Jazda po chodniku i atak na pieszego

"Dziś rano (26.11.2021) ok godz 9:30 idąc z psem na smyczy chodnikiem w Łodzi ul. Pojezierska ... zaskoczył i wystraszył mnie dźwięk auta za moimi plecami (szedłem w bluzie z kapturem bo zimno wieje). Kiedy zwróciłem uwagę ze tu jest chodnik i tu się nie jezdni kierowca Hyundaya...

 •  

  pokaż komentarz

  A wiecie dlaczego żyjemy w takim chlewie obsranym gównem jak na filmie?

  Policja przyjechała po ok 10-12 minutach. Panowie wysłuchali moich zeznań, wysłuchali zeznam obu Panów i spisali dane nie stosując mandatów itp Pouczyli mnie o prawie do zgłoszenia wykroczenia drogowego oraz zgłoszenia ataku na moja osobę... Sprawa została zgłoszona na policję, Stop agresji drogowej oraz złożony wniosek na policję za użycie przemocy fizycznej wobec mojej osoby"

  Czyli:
  - można jeździć po chodniku
  - można komuś wp@%%?!%ić w ryj

  Przyjedzie Policja i co? Nic. Takich samych buców jak na filmie mamy zatrudnionych w Policji. Co to w ogóle za absurd "pouczyli mnie o prawie do zgłoszenia wykroczenia drogowego"?! XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: wszyscy na miejscu mieli maseczki, nie dało się nic z tym zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf Polska policja to jakieś nieporozumienie, powinni im uciąć pensje a nie podwyższać co roku.

  •  

   pokaż komentarz

   miałem ostatnio dokładnie taką samą sytuację. policja przyzwala na patole drogową.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: był już przypadek gdzie gość dostał karę za blokowanie pojazdu na chodniku

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: zastanawiam się czy można było złożyć zażalenie na czynności policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: miałem podobną sytuację(również zgłosiłem na Policję, efekt - umorzenie) i teraz już wiem na przyszłość co zrobić:
   WPIERD.OLIĆ DRUGIEMU

  •  

   pokaż komentarz

   był już przypadek gdzie gość dostał karę za blokowanie pojazdu na chodniku

   @NdFeB:

   - w zupełnie innej sytuacji
   - sędzia był idiotą wydając taki wyrok
   - taki wyrok gdzie ukarano pieszego to jednostkowy przypadek niewidziany nigdy wcześniej ani później

   Jakby ten wyrok miał sens to mógłbym pozwać wszystkich kierowców na autostradzie bo mi blokują możliwość przejścia na jej drugą stronę. Jak gdzieś nie masz prawa być to wymaganie aby inni cię tam nie blokowali prowadzi do absurdów.

   Osobna sprawa że pojazdy silnikowe zwykle mają coś takiego jak bieg wsteczny. Więc o "blokowaniu" w przypadku z filmu mowy być nie może.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: ale jakby nagrywający uderzył popełniającego wykroczenie to przyjechaliby na wstecznym

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: ale wiesz o tym że żyjesz w społeczeństwie? gość tłumaczy że podjeżdża pod klatkę żeby wyjąć jakieś rzeczy z auta i wnieść do domu ( tak zrozumiałem) ale zawsze trafi się jakiś baran który jest świętszy od papieża i pokręci gówno burzę aby zabłysnąć w necie, a później mamy zdziwienie że społeczeństwo chamieje i coraz ciężej w nim zyć.

  •  

   pokaż komentarz

   gość tłumaczy że podjeżdża pod klatkę żeby wyjąć jakieś rzeczy z auta

   @D_Prz: mógł stanąć na jezdni, z tego co widać na filmie to z dwa metry by miał więcej do pokonania niż wjeżdżając autem do klatki schodowej jak to chciał zrobić.

   a później mamy zdziwienie że społeczeństwo chamieje i coraz ciężej w nim zyć.

