427 z 570 osób, które zmarły z powodu COVID-19, było niezaszczepionych.

427 z 570 osób, które zmarły z powodu COVID-19, było niezaszczepionych.

427 z 570 osób, które zmarły z powodu COVID-19, było niezaszczepionych. 106 ze 143 osób zaszczepionych, które zmarły miało przynajmniej dwie choroby współistniejące, a ich średni wiek to 77 lat - przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, mówiąc o środowym raporcie...

 •  

  pokaż komentarz

  Podany wiek zmarłych ze szczepionką, a gdzie podany wiek osób niezaszczepionych?

  •  

   pokaż komentarz

   @angelofdeath007: lepiej o tym nie wspominać, zupełnie niepotrzebnie

  •  

   pokaż komentarz

   Podany wiek zmarłych ze szczepionką, a gdzie podany wiek osób niezaszczepionych?

   @angelofdeath007: średni wiek zaszczepionych to 77, nie spodziewałbym się, by średni wiek osób niezaszczepionych był znacząco wyższy, bo wyższa średnia jest wielce nieprawdopodobna matematycznie, średnia długość życia w Polsce to 72 lata dla mężczyzn i 80 dla kobiet. Nawet jeśli średnia zgonów niezaszczepionych wyniesie też 77 lat, to co z tego? Fakty pozostają faktami, umierają głównie osoby nieszprycowane :) Ale pełna zgoda - powinni ją podać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silvestre_Cucumeris: wedlug rzadowej narracji wiek nieszczepionych powinien wyjs znacznie nizszy niz sredni wiek zaszczepionych. ale nie wyszedl. i trzeba ukrywac dane.

  •  

   pokaż komentarz

   @angelofdeath007: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Co więcej, spotkałem się ostatino z jakimiś fikołkami, że za niezaszczepionych uważali już tych co nie poszli na 2 albo 3 dawkę w zależności od "dostawcy preparatu", więc kij wie ile w tych danych jest bezczelnej manipulacji skoro nie ma szczegółów.

   No i kodowanie przyczyn zgonu w Polsce to wolna amerykanka, co widać na przykładzie grypy:
   https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,na-grype-w-polsce-moze-umierac-100-razy-wiecej-osob--niz-wedlug-oficjalnych-danych,artykul,25197508.html
   Wystarczy nie wpisywać zaszczepionym przyczyny zgonu covid.
   Coś jak ostatni wyciek dot. tego że zaszczepionych nie testować na covida, tylko wpisywać grypę i już narracja proszczepionkowa się zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: paczaizm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Silvestre_Cucumeris: Ma bardzo duże znaczenie. Nikt rozsądny nie mówi emerytom by się nie szczepili. Dla nich covid jest groźny a szczepienie to ryzyko może zmniejszyć. Zupełnie inną sprawą jest szczepienie młodych którzy covid i tak przechodzą łagodnie. Co ma 20 latka obchodzić, że niezaszczepiony 77 latek umarł? Co ma to z nim wspólnego?

   A wszelkie paszporty szczepionkowe i inne metody dyskryminacji niezaszczepionych uderzają właśnie w tych młodych bo starych guzik obchodzi zakaz wejścia do restauracji. To pokazuje jak bardzo idiotyczne są to metody w kontekście rzeczywistego zmniejszania umieralności. Uderzenie nie tam gdzie trzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin:
   Tylko, że ty potrafisz rozsądnie napisać i myśleć w przeciwieństwie do tych co tego nie potrafią. Niestety ludzie sobie do władzy wybrali ekipę i jak widać po wypowiedziach PO dobrze, że oni nie rządzą bo byłoby jeszcze gorzej jak mamy problem z ocenianiem ludzi. Od dawna widać, że wygrywali ludzie, którzy mówili to co społeczeństwo chce usłyszeć. Do tej pory w Polsce nie wygrała wyborów Partia, która rozmawia na trudne tematy i mówi o faktach często bolesnych. Polska nie ma szans na rozwój w dziedzinie technologii ponieważ tutaj mami się ludzi i próbuje ustawiać własne pokolenia a reszta tylko ma służyć i nie myśleć. Czym więcej ludzi, którzy z matematyką mieli problem tym lepiej dla takich partii jak PiS i nawet PO. Bo niektórzy kończą uczelnie najwyższe a z myśleniem Rozsądnym i logicznym mają taki problem, że nie jeden człowiek po szkole średniej by go zagiął. Nikt nie myśli na 5-10-15 lat to przodu więc jak widać program 5-10-15 nie przydał się do lepszych wyborów człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silvestre_Cucumeris: No to rozwiążmy problem oferując szczepienia grupie 60+, tak samoż jak na grypę.

  •  

   pokaż komentarz

   @SpasticInk no przestań. Przecież polski rząd by nas nie wprowadzał w błąd dla swoich korzyści. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   Dobrze, że przypomniałeś o testach na covid dla zaszczepionych. Ja przypomnę wypowiedź pana A. Niedzielskiego, który tłumaczył dlaczego w Polsce jest więcej przypadków covid niż w Niemczech - Bo my inaczej liczymy.

   Statystyki liczone i wyciągnięte z dupy. A wykopki już tworzą ideologię jakie to szczepienia są dobre i niezawodne. Szkoda, że w państwach gdzie wysCzepienie jest na poziomie 90%+ one tak dobrze nie działają jak w Polsce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Podany wiek zmarłych ze szczepionką, a gdzie podany wiek osób niezaszczepionych?

   @angelofdeath007:
   427 z 570 osób, które zmarły z powodu COVID-19, było niezaszczepionych
   ....a XXX z 427 miało przynajmniej dwie choroby współistniejące

   106 ze 143 osób zaszczepionych które zmarłymiało przynajmniej dwie choroby współistniejące

   Dlaczego nie podaje się TAKIEJ SAMEJ statystyki w obydwu przypadkach ?
   Nie wiem ale się domyślam.

  •  

   pokaż komentarz

   średni wiek zaszczepionych to 77, nie spodziewałbym się, by średni wiek osób niezaszczepionych był znacząco wyższy, bo wyższa średnia jest wielce nieprawdopodobna matematycznie, średnia długość życia w Polsce to 72 lata dla mężczyzn i 80 dla kobiet. Nawet jeśli średnia zgonów niezaszczepionych wyniesie też 77 lat, to co z tego? Fakty pozostają faktami, umierają głównie osoby nieszprycowane :) Ale pełna zgoda - powinni ją podać.

   @Silvestre_Cucumeris: Czy te liczby nie mówią o tym, że zaszczepieni umierają ze starości?

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet jeśli średnia zgonów niezaszczepionych wyniesie też 77 lat, to co z tego?

   @Silvestre_Cucumeris: Narracja jest taka, że niezaszczepieni będą masowo umierać. Pytanie jest takie czy przykładowy niezaszczepiony 30-latek naprawdę ma się czego bać.

  •  

   pokaż komentarz

   a gdzie podany wiek osób niezaszczepionych?

   @angelofdeath007: a gdzie testy dla zaszczepionych? Dopóki jest założenie, że pozytywny test = covid a szczepienie zwalnia z testu to takie statystyki nie mają sensu. Po prostu zaszczepieni znów umierają na raka czy zapalenie płuc a nie na covid :)

  •  

   pokaż komentarz

   @prawa_reka_kubicy: ma wykopie jak zwykle spiskowe teorie należą do najwyżej punktowanych

  •  

   pokaż komentarz

   @SpasticInk: z tąd pewnie zapowiadana grypa powróci. Są może już dane?

  •  

   pokaż komentarz

   średni wiek zaszczepionych to 77, nie spodziewałbym się, by średni wiek osób niezaszczepionych był znacząco wyższy

   @Silvestre_Cucumeris: Statystycznie powinien być NIŻSZY, bo wśród starszych jest więcej zaszczepionych.

