Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Sędziowie owacjami na stojąco oklaskują mowę przewodniczącego PO!

Sędziowie owacjami na stojąco oklaskują mowę przewodniczącego PO!

Sędziowie Żurek, Juszczyszyn i Zabłudowska owacjami na stojąco oklaskują wystąpienie przewodniczącego partii PO, Donalda Tuska. Sala wypełniona działaczami PO, KOD i stowarzyszenia sędziów "Iustitia" skanduje: "Zjednoczona Opozycja". Ach te niezależne sądy ¯\\\_(ツ)\_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Czy autor znaleziska może opisać w jakie mechanizmy zależności sędziów od władzy politycznej zniósł PIS. Bo z tego co wiem to tylko takie wprowadził. I wprowadził ich tyle, że bliscy jesteśmy tego aby Polska była w pełni krajem autorytarnym. Brakuje jeszcze tylko tego o czym teraz mówi Ziobro, a więc spłaszczenia struktury sądów. Usunięci wtedy zostaną Ci którzy jeszcze walczą o demokrację. I cały wymiar sprawiedliwości stanie się podporządkowany władzy wykonawczej.

  Już teraz awanse, a więc pieniądze i cała kariera zależą od tego czy sędzia wydaje wyroki przychylne PIS. Nieprzychylnych wysyła się z dużych miast do jakichś dziur na prowincji. O tym czy ktoś zostanie sędziom decyduje KRS, a więc ludzie PIS. Z prokuraturą jest jeszcze gorzej. Bo tam PIS nie tylko decyduje gdzie pracują prokuratorzy i ile zarabiają. Ale Ziobro decyduje bezpośrednio o tym czy śledztwo jest czy nie jest prowadzone. Przecież większość spraw zgłaszanych do prokuratur poprzez opozycję jest z miejsca umarzana, nawet jak przestępstwa są ewidentne. No chyba, że już PIS samo chce pozbyć się kogoś z własnych szeregów, bo się np. Kaczyńskiemu nie spodobali (Agent Tomek, Misiewicz). Tak działa wymiar sprawiedliwości w państwie autorytarnym, a nie demokratycznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dragonan: Wiesz że konstytucja ZSSR niczym się nie różniła od konsytuacji USA, RFN, Francji, Włoch i każdego zachodniego państwa w kwestii niezależności i apolityczności sędziów? Ba jeśli się różniła to nawet na plus dla ZSSR! Różnica była tylko w pierwszym naborze - a potem środowisko się tylko odtwarzało. Więc papier zniesie wszysko - Żurek, Juszczyszyn i Zabłudowska i reszta Iustititi będzie takimi samymi sprzedajnymi ch***mi pod każdym ludzkim przepisem prawa jaki się tu wprowadzi. Żaden nowy napisany i przegłosowany śmieszny papierek niczego nie zmieni w ich głowach.

   Posłuchaj tej krótkiej mądrej opowieści - za każdym razem kiedy to oglądam widzę jak bardzo Cejrowski ma rację:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: słuchasz takich autorytetów i nasiąkasz gównoprawdami. Najbardziej przeraża pogarda wobec tych ludzi, którzy mieli odwagę sprzeciwić się bezprawiu. Przecież gdyby orzekali po myśli władzy, awansowaliby i żyli sobie komfortowo.

  •  

   pokaż komentarz

   Posłuchaj tej krótkiej mądrej opowieści - za każdym razem kiedy to oglądam widzę jak bardzo Cejrowski ma rację:

   @msqs1911:

   > Cejrowski
   > mądrość

 •  

  pokaż komentarz

  A dla ziobry i kaczyńskiego nie klaszczą? No k!@!a dziwne!

 •  

  pokaż komentarz

  Ach te niezależne sądy ¯\_(ツ)_/¯

  No niezależne. Od reżimowych macek. I tak trzymać.

 •  

  pokaż komentarz

  Sam fakt, że sędziowie biorą udział w politycznym wydarzeniu, to już skandal. Tak wygląda upolitycznienie sądownictwa przez PO i PiS.

 •  

  pokaż komentarz

  Sędziowie powinni jak ognia unikać takich spotkań. Sytuacja z wykopaliska tylko potwierdza, że ich standardy są niskie.