Warszawa:Łatwiej o miejsce dla pacjenta z koronawirusem, niż z innym schorzeniem

Warszawa:Łatwiej o miejsce dla pacjenta z koronawirusem, niż z innym schorzeniem

Poniedziałek był kolejnym dniem z dostępnością do karetek pogotowia. Jak ustalili nasi dziennikarze, we Wrocławiu przed godziną 12 na realizację czekało 45 wezwań, w Warszawie - 30, w Poznaniu około 20 i średnio po 10 Krakowie i Katowicach.

 •  

  pokaż komentarz

  bo za coronkę lepiej płacą ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @przemq88: pielegnierki odchodza z pracy i zatrudniaja sie na oddzialach covidowych bo zarobki x2 :D cyrk jedzie dalej

  •  

   pokaż komentarz

   @przemq88: Chyba raczej chodzi o to że jest bardzo zaraźliwy - często tylko takiego pacjenta można umieścić na oddziale z chorymi na covid ... a tacy są teraz wszędzie też przez transmisję wewnątrzszpitalną.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemq88: albo oddziały zwykłe zamieniają na Covidowe i brak miejsc jak znalazł

  •  

   pokaż komentarz

   @blurred: i cyk na czarną

   źródło: sdsadsad.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @przemq88: decyzję o utworzeniu oddziału covidowego i płaceniu za niego wydaje wojewoda. Myślisz, że lekarze i pielęgniarki mają coś do gadania ile będzie w ich szpitalu miejsc covidowych?
   No i przez to wynikają problemy jak zwykle związane z centralnym planowaniem. Są województwa, powiaty, gdzie miejsca covidowe zapchane są pod korek, a są województwa gdzie tyle tego pootwierali, że nie ma miejsca dla niecovidowych.
   Oczywiście obrywa się pracownikom, ale to standard. Kowal zawinił a cygana powiesili.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemq88: ale komu płacą szpitalowi czy personelowi? Do kogo pijesz? Jak kolega napisał wyżej: wojewoda wydaje decyzję gdzie będzie szpital, a dyrektorom szpitali się opłaca, bo za jeden dzień za pacjenta dostają 600pln więc sami zgłaszają swoje szpitale. Taki pacjent lekki covid siedzi minimum 10 dni = cyk 6000pln za lekkiego, a za ciężkiego sky is the limit. A np. angioplastyka wieńcowa ze stentem kosztuje trochę ponad 5000pln w nfz. Dyrektorzy szpitali uwielbiają covid. System jest zły, wyceny procedur są złe. Ja jestem chirurgiem, jak mi dowalili ze zamiast planowe (i pilne) operacje robić, na których się znam, to bede zapierdzielał w stroju kosmity i leczył internę to myslisz ze bardzo się ucieszyłem? Faktycznie przyznaje, że tylko ten dodatek osładza te gówno robote.

 •  

  pokaż komentarz

  Szok i niedowierzanie, w najbardziej niedofinansowanym systemie w UE, gdzie ratownik zarabia na poziomie sprzedawcy w sklepie tworzą się kolejki i ludzie umierają

  źródło: polak.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Tak wygląda w praktyce "produkcja" nadmiarowych zgonów.
  Covidowe za samo czekanie na pacjentów dostają kupę kasy, a w tym samym czasie "choroby inne" się spiętrzają w kolejkach lub jeżdżą po set kilometrów szukając miejsc.

  "Ratownicy i dyspozytorzy zaznaczają, że doszło do sytuacji, w której łatwiej jest dostać się do szpitala z pacjentami zakażonymi koronawirusem - bo dla nich jest dużo miejsc - niż z cierpiącymi na inne schorzenia."
  A podobno to turbo zaraźliwy wirus zapycha szpitale.
  Ciekawe co za fikoły covidowe trole teraz wymyślą.

  Wisielski ty wiesz co.

  •  

   pokaż komentarz

   @velmar: konkretnie kto dostaje kupę kasy za czekanie ?? Bo wydaje mi ze ze pierdo**** głupoty

  •  

   pokaż komentarz

   @Pab-l_o_1990:

   "Oprócz wspomnianej już kwoty 600 mln, którą wydano na stworzenie szpitali tymczasowych, za każde zgłoszone łóżko w szpitalu tymczasowym oraz w szpitalu „kowidowym”, bez względu na to, czy jest wolne, czy zajęte, państwo płaci za każdą kolejną dobę. Jeżeli łóżko jest wolne, za tzw. gotowość tego łóżka do przyjęcia chorego szpital otrzymuje za łóżko zwykłe 822,43 PLN za każdą dobę i 3773,70 PLN za każdą dobę za łóżko respiratorowe, wreszcie 18 299 PLN za każdą dobę za gotowość do pracy izby przyjęć. Gdy na wymienionych łóżkach leżą chorzy, stawki za leczenie są o kilkaset złotych wyższe. Dodatkowo cały personel zatrudniony w szpitalach tymczasowych i „kowidowych” otrzymuje pensje w wysokości 200 proc. wynegocjowanej stawki brutto w umowie o pracę lub częściej umowie cywilno-prawnej."

   https://oko.press/szpitale-tymczasowe-drogie-i-puste/

   Art z lutego 2021 r. Zmieniło się coś ?

  •  

   pokaż komentarz

   @velmar: A co w tym dziwnego ? Państwo płaci za gotowość w policji, straży pożarnej, straży granicznej czy pogotowia gazowego, etc…. Wysoko wykwalifikowana i specjalistyczna pomoc/ opieka kosztuje.
   Myśle że najbardziej boli ci dodatek który dostają pracownicy ochrony zdrowia, który i tak nie jest w dowolnej wysokości jak sugerujesz tylko to 15 tys zł brutto, liczony za faktycznie przepracowane godziny z osobami zakażonymi

  •  

   pokaż komentarz

   @Pab-l_o_1990:

   to nie zadawaj głupich pytań

   @Pab-l_o_1990: konkretnie kto dostaje kupę kasy za czekanie ?? Bo wydaje mi ze ze pierdo**** głupoty
   skoro odpowiedź doskonale znasz, wykopowy trolu. To raz.
   A dwa to to, że dostają takie dodatki KOSZTEM zdrowia i życia normalnych ludzi, którym się ogranicza dostęp do opieki medycznej, zamieniając normalne oddziały na covidowe.
   I ty się jeszcze ośmielasz na lansowanie się na wykopie na pana DOKTÓRA.
   Zacytuję klasyka: "...idź być głupi gdzie indziej..."

  •  

   pokaż komentarz

   @velmar: Oj velmar, życie takie kmiota jak ty rzeczywiście music być bardzo smutne skoro nie rozumiesz nawet co piszesz, wkleiłeś kilka liczb które maj dużo cyferek, nie masz pojęcia skąd one się wzięły i z czego wynikają ,zakładam że musza być to byc dla ciebie nieosiągalne pieniądze skoro tak się pienisz i pewnie nawet nie masz pojęcia ze jeden lek może kosztować kilka milionów $$$ po drugie obrażasz, oczerniasz bogu ducha winnych ludzi za to ze wykonują swoją prace i nie możesz przeżył ze dostają za to jeszcze jakieś wynagrodzenie. Twierdzenie ze dodatki są kosztem życia i zdrowia ludzie i ze to lekarze zamieniają zwykle oddziały na covidowe jest tak głupie, że szkoda słów. Poza tym czemu się tak pienisz? skoro ty i cała twoja rodzinka nie chodzą po DOKTÓRACH bo sami wiedza najlepiej co im jest i mogą się sami wyleczyć No chyba ze chodzi o L4… to co niego, także to kolejny. nietrafiony argumenty. Także velmar jak będziesz wracał z drugiej zmiany skręcania śrubek dokup sobie do swojego czteropaka jeszcze co najmniej dwa harnasie i paczkę waletów, usiądź wygodnie napij się zapal sobie i zastanów się nad swoim życiem ;) Na wykopie jesteś mega cwaniakiem i wpisujesz się dokładnie w panujący tutaj główny nurty antyszczepow,megalomanów i hejterów ludzi którzy zostali wciągniecie w całe to bagno covidowe.

   Serdeczne pozdrowienia z nad oceny indyjskiego, choć pogoń jest dość słaba xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Pab-l_o_1990: "...Oj velmar, życie takie kmiota jak ty..."

   Zaorane głupki zawsze tak reagują.
   Reszty nie czytam bo nic mnie tam ciekawego nie czeka.
   Milego dnia

  •  

   pokaż komentarz

   @velmar: jedyne co mogłeś zaorać to jakieś pole pszenicy i była by to jedna pozytywna rzecz jaką udało by Ci się zrobić

 •  

  pokaż komentarz

  Dzisiaj chłopa widziałem co leżał na chodniku i trzyma się za klatkę piersiową i brzuch, ogólnie widać źle ze chłopem nie był w stanie się podnieść to dzwonie na pogotowie. Dzwoniłem o 14:46 a przykechali o 16:06.

  Po godzinie dzwoniłem jeszcze raz zapytać cxy już w drodze jest pogotowie bo chłop marznął o coraz bardziej cierpiał to dyspozytor do mnie, ze w ogóle nie potrzebnie dzwoniłem na pogotowie i niech lepiej ten typ sam wstanie i sam niech przyjdzie na pogotowie i, ze mam sie cieszyć, ze to Wroclaw i tylko 1 godzine czeka, bo w innych miastach jest po nawet do 3 godzin czekania.

  Od razu mówię - nie nie dało sie chlopa przenieść ani nic z nim zrobić bo przy każdym ruchu padał z bólu, podejrzewam jakaś przepuklinę czy coś w tym rodzaju. Gdyby to byl jakiś wylew czy zawał to gość by nie dożył tej karetki.

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20211129-194946.png