  •  

   pokaż komentarz

   @SpasticInk jeśli ktoś ma potwierdzony covid-19 to w przypadku zgonu musisz wysłać formularz - zgon z powodu choroby zakaźnej. Nie możesz sobie od tak pominąć tego. Sanepidy mocno tego pilnują

  •  

   pokaż komentarz

   @Silvestre_Cucumeris:

   Fakty pozostają faktami, umierają głównie osoby nieszprycowane
   No nie, istotny jest też poziom wyszczepienia w danej grupie wiekowej. Jeśli będzie to np. 75% zaszczepionych to mniej więcej będzie pasowało stosunkiem podanych liczb.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anjinsan87: Ja mam się czego obawiać jak taki 30 latek się nie zaszczepi. Niech mu utnie trochę płuc i za 10 lat pójdzie na rentę, a to ja pewnie będę płacił za jego debilizm. 77 latek umrze i w podatkach jednorazowo zapłacę za zasiłek pogrzebowy. Tymczasem to właśnie ludzie w wieku produkcyjnym powinni minimalizować ryzyko.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale o chorobach współistniejących i wieku u osób niezaszczepionych już ani słowa. Takie coś nazywa się manipulacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Karol-Habryka: Zaskocze Cie, ale majac dane ile osob jest lacznie z chorobami wspolistnejacymi i ile po szczepieniu, mozesz policzyc ile wspolistniejacych bylo w grupie niezaszczepionych. Dzialanie ktore musisz wykonac nazywa sie odejmowaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Karol-Habryka: Zaskocze Cie, ale majac dane ile osob jest lacznie z chorobami wspolistnejacymi i ile po szczepieniu, mozesz policzyc ile wspolistniejacych bylo w grupie niezaszczepionych. Dzialanie ktore musisz wykonac nazywa sie odejmowaniem.

   @Atx0937: Nie zmienia to faktu, że sam komunikat/opis jest napisany tak aby w jak najlepszym świetle pokazać szczepienia. Jest to oczywiście ordynarna manipulacja. Poprzednio kłamali, że szczepionki mają 99% skuteczności. Potem było, że po szczepionce się nie umiera, zawsze się przechodzi łagodnie. Teraz już widać, że to były kłamstwa, jednak po szczepionce się choruje i umiera. Wątpliwości dotyczą tylko tego jaki to procent. Natomiast wiedząc, że MZ poprzednio kłamało (nigdy nie było 99% skuteczności szczepionek), z góry można chyba zakładać, że teraz też kłamie. Tak się zazwyczaj postępuje z kłamcami, ich wiarygodność jest żadna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: ludzie maja pamiec zlotej rybki. wystarczy klamac klamac i jeszcze raz klamac a na koncu te pierwsze klamstwa utrą sie na na prawdę. Stara dobra szkola Goebelsa.

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: To ty tutaj próbujesz manipulować, dane są jednoznacznie na korzyść szczepienia.
   Ale tobie zawsze będzie czegoś brakowało, nawet słuszne przecież nakłanianie do szczepienia uznajesz za manipulację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: Dokładnie, skoro wcześniej ordynarnie kłamali to ten raport można olać moczem jak i wszystkie ich informacje i oświadczenia bez pokrycia w rzeczywitości. Mam takie samo zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Karol-Habryka: Sam jesteś manipulacja, ktoś ma astmę i może sobie żyć z astmą całe życie, a tu pyk wirus przychodzi i giną. Ale wykopki wtedy drą ryja, że umarł przez chorobę współistniejącą :v

  •  

   pokaż komentarz

   @Atx0937: Zaskoczę Cię, ale w artykule jest napisane (i to samo mówi rzecznik w swojej wypowiedzi) ile osób zaszczepionych miało choroby współistniejące. Nie jest napisane natomiast podane ile takich chorób miały osoby niezaszczepione.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale o chorobach współistniejących i wieku u osób niezaszczepionych już ani słowa. Takie coś nazywa się manipulacja.

   @Karol-Habryka: ależ wy macie głowe w dupie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Posłużę się cytatem z artykułu:

   Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał później, że z 570 zarejestrowanych zgonów 427 dotyczyło osób niezaszczepionych. To około 75 procent (74,9 proc. - red.). - Widać, kto dzisiaj nie radzi sobie z COVID-19 - powiedział.
   Czyli w odejmowaniu 570 - 427 wynik daje zgony 143 osób zaszczepionych.

   Ze słów Andrusiewicza wynika, że zmarły 143 osoby zaszczepione. Jak podał Andrusiewicz, "106 z tych osób było dotkniętych wielochorobowością - czyli "miały przynajmniej dwie inne choroby współistniejące".
   Na "czystego" covida zmarło zatem 143 - 106 = 37 osób zaszczepionych.

   - Wiek osób zaszczepionych, które nie poradziły sobie z COVID-em, które miały te choroby współistniejące, to średnio 77 lat - przekazał rzecznik. - Dlatego tak ważne jest szczepienie dawką przypominającą, z której skorzystało już blisko 2,6 miliona osób - dodał.
   Czyli średnia wieku zmarłych, zaszczepionych, z chorobami współistniejącymi (czyli z tej grupy 106 osób) wynosi 77 lat.

   @Atx0937: Wiem, że brzmi to jak zadanie z 4 klasy szkoły podstawowej, ale powiedz mi jak na podstawie podanych wyżej danych i wspomnianego przez ciebie działania odejmowania mam przeprowadzić rzetelne wnioski dla grupy niezaszczepionych? Gdzie statystyka dla grupy zaszczepionej, w której zmarli mieli tylko covid? Jak mam to rzetelnie porównać?
   A dlaczego brzmi to jak zadanie dla 4 klasy? Bo tam lubują się w treści typu: Marek ma 5 arbuzów, Zosia 3 melony. Jak się nazywa siostra Kasi i ile ma lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @Atx0937: z odejmowaniem nie mam problemów, nie widzę danych ile osob jest lacznie z chorobami wspolistnejacymi, jeśli takie widzisz w tym artykule to proszę wskaż, wtedy sobie policzę

  •  

   pokaż komentarz

   To ty tutaj próbujesz manipulować, dane są jednoznacznie na korzyść szczepienia.

   @przeciwko78: Te 99% skuteczności o których Niedzielski wspominał też jednoznacznie było na korzyść szczepionek. Tylko on wziął dane z okresu gdy nikt nie był zaszczepiony. Wtedy tylko niezaszczepieni chorowali, cale 100%. Skoro wtedy MZ dopuszczało się manipulacji, to niby czemu teraz ma być inaczej?

   Natomiast MZ w końcu jednoznacznie potwierdza, że zaszczepieni chorują tak samo i też przechodzą ciężko covid i czasami też umierają. To tylko pokazuje jakim nadużyciem są certyfikaty covidowe i te wszystkie bajania naszych niedouczonych lekarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy:
   Piszesz z sensem a dostajesz minusy. Już widać dlaczego w Polsce rządzi PiS i dlaczego PO jest drugą partią do Rządów i z nimi w ogóle mielibyśmy przechlapane. Patrząc na ich pomysły chodząc zdrowy pewnie nie jednego COVIDa by mi zarzucili jakby Rządzili. To widać od dawna, że Niezaszczepiony w obecnym czasie to ktoś gorszy od Przestępcy gwałcącego małe dzieci, zabijającego innych ludzi. Implozja w Europie w końcu nastąpi a miejsca będzie dużo dla tych co w Afryce robią 'Co rok to Prorok'.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: nie chorują tak samo ciężko, nie kłam.

  •  

   pokaż komentarz

   nie chorują tak samo ciężko, nie kłam.

   @przeciwko78: To jak zmarły te 143 zaszczepione osoby o których śmierci na covid wspomina MZ? Lekko przechodziły i od razu zgon był?

  •  

   pokaż komentarz

   @Karol-Habryka: mnie by również interesowało BMI, czy były to osoby palące i w ogóle wszystkie dane o stanie zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: W grupie starszych ludzi znaczna większość jest zaszczepiona. A w zgonach i tak są mniejszością. Ciebie nic nie przekona, ty wiesz że lekarze są niedouczeni itd. Będziesz w nieskończoność dzielił włos na czworo.

