85-latka miała udar. Na przyjęcie do szpitala czekała w karetce kilka godzin

85-latka miała udar. Na przyjęcie do szpitala czekała w karetce kilka godzin

Była ozdrowieńcem

 •  

  pokaż komentarz

  I to są dramaty a nie k?@@a katarek.
  W Grecji seniorzy mają płacić 100e kary co miesiąc jeśli będą odmawiać szczepień, w faszystowskiej Austrii 3600e albo miesiąc więzienia.
  Covidowe dzbany nadal wspierają ten zamordyzm(╯°□°)╯︵ ┻━┻ gardzę wami

  •  

   pokaż komentarz

   @lowrider4you: Dokładnie. Politycy stworzyli system kolejkowej eutanazji a debile zamiast ruszyć dupsko sprzed TV i zadbać o zdrowie to skundleni siedzą w domach, w obawach o to, że od kataru pomrą. Do tego o swoje sp%??%?!enie obwiniają wszystkich normalnych sąsiadów.

   Dokładnie tak jak ta zapijaczona hołota w rzeszy która o swoją głupotę i biedę obwiniała nie chlanie, ale jakiegoś Żyda który pracuje w banku. Albo patola w UK która jest "biedna" bo jakiś Polak przyjechał zbierać szparagi i tyra na ich zasiłek "zabierając im pracę". Niestety mi się wydaje że może mniej niż 10% społeczeństwa od kilku tysięcy lat ruszył jakoś minimalnie do przodu jeśli brać pod uwagę rozwój moralny i intelektualny. Cała reszta to barany, którym na okrągło populiści sprzedają te same brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowrider4you: Mnie zastanawia, co mają w głowie i co sobą reprezentują ludzie, którzy stawiają minusy pod takimi komentarzami. W chwili pisania swojego komentarza, pod Twoim są 2 minusy i 20 plusów. Zawsze znajdują się minusujący.

   Co gorsza, każdy może być w tej minusującej grupie - zarówno ludzie wykształceni, jak i nie. Zawody też różne - osoby sprzątające, nauczyciele, programiści. Gdzieś, jednak musi być reguła. Wydaje mi się, że jest to brak umiejętności rozumowania przyczynowo-skutkowego, ale nie mam pewności, czy nie jest to zaledwie trop, który może doprowadzić dalej.

   To grupa, która przejawia zachowania irracjonalne. Przecież, gdyby firma budowlana postawiła im dom, który zagrażałby bezpieczeństwu z powodu grzybów i odrywających się kawałków sufitów i ścian to od razu chcieliby wyciągać sądowe konsekwencje. W sprawach polityczno-społecznych, jednak, zachowują się tak, jakby w takiej sytuacji zarządzili noszenie kasków i maseczek przez każdego domownika, a odpowiedzialność firma miałaby ponieść przy kolejnej budowie domu, bo nie zostałaby przez nich wybrana.

   Odnoszę wrażenie, że casus młotka uderzającego w palec jest maksymalnym poziomem przyczyno-skutkowości do rozważania którego są zdolni. Zakładam, że wynika to z zupełnego braku wiedzy na temat sceny politycznej, kompletnego nie śledzenia wypowiedzi polityków i podejmowanych przez nich decyzji, czy, nie obserwowania wpływu ich działań na społeczeństwo i gospodarkę. Stawiam na to, gdyż głupie zachowania i decyzje, biorą się z braku wiedzy.

   Niestety, politycy charakteryzujący się podłością i rządzą utrzymania się u władzy, lub, jej zdobycia, takich ludzi właśnie wykorzystują. Łatwo grać na ich emocjach i wmawiać im, że ich strach lub gniew to twarde dane, na których powinni się opierać.