   @D_Prz: Społeczeństwo chamieje bo ktoś zwraca uwagę aby nie łamać przepisów i nie stwarzać zagrożenia dla pieszych? Pojedź na Olimpiadę bo za taki fikołek to złoty medal w gimnastyce artystycznej gwarantowany.

   baran który jest świętszy od papieża i pokręci gówno burzę aby zabłysnąć w necie,

   @D_Prz: aha, czyli pieszy stojący na chodniku to baran ale koleś który łamie przepisy i bije ludzi jest ok? ciekawe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: Pomijając już oczywistą kwestię bezpieczeństwa to jest jeszcze jedna sprawa. Tacy jak "Pan z handeja" jeszcze narzekają później, że te chodniki takie krzywe, że się zabić można! No kuźwa, tuzin takich Januszy urządzi sobie z chodnika autostradę to nie ma się co dziwić, że infrastruktura przeznaczona dla pieszych jest rozpieprzona po 2 latach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: Społeczeństwo chamieje bo ktoś zwraca uwagę aby nie łamać przepisów i nie stwarzać zagrożenia dla pieszych? Pojedź na Olimpiadę bo za taki fikołek to złoty medal w gimnastyce artystycznej gwarantowany. - proponuję poczytać ze zrozumieniem, społeczeństwo chamieje ponieważ jeden drugiemu wilkiem, nie stara się zrozumieć tylko każdy każdemu zaczyna udowadniać swoje racje - innymi słowami dla zrozumienia jak jadę ścieżką rowerową i idzie po niej pieszy to ani nie używam dzwonka ani nie krzyczę tylko omijam bo nikomu nie czyni to krzywdy ani nie stanowi wysiłku, idąc tokiem myślenia powyższego gościa, który bronisz czyli popierasz należało by zadzwonić a następnie jak nie dość szybko by zeskakiwał ze ścieżki rowerowej poczęstować kopniakiem lub nawrzeszczeć...jak jadę autem i przez ulicę w miejscu niedozwolonym przechodzi pieszy to na niego nie trąbie, nie migam światłami i nie przyspieszam, tylko zwalniam i pozwalam bezpiecznie przejść bo mi to szkody nie czyni, wysiłku nie kosztuje a pozwala wszystkim w społeczeństwie współżyć w spokoju.( oczywiście mówię tutaj o normalnych sytuacjach gdzie to się odbywa bezpiecznie a nie ktoś wskakuje pod maskę czy pod koła roweru) aha, czyli pieszy stojący na chodniku to baran ale koleś który łamie przepisy i bije ludzi jest ok? ciekawe. - nie, nie pieszy stojący na chodniku, tylko gość uważający się za szeryfa który chce zabłysnąć w internecie celowo kręcąc aferę....ja np. mam świadomość że jak budowano bloki w latach 70 to nie było marketów i jak np. udawało Ci się zdobyć papier toaletowy to wieszałeś go na szyi na sznurku i niosłeś do domu, a i samochodów za wiele nie było, więc nikt nie myślał o odpowiednio zaprojektowanej infrastrukturze, więc jak facet wjeżdża pod klatkę aby wyjąć coś ciężkiego, nie czyni nikomu krzywdy, wyjmie co ma wyjąć i odjedzie to bym to po ludzku to zrozumiał chociażby dlatego że dziś On a jutro mogę ja potrzebować.........ale żeby było jasne jeśli gościa tak strasznie uraził ten fakt, tak skrupulatnie sam przepisów przestrzega i nie mógł tego przepuścić, to wystarczy auto przepuścić i wezwać policję lub nakręcić filmik i wysłać na skrzynkę funkcyjną efekt byłby osiągnięty....a nie trzeba robić afery dla poklasku i możliwości gwiazdorzenia, bo mam wrażenie że tu nie chodzi o sam fakt złamania przepisu tylko właśnie o stworzenie kontentu, i to powoduje że dla mnie jest baranem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: ale co miała zrobić policja? Spałować gościa pod blokiem? Przecież #wykop nie lubi tego jak policja bije, nawet tych złych... Koleś złoży zawiadomienie to policja przyjdzie do ww panów i "zaprosi" na pogadankę... Metody wymierzania kar na ulicy modne były w PRL tylko tak przypomnę...

  •  

   pokaż komentarz

   więc jak facet wjeżdża pod klatkę aby wyjąć coś ciężkiego, nie czyni nikomu krzywdy

   @D_Prz: https://www.wykop.pl/link/4448449/4-letnie-dziecko-potracone-na-chodniku-sprawca-uciekl-potrzebny-wykop-efekt/
   https://www.wykop.pl/link/6368605/kierowco-na-chodniku-sa-piesi/
   https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/w-polsce-piesi-gina-nawet-na-chodnikach-59769.html

   No ale tak, 100 razy jeździłem po chodniku i nic nikomu się nie stało...
   Jazda po chodniku powinna być karana z całą surowością, jakiegokolwiek fikołka byś nie zrobił to nic tego nie zracjonalizuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: to dlaczego mi za jazde po piwku czy dwóch chcą zabierać prawko? przecież nikomu krzywdy nie robie, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   ale co miała zrobić policja? Spałować gościa pod blokiem?