  •  

   pokaż komentarz

   W grupie starszych ludzi znaczna większość jest zaszczepiona. A w zgonach i tak są mniejszością. Ciebie nic nie przekona, ty wiesz że lekarze są niedouczeni itd. Będziesz w nieskończoność dzielił włos na czworo.

   @przeciwko78: Ale nikt nigdzie nie wykazał, że:

   A w zgonach i tak są mniejszością.

   To jest właśnie ta manipulacja MZ na która dałeś się nabrać. Od bardzo dawno było tak, że średni wiek osób umierających na covid to było około 76-78 lat. Teraz zaś w przekazie MZ podkreślono, że:

   106 ze 143 osób zaszczepionych, które zmarły miało przynajmniej dwie choroby współistniejące, a ich średni wiek to 77 lat

   Nie wspomniano ani słowem jaki jest średni wiek tych niezaszczepionych którzy zmarli. Tak samo nie wspominano ile z tych osób było chorych na choroby przewlekłe. A pewnie proporcje są takie same. Ale po co o tym wspominać?

   Warto przy okazji wspomnieć, że w słynnej reklamie MZ z maseczką:

   https://www.youtube.com/watch?v=6hEzDGrbXdo

   sugerowano, że covid stanowi zagrożenie dla osób w wieku około 20-30 lat. To było oczywiste kłamstwo. Stąd pewnie twoje (i wielu innych naiwnych osób) przekonanie, że coś się zmieniło w przypadku osób zaszczepionych.

   Jak mawia przysłowie: kłamstwo ma krótkie nogi.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   pasy w aucie też nie chronią w 100% od śmierci w wypadku a KAŻĄ zapinać i mandaty wlepiają. Kłamstwo i MANIPULACJA?

   @SaperX: A co maja pasy do szczepień? Nic? W przypadku szczepień wmawiano nam, że po zaszczepieniu około 60-70% osób pojawi się odporność stadna i wrócimy do normalności. W przypadku pasów tez ktoś tak kłamał, że jak 60-70% osób będzie zapinać pasy to nie będzie wypadków? No chyba jednak nie?

   Zresztą, nie szczepcie się, zdechniecie na jakąś kolejną odmianę i wasze geny wypadną z puli dla szczęścia ogółu. Jak ktoś już nie zna się na statystyce i zwyczajnie szuka spisków wszędzie to zwyczajnie zasługuje na śmierć. Mam już dość słuchania o pseudo-wolności ZWŁASZCZA w kraju mentalnych niewolników z postsowiecką manierą. Polska tylko zyska na waszych pogrzebach.

   @SaperX: Ok, widzę że dyskusja jest z moralnym degeneratem który nie ma merytorycznych argumentów i chyba wypełzł gdzieś z rynsztoka. Ale może źle cię oceniam i potrafisz coś mądrzejszego też czasami napisać? To jak to jest?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: To ty jesteś moralnym degeneratem, a nie On. Nawet jeżeli wśród niezaszczepionych zmarłych statystyki chorób współistniejących i wieku są takie same jak u szczepionych to tym lepiej to swiadczy o szczepionkach. W tej grupie wiekowej wyszczepionno w Polsce coś koło 80% populacji. I nagle okazuje się, że 4 razy mniejsza grupa odpowiada za pomad 2/3 zgonów. Jak Ty chcesz w ten sposób wykazać, że szczepionki są nic nie warte to jesteś po prostu kompletnym debilem. Nawet z tym nie dyskutuj, bo się nie da tego przekręcić w taki sposób żeby wyszło na twoje.

  •  

   pokaż komentarz

   To ty jesteś moralnym degeneratem, a nie On.

   @tom3k86: To on wspomina o tym, że ktoś ma zdychać ze względu na poglądy. To jest mowa nienawiści. Powinno się patola zgłosić, ale daje mu szansę, może się opamięta?

   Nawet jeżeli wśród niezaszczepionych zmarłych statystyki chorób współistniejących i wieku są takie same jak u szczepionych to tym lepiej to swiadczy o szczepionkach. W tej grupie wiekowej wyszczepionno. w Polsce coś koło 80% populacji. I nagle okazuje się, że 4 razy mniejsza grupa odpowiada za pomad 2/3 zgonów.

   @tom3k86: To dokładnie o niczym nie świadczy. Osoby przed 40-tka nie prawie nie umierały na covid (były tylko dziwne pojedyncze przypadki) i pewnie ciągle jest tak samo. Resztę sobie wymyśliłeś.

   Jak Ty chcesz w ten sposób wykazać, że szczepionki są nic nie warte to jesteś po prostu kompletnym debilem. Nawet z tym nie dyskutuj, bo się nie da tego przekręcić w taki sposób żeby wyszło na twoje.

   @tom3k86: Jeśli ktoś stawia tezę i bez dowodów przeciwników swoich poglądów wyzywa od debili, to jak takiego janusza nazwać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: misiu złoty, wyrządzacie ogromną szkodę głupszym od siebie. Manipulujesz by usprawiedliwić swoje własne czyny? Połechtać ego?
   To, że ktoś tam napisał że szczepionki "usuną" covid to nie znaczy, że szczepionki nie działają. Zresztą pełno takich podbitek tematów i komentarzy było właśnie przez antyszczepionkowców by później właśnie przypominać że "oooo! Mówili nieprawdę, nie ma powrotu do normalności". To tacy jak ty macie krew na rękach. Wmawiając ludziom, że szczepionka ich przed wszystkim ochroni - a jak nie ochroni to woda na młyn "antysystemowców" i innych ignorantów nie znających podstaw statystyki, czytających z niezrozumieniem, samozwańczych ekspertów od genetyki.

   Ja już zęby zjadłem na użeraniu się z takimi jak ty. Szkoda mi czasu i energii. Nikogo nie będę przekonywał na siłę. Poczekam aż umrzecie - tak działa świat, ewolucja i natura. Za to mnie zgłosiłeś śnieżynko? Obraziłeś się za kilka słów prawdy? Będziesz w tej samej kategorii co prehistoryczni ludzie co nie bali się węży i kolorowych pajęczaków. Jak ci co "udowadniali" że szczepienia powodują autyzm, ziemia jest płaska i w 2012 będzie koniec świata - To Ty. Ty powodujesz, że rządy muszą obniżać poziom dyskusji do papki dla półanalfabetów i matematycznych błaznów. Media wypuszczają informacje a'la Trudne sprawy. Jakieś procenty? Znasz pewnie na butelce w przeliczeniu na litry. Całe szczęście, że Was ubywa choć statystyka mówi, że kilku ma genetyczną odporność. Będą mesjaszami waszej sprawy. Chyba, że umrą na marskość...

   Niestety tak wygląda rzeczywistość. Bądź sobie oburzony. Będziesz taki też w szpitalu przy rodzinie albo sam łapiąc oddech po raz ostatni.
   NAWET jak się zaszczepisz to nie jest pewne, że nie padniesz na covid. Pewne jest tylko to że musisz płacić podatki i umrzesz.

   PS. > W przypadku szczepień wmawiano nam, że po zaszczepieniu około 60-70% osób pojawi się odporność stadna i wrócimy do normalności.