   Wiesz, warto włączyć sobie pokazywanie oddzielnie plusów i minusów, bo lepiej widać jak ludzie reagują - po obu stronach tego konfliktu. Niestety, po obu stronach są tacy ludzie. Po prostu, ktoś inny ich straszy i gra na ich emocjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @4crypto: Mam te same odczucia. Mentalność większości to jak ze średniowiecza. Pożenili się, porobili dzieci, świat poszedł do przodu. Pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty, ale co z tego, jeżeli ich serca pompują tą samą krew.
   Myśle, że wpływ na to ma lenistwo, wóda, płytkie rozrywki, brak refleksji, efekt stada - nie wychylać się, nie zadawać pytań, pycha, wybujałe ego i chciwość.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowrider4you: Bo przede wszystkim perd...ny covid.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowrider4you: to jestes za czy przeciw? Bo piszesz, że to jest dramat, a potem plujesz na zasady ktore są po to by do takich sytuacji nie dopuszczac

  •  

   pokaż komentarz

   wóda, płytkie rozrywki

   @ropppson: to mnie najbardziej smuci w tej januszerce
   Kazda impreza to stół jak u babci na swieta i j?$@nie wódy, nie ma innych rozrywek. A wyjscie gdzies ze znajomymi to w ogole, przeciez po co tracic pieniadze jak mozna sie nap!%$%#%ic w domu.

   A jak hobby to tylko tv i ogladanie reklam przerywanych jakimis programami wyśmiewającymi innych albo pokazującymi jak sie komus innemu zyje i oszczedzanie na kazdym kroku, na wszystko szkoda, wszystko za drogie, a po co to, a na co, a nie szkoda ci, ja w twoim wieku...

   Hobby, zainteresowania, zabawa, korzystanie z zycia wszystko be. I siedza tacy wk!#$ieni i zmarnowani zyciem od jednej popijawy do drugiej. Z wytesknieniem czekajac na lato bo wtedy popijawe mozna zrobic metr obok przy grylu.

  •  

   pokaż komentarz

   I to są dramaty a nie k$!#a katarek.

   @lowrider4you: sugerujesz ze 20k ludzi leży w polskich szpitalach z powodu katarku?

  •  

   pokaż komentarz

   @lowrider4you: Typie, naprawdę myślisz, że szpital był zapchany, bo ludzie w środku mieli kuwa katarek? Tak piedolicie z każdej strony o "włączeniu myślenia", a sami powielacie brednie, że aż głowa mała. Jeszcze gubicie się w tych swoich teoriach. Raz, że covid to tylko "katarek", ale jak ludzie trafiają z tym katarkiem do szpitala, i znajdzie się wśród nich parę osób zaszczepionych, to wtedy się podniecacie, że szczepionki nie działają. A na co miałyby działać, skoro covida nie ma? xD Zdecydujcie się, o co wam chodzi, błazny.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowrider4you przeczytałeś ten artykuł? Wiesz że wielu opracowaniach odporność po przechorowaniu jest większa i dłuższa niż co eliksyrze? Kobieta umarła nie dlatego że miała covid ani dlatego że nie było miejsca tylko dlatego że mamy nieudaczników przy władzy

  •  

   pokaż komentarz

   @lowrider4you: Żaden zamordyzm, a walka z pandemią. Powoli, ale konsekwentnie w Europie rozsądek bierze górę nad populizmem i zabierają się za zagrożenie, jakie stanowi szuria. Oczywiście nie w Polsce, bo PiS u swojej podstawy jest partią populistyczną, której elektorat stanowią głównie antyszczepy, a ostatnio im spadło w sondażach, więc nie odważą się wprowadzić radykalnych rozwiązań, przez co Polska będzie siedliskiem COVID-19 w Europie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Somsiad-z-prawej ty chyba nie rozumiesz tekstu pisanego. Przynajmniej tego mojego.