   @wrocilem_bo: wystawić mandat za jazdę po chodniku i wymuszenie pierwszeństwa na pieszym, tak jak to się dzieje jak po stłuczce wezwiesz policję i rozdaje mandaty.

   Metody wymierzania kar na ulicy modne były w PRL tylko tak przypomnę...

   @wrocilem_bo: XDDD idź przekazać posłom w sejmie że koncepcja "mandatu" to jest PRL i powinni ustawę zmienić.

   jak jadę autem i przez ulicę w miejscu niedozwolonym przechodzi pieszy to na niego nie trąbie, nie migam światłami i nie przyspieszam, tylko zwalniam i pozwalam bezpiecznie przejść bo mi to szkody nie czyni

   @D_Prz: ale auto na tym filmie czyni szkodę niszczy chodnik nieprzystosowany do takich obciążeń, blokuje przejście i stwarza zagrożenie dla pieszych

   jak jadę ścieżką rowerową i idzie po niej pieszy to ani nie używam dzwonka ani nie krzyczę tylko omijam bo nikomu nie czyni to krzywdy ani nie stanowi wysiłku, idąc tokiem myślenia powyższego gościa, który bronisz czyli popierasz należało by zadzwonić a następnie jak nie dość szybko by zeskakiwał ze ścieżki rowerowej poczęstować kopniakiem lub nawrzeszczeć.

   @D_Prz: a ja używam dzwonka bo po ścieżce rowerowej się nie spaceruje, poza tym autor nagrania na nikogo nie wrzeszczy ani nikogo nie kopie więc nie wiem po co sobie wymyślasz jakieś wizje z własnej dupy

   nie, nie pieszy stojący na chodniku, tylko gość uważający się za szeryfa który chce zabłysnąć w internecie celowo kręcąc aferę..

   @D_Prz: ale on jest pieszym stojącym na chodniku do czego ma pełne prawo a nie szeryfem.

   społeczeństwo chamieje ponieważ jeden drugiemu wilkiem, nie stara się zrozumieć tylko każdy każdemu zaczyna udowadniać swoje racje

   @D_Prz: przestaje ci odpisywać bo jak uważasz że zwracanie uwagi na łamanie przepisów to znaczy że "społeczeństwo chamieje" to nie mamy o czym rozmawiać. Przyzwolenie na łamanie przepisów ze strony policji jest problemem a zwracanie uwagi

   poniżej obrazek zrobiony specjalnie dla takich jak Ty

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @CL4P-TP: oczywiście patrząc w ten sposób każde działanie możesz podpiąć pod deklarację że coś się stało więc nie można robić...śmieciarka przejechała człowieka, no to w sumie nie powinno się wynosić śmieci? ileś osób wpadło pod auto przebiegając przez jezdnie, tzn że nie powinni chodzić po ulicach? we wszystkim jest potrzebny rozsądek

  •  

   pokaż komentarz

   @sebawo: powiedziałeś w sumie coś co chciałeś pokazać jako negatyw a niechcący poparłeś tezę - byłem świadkiem nagrywania filmiku w celach szkoleniowych który miał pokazać dla TV negatywny wpływ alkoholu na jazdę autem - były dwie osoby kobieta i facet, policjant i Pani psycholog...i generalnie zasada była taka że na torze będą jeździli po alkoholu a na koniec psycholog i policjant się wypowiedzą, zasada była taka że piją do przedziałów 0,2 kolejny 0,4 itd... przy każdym progu przejazd po torze przeszkód ...generalnie okazało się że do progu 0,6 obydwoje jeździli dużo lepiej niż na trzeźwo, pewniej płynniej itd.. dopiero powyżej nastąpiło drastyczne pogorszenie psycho motoryki, Pani psycholog i policjant nie bardzo wiedzieli co powiedzieć, Pani psycholog zaczeła brnąc w jakieś stany euforyczne....ale podsumowując na podstawie badań na zachodzie progiem jest 0.5 jako dopuszczalny bo wynika z nich że do takiego poziomu nie ma to ngatywnego wpływu na Twój stan.