   I wyszczepiło się 60-70% europy? Bo widzisz, wystarczy że ktoś z lewym papierkiem od sprzedajnego lekarza wrócił z Azji/Afryki i już nowe nitki w sekwencji dodane do wirusa. Pomnóż razy każdy antyszczep i wyciągnij wnioski. A wmawiano Wam żebyście przełknęli ciężką prawdę że normalności to już nie będzie. Czasu nie cofniesz. Młodszy nie będziesz.
   Jak podnoszą podatki, łamią prawa, tłamszą społeczeństwo "prawem i sprawiedliwością" to siedzicie cicho. Ważne są GLOBALNE rządy, spiski i krzywizna Ziemi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy nie wiem skad minusy u Ciebie ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @SaperX: Nie uważasz, że krew na rękach mają również rządzący? Nie słuchają ekspertów a "walka" z epidemią w ich wykonaniu przypomina małpę z brzytwą, która wymachuje ją i tnie wszystko bez ładu i składu. Osoby pokroju Gandalfa to właśnie "ofiary" polityki rządu PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   @jozef-ziutek-nowak: Ależ oczywiście!
   Duda - antyszczep. Prezydent więcej pokłada nadziei w Boskiej Interwencji niż nauce. No ale to chłop z gminu - czego się po nim spodziewać? Ostatnio jak organizował "wyprawę do Smoleńska" to wszyscy skończyli w błocie a on został Prezydentem. Pan Bóg mu pomógł? Pomógł! Taka jest Polska właśnie. Niekompetencję nagradzaj bo cena musztardy, "podstawą sukcesu ekonomicznego Polski: 500+",. Prezes NPB: "dodruk pieniędzy nie spowoduje inflacji" Matka Boska, JP2 itd...
   I taki Gandalfo w co ma wierzyć? Przecież on ma też chłopski rozum bo procentów nie ogarnia, zrozumiał na opak albo wcale przekazy wirusologów. Proste hasła do niego trafiają: "powrót do normalności"; "tylko 2 tygodnie"; "odporność stadna". Proste umysły lubią proste rozwiązania skomplikowanych zagadnień a gdy się coś nie sprawdza to wywala skalę spiskowych wskaźników: 'Gates chce zdepopularyzować Ziemię bo mówił tak na filmiku 10 lat wcześniej'
   XD
   Problem pojawia się gdy znajdą się oportuniści i cynicznie wykorzystają w politycznych gierkach.
   Zresztą, wszystkie rządy zawaliły. Za co oni kasę biorą? Chyba tylko za to żeby podatki zbierać i "się dzielić" z czego motłoch aż się oblizuje i przyklaskuje bo za bezrobocie i alkoholizm zaczęli NARESZCIE pieniążki dostawać.
   Politycy też są z przekroju społeczeństwa więc musi być tam kilku płaskoziemców, reptilian, 5G i cyklistów. Zakładam, że jest 98% populistów, cyników i oportunistów.

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiem skad minusy u Ciebie ¯(ツ)/¯

   @lolex: I u Ciebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A tak na poważnie: lobby twardogłowych covidian jest ciągle silne.

  •  

   pokaż komentarz

   To on wspomina o tym, że ktoś ma zdychać ze względu na poglądy. To jest mowa nienawiści.

   @Gandalf_bialy: a i jeszcze do tego się odniosę.
   Takiego samego losu życzę innym "oświeconym": kierowcom pijakom i 'mistrzom kierownicy', oszustom i partaczom budowlanym, podpalaczom, terrorystom, mordercom i gwałcicielom.

   I nie "ze względu na poglądy" tylko w konsekwencji swoich własnych 'wyborów życiowych'.
   Pijak kierowca - wypadek, podpalacz- pożar, itd...

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy ale wiesz, że teoretyczne 99% skuteczności dotyczyło pierwszego "oryginalnego" wariantu? A który to mamy wariant teraz z kolei?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: Że strony statystyk zaciąganych z SEPIS masz dane: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

   Więc z zaszczepionych bez wielochorobowości (czyli więcej niż jednej choroby współistniejącej) było 37 zaszczepionych. Na stronie statystyk mamy tylko że współistniejące, ale uznajmy, że wszyscy mieli tylko COVID. Oznacza to, że przynajmniej 124 osoby niezaszczepieni zmarły na czystego COVIDa. Biorąc pod uwagę statystyki strony: https://epidemia-koronawirus.pl/ mamy prawie 60% populacji zaszczepionych. Z tym, że niektóre grupy wiekowe nie są szczepione (dzieci) to trzeba dodać te kilka procent po odjęciu tych, których nie można szczepić.

   Daje to istotną statystycznie różnicę na korzyść szczepień. Ponad 3 razy więcej zgonów nieszczepionych przy proporcji około 70 do 30% na korzyść szczepień. Można sobie ekstrapolować z danymi wiekowymi jakby podali, ale obstawiam, że w danych rocznikach będzie to około 8-10 razy mniej ciężkich przebiegów.

  •  

   pokaż komentarz

   Daje to istotną statystycznie różnicę na korzyść szczepień. Ponad 3 razy więcej zgonów nieszczepionych przy proporcji około 70 do 30% na korzyść szczepień. Można sobie ekstrapolować z danymi wiekowymi jakby podali, ale obstawiam, że w danych rocznikach będzie to około 8-10 razy mniej ciężkich przebiegów.

   @pan_heniek: To wszystko przy założeniu, że nasze służby medyczne nie fałszują statystyk. Niestety wiadomo już bardzo dobrze, że to robią i to nagminnie.

   Przykład jaki ktoś wstawił w powiązanych:

   https://twitter.com/Piotr_Schramm/status/1465960284334473224?s=20

   Inny przykład:

   https://www.wykop.pl/link/6351807/jak-sie-falszuje-statystyke-zakazen-zaszczepieni-nie-sa-kierowani-na-testy/

   A tych dobrze udokumentowanych przypadków jest zatrzęsienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: No i nie masz racji znów. Nawet szpital się wypowiedział, że na wypisie się walnęli, a w opisówce zostało. Statystyki są zaciągane z systemów i tam to widać. Lekarz od opisu nie miał z tym nic wspólnego i wpływu na statystyki nie ma.

   Dwa - to błędy POZ, że nie kierują na testy, a większość szybkich testów pewnie nie ma, bo bieda. Jednakże mówimy tu o ciężkich przypadkach - gdzieś czytałem, że 80% przyjęć szpitalnych ma testy z karetki. Tam masz ciężki przypadek i nikt nie zastanawia się nad szczepieniem. Nie wprowadzaj wrażenia, że w razie "w" nie będzie pomocy szpitalnej.

   Także odwrotnie - dużo więcej osób zaszczepionych jest nosicielami lub lekko choruje, ale nie umiera. Czyli w sporym stopniu to szczepienie działa.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zmienia to faktu, że sam komunikat/opis jest napisany tak aby w jak najlepszym świetle pokazać szczepienia. Jest to oczywiście ordynarna manipulacja. Poprzednio kłamali, że szczepionki mają 99% skuteczności. Potem było, że po szczepionce się nie umiera, zawsze się przechodzi łagodnie. Teraz już widać, że to były kłamstwa, jednak po szczepionce się choruje i umiera. Wątpliwości dotyczą tylko tego jaki to procent. Natomiast wiedząc, że MZ poprzednio kłamało (nigdy nie było 99% skuteczności szczepionek), z góry można chyba zakładać, że teraz też kłamie. Tak się zazwyczaj postępuje z kłamcami, ich wiarygodność jest żadna.

   @Gandalf_bialy: to tak, jak z na przykład Mercedesem. Wyprodukowali ze starannością i najnowszą techniką, zbadali i reklamują: w 100% niezawodny, ale okazało się, że jednak w pewnych kijowych warunkach, na słych drogach coś tam może nawalić, więc zmienili, że w 95% niezawodny, ale okazało się, że to też zależy, czy chrzczonej wachy mu nie nalejesz, czy dbasz o wymianę filtrów i przeglądy, więc wychodzi w praktyce, że w 80% niezawodny.

   I tu wpada Gandalf: hurr durr!! najpierw obiecali 100%, później 95%, okazuje się 80%
   TO BYŁY KŁAMSTWA, ich wiarygodność jest żadna, nie warto tego szajsu kupować, tak się postępuje z kłamcami!!

   Ale to kuźwa nadal jest Mercedes... pomyślisz.
   Czaisz analogię?
   To nadal jest Mercedes...