  •  

   pokaż komentarz

   @4crypto: k@$?a! Kto siedzi w domu z obawy przed katarem, odkleiło Ci się zdrowo w tym łebku ʕ•ᴥ•ʔ

  •  

   pokaż komentarz

   @gigiti: Nie, szpitale nie są zapchane. Po prostu panuje tu cyrk jakiego jeszcze w historii nie było.
   Właśnie dostałem wiadomość, że babcia znajomej czeka od dziś, od 14:00 do jutra do 07:00 w karetce, bo oddział covidowy działa od jutra od siódmej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   To jest tak chore, że załamywanie rąk to mało

  •  

   pokaż komentarz

   @lowrider4you: jak bedzie wojna domowa to nie bede oszczedzal zadnego covidovca

  •  

   pokaż komentarz

   @lowrider4you: Co bulwa, przecież ci seniorzy właśnie zajmują miejsca w szpitalach wypluwając płuca na COVID, dlatego są takie kolejki XD

  •  

   pokaż komentarz

   @mikh: No rozmaite kowidiańskie sz(cz)ury od roku pozrywały więzy społeczne, siedzą w domu i oglądają TV czekając na apokalipsę. Ja sobie tego nie wymyśliłem, z resztą skoro tak lubią to proszę bardzo... tylko niech nie przekładają swoich chorób psychicznych na resztę w miarę zdrowego społeczeństwa które od pół roku ma ten cyrk w dupie (i tak to 5 miesięcy za długo, miały być 2 tygodnie).

  •  

   pokaż komentarz

   @4crypto: znam od cholerny ludzi, zaszczepionych, niezaszczepionych, itd NIKT nie siedzi w domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikh: Poważnie? Jakie było wycie na wykopie kiedy ktoś tam w czasie lockdownu wyszedł z nory do klubu... że dziadka morduje i powinien solidarnie cierpieć. Siedzących w domach (młodych) znam osobiście... nawet rękę boją się podać i jak gdzieś wyjdą witają się łokciem bo wirus :D

  •  

   pokaż komentarz

   @4crypto: ale srasz bzdurami. Co mnie wykop? Ja znam ludzi a nie wykopków, anonow piwnicznych. Poza tym w lockdown ie większość siedziała na dupa h i mówimy TERAZ, czas TERAŹNIEJSZY. Więc nie p%!??!# o czymś sprzed miesięcy. Nikt teraz w domu nie siedzi a ty piszesz ze teraz ludzie siedzą. k%$@a z logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikh: Sporej ilości osób zostało. Z resztą mam to w dupie, niech sobie nawet siedzą w pokoju bez klamek oby nie p%$?@##ili, że każdy kto żyje normalnie dybie na ich życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @4crypto: widzę że się kolega rakiem wycofuje z bzdury która wypierdzial klawiaturą... Więc może otwarcie przyznaj. NIKT DZIŚ k#!!A NIE SIEDZI ZAMKNIĘTY W DOMU ( chyba że bardzo chory i ma powody medyczne do izolacji przed wszystkimi patogenami w tym kovidem)

  •  

   pokaż komentarz

   @mikh: Z niczego się nie wycofałem, napisałem że sporej ilości osób zostało. Czytaj ze zrozumieniem. Zamknięty - mam na myśli że jego życie ogranicza się do zakupów i pracy (często zdalnej).

   W czasie lockdownu zamknięcie polegało właśnie na tym, że można było wychodzić do pracy i do sklepu. No nawet covidowi idioci chyba ogarniają że głód to taka przypadłość, że w 100% przypadków prowadzi do zgonu.

 •  

  pokaż komentarz

  To nie pierwszy taki przypadek w szpitalach, gdzie pacjent czeka, i nie tylko z udarem, ale i z zawałem, gdzie liczą się sekundy, a w szpitalach każą czekać. Jak masz coś złamanego też się czeka, chociaż mogło by to szybciej trwać.

 •  

  pokaż komentarz

  Ch! z tym - lepiej zatańczmy! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  źródło: debile-tancza.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @JakubWedrowycz i słusznie, nie wiem czemu ktokolwiek z ochrony zdrowia miałby rozpaczać, każdy robi swoje i każdy ma pełne ręce roboty. Społeczeństwo wybrało, że szpitale po raz kolejny będą zawalone covidem i że pacjenci z innymi schorzeniami mają zdychać. Tak działa demokracja.

