Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Czas wynajmujących w pełni. Stawki nadal w górę. Nowy raport i Otodom

Czas wynajmujących w pełni. Stawki nadal w górę. Nowy raport i Otodom

Z dwucyfrowymi wzrostami stawek w skali roku muszą mierzyć się szukający mieszkań na wynajem – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom. Oczekiwania wynajmujących w przypadku większości metraży przewyższają rosnącą inflację.

 •  

  pokaż komentarz

  Przekleję celny komentarz z bankiera:

  Nie wiem, czy jest sens komentować, ale zwrócę uwagę na dwa fakty: listopad jest miesiącem, kiedy wszystko co tańsze, już się wynajęło studentom, a wynajmujący jeszcze nie obniżyli cen, więc zostały głównie droższe oferty, zawyżające średnie. To sie zmieni po nowym roku, kiedy nastąpi pierwsza selekcja studentów i zwolni się część mieszkań. I drugi fakt - porównania do czasu lockdownu i nauki zdalnej, kiedy prawie nikt nie wynajmował. Wnioski są oczywiste. Jesteśmy chyba bliżej końca tej zmasowanej nagonki, niż się to wydaje, bo już zaczynamy czytać o umowach deweloperów z funduszami, co oznacza, że część zwija interes a część chce przeczekać na niskich marżach czyszczenie rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   Przekleję celny komentarz z bankiera

   @jfrost: Ale gdzie on celny? Porównanie jest r/r wiec zadnego zawyzania cen nie ma, bo porównujemy listopad do listopada.

   Niskie marże maja tylko ci którzy kupili mieszkania w trakcie ostatniego roku, czyli w trakcie gwaltownego wzrostu cen. Jesli ktos kupil mieszkanie 3 lata temu to nadal cieszy sie zwrotami na poziomie 10%.

   Jedyne co sie zgadza z faktami z tego komentarza to, ze wzrost dwucyfrowy jest wzgledem czasu lockdownu, ale wzgledem roku przed lockdownem, te wzrosty nie sa takie spektakularne.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale gdzie on celny? Porównanie jest r/r wiec zadnego zawyzania cen nie ma, bo porównujemy listopad do listopada.

   @Dentka7: Rok temu studenci we wrześniu nie wynajmowali masowo mieszkań co miało miejsce w tym roku, a więc komentarz jest jak najbardziej celny.

  •  

   pokaż komentarz

   Rok temu studenci we wrześniu nie wynajmowali masowo mieszkań co miało miejsce w tym roku, a więc komentarz jest jak najbardziej celny.

   @marian1881: To nie jest napisane w komentarzu. Jest napisane: ": listopad jest miesiącem, kiedy wszystko co tańsze, już się wynajęło studentom, a wynajmujący jeszcze nie obniżyli cen, więc zostały głównie droższe oferty, zawyżające średnie. To sie zmieni po nowym roku,"

   To co Ty napisales nawet ja zawarlem w swoim ostatnim akapicie.

 •  

  pokaż komentarz

  Najwyraźniej ceny wynajmu i nieruchomości nie są za wysokie skoro cały czas i tak ktoś za to płaci...