  •  

   pokaż komentarz

   Ale to kuźwa nadal jest Mercedes... pomyślisz.
   Czaisz analogię?
   To nadal jest Mercedes...


   @gargantel: Mercedes podobno kiedyś robił tak niezawodne samochody, że prawie zbankrutował. Potem poszli po rozum do głowy i samochody zaczęły się psuć.

  •  

   pokaż komentarz

   No i nie masz racji znów. Nawet szpital się wypowiedział, że na wypisie się walnęli, a w opisówce zostało. Statystyki są zaciągane z systemów i tam to widać. Lekarz od opisu nie miał z tym nic wspólnego i wpływu na statystyki nie ma.

   @pan_heniek: A Ty im uwierzyłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jak złapiesz kłamcę na kłamstwie, a on twierdzi, że to tylko nieporozumienie, to nadal uważasz go za wiarygodnego?

   Tych przykładów jest cała masa. Masz inny przykład:

   https://www.wykop.pl/link/6278887/ingerencja-w-dokumentacje-medyczna-13-pielegniarek-zwolnionych-dyscyplinarnie/

   Tu przykład z wykopu, lekarz przyznaje się, że NOPów nie zgłasza z kolegami. Choć ustawa nakłada na nich taki obowiązek:

   https://www.wykop.pl/link/6363641/comment/98582977/#comment-98582977

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: Widziałeś ZLK-5 na oczy? System SEPIS i pomniejsze? Stacje san-epid tego pilnują.

   I pewnie jest taka grupa lekarzy jak w każdej branży. Tylko to dla nich też ryzyko, bo jak ktoś się uprze to może stracić prawo wykonywania zawodu. Można NOP zgłosić bezpośrednio do powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

   Ludzie z tego korzystali i np. zgłaszali bolącą rączkę. Przykład mi znany wstrząsu anafilaktycznego był z kolei od razu zgłoszony przez lekarza. Przykład zatajenia epilepsji i dostania ataku 10 sekund od szczepienia nie był zgłoszony, bo nie miało to wpływu, a stres. Antyszczepy spuszczały się nad tym, bo to dość głośny przypadek był.

  •  

   pokaż komentarz

   I pewnie jest taka grupa lekarzy jak w każdej branży. Tylko to dla nich też ryzyko, bo jak ktoś się uprze to może stracić prawo wykonywania zawodu. Można NOP zgłosić bezpośrednio do powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

   @pan_heniek: Przecież to niczym nie grozi lekarzowi. Przeczytaj sobie dokładnie co ten tu "lekarz" opowiada:

   https://www.wykop.pl/link/6363641/comment/98579939/#comment-98579939

   https://www.wykop.pl/link/6363641/comment/98582977/#comment-98582977

   https://www.wykop.pl/link/6363641/comment/98589529/#comment-98589529

   Oni tego nie zgłaszają prawidłowo i nikt ich za to nie ściga.

   Przykład zatajenia epilepsji i dostania ataku 10 sekund od szczepienia nie był zgłoszony, bo nie miało to wpływu, a stres.

   @pan_heniek: Choć ustawa jasno nakłada taki obowiązek pod karą grzywny. To jest opis łamania prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: I tak i nie. Gość pisze chaotycznie, ale rozumiem to tak, że jest te pół h od szczepienia i wtedy ekipa z punktu szczepień zgłasza i to prawda. Jak nic się nie dzieje, to szczepiony idzie do domu. Późniejsze powinni zgłaszać z SORu lub POZ albo szczepiony do stacji samodzielnie. I tak się działo. Odmawianie zgłaszania pomimo przesłanek to działa dla lekarza tak jak piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Mercedes podobno kiedyś robił tak niezawodne samochody, że prawie zbankrutował. Potem poszli po rozum do głowy i samochody zaczęły się psuć

   @Gandalf_bialy: tu akurat możesz mieć rację, ale to tylko przykład.
   Ja szczerze jestem zafascynowany technologią mRNA i mam nadzieję, że dużo dobrego dzięki niej zdziałają.
   Potężne dofinansowanie dzięki pandemii to kolosalne koło zamachowe, patrząc przewrotnie.

 •  

  pokaż komentarz

  pozostale tysiące osob ktore umarły zaraz po szczepieniu w okolicach 20 i 30 lat, umarli nie przez szczepionke tylko z przyczyn naturalnych.
  Ale tego juz nie wypada mowic publicznie.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli co 4 zgon to zaszczepiony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Galkovsky: A zaszczepionych jest więcej niż 50% społeczeństwa. Z czego wniosek, że jednak szczepienie chroni przed zgonem na covid-19.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66: W grupie 50+ zaszczepionych jest prawie 80% (50% to cala populacja razem z dziecmi)

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66:

   Z czego wniosek, że jednak szczepienie chroni przed zgonem na covid-19..
   To powiedz to rodzinom tych 100 osób.
   BTW w całym swoim życiu wyciągasz takie genialne wnioski?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @EuroSceptyczny: Powiedz to temu zadowolonemu wątkotwórcy...

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Zgadza się. Ponadto ryzyko z tytułu wieku i obciążeń chorobami jest większe niż ryzyko z tytułu nieszczepienia. Efekt Simpsona i takie tam...
   Niemniej lat sobie nikt nie ujmie. A zaszczepić się może każdy.

  •  

   pokaż komentarz

   W grupie 50+ zaszczepionych jest prawie 80% (50% to cala populacja razem z dziecmi)

   @giku: i żyją w izolacji od świata, wcale nie mają kontaktu np. z nieszczepionymi dziećmi

  •  

   pokaż komentarz

   @EuroSceptyczny: @krzychol66: na gorze po prawej jakos tak pustawo.. jak myslicie dlaczego?

   źródło: Screenshot 2021-11-30 at 13.30.07.png

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66:

   co 4 zgon to zaszczepiony

   wniosek, że jednak szczepienie chroni przed zgonem na covid-19

   Czy Ty uzywasz czasem samodzielnie organu kotry masz pomiedzy uszami?
   bo nie wyglada na to niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66: przypadkowo oznaczylem cie w poprzednim wpisie.. sorki, ty wiesz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66: > A zaszczepionych jest więcej niż 50% społeczeństwa. Z czego wniosek, że jednak szczepienie chroni przed zgonem na covid-19.

   @krzychol66: o nasza gwiazdka od Macierewicza się ukazała. To ta sama matematyka i wnioskowanie, które uzasadniały tezę o zamachu?

  •  

   pokaż komentarz

   A zaszczepionych jest więcej niż 50% społeczeństwa. Z czego wniosek, że jednak szczepienie chroni przed zgonem na covid-19.

   @krzychol66: głównie zaszczepione są osoby najbardziej narażone, ergo: szczepieni znacznie lepiej chroni, niż to wygląda z suchych statystyk dla Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: masz sumy zgonów z podziałem na powiaty przed pandemią? Np. z roku 2018-2019? Wątpię, aby nie było "bazowych" różnic w zgonach między powiatami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa: bazowe roznice sa, ale dlaczego sa skorelowane ze szczepieniami? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Silvestre_Cucumeris: Zgadza się. To miałem na myśli wspominając o paradoksie Simpsona.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: równie dobrze mogą być skorelowane z średnią wieku, gęstością zaludnienia i masą innych czynników.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa: i z pewnoscia sa skorelowane z wiekiem... bo wiek wplywa na liczbe zgonow.

   dlaczego wiec sa rowniez skorelowane ze szczepieniem?

  •  

   pokaż komentarz

   To ta sama matematyka i wnioskowanie, które uzasadniały tezę o zamachu?

   @wrrior: Z grubsza ta sama.
   Tylko tu na niskim poziomie szczegółowości. Naprawdę szczepionki zmniejszają śmiertelność z powodu covid19 ponad 10-krotnie. Ale żeby tego dowieść, trzeba rozpatrywać szczegółowo poszczególne grupy wiekowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: z dostepem do sluzby zdrowia jest lepsza korelacja. ale co tam po co psuc narracje?

   pokazalbym Ci prawdziwy zwiazek przyczynowo-skutkowy gdyby ktos zrobil badanie n/t
   roznorodnosci mikrobioty a zgonem na covid/raka/wpolistniejace ale to musialbys na chwile przestac gonic w labiryncie ustawionym dla takich slepcow jak Ty.

   https://www.focus.pl/artykul/czy-przeszczep-stolca-moze-leczyc-covid-przyklad-pacjentow-z-polski-sugeruje-ze-tak

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego wiec sa rowniez skorelowane ze szczepieniem?

   @giku: nie wiem czemu. Może faktycznie pomagają, a może to przypadek.

   Mi chodzi tylko o to, aby pamiętać o tym, że występują różne czynniki. I nawet jeżeli szczepienia faktycznie obniżają liczbę zgonów, to aby mieć pewność na ile się one do tego przyczyniły, trzeba przeanalizować cały szereg innych korelacji.

   źródło: miro.medium.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa: masz rację trzeba na dane patrzyć wielowymiarowo. Jeśli poddajesz jakiś związek przyczynowo skutkowy (poparty statystyką i wiedzą skutkowy) w wątpliwość, to aby twój argument był pełen powinieneś chociaż postawić hipotezę alternatywną. Co jest tym ukrytym czynnikiem? Argument, że istnieją przypadkowe korelacje, nie oznacza że każda korelacja jest przypadkowa!

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa: ale ty wiesz, ze ten przyklad ma sie nijak do naszego... bo masz jedna zmienna, nie 50, ktore sie zgadzaja. Dlatego pytam, jak to wyjasnisz?

  •  

   pokaż komentarz

   Z czego wniosek, że jednak szczepienie chroni przed zgonem na covid-19..

   To powiedz to rodzinom tych 100 osób. BTW w całym swoim życiu wyciągasz takie genialne wnioski?( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @EuroSceptyczny: a powiedz, w samochodzie poduszki powietrzne, strefy zgniotu, pasy, zagłówki chronią przed obrażeniami podczas wypadku, czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Martini12: no jest korelacja z dostepem do sluzby zdrowia... bo ludzie, ktorzy maja lepszy dostep do sluzby zdrowia zyja dluzej.

   Kazda korelacje wielu zmiennych ktora podasz wyjasniam w sposob przyczynowo-skutkowy, bo jest oczywista.

   Ponawiam wiec pytanie: skad twoim zdaniem moze wynikac korelacja wyszczepienia z liczba covidowych zgonow na 100k ? Proste pytanie.

   To, ze szczepionki nie dzialaja to wiemy ( ͡º ͜ʖ͡º), ale wyjasnij jak rozumiesz rzeczywistosc, ktora zastales. To chyba powinno byc proste?

   Jezeli nie jest proste, pozostaje ci wycieczka ad personam, szczekanie lub ucieczka od pytania w inny temat. Chyba, ze masz odrobine RiGCZu

  •  

   pokaż komentarz

   ale ty wiesz, ze ten przyklad ma sie nijak do naszego... bo masz jedna zmienna, nie 50, ktore sie zgadzaja. Dlatego pytam, jak to wyjasnisz?

   @giku: no właśnie masz jedną zmienną i to jest twój problem. Wiemy jedynie, że procent zaszczepionych nie jest odwrotnie skorelowany ze zgonami. Nie wiemy czy i na ile można mówić o przyczynowości.
   Ja nie przeczę że nie ma powiązania. Przypominam jedynie o innych czynnikach.

   pokaż spoiler Mój przykład powyżej to tylko humorystyczne pokazanie, że korelacja nie oznacza przyczynowości. Nie jest on w pełni analogiczny, bo wymiar powiatów zastąpiony został wymiarem czasu. Ale nadal, twoje "50 zmiennych" odpowiada różnym punktom w czasie na moim wykresie.

  •  

   pokaż komentarz

   ale dlaczego sa skorelowane ze szczepieniami? :)

   @giku: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: hcch.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli poddajesz jakiś związek przyczynowo skutkowy (poparty statystyką i wiedzą skutkowy) w wątpliwość, to aby twój argument był pełen powinieneś chociaż postawić hipotezę alternatywną. Co jest tym ukrytym czynnikiem?

   @TIL: na samym początku zapytałem o analogiczną statystykę przed pandemią, bo jestem ciekawy, czy ta bazowa liczba zgonów będzie podobna do tej, która jest widoczna powyżej. Poza tym istnieje szereg zmiennych dotyczących populacji takich jak już wspomniany wiek społeczeństwa, gęstość zaludnienia itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa: "no właśnie masz jedną zmienną i to jest twój problem."

   :D ze co ? Zakladam, ze rozumiesz to co piszesz?

   Oczywiscie, ze znam przyklady z piratami i globalnym ociepleniem... bo mozesz zestawic ze soba dowolne monotonicznie zmieniajace sie 2 zmienne. Ale gdy zlozonosc ukladu rosnie, np. 50 zmiennych wykazuje ta sama tendencje w zaleznosci od wspolnego czynnika, to mamy prawie pewnosc, ze istnieje wspolna przyczynowosc.

   Rzucasz 2ma kulkami, tocza sie w ta sama strone... niczego w zasadzie to nie oznacza i jest bardzo prawdopodobne - to nasz zart.

   Rzucasz 50 kulkami, ktore tocza sie w jedna strone, masz pewnosc, ze dziala na nie wspolny czynnik, bo jest skrajnie nieprawdopodobne, ze stanie sie to przypadkowo.

   Mam nadzieje, ze troche rozjasnilem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale gdy zlozonosc ukladu rosnie, np. 50 zmiennych wykazuje ta sama tendencje w zaleznosci od wspolnego czynnika, to mamy prawie pewnosc, ze istnieje wspolna przyczynowosc.

   @giku: o jakich 50 zmiennych tutaj mowa? Ja na wykresie wyżej widzę dwie zmienne "Procent osób zaszczepionych" oraz "Suma zgonów z 14 dni na 1mln mieszkańców". To są dwie zmienne. Pisząc, że masz jedną zmienną miałem na myśli, że masz jedną zmienną którą porównujesz z procentem zaszczepionych.

   Więc nie wiem czy my się gdzieś tutaj nie zrozumieliśmy czy masz inne zmienne na myśli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa: Kazde kolko ktore widzisz to jedna zmienna, okreslona przez 2 czynniki. :)

  •  

   pokaż komentarz

   To powiedz to rodzinom tych 100 osób.

   @EuroSceptyczny: a ty rodzinom tych 400, że przez antyszczepionkowe wysrywy mieli 3x większą szansę na śmierc.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: no to jest wlasnie ten zabieg polegajacy na odwroceniu uwagi od sedna problemu i stworzenia konfliktu zastepczego, ktory przyslania prawdziwe przyczyny zgonow na covid/raka/wspolistniejace.
   Bedziesz sie sprzeczal z ludzmi dookola bazujac na falszywej diagnozie problemu. obie strony dyskusji przerzucaja sie argumentami, statystykami, manipulowanymi lub nie, dolewajac do tego emocjonalne wycieczki, ludzkie tragedie i dramaty.
   Tak to dziala od dawien dawna, poprzednia wielka pandemia ktora miala zmyc ludzkosc z powierzchni ziemi przed rokiem 2000 (HIV-AIDS) byla oparta na tej samej manipulacji w celu odwrocenia uwagi.
   poniewaz rowniez wierze w przyczynowo-skutkowy porzadek swiata analizowalem dlugo i namietnie rozne glosy arguemnty i doszedlem do wniosku ze "sars-cov2" jest takim samym wytrychem jakim byl HIV. oba RNA-wirusy oba szybko mutujace i oba niedozatrzymania przez "medycyne", natomiast w swietle ostatnich badan z zakresu mozliwosci adaptacyjnych MIKROBIOTY clzowieka i jej fundamentalnej fukcji w rozpoznawaniu antygenow, jak najbardziej to zatrzymania przez ... bakterie komensalne. na co dowod podalem Ci w poprzednim poscie.

   oto dla wytworzenia poprawnej i skutecznej odpowiedzi na dowolna mutacje RNA wirusa warunkiem KONIECZNYM jest posiadanie w swojej mikrobiocie okreslonych szczepow bakterii.
   Ta wiedza jest nowa to fakt ale rozwala wiekszosc dotychczasowych osiagniec medycyny rockeflelrowskiej.