  •  

   pokaż komentarz

   Społeczeństwo wybrało, że szpitale po raz kolejny będą zawalone covidem

   @czorny_m: W jaki sposób społeczeństwo to wybrało?

  •  

   pokaż komentarz

   @kpecak: Poprzez szybka redystrubucje kasy budzetu oanstwa w kierunku socjalu a zlanie cieplym moczem tematu opeiki medycznej. Fsjnie bo dziala tylko dlugie kolejki. Zaraz nie bedzie jej wcale

  •  

   pokaż komentarz

   @kpecak: @czorny_m: tez jestem ciekaw? Tylko nie mow cos o szczepieniach
   (ktos wrzucil cos takiego ale newsow z roznych szpitali bylo juz pare do tej pory - wiec bajki jak to 99% to nieszczepieni mozna sobie wlozyc w ...)
   https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1638227734XzYglVZt4dT0n18IhQm477,w400.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m:

   Ależ oni na pewno mieli powody do tańca. W końcu poznali smak powiedzenia
   "Czy się stoi, czy się leży to wypłata się należy"

   "Oprócz wspomnianej już kwoty 600 mln, którą wydano na stworzenie szpitali tymczasowych, za każde zgłoszone łóżko w szpitalu tymczasowym oraz w szpitalu „kowidowym”, bez względu na to, czy jest wolne, czy zajęte, państwo płaci za każdą kolejną dobę. Jeżeli łóżko jest wolne, za tzw. gotowość tego łóżka do przyjęcia chorego szpital otrzymuje za łóżko zwykłe 822,43 PLN za każdą dobę i 3773,70 PLN za każdą dobę za łóżko respiratorowe, wreszcie 18 299 PLN za każdą dobę za gotowość do pracy izby przyjęć. Gdy na wymienionych łóżkach leżą chorzy, stawki za leczenie są o kilkaset złotych wyższe. Dodatkowo cały personel zatrudniony w szpitalach tymczasowych i „kowidowych” otrzymuje pensje w wysokości 200 proc. wynegocjowanej stawki brutto w umowie o pracę lub częściej umowie cywilno-prawnej."

   https://oko.press/szpitale-tymczasowe-drogie-i-puste/

   Pełne szpitale ? Hm

   http://pharmamarket.pl/niecovidowe-efekty-covid-19-liczba-i-wartosc-hospitalizacji/

   "...Od marca 2020 roku zaczęła spadać zarówno wartość, jak i liczba hospitalizacji, a w kwietniu obydwa te parametry osiągnęły najniższe wartości, ... Pomimo wzrostu wartości z lipca 2020 r. nadal są niższe niż najniższe wartości z 2019 roku."

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m kto wybrał? Bo ja nie brałem udziału w jakimś szpitalnym głosowaniu kogo mają przyjmować.

  •  

   pokaż komentarz

   Poprzez szybka redystrubucje kasy budzetu oanstwa w kierunku socjalu a zlanie cieplym moczem tematu opeiki medycznej.

   @Medstein: Chodzi Ci o to, że społeczeństwo wybrało baranów na posłów i rządzących?

  •  

   pokaż komentarz

   @JakubWedrowycz: medycy tez maja tego syfu dość
   Co mamy siedzieć i płakać. Myślisz ze my problemu nie widzimy
   Ktoś u góry nakręca ten szajs bo ma z tego duży hajs.

  •  

   pokaż komentarz

   @kpecak
   @Sisay
   @Nero666
   Możecie zakrzywia rzeczywistość we własnych umysłach, ale faktów nie zmienicie. 80% pacjentów zajmujących respiratory to osoby nieszczepione. Jeśli liczyliscie na to, że koronawirus sam z siebie zniknie ze środowiska, albo że będzie ignorowany i system ochrony zdrowia będzie działał normalnie to znaczy że macie o świecie tyle pojęcia co przeciętny pies. Niestety statystyka nie kłamie. Połowa Polaków ma inteligencję poniżej średniej (a ta średnia inteligencja to i tak nic specjalnego), więc to jasne że nauka do nich nie trafia.

   @velmar widać, że o tym jak funkcjonuje szpital to masz raczej zerowe pojęcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m: a czyli jak szpital podaje ze jest pol na pol albo wiecej szczepionych to jest to nie prawda. Przepraszam za zakrzywianie rzeczywistosci

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m:

   za to na pewno ty doskonale wiesz, jak to działa

   jak się płaci za "za każde zgłoszone łóżko w szpitalu tymczasowym oraz w szpitalu „kowidowym”, bez względu na to, czy jest wolne, czy zajęte, państwo płaci za każdą kolejną dobę. Jeżeli łóżko jest wolne, za tzw. gotowość tego łóżka do przyjęcia chorego szpital otrzymuje za łóżko zwykłe 822,43 PLN za każdą dobę i 3773,70 PLN za każdą dobę za łóżko respiratorowe"

   to takie rzeczy nie powinny dziwić, znaczy nie powinny dziwić każdego normalnego:

   https://www.wykop.pl/link/6388077/warszawa-latwiej-o-miejsce-dla-pacjenta-z-koronawirusem-niz-z-innym-schorzeniem/

   I dlatego ilość hospitalizacji w 2020 roku była nizsza niż w 2019 roku, pomimo szalejącej wg was strasznej pandemii.

   Nadwyżka zgonów oczywiście również wprost wynika z takiego mechanizmu, czyli przestawienia części szpitali na covidowe, czyli tym samym ograniczenie dostępu do świadczeń medycznych pacjentom z chorobami "innymi".
   I to akurat w sezonie grypowym, który już od wielu lat w tym samym czasie blokował naszą służbę zdrowia.

   Ja wiem, ze wam te fakty nie pasują do straszonka i propagandy, oraz psują propagandę o cudownych preparatach mRNA. Ale mam to mniej więcej w tym samym miejscu, gdzie wy macie zdrowy rozsądek oraz życie i zdrowie wielu Polak, pozbawionych przysługujących im świadczeń medycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   a czyli jak szpital podaje ze jest pol na pol albo wiecej szczepionych to jest to nie prawda. Przepraszam za zakrzywianie rzeczywistosci

   @Sisay: to nie jest "zakrzywianie rzeczywistości" ani "nie prawda" (nie jest to też "nieprawda", jakbyś pytał).

   To jest wyłącznie wycinek z rzeczywistości, w oparciu o który rozumna istota nie wyciąga generalnych wniosków.

   Jest to równie sensowne, co oceniać średnią pogodę w całym kraju w oparciu o to, że za Twoim oknem widać tylko zaśnieżony chodnik.

  •  

   pokaż komentarz

   Możecie zakrzywia rzeczywistość we własnych umysłach, ale faktów nie zmienicie. 80% pacjentów zajmujących respiratory to osoby nieszczepione.

   @czorny_m: Masz tu policzone. Jeśli coś się nie zgadza, to daj znać. Nie denerwuj się za źródło.

   źródło: comment_1638215621qAIygdtSHudtDjtSWaE2eT.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Sisay liczą się dane z całego kraju, a nie z pojedynczych szpitali, gdzie dodatkowo nie wiadomo jakie są kryteria przyjmowania chorych. OiT nie są z gumy, jak jest kilkunastu pacjentów wymagających wspomagania oddechu respiratorem w szpitalu to wiadomo, że w pierwszej kolejności przyjmuje się tych, którzy rokują powrót do jakiejś sprawności, czyli np. zaszczepionych 50-60 latków z uszkodzeniem 50-60% płuc, a nie nieszczepionych chorych po 80ce że zniszczonym miąższem płucnym w 90%. A potem czyta się że połowa pacjentów na OiT to osoby zaszczepione, tylko nikt nie wspomina że w szpitalu w kolejce czeka jeszcze kilkunastu bez szczepionek.

  •  

   pokaż komentarz

   80% pacjentów zajmujących respiratory to osoby nieszczepione.

   @czorny_m: proszę źródło

   Jeśli liczyliscie na to, że koronawirus sam z siebie zniknie ze środowiska, albo że będzie ignorowany

   @czorny_m: Sars-Cov-2 to pochodna wirusów odpowiadających za przeziębienia / grypy. Czy pozbyliśmy się grypy? Walczymy z nią od co najmniej kilku tysiecy lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @kpecak posłowie konfederacji widać albo nie wiedzą nic o statystyce, albo zakładają że ich potencjalni wyborcy (bo większość jeszcze nie osiągnęła odpowiedniego wieku) to przygłupy i jak im się poda takie liczby to da im się wmówić wszystko.
   Skuteczność szczepionek określa się w inny sposób, polecam się douczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m przepraszam ale skąd masz te dane? 80%? Jeśli z plakatów bądź stron MZ no to powiem Ci że... grubo, grubo.

   Czy myslalem że zniknie? hmm... wiesz, pierw słuchając propagandy myślalem że jeśli każdy przechoruje to się uodporni (ta magiczna zbiorowa odporność), potem dalej słuchając propagandy myślalem, że jak każdy się zaszczepi to również zniknie lub co najmniej nie będzie tyłu nowych zakażeń bo część przechorowala i nabyła odporność no a druga część osób wzięła szczepionkę.

   Nie tyle nauka co przekaz propagandowy nie trafia. Na prawdę za dużo tutaj było iście komicznych sytuacji, deklaracji i działań strony rządzącej na ślepo, że serio ciężko uwierzyć w to że ten wirus jest aż tak śmiertelny jak podają media. Ba... obliczając jego śmiertelność wyjdzie Ci całe 2%. Nawet jeśli do działania podstawisz statystyki zarazen i śmiertelności, które były podawane zanim wymyślono szczepionki.

   System ochrony zdrowia nigdy nie działał normalnie. Czemu do stomatologa idziesz prywatnie a w firmie wykupujesz prywatną opiekę medyczną? Bo NFZ nie działa normalnie i to nie od czasów kiedy wirus przyszedł sobie do Pl tylko od kilkunastu/kilkudziesięciu lat. I Ty się dziwisz że tam jest taki burdel?

   Pisałem to tu już wiele razy - pracowałem w zeszłym roku przy aktach kontroli, które MZ przeprowadzal w publicznej służbie zdrowia. To co się tam odwalało, jak pacjenci byli traktowani i ile pieniędzy było defraudowanych - to mnie serio nie dziwi a wręcz śmieszy że teraz pieprzy się o tym aby nie było "zapaści służby zdrowia". Tylko że chciałbym nadmienić że to nie osoby nieszczepione ją zatkają. Bo oni mają prawo chorować i jeśli są ubezpieczeni - mają prawo przychodzić do szpitala chociażby ze złamanym paznokciem. Tylko zatykają ją działania MZ i polityków którzy od wieków mieli wywalone na służbę zdrowia.

   Dlatego wobec powyższego nie trafia do mnie propaganda wirusowo-szczepienna.

  •  

   pokaż komentarz

   posłowie konfederacji widać albo nie wiedzą nic o statystyce

   @czorny_m: Statystyka pochodzi od "rzondu". To tylko obliczenia procentowe na podstawie gotowych danych. Tego w podstawówce uczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lech1990: to pokażcie jaja, zróbcie zorganizowaną akcję. Jak walczyliście o podwyżki to wiedzieliście jak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nero666

   Czy myslalem że zniknie? hmm... wiesz, pierw słuchając propagandy myślalem

   Nie ma znaczenia co myślałeś, nie masz do tego odpowiedniej wiedzy. Nie ma znaczenia co powie przed kamerami ten czy inny polityk. Liczą się fakty naukowe i to dla tych, którzy potrafią je zinterpretować.
   A wiceminister zdrowia kilka dni temu powiedział, że respiratory są zajęte przez zaszczepionych w ok 5%, więc moje dane i tak są bardziej pesymistyczne. Choć u mnie w szpitalu statystyka jest bardziej zbliżona do tych 5%.

   Bo oni mają prawo chorować i jeśli są ubezpieczeni - mają prawo przychodzić do szpitala chociażby ze złamanym paznokciem.

   A ja mam prawo do całodobowej ochrony policyjnej bo płacę podatki? Albo jak mi wpadnie 5zł do kanału to mogę dzwonić po straż pożarną? Też im płacą z moich pieniędzy.
   Myślcie czasem co piszecie.

   @kpecak no i właśnie na poziomie podstawówki są te wyliczenia. Jak ktoś ma poziom wiedzy na takim poziomie to może na nim to może zrobić wrażenie.
   To tak jakbym wybrał sobie 5 dni z roku, z których przez 3 pada snieg i na tej podstawie stwierdził, że w Polsce przez 60% roku mamy zimę. Konfederacja jak zwykle stara się dotrzeć ze swoim przekazem do tych najmniej bystrych.

  •  

   pokaż komentarz

   do tych najmniej bystrych.

   @czorny_m: Czyli wyborców pis. Przynajmniej stara się.
   P.S. Jaki okres chciałbyś objąć statystyką? Praktycznie tylko za te okresy jako, tako rząd podał jakieś wyniki.
   Może sam coś wydłubiesz i przedstawisz, skoro się na tym znasz?

  •  

   pokaż komentarz

   A wiceminister zdrowia kilka dni temu powiedział, że respiratory są zajęte przez zaszczepionych w ok 5%,

   @czorny_m: a kilka dni wcześniej, że 20-30%, więc ciężko go traktować jako wiarygodne źródło ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m to raz piszesz że nie ma znaczenia co myślę a wyżej pisałeś: "myśleliście że ten wirus zniknie?". No to zastanów się, czy człowiek może mieć własne zdanie czy nie, czy może podawane informacje sam weryfikować/oceniać czy są dla niego przydatne czy nie ;)

   Właśnie tylko widzisz, problem z faktami naukowymi jest taki że... One się ciągle zmieniają. Kiedyś cukier był cacy, teraz jest be. Kiedyś maseczki nie chroniły przed wirusem, teraz niby tak choć po liczbie zarazen w zeszłym roku w okresie zimy nie było tego widać. Badania naukowe itd są zawsze sponsorowane przez kogoś, więc publikacja merytoryczna będzie po myśli tego kto daje hajs. Podobnie masz z mediami TVP i TVN. Inna narracja i kto inny daje hajs.

   Masz gdzieś w jakimś prawie powiedziane że każdemu należy się całodobowa ochrona policji?
   Wiesz, tak jak mówiłem - po pracy w Ministerstwie Zdrowia, serio o 180 stopni zmieniłem zdanie na temat lekarzy i działania całej tej służby zdrowia. Kiedyś człowiek po prostu wiedział że to działa c#%?$wo i tyle. Natomiast teraz jak się naczytałem akt w których było dokładnie opisywane co się odwala pod okiem ordynatorów i ministrów (minister o tym wiedział gdyż wszystkie skargi z danej placówki były imiennie kierowane do niego. Czyli Radziwiłł, Kopacz, Arłukowicz, Szumowski) to mnie szlag trafia jak ktoś zaczyna bronić ten chłam zwany służba zdrowia.
   Tak więc gdyby miliardy NASZEGO hajsu nie były przep!%#@$#ane na imprezy integracyjne, inauguracyjne, wręczanie i kupowanie statuetek, zapraszanie zespołów oraz setki innego rodzaju marnotrawienia pieniedzy to nasza służba zdrowia byłaby wydolna. Ale jeśli coś jest publiczne, państwowe , wspólne - to jest niczyje i nikt o to nie dba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nero666

   to raz piszesz że nie ma znaczenia co myślę a wyżej pisałeś: "myśleliście że ten wirus zniknie?". No to zastanów się, czy człowiek może mieć własne zdanie czy nie

   No i właśnie o to mi chodzi że z tego myślenia nic dobrego nie wychodzi, jeśli nie posiada się choćby podstaw wymaganej wiedzy. Dzięki temu, że połowa Polaków uważa się za ekspertów wirusologii, chorób zakaźnych i intensywnej terapii i wie lepiej jak mają się zachowywać mamy zapewniony kolejny sezon ze szpitalami zapełnionymi przez covid.

   Właśnie tylko widzisz, problem z faktami naukowymi jest taki że... One się ciągle zmieniają

   Polecam w takim razie kryształową kulę.

   Masz gdzieś w jakimś prawie powiedziane że każdemu należy się całodobowa ochrona policji?

   Nie, podobnie jak nie ma nigdzie prawa, że należy ci się leczenie szpitalne na życzenie z powodu byle pierdoły.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ineedrest: a czemu ty nie pokażesz jaj
   Jak nowym wałem będą nas okradać na każdym kroku
   Jak codziennie płacimy karę milion euro
   Jak wały idą na potężna kasę i nikt nie ponosi konsekwencje. Wychodzisz na ulice bo fryzjera zamknęli a jak paliwo powyżej 6, podstawowe produkty lecą po parokroć ceny to skaczesz na necie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kpecak: czyli konfederacja udowadnia że szczepienia działają, dziękuje panie konfederacja

  •  

   pokaż komentarz

   @velmar: velmar kmiocie te cyferki to chyba w ulubionych masz zapisane, czy już się ich na pamięć nauczyłeś ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m ale już mówiłem że tu nie chodzi ze dany Janusz jest expertem i nie będzie robił co mu horban czy inny cep każe. Tylko chodzi o całokształt tej narracji która powstawała na przestrzeni trwania "pandemii". Ile razy ona się zmieniała? Raz wirus groźny, zamykamy wszystko, raz wirus w odwrocie. Raz umierają starzy i schorowani, teraz umierają TYLKO młodzi i bez szprycy. Mutacja za mutacją, czekam aż to zmutuje w komunistyczną dyktaturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lech1990: ja przynajmniej nie boję się mówić na głos co naprawdę się dzieje, mimo że u niektórych ludzi zyskałem dzięki temu miano "szura" i "antyszczepa". A wśród medyków z tego co widzę to kozak w necie, p!%?a w świecie ¯\_(ツ)_/¯
   Później jakiś covidiota stawia was za przykład, bo przecież medycy się szczepią (nie wytłumaczysz takiemu że połowa tych szczepień to lewe kwity, a służba zdrowia widzi co się dzieje tylko boi się mówić)
   Przynajmniej bądź swiadom, że masz na rękach krew tysięcy ludzi, którym odmówiono dostępu do służby zdrowia tłumacząc to c19 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  A PIS na to:

  źródło: ei_1638289602483.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @adamec: a elektorat pisowski na to: "Mniam mniam, ale smaczny faken, za peło tego nie było" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @adamec: niech jadą. Lekarzy jest po prostu mało. Wykopki oburzają się tutaj na długie oczekiwanie w karetce i winą obarczają covid, a nie brak personelu, który mógłby pacjenta przyjąć. Pisowcom udało się wmówić, że kolaps służby zdrowia spowodowany jest pandemią, a nie nędznym zarządzaniem i ignorowaniem medyków. Oczywiście wirus przykłada się do tego problemu, ale raczej uwypukla braki i zaniedbania.

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejna ofiara, kolejna krew na rękach Pisowskich skur.....