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: Tak, to naprawdę nie jest skomplikowane. Piesi nie powinni chodzić po ulicy w miejscu do tego nie przeznaczonym, a samochody nie powinny jeździć po chodnikach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: Mimo, że raczej nie jestem przychylny policji w Polsce, tak tym razem zachowali się dobrze. Widząc, że mają do czynienia z jakimś idiotą (nagrywającym), na odczepnego wyklepali formułkę i pojechali.
   Aha, ciekawi mnie jedno. Jak autor nagrania będzie zamawiał (bo zapewne nie ma własnego auta a tym bardziej prawa jazdy) ze sklepu np. jakiś mebel, nie wiem, szafę, pralkę, lodówkę itd. to mam nadzieję, że wyraźnie zaznaczy, aby dostawca nie wjeżdżał na chodnik? I co zrobi, jak dostawca go oleje i jednak podjedzie pod jego klatkę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: Pewnie jeszcze policja zwyzywała go od społeczniaków

  •  

   pokaż komentarz

   @Markus86: zmniejszanie wynagrodzenia sprowadzi jeszcze gorszą obojętność niż obecnie jest. Moim zdaniem problem jest gdzie indziej. Wydaje mi się, że by tu trzeba było zrobić gruntowną reformę i przebudowę. Nie znam się i nie wiem jaką dokładnie, ale na bank trzeba by zmienić podejście do służby a przede wszystkim obywatela. Niech zarabiają nawet dużo więcej, tylko żeby to było rzetelne i warte pieniędzy. A nie jak teraz czytamy czy oglądamy co oglądamy, a na samą myśl i widok przechodzącego patrolu człowiekowi ściska się automatycznie dupa ze strachu o co się przywalą.

  •  

   pokaż komentarz

   @oczekp: Mam dobrego kumpla co pracuję w KWP w Katowicach, mówi że policja c%!!%wo działą, bo wszyscy są zaj@#@ni robotą i brakuje ludzi. Jednak jak widzę takie komentarze, że policja nie reaguje na stawrzanie zagrożeń przez kierowców, to sorry ale szlag mnie trafia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: wiecie co, dla mnie to już się robi nudne. Takie osoby jak ten nagrywający, który uważa że może wszystko jak ktoś delikatnie złamie przepis. Wjedzie na chodnik żeby sobie pomóc coś załadować kiedy nikogo na chodniku nie ma, może on kurła chory i tego potrzebiwał... jakby kurła sam był niewiniątkiem i nigdy nie próbował sobie ułatwić życia łamiąc jakiś przepis. Po co popadać tak w paranoje i się na wzajem wkuwiać mało to się człowiek musi denerwować? Kurła kiedyś to było, a nie to co teraz, żyło się skromnie, za to bez wygód i nikt na siłę komuś z pidy problemów nie robił jak teraz kurła

  •  

   pokaż komentarz

   Takie osoby jak ten nagrywający, który uważa że może wszystko jak ktoś delikatnie złamie przepis

   @Ogryzeq: stój se na chodniku - usłysz że uważasz ze możesz wszystko XDDD

   Wjedzie na chodnik żeby sobie pomóc coś załadować kiedy nikogo na chodniku nie ma, może on kurła chory i tego potrzebiwał...

   @Ogryzeq: na filmie widać, że obok jest jezdnia, tam mógł stanąć. Tyle samo z niej do klatki jak z chodnika. Jak był chory to se mógł tragarzy wynająć. Choroba nie daje immunitetu na łamanie przepisów prawa ruchu drogowego.

   jakby kurła sam był niewiniątkiem i nigdy nie próbował sobie ułatwić życia łamiąc jakiś przepis.

   @Ogryzeq: Nie masz do czego się doj@??ć to se zmyślasz że nagrywający łamie przepisy, wyższa szkoła argmentacji widzę.

   Po co popadać tak w paranoje i się na wzajem wkuwiać mało to się człowiek musi denerwować?

   @Ogryzeq: można nie łamać przepisów wtedy nikt się nie będzie denerwować.

   Kurła kiedyś to było, a nie to co teraz, żyło się skromnie, za to bez wygód i nikt na siłę komuś z pidy problemów nie robił jak teraz kurła

   @Ogryzeq: no zajebiście, wp!%#!$% od ZOMO i gówno w sklepach.

   Daje ci 2/10 za ten gówniany komentarz bo dostałeś 1pkt za to że odpisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: ale wiesz o tym że żyjesz w społeczeństwie? gość tłumaczy że nie wolno jeżdżić po chodniku, ale zawsze trafi się jakiś baran który jest świętszy od papieża i musi po nim jeździć. Masz racje :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: u mnie na osiedlu mieszkańcy wystąpili o to żeby można było od drogi należącej do miasta podjechać po chodniku pod kładkę spółdzielnia postawiła znak zakaz parkowania do 15minut i poszerzyła jeden chodnik bo się auta nie mieściły. Do mojego bloku trzeba bardziej na około po chodniku jechać ale nikt nie ma o to pretensji z sąsiadów bo każdy wie że od czasu do czasu trzeba coś przywieść ciężkiego albo podjechać po starszą osobę. A osobnik z filmu raczej nie jest z okolicy w której ma pretensje więc nie jest mi go żal.

  •  

   pokaż komentarz

   aha, czyli pieszy stojący na chodniku to baran

   @Morf: Tak, bo atakuje ludzi. Jest to o wiele gorsze zachowanie niż chwilowe zaparkowanie na chodniku. Wszyscy służbiści i społeczniaki, którym się wydaje, że robią dobrze, tak naprawdę wprowadzają jeszcze więcej zła i przemocy do codziennego życia. Powinni zrozumieć, że nie da się wszystkiego uregulować i że nie żyjemy w obozie koncentracyjnym i że powinniśmy być wyrozumiali i umieć współżyć z innymi, żeby potem dostać to samo od innych. Naprawdę nic się nie stanie jak ktoś sobie zaparkuje raz w roku na kilka minut, żeby wnieść ciężkie rzeczy, bo akurat ma remont, mimo że oficjalnie nie wolno, ale nikomu to nie przeszkadza, pieszy może przejść obok. Jakby ten baran kulturalnie zwrócił uwagę to by dostał kulturalną odpowiedź, a tak to dostał w ryj i wcale się nie dziwię, bo zrobiłbym to samo, a jestem bardzo spokojnym człowiekiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Jazda po chodniku powinna być karana z całą surowością, jakiegokolwiek fikołka byś nie zrobił to nic tego nie zracjonalizuje.

   @CL4P-TP: Mieszkałem na osiedlu, gdzie jedyny dojazd pod klatkę był po szerokim chodniku. Formalnie to był ciąg pieszo jezdny. Także nie każdy "na oko" chodnik, musi być wyłączony na stałe z ruchu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Papa_Zerg: tylko tyle z argumentów do Ciebie dotarło?....cóż współczuję

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: Rozumiem i toleruje twoje podejście, ale nie szanuje. Za to widzę, że do Ciebie dotarło kompletne ZIOBRO XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: i bardzo dobrze, mandat za zawracanie dupy się należy… filmującemu. Aferę zrobił… z niczego. Zamiast pomoc wnieść to stoi jak ten jełop i się mądrzy. Sąsiad.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: no i git, kolejny spieniony prostak xD ja tam od razu na nagrywającego loukinga na łeb i po temacie, wszyscy zadowoleni, a nagrywajacy nic nie pamięta ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobrze że ludzie zaczeli walczyć z tym szaleństwem wjeżdżania praktycznie do bloku. Chodnik jest dla luzi!

 •  

  pokaż komentarz

  NAjgorsze to co pod filmem

  . Panowie Policjanci wysłuchali moich zeznań ,
  wysłuchali zeznań obu Panów i spisali dane nie stosując mandatów itp

 •  

  pokaż komentarz

  Siła argumentu kontra argument siły. Panie Piotrze ...

 •  

  pokaż komentarz

  Kierowca podjechał sobie pod blok, bo miał ciężkie płytki do wypakowania

  •  

   pokaż komentarz

   Kierowca podjechał sobie pod blok, bo miał ciężkie płytki do wypakowania

   @walerr: polecam pożyczyć sobie ;)

   źródło: ecttechnik.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Kierowca podjechał sobie pod blok, bo miał ciężkie płytki do wypakowania

   @walerr: A czemu nie mógł stanąć na szerokiej jezdni obok na te kilka minut?
   W końcu to AUTO przystosowane do jazdy po DROGACH. Krzywda by się stała jakby kilka samochdów musiało go wyminąć drugim pasem?

  •  

   pokaż komentarz

   @walerr: Czyli jeszcze gorzej, facet nie dość, że wjechał samochodem na chodnik projektowany pod niskie obciążenia, to jeszcze był załadowany pod same kule płytkami. A później mieszkańcy muszą z funduszu remontowego chodniki naprawiać, bo Wielkiemu Panu nie chce się wózka ciągnąć

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: pożyczyć, a to nie lepiej kupić

  •  

   pokaż komentarz

   @walerr: ja pier ole xD dostaje minusy za to tylko że napisalem to co widać na filmie. Nie mowie czy gosciu robi dobrze czy zle tylko opisałem co robi :D

  •  

   pokaż komentarz

   A czemu nie mógł stanąć na szerokiej jezdni obok na te kilka minut?
   W końcu to AUTO przystosowane do jazdy po DROGACH. Krzywda by się stała jakby kilka samochdów musiało go wyminąć drugim pasem?


   @ATAT-2: Jeśli dobrze rozpoznaję miejsce to tam jest zakaz zatrzymywania, więc akurat na tej ulicy nie mógł się zatrzymać. Mógł natomiast skręcić w boczną uliczkę przed blokiem lub za blokiem i tam spokojnie stanąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: może niech dźwig i hds od razu wynajmie, co w was siedzi ludzie? Od prawie 50 lat widzę jak judzie podwożą graty pod klatki, worki ziemniaków, płytki, chorą osobę i nikt nie robił nikomu pod górę. teraz jakaś głupia moda weszła na bycie świętszym niż papież i podp!?##%#anie sąsiada który wjechał jednym kołem na źdźbło trawy. I dobrze, sami odczujecie to na własnej dupie jak trzeba będzie zasuwać na kulach poł kilometra z taksówki na parkingu.

  •  

   pokaż komentarz

   może niech dźwig i hds od razu wynajmie, co w was siedzi ludzie?

   @kszyba: a to że po chodniku się nie jeździ, już nei mówiąc o tym że chodnik rozwalony jest to sytuacja sprzed 2 tygodni w Gliwicach, każdy tylko na chwile, każdy tylko raz

   źródło: Capture.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli dobrze rozpoznaję miejsce to tam jest zakaz zatrzymywania, więc akurat na tej ulicy nie mógł się zatrzymać.

   @ZygmnuntIgthorn: Tak samo jak nie mógł wjechać na chodnik a jednak...

  •  

   pokaż komentarz

   Tak samo jak nie mógł wjechać na chodnik a jednak...

   @ATAT-2: Nie mógł się zatrzymać legalnie. Teraz lepiej, panie Czepialski? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wydaje mi się, że dobrze odczytałem twoje intencje. Kierowcy w ogólności nie zdają sobie sprawy, że w wielu sytuacjach mogą spokojnie zatrzymać się na jezdni. Dlatego notorycznie wpieprzają się na trawniki i chodniki, bo myślą, że tak trzeba, żeby nie blokować świętej przepustowości, choć i tak żeby takiego ominąć trzeba czekać aż z przeciwka będzie pusto. Niedawno zwracałem uwagę kierowcy TIRa, który zatrzymał się koło jednej firmy na ulicy. I tak blokował praktycznie cały pas i żeby go ominąć trzeba było czekać, ale prawymi kołami musiał, no musiał wjechać na chodnik, który i bez tego TIRa nie miał 1,5 metra. Po zwróceniu uwagi jedyny wniosek do jakiego doszedł to, cytuję "tak, tak, zapamiętam sobie, że w <nazwa miejscowości> nie można parkować na chodniku". Odpowiedziałem mu tylko, że chodnik nie służy do parkowania, a parkować na chodniku można jedynie warunkowo, ale nie sądzę, by coś dotarło pod tę kopułę kierowcy zawodowego.

   Kierowca z filmiku nie mógł zatrzymać się legalnie na jezdni w tamtym miejscu, mógł natomiast spokojnie skręcić w uliczkę osiedlową. I tak jak pisałem w innym komentarzu, teoretycznie za zatrzymanie się na zakazie groziłaby mu mniejsza kara niż za jazdę po chodniku.

  •  

   pokaż komentarz

   @walerr: znajomy remontował mieszkanie to sobie kupił taki 2-kołowy wózek. Użył raz, postawił w hali garażowej, do następnego użycia. Zaj@$#li po 2 dniach. XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Unik4t: kupił to co każdy chciałby mieć :)

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna