanawia mnie co jest gorsze. To, że traktuje swój elektorat jak intelektualne miernoty bez mózgu? Czy to, że się w tym nie myli?

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Jak władza prześladuje sędziów i jakie sa te niekonstytucyjne prawa, ktore nalezaloby uchylic?

  •  

   pokaż komentarz

   @ja_jeti:

   słuchaj nie lubię Kaczyńskiego i jego świty. Ale wszyscy średnio rozgarnięci wiedzą że tu nie chodzi o sędziów itp. sędziowie to pretekst jak książę Ferdynand. Po prostu UE nie lubi naszych rządzących i ich światopoglądu i che ich wysadzić z siodła. Jak widać UE też potrafi kłamać mieć w d**** prawo , dwulicowo i inaczej traktować różne państwa (a ponoć wszystkie państwa są równe w UE). Poto tylko by zrealizować swoją wizję polityczną hmm czyli podobnie jak Kaczyński. więc ludzie wyciągnijcie oczy z... Ps niech obie strony klutnibw Polsce otworzą oczy

   Dokładnie 100% racji. Każdy średnio rozgarnięty potwierdzi twoje słowa po wczorajszym spotkaniu (? nie zwróciłem uwagi co to było) Tuska z Sikorskim.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78 zaraz Kosiniaka i Hołownie oraz resztę kolegów komuny razem z Tuskami kaczkami nazywasz normalnymi? (╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu UE nie lubi naszych rządzących i ich światopoglądu

   @ja_jeti:
   Jak można takich nie lubić? Chyba coś zmyślasz.

  •  

   pokaż komentarz

   Co to jest ta mityczna Unia, która łamie prawo? Nie jest to przypadkiem zbiór państw,

   @tanquerays: no niby tak, ale nie do końca. To również biurokratyczny, niedemokratyczny twór, rozrastający się jak rak i zawłaszczający prerogatywy niepodległych państw.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78 problemem jest właśnie PE. Umów się dotrzymuje...

  •  

   pokaż komentarz

   @Adunio: Nikt nie umawiał się z Kaczyńskim na zniszczenie sądownictwa.

 •  

  pokaż komentarz

  Może i ziobro ma racje ale to pis jest gwarantem że pieniądze z UE byłby rozdysponowane w programie nepotyzm+

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież wiadomo, że tak będzie. Na razie miliony każdego dnia są nam odejmowane dzięki Panu Ziobrze. Wystarczy, że go nie będzie i z automatu jesteśmy na plus.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna