Węgry zorganizują referendum ws. praw osób LGBT

Węgry zorganizują referendum ws. praw osób LGBT

Parlament Węgier, głosami Fideszu, uchwalił ustawę, pozwalającą rządowi na rozpisanie referendum w sprawie praw osób LGBT. Opozycja wstrzymała się od głosu. Reuters zauważa, że plebiscyt ma się odbyć w dniu wyborów, a rząd Viktora Orbana chce poprzedzić go kampanią na rzecz walki z "propagandą LGBT"

 •  

  pokaż komentarz

  Zgodnie z planem, w referendum mają pojawić się cztery pytania:

  Czy jest Pan/i za tym, by małoletnim dzieciom organizowano w instytucji oświatowej bez zgody rodziców zajęcia prezentujące orientacje seksualne?;
  Czy jest Pan/i za tym, by wśród małoletnich dzieci popularyzowano zabiegi zmiany płci?;
  Czy jest Pan/i za tym, by małoletnim dzieciom pokazywano bez ograniczeń seksualne treści medialne mające wpływ na ich rozwój?;
  Czy jest Pan/i za tym, by małoletnim dzieciom pokazywano treści medialne prezentujące zmianę płci?


  I gdzie tu pytanie o prawa osób LGBT?
  Wszystkie dotyczą zdania społeczeństwa na temat edukowani dzieci zgodnie z programem neolewicy.

  Mało tego:

  na Węgrzech wciąż pary jednopłciowe mogą zawrzeć związek partnerski.

  Propaganda goni propagandę.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako: Wszystko to pytania, na które większość społeczeństwa odpowie zapewne "tak" i - przynajmniej według orbanowej kalkulacji - zagłosuje za jednym zamachem na Fidesz.
   A kampania wyborcza zdominowana ma być przez wygodny dla Orbana temat, a odsunięte na bok niewygodne - jak np. korupcja na szczytach władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako Wszystkie cztery. Ukrywanie faktów przed młodymi ludźmi odkrywającymi swoją orientację i ich znajomymi może przynieść jedynie falę przemocy i depresji.

   zgodnie z programem neolewicy.

   Zgodnie z faktami naukowymi. Pytania są skrajnie tendencyjne, a znając Orbana podciągnie się pod to wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy jest Pan/i za tym, by małoletnim dzieciom organizowano w instytucji oświatowej bez zgody rodziców zajęcia prezentujące orientacje seksualne?;

   @orkako:

   Czej, bo muszę przetworzyć.

   Uważasz że dzieci nie powinny posiadać wiedzy o istnieniu orientacji seksualnych?
   Intrygujące.

   Ale DLACZEGO zatrzymywać się tam? Czy małoletnie dzieci powinny bez zgody rodziców mieć zajęcia gdzie prezentowane im się równania różniczkowe? Budowa pantofelka? Zasady doboru naturalnego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: jak w portfelu brakuje, to i zły gej nie pomoże

  •  

   pokaż komentarz

   kampania wyborcza zdominowana ma być przez wygodny dla Orbana temat,

   @Tym: No oczywiście. Robi dokładnie to co każdy rządzący polityk w większości państw demokratycznych.
   No niestety, ale w demokracji wygrywa się populizmem. Każdy jeden u władzy podczas wyborów próbuje kreować się na obrońcę państwa. Jednak to również nie ma nic wspólnego z prawami osób LGBT, a właśnie łamanie tych praw zarzucono Orbanowi w UE.

   Ukrywanie faktów przed młodymi ludźmi odkrywającymi swoją orientację i ich znajomymi może przynieść jedynie falę przemocy i depresji.
   W pytaniach jest mowa o dzieciach, nie nastolatkach. Wiec zdefiniuj co masz na myśli pisząc młodzi ludzie. Po drugie to chyba rodzice powinni decydować jaki program nauczania chcą dla swoich dzieci, a nie aktywiści. Niech po burzy hormonalnej kiedy ich seksualność jest już ukształtowana odkrywają swoja prawdziwą orientację. Chociaż bądźmy szczerzy, dzisiaj tak wiele jest o tym wszędzie, że żaden nastolatek nie potrzebuje dowiadywać się o tym w szkole bo wie o tym już z filmów, seriali, manifestów politycznych, od znajomych i z internetu. Szkoła jedynie powinna później rozwiewać mity i nieprawdy. W Europie środkowej nie kojarzę fli przemocy dokonanej na homoseksualistach. To problem który dotyczy kraje anglosaskie oraz germańskie i jeśli mają tam homofobiczną kulturę to niech sobie edukują dzieci o widocznie tego potrzebują, aby wyplenić swój głęboko zakorzeniony szowinizm.

   tak w ogóle to jesteś @Ekspert_od_niczego więc wiesz.... Sam się spisałeś na stracona pozycję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

   nie osób tylko ideologii

   @JohnyAgrest: No nie. Nauczmy się rozróżniać te dwie rzeczy. Jeśli mówimy o osobach LGBT to mamy faktycznie n myśli homoseksulistów i transów. To wygodny skrót, ale ten sam skrót dotyczy także ruchu ideologicznego, który gromadzi tylko część osób LGBT, a oprócz tego mnóstwo ludzi którzy nie są LGBT. W takim przypadku faktycznie możemy mówić o jakiejś ideologii. Myślę, że chaos semantyka jest tu wprowadzony celowo.

   Uważasz że dzieci nie powinny posiadać wiedzy o istnieniu orientacji seksualnych?
   Uważam, że małe dzieci w ogóle nie powinny wiedzieć o istnieniu ludzkiego seksu. Niech najpierw same odkrywają, ze cos jest na rzeczy, a dopiero gdy ich mózgi odpowiednio dojrzeją niech się dowiadują szczegółów. Na wszystko jest odpowiedni czas, a w kwestii kształcenia się seksualności ten czas jest kluczowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako: złodziej, bandyta i gnida w garniturze która dobrała się do fotela premiera Węgier organizuje tendencyjne referendum z tendencyjnymi pytaniami w dzień wyborów i wykopki klaszczą z zachwytu. Nie ma dla nas ratunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako: To wygląda bardziej jak referendum w sprawie #urojeniaprawakoidalne

  •  

   pokaż komentarz

   Ukrywanie faktów przed młodymi ludźmi odkrywającymi swoją orientację i ich znajomymi może przynieść jedynie falę przemocy i depresji.

   @Ekspert_od_niczego: dla odmiany w USA gdzie uprawia się propagandę LGBT w szkołach, 30% generacji milenialsów deklaruje się jako LGBT, w generacji Z jest to 40%.
   Jednocześnie zauważa się że te grupy mają mniejsze zdolności do tworzenia trwałych relacji, są mniej zadowolone z życia i częściej zgłaszają problemy psychiczne.
   https://www.newsweek.com/nearly-40-percent-us-gen-zs-30-percent-christians-identify-lgbtq-poll-shows-1641085

   Dobra robota lewacy, macie efekty promowania zaburzeń psychicznych jako normalności ( ͡º ͜ʖ͡º)

   źródło: apa.org

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako:

   Przecież te pytania są nieprecyzyjne w chuj. Dziecko 14-15 letnie spokojnie można już uczyć kwestii związanych z seksualnością człowieka w tym z orientacjami seksualnymi oraz zjawiskiem transseksualizmu. Dziecko 6-letnie nic z tego nie zrozumie. Dokładnie tak samo jest dajmy na to z pochodnymi funkcji, dziecko 6-letnie nic z tego nie zrozumie ale w wieku 14-15 lat już ogarną temat.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale DLACZEGO zatrzymywać się tam?

   @graf_zero: no rzeczywiście, wiedzy jest na świecie za dużo by jeden człowiek ją przetworzył, dlaczego dzieci nie uczyć równań różniczkowych? Prawdopodobnie dlatego żeby miały wolność od ciągłej nauki.
   Z czystej ciekawości - dlaczego owe zajęcia to jedyny sposób pozyskania owej wiedzy? Czy może chodzi o ową zgodę rodziców, domyślnie wyrażoną na program nauczania który wyłączył równania różniczkowe dla dzieci?

  •  

   pokaż komentarz

   złodziej, bandyta i gnida w garniturze która dobrała się do fotela premiera Węgier organizuje tendencyjne referendum z tendencyjnymi pytaniami w dzień wyborów

   @mwmichal: Tak, to prawda, ale nie o tym jest nagłówek artykułu i nie to dementuję w moim poście.

   To wygląda bardziej jak referendum w sprawie #urojeniaprawakoidalne

   @josedra52: Myślę, że te pytania są właśnie takie, aby później móc je przedstawić w dowolny sposób i to działa w obie strony. Orban przestawi to jako jego inicjatywę (bo przecież referendum nie jest w żaden sposób wiążące) w imię obrony węgierskich dzieci przed ideologicznymi fanatykami. Nowa lewica przedstawia już teraz to jako próbę łamania praw osób LGBT i teraz kwestia tego komu ludzie uwiężą. Całość też wykorzystała UE (pewnie neolewicowi politycy, ale nie wiem, czy klasyczna lewica również) jako element ataku na Orbana, który jest solą w ich oku.
   Węgrzy Orbana też nie lubi, ale może po takich pytaniach mogą uznać Orbana jako mniejsze zło, a manipulacja neolewicy może wyłącznie ich utwierdzić w tym przekonaniu. W mojej opinii to tylko dowodzi bezmyślności neolewicy, która zamiast mówić: "patrzcie jaki populizm usiłuje uprawiań Orban", wymyśla kłamstwa i skupia się na mniejszości samemu się dyskredytując i tym samym uwiarygadniając Orbana.
   @comrade:

   Przecież te pytania są nieprecyzyjne
   Tak i Orbanowi na pewno na tym zależy. Wyjaśniam to wyżej w tym poście.

   Dziecko 14-15 letnie spokojnie można już uczyć kwestii związanych z seksualnością
   Tak.

   tym z orientacjami seksualnymi
   To zależy. Należy powiedzieć, ze cos takiego istnieje, na czym to polega i, że się w pełni wykształci po burzy hormonalnej która potrafi trwać nawet do 22 roku życia. Do tego czasu burza hormonalna potrafi powodować zaburzenia seksualności prowadzące do homoseksualnych tendencji które są jednak tylko czasowe. Jeśli ktoś po takiej burzy ma nadal tendencje homoseksualne to znaczy, ze jest homoseksualistą i powinien nauczyć akceptować siebie. Co innego jeśli w okresie buzy hormonalnej lub przed nią tłumaczy się nastolatką, że jeśli poczują pociąg do płci przeciwnej, lub się jakoś seksualnie wobec niej zachowają to na 100% są homo i powinni iść tą ścieżką, gdyż jest ona pożądana. Wówczas jest to tak samo szkodliwe jak zmuszanie homoseksualistów do heteroseksualnosci, tyle, że odbywające się na większą skalę i dodatkowo niweluje ilość rodzin w społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako: Te pytania są bez sensu.

   Czy jest Pan/i za tym, by małoletnim dzieciom organizowano w instytucji oświatowej bez zgody rodziców zajęcia prezentujące orientacje seksualne?;

   Nie wiem jak na Węgrzech ale w Polsce orientacja seksualna (konkretniej: heteroseksualna) jest temat zajęć m.in. języka polskiego oraz biologii i nikt nie pyta rodziców o to czy ich dziecko może czy nie może uczestniczyć w zajęciach kiedy ten temat będzie poruszany.

   Czy jest Pan/i za tym, by wśród małoletnich dzieci popularyzowano zabiegi zmiany płci?;

   Nie istnieje zabieg zmiany płci

   Czy jest Pan/i za tym, by małoletnim dzieciom pokazywano bez ograniczeń seksualne treści medialne mające wpływ na ich rozwój?

   A kto określi która treści ma.wplyw na ich rozwój a która nie ma? Czy chodzi tu o seriale na Netfliksie z parami homo? Poza tym "bez ograniczeń" xD Czyli pewne seksualne treści medialne mające wpływ na ich rozwój już są spoko?

   Czy jest Pan/i za tym, by małoletnim dzieciom pokazywano treści medialne prezentujące zmianę płci?

   Równie madre pytanie jak "Czy jest Pan/i za tym aby pokazywać ludziom treści prezentujące operację usunięcia raka odbytu?"

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnyAgrest O Żydach też tak mówili twoi przodkowie ideologiczni.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a Nie wiem, o co ci chodzi. Nikt Cię tam nie promuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako

   Jednak to również nie ma nic wspólnego z prawami osób LGBT

   R187 i inni wyjaśnił ci, że ma.

   W pytaniach jest mowa o dzieciach, nie nastolatkach.

   I będzie to używane tak jak w Putinowskiej Rosji, bo dziecko to formalnie osoba do 18 roku życia.

   Po drugie to chyba rodzice powinni decydować jaki program nauczania chcą dla swoich dzieci, a nie aktywiści.

   Fakt, ale tak nie jest. Skoro już jest odgórnie narzucony program, to warto, żeby miał ręce i nogi.

   Niech po burzy hormonalnej kiedy ich seksualność jest już ukształtowana odkrywają swoja prawdziwą orientację

   Ale orientację odkrywa się W TRAKCIE tej burzy hormonalnej xD.

   bo wie o tym już z filmów, seriali, manifestów politycznych, od znajomych i z internetu.

   To nie jest rzetelna wiedza. Niektórzy ludzie czerpią z tych źródeł widzę o szczepionkach i mamy, co mamy.

   Szkoła jedynie powinna później rozwiewać mity i nieprawdy.

   DOKŁADNIE. I tym właśnie zajmują się lekcje o LGBT. Sprawdź sobie dowolny program takiej lekcji, który został dopuszczony na zachodzie.

   W Europie środkowej nie kojarzę fli przemocy dokonanej na homoseksualistach.

   Nie kojarzysz przypadków przemocy wobec gejów XDDDD?

   To problem który dotyczy kraje anglosaskie oraz germańskie

   Ich kultura jest znacznie mniej homofobiczna od polskiej, co można błyskawicznie sprawdzić porównując sondaże poparcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a A swoją drogą trzeba być zdrowym jebniętym między uszami, żeby wyzywać mnie od lewaków. Równie dobrze można nazywać Korwina komunistą.

   dla odmiany w USA gdzie uprawia się propagandę LGBT w szkołach,

   Uczenie o tym, że dwa plus dwa to cztery to propaganda matematyki?

   30% generacji milenialsów deklaruje się jako LGBT, w generacji Z jest to 40%.

   No i?

   Jednocześnie zauważa się że te grupy mają mniejsze zdolności do tworzenia trwałych relacji, są mniej zadowolone z życia i częściej zgłaszają problemy psychiczne.

   Ciekawe czemu. Na pewno nie ma to związku z prześladowaniem ich przez degeneratów twojego pokroju i zwymyślanie od chorych psychicznie.

  •  

   pokaż komentarz

   30% generacji milenialsów deklaruje się jako LGBT, w generacji Z jest to 40%.

   No i?

   @Ekspert_od_niczego: to zależy od przyczyny. Bycie LGBT podobno jest wrodzone i zawsze szacowało się skalę tego na coś koło 5%. Czemu nagle zamiast 5% jest o 35% więcej?
   Może to epicki comeing out? - wtedy brawo USA.
   Przetasowanie genów?
   Może jednag bycie LGBT nie jest wrodzone?

   Moim zdaniem, w skróecie jest to efekt przedstawiania LGBT jako cool, a białości jako powodu do wstydu.
   Żeby być cool młodzi identyfikują się jako LGBT.

   Ciekawe czemu. Na pewno nie ma to związku z prześladowaniem ich przez degeneratów twojego pokroju i zwymyślanie od chorych psychicznie.

   Z czego by to nie wynikało, gratuluję "postępowcom" zj%$$nia życia tym 35 procentom

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a

   Bycie LGBT podobno jest wrodzone i zawsze szacowało się skalę tego na coś koło 5%.

   Raczej bycie osobą homo. I sprawdź sobie w te statystyki - to się zgadza. Liczba osób homo od dziesięcioleci jest na podobnym poziomie, z wahaniami o dwa-trzy punkty procentowe.

   Natomiast zmienia się ogromnie liczba osób bi. Istnieją opinie, że ludzie są na spektrum seksualności i osób wyłącznie homo czy hetero jest niewiele. Po prostu dawniej osoby bi, które mogły normalnie żyć i kochać płeć przeciwną, wypierały swój niewygodny pociąg do tej samej płci. Teraz przestał być aż tak niewygodny, więc mogą o nim oznajmiać. Nie oznacza to, że zaczną masowo wchodzić z nią w związki.

   Może jednag bycie LGBT nie jest wrodzone?

   Jest, natomiast na pewno nie jest wrodzone deklarowanie się jako LGBT.

   Moim zdaniem, w skróecie jest to efekt przedstawiania LGBT jako cool

   Urojenie, nawet w najbardziej postępowych krajach świata nic takiego nie ma miejsca. LGBT przedstawia się neutralnie, a nie negatywnie jak dawniej, czy wybitnie pozytywnie, jak uważają polskie konserwy.

   a białości jako powodu do wstydu.

   Nikt poza wyjątkowo jebniętymi feministkami tego nie robi. Nie w szkołach.

   Z czego by to nie wynikało, gratuluję "postępowcom" zj%$$nia życia tym 35 procentom

   Świat idzie do przodu, homofobia wymrze, a takie osoby będą mogły żyć pełnia życia - lepiej niz kiedykolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   Urojenie, nawet w najbardziej postępowych krajach świata nic takiego nie ma miejsca. LGBT przedstawia się neutralnie, a nie negatywnie jak dawniej, czy wybitnie pozytywnie, jak uważają polskie konserwy.

   @Ekspert_od_niczego: chyba coś przespałeś, np. cały miesiąc "LGBT Pride"

   Nikt poza wyjątkowo jebniętymi feministkami tego nie robi. Nie w szkołach.

   Kto mówił o szkołach w tym kontekście? BLM też przespałeś? W przestrzeni publicznej krajów jak USA czy UK jest przyzwolenie na atakowanie białych, za krytykę innych jest ostracyzm.

   Świat idzie do przodu, homofobia wymrze, a takie osoby będą mogły żyć pełnia życia - lepiej niz kiedykolwiek.

   Tymczasem akceptacja LGBT w krajach postępowych spada. I mam nadzieję że tylko tak się skończy ta utopijna wizja, a nie na miotaniu się pomiędzy "promocja i przywileje" a "odmawianie podstawowych praw" - tak jak to było w przeszłości w krajach zachodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a

   chyba coś przespałeś, np. cały miesiąc "LGBT Pride"

   Który jest przeznaczony dla LGBT.

   BLM też przespałeś?

   Dobra, feministki/radykalni aktywiści, jeden pies. Nikt normalny.

   Tymczasem akceptacja LGBT w krajach postępowych spada.

   Daleko idący wniosek, na podstawie badań z jednego kraju sprzed paru lat.

   nie na miotaniu się pomiędzy "promocja i przywileje

   Nigdy nie istniały jakiekolwiek przywileje i nikt się ich nie domagał. A stwierdzenie faktu nie jest promocją.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a

   tak jak to było w przeszłości w krajach zachodu.

   A obecnie jest w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy jest Pan/i za tym, by małoletnim dzieciom organizowano w instytucji oświatowej bez zgody rodziców zajęcia prezentujące orientacje seksualne?;

   @orkako: Gdzie tu jakikolwiek problem? Homo i biseksualność są całkowicie normalne, a promowanie akceptacji jest pozytywne, bo oswaja ludźmi z innością, zamiast stygmatyzować i szkodzić.

   Czy jest Pan/i za tym, by wśród małoletnich dzieci popularyzowano zabiegi zmiany płci?;

   Nie da się "popularyzować zabiegów zmiany płci":
   1. Nie ma czegoś takiego jak zmiana płci - jest korekta
   2. Korekty dokonuje się w ramach leczenia dysforii, a nie dla zachcianki - odcinanie młodych (po dojrzewaniu) od możliwości takich operacji tylko im zaszkodzi - to tak jakby czekać z leczeniem depresji do osiągnięcia pełnoletności.

   Czy jest Pan/i za tym, by małoletnim dzieciom pokazywano bez ograniczeń seksualne treści medialne mające wpływ na ich rozwój?;

   Tutaj jest oczywiście manipulacja, bo "seksualne treści" nie mają żadnego związku z tematem, a celowo mają brzmieć kontrowersyjnie, by sugerować, że osobom LGBT może chodzić o pokazywanie erotyki, czy nagości, a podejrzewam, że chodzi o po prostu pokazywanie homoseksualistow jako normalnych ludzi - co jest jak najbardziej zgodne z rzeczywistoscia - więc nie ma zadnego powodu, by tego nie robić, zwlaszcza, ze niektorzy tego nie pojmuja.

   Czy jest Pan/i za tym, by małoletnim dzieciom pokazywano treści medialne prezentujące zmianę płci?

   Jeśli chodzi o edukację - to w zasadzie dlaczego nie? Edukowanie dzieci w temacie dysforii płciowej, by nie sprowadzały transpłciowości do fiu bździu w głowie, czy helikoptera bojowego (czyli psychozy), bo to poważny problem. Korekta płci jest częścią skutecznej terapii.

  •  

   pokaż komentarz

   Te pytania są bez sensu.

   @R187: Możliwe. Nie mnie to oceniać i nie o tym pisałem. Dementowałem informacje z nagłówka i narrację części polityków w UE.

   @ziumbalapl: Patrz wyżej. Nie będę się zastanawiał jakie pytania i jaka ich forma byłby sensowniejsze, bo nie o tym pisałem. W odpowiedziach do innych potwierdziłem, że forma pytań jest taka aby pozostawiałaby swobodę interpretacji (co zapewne zrobi Orban, a politycy UE już to robią).

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: Jak się wie że g..no śmierdzi to nie ma potrzeby go wąchać

  •  

   pokaż komentarz

   @Ekspert_od_niczego:

   Zgodnie z faktami naukowymi.
   Fakty naukowe z katedry gender studies i queer studies xD

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel Nope, wpisz sobie hasła w wikipedię i zobacz źródła.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako: Dokładnie o ideologię LGBT bo to pytania dokładnie opisują patologię, która jest przez nią promowana

 •  

  pokaż komentarz

  Zbijanie kapitału politycznego kosztem zwykłych ludzi? To coś totalnie nowego

  pokaż spoiler Obrzydliwe zagranie

 •  

  pokaż komentarz

  Wyobrażam już sobie, że Kaczor zgapi ten pomysł od Orbana i przy okazji najbliższych wyborów zorganizuje referendum z pytaniem "czy chcesz wpuszczenia uchodźców".

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobre posunięcie, niech ludzie decydują w jakim kierunku ma się ich kraj rozwijać.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy chcesz żeby geje kupowali węgierskie dzieci odebrane chrześcijańskim węgierskim rodzinom?

  Jeśli nie postaw krzyżyk na liście Fideszu xD