   Jezeli chcesz zrozumiec na czym polega clue tego z czym mamy doczycnienia to wlasnie musisz wyjsc z tego labiryntu w ktory Ciebie i wiekszosc spoleczenstwa wramowano.

   Jezeli jestes zainteresowany do kazdego postu bede dokladal publikacje/link do wiedzy potwierdzajacych te fundamentalna funkcje mikrobioty. Moze cos ruszy. A wtedy zrozumiesz ze akcja ze szczepionkami, lockdownami, rozj$#$niem gospodarki, to tylko HUCPA robiaca warunki pod kolejne etapy tego resetu czy jak oni tam ten proces nazywaja.

   i obiecany link:

   https://www.jpost.com/health-science/could-a-cup-of-yogurt-cure-your-case-of-covid-19-664976

  •  

   pokaż komentarz

   @Martini12: Nie wiem z czym dyskutujesz, bo nie postawilem zadnej tezy.

   Ponawiam bardzo proste, oczywiste pytanie:

   Jak myslisz, dlaczego w zestawieniu wszystkich powiatow, ktore wkleilem, ulozyly sie one w taki a nie inny sposob? Dlaczego ten rozklad nie jest losowy?

   ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Kazde kolko ktore widzisz to jedna zmienna, okreslona przez 2 czynniki. :)

   @giku: no to widzisz, co innego rozumiemy przez zmienną.
   Mój przykładowy wykres również można by narysować w postaci wykresu punktowego i otrzymałbyś dwa czynniki i 10 zmiennych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa: Moge uzyc innego jezyka, nie ma problemu

   50 par wartosci wykazuje te sama korelacje, dlaczego....

   (nie 2 pary wartosci, jak w przykladzie, ktory podales)

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: probuje Ci wytlumaczyc ze poruszasz sie na terenie nieaktulnej wiedzy z falszywa diagnoza rzeczywistosci, ergo nie wyciagniesz na podstawie tego spojnych wnioskow. beda umierac ludzie bez wzgledu na szczepionki, n-ta szpryca lub nie. bo to nie jest przyczynowo-skutkowy zwiazek. dlatego na tej plaszczyznie bedzie pojawiac sie tylko agresja i polaryzacja stron.
   na tym to polega.
   probuje do Ciebie dotrzec bo sledzilem Twoje wypowiedzi i wnioskuje ze mam szanse.
   jeszcze raz powtarzam na coivd umieraja ludzie zaszczepieni i nie zaszcepieni bo to nie szczepionka jest rozwiazaniem problemu. rozwiazaniem problemu jest mikrobiota.
   a dyskusja o szczepionce jest i bedzie jalowa, i jest celowym odwracaniem uwagi od sedna problemu.

   jedynym zwiazkiem przyczynowo-skutkowym ze smiercia na covid/srovid/aids/rak/autoimmuno/etc.

   jest BOGATY i ROZNORODNY mikrobiom.
   bo to tam sie rodzi skuteczna odpowiedz immunologiczna ktora ZAPOBIEGA wystapieniu burzy cytokinowej ktora usmierca pacjenta.

   Szczepionka ma jakis tam procent skutecznosci ale nie jest remedium, ani rozwiazaniem problemu, natomiast
   przesczep kału jest.

   mialem dorzucic publkacje :

   https://swiatlekarza.pl/dr-n-med-jaroslaw-bilinski-czy-mikrobiota-wyleczy-z-covid-19/

  •  

   pokaż komentarz

   50 par wartosci wykazuje te sama korelacje, dlaczego.... (nie 2 pary wartosci, jak w przykladzie, ktory podales)

   @giku: dane można przedstawiać w różny sposób. Z mojego wykresu możesz bez problemu wyciągnąć 10 par wartości i zapytać dlaczego są skorelowane. Nawet specjalnie dla Ciebie poświęciłem czas i to narysowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A więc, dlaczego są skorelowane?

   pokaż spoiler Podpowiedź - na takie pytanie nie da się odpowiedzieć, bez dogłębnej analizy wielu czynników. Czyli mając jedynie nasze środki - prawdopodobnie nie da się na nie odpowiedzieć w ogóle.


   pokaż spoiler Jeszcze w moim przykładzie branie tego "na chłopski rozum" jest zwyczajnie akceptowalne i łatwo stwierdzić, że ta korelacja jest absurdalna. Ale w przypadku szczepień "chłopski rozum" to jednak trochę za mało.

   źródło: cheese-bedsheet.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa: nie to 2 zmienne zmieniajace sie w czasie w ten sam monotoniczny sposob, ktory przejawia wiekszosc zjawisk na swiecie.

   Przeczytales moj przyklad z kulkami?

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: bo to jest po prostu śmieszny obrazek z internetu, ale obrazuje bardzo ważną kwestię - korelacja nie oznacza przyczynowości. Nie ważne jak byś się przed tym bronił, porównywanie ze sobą tylko dwóch czynników to za mało, aby wyciągnąć sensowne wnioski, w momencie kiedy mówimy o całej populacji.

   Przykład z kulkami jest fajny i dotyczy... tylko kulek. Społeczeństwo jest zbyt skomplikowane aby sprowadzić je do dwóch czynników i dokładnie o tym cały czas mówię.

   Powiaty różnią się liczbą zgonów nawet bez szczepień. Tak samo jak wszystkimi innymi parametrami poza zgonami. Sam to dobrze napisałeś. To zachowanie przejawia większość zjawisk na świecie. Biorąc po prostu dwa czynniki i porównując je ze sobą, bez odniesienia do czegokolwiek innego to nie ma najmniejszego sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa:
   A tymczasem podaje prawdopodobne wyjasnienie twojej korelelacji o kilka rzedow mniej zlozonej:

   1. Ludzie, ktorych stac na spanie w poscieli, stac rowniez na ser.
   2. W miejscach gdzie jest cieplej, zjada sie mniej sera

   Teraz prosze ciebie o uzasadnienie o ktore prosilem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa: Inaczej...

   Gdybym zostawil 2 powiaty (2 kulki) na wykresie, zlozonosc bylaby podobna do absurdalnych przykladow z korelacja.. jest 50 razy wieksza

   Rozumiesz teraz?

   Jezeli 2 uklady zachowuja sie podobnie, prawdopodobienstwo wspolnej przyczynowosci jest bardzo niskie.

   Jezeli 50, cholernie wysokie.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku czyzby optymalne bylo 50% wyszczepienia? Jak myslisz dlaczego?

  •  

   pokaż komentarz

   A tymczasem podaje prawdopodobne wyjasnienie twojej korelelacji o kilka rzedow mniej zlozonej:
   1. Ludzie, ktorych stac na spanie w poscieli, stac rowniez na ser.
   2. W miejscach gdzie jest cieplej, zjada sie mniej sera


   @giku: i to są jedynie twoje domysły "na chłopski rozum". Ja równie dobrze mógłbym powiedzieć, że to kombinacja większej liczby ludności oraz bardziej skrupulatnego raportowania przyczyn śmierci. Ale to nadal tylko i wyłącznie domysły.

   Tak jak napisałem w spojlerze wyżej - w tym przypadku "chłopski rozum" może wystarczyć. Na pierwszy rzut oka widać, że to połączenie jest absurdalne i nie ma żadnego wpływu na nasze życie. W przypadku szczepień, które są dosyć kontrowersyjnym tematem, sprawa jest bardziej skomplikowana i wolałbym, aby nie rzucać na wiatr nic nie dających statystyk. Ja nie jestem przeciwnikiem szczepień jako takich, ja chętnie bym zobaczył dane, które będą w pełni przekonujące. Dlatego tak naciskam na lepszą jakość statystyk.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdybym zostawil 2 powiaty (2 kulki) na wykresie, zlozonosc bylaby podobna do absurdalnych przykladow z korelacja.. jest 50 razy wieksza
   Rozumiesz teraz?


   @giku: powiaty to nie jest odizolowany układ. W przypadku kulek możesz mieć przekonanie graniczące z pewnością, że na kulki działa tylko jedna siła (wiatr, nachylenie podłoża, magnetyzm). Masz nad tym kontrolę i możesz inne czynniki wyeliminować.

   Społeczeństwo z kolei jest na tyle skomplikowanym organizmem, że nigdy nie uda Ci się sprawdzić danego badania tylko do jednego czynnika. I o ile zgadzam się z Tobą, że badanie 50 przykładów bardzo zwiększa prawdopodobieństwo wspólnej przyczynowości, to nadal nie jest 100% dowód. Tylko prawdopodobieństwo.

   I nadal nie wiemy na ile to właśnie ten jeden czynnik miał na to wpływ, może być szereg innych czynników, które odpowiadają za parę procent korelacji którą widzimy. A obecnie bardzo często bierze się tylko te szczepienia i jakąkolwiek korelacje się nie znajdzie, to od razu wychodzi się z założenia, że całość tej korelacji odpowiadają właśnie szczepienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66: a ile osób zmarło w Polsce zaszczepionych w covid ogółem od początku szczepień, którzy ze względu na fakt, że się zaszczepili nie mieli testu? To jest dobre pytanie bo każdemu niezaszczepionemu co wyląduje w szpitalu robią test więc te dane co podał to może wsadzić sobię

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa funkcja wielu zmiennych. Madrzejrze o tym nie wspomniec :(

  •  

   pokaż komentarz

   @markoni1989: Zaszczepionemu idącemu do szpitala też robią test. Więc swoje insynuacje możesz

   wsadzić sobię

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa: no wiec, po wielu przygodach wracam do pytania: twoim zdaniem: jaki mechanizm moze stac za faktem, ze w kilkudziesieciu powiatach wychodzi silna zaleznosc? Dlaczego nie pojawil sie ani jeden powiat, w ktorym jest wysokie wyszczepienie i wysoka liczba zgonow (wszystko znormalizowane). Co o tym myslisz? Zupelnie na luzie. Jakis pomysl?

   I dlaczego unikasz odpowiedzi? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: odpowiedziałem ci wiele razy - może to być szczepionka, może być średnia wieku, może być gęstość zaludnienia, może być spożycie sera.

   Kompletnie nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa: swietnie, wiec podejmuje temat i twoje propozycje, po to mamy mozgi, a myslenie jest przyjemne :)

   Srednia wieku: czyli we wszystkich powiatach, w ktorych jest wysokie wyszczepienie jest nizsza srednia wieku? Starsi sie nie szczepia? :O To chyba powinno byc wiecej zgonow?

   Gestosc zaludnienia: im mniejsza gestosc," tym mniej covidu"? Nie.. to nie wystarczy, bo mamy zaleznosc od wyszczepienia, czyli im mniejsza gestosc tym czesciej ludzie sie szczepia i tym mniej covidu?

   Jak widzisz, to sa szybkie pilki i wychodza absurdalne pokraki... dlatego pytam o racjonalna teze, ktory podwazy twoj pierwszy pomysl .

   btw. Dobrze, ze go wymieniles, przegladalem dane wielu krajow i wyobraz sobie, ze korelacja zawsze wystepuje... :]

   O co chodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   Srednia wieku: czyli we wszystkich powiatach, w ktorych jest wysokie wyszczepienie jest nizsza srednia wieku? Starsi sie nie szczepia? :O

   @giku: niekoniecznie we wszystkich. Widać, że są powiaty o niskim procencie wszczepienia i niskiej sumie zgonów.

   Gestosc zaludnienia: im mniejsza gestosc," tym mniej covidu"? Nie.. to nie wystarczy, bo mamy zaleznosc od wyszczepienia, czyli im mniejsza gestosc tym czesciej ludzie sie szczepia i tym mniej covidu?

   Większa gęstość zaludnienia to więcej okazji do zachorowania. A z drugiej strony duże miasta mogą mieć łatwiejszy dostęp do szczepień i szpitali. Ludzie w miastach mogą być bardziej chętni do szczepienia oraz ogólnie żyć w lepszych warunkach.

   Jak widzisz, to sa szybkie pilki i totalnie pokraczne... dlatego pytam o racjonalny pomysl, ktory podwazy oczywisty wniosek

   Racjonalny pomysł to taki, aby sprawdzić inne czynniki, a nie bawić się chłopski rozum i wymyślać dlaczego ten jeden wykres, dla tych konkretnych 14 dni, dla tych konkretnych czynników wygląda tak a nie inaczej. Eksperymenty myślowe mają swoje granice.

   Równie dobrze może to być jedyny taki wykres dla 14 dni, który wspiera twoją tezę, bo wszystkie inne są zupełnie odwrotnie. Równie dobrze mogą być powiaty, w których mieszka 700 ludzi i jak nagle w tym powiecie umrze 5 osób w wypadku samochodowym, to nagle ci statystyka podskoczy mocno do góry. A akurat się trafiło, że powiat mało zaszczepiony.

   Nawet miło się z Tobą dyskutowało, ale myślę, że już napisałem co miałem napisać i nic więcej do tej dyskusji nie wniosę. Miłego wieczorku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gumaa:

   Większa gęstość zaludnienia to więcej okazji do zachorowania. A z drugiej strony duże miasta mogą mieć łatwiejszy dostęp do szczepień i szpitali.

   Czyli im wieksza gestosc, tym wiecej zachorowan ... ale hmm powinno byc mniej szczepien, zeby sie zgadzalo? "A duze miasta maja latwiejszy dostep do szczepien" czy nie masz wykresu do gory nogami ;)

   Odniose sie tylko do wycieczki ad personam (widze, ze ta sila rosnie) i znikam.

   Chlopski rozum? Nie, ani razu nie podalem twardej i jedynej interpretacji ... Zadalem podstawowe pytanie, zachecajac do myslenia i dyskusji.

   Tak na marginesie ale wiesz, ze masz dostepne dane ze wszystkich krajow? Szczegolnie ciekawe sa te w domenie czasowej... porownanie zgonow podczas poprzednich fal i obecnej. Ci ktorzy mieli umrzec, to umarli? Hmm no zgadza sie, ale tylko w krajach z duza wyszczepialnoscia, im wieksza tym wiecej wtedy umarlo. To samo z teza: wariant delta jest mniej zabojczy

   cholera tez tak jak ty ciagle zastanawiam sie co moze sie kryc za anomaliami, ktore w zasadzie staly sie regula. ( ͡º ͜ʖ͡º) Wiem wiem, za malo wkleilem, wiec sprawdz: Niemcy, Irlandie, Francje, Hiszpanie i nawet Izrael, a potem stopniowo od Polski po Bulgarie.

   A potem pomysl o chlopskim rozumie i udaj sie do jednego z milionow lekarzy czy naukowcow, ktorzy klamia.. Chyba wiem dlaczego PiS o innych mowi: komunisci.

   Pozdrowienia z Gibraltaru....
   Teraz zmykam bo jest hmmm slabo :)

   źródło: s.yimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @giku jak chces obalic argument o gestosci zaludnienia to powinienes pokazac brak korelacji miedzy gestoscia zaludnienia a iloscia zgonow per powiat. Własnie do tego dazy Twoj rozmowca @Gumaa, ze nikt nie podaje takich danych a rowniez moga miec wplyw. (Prosze zauwaz ze nie krytykuje tu szczepien) i wlasnie eksperyment myslowy ktory przeprowadzasz to jest ten slynny chlopski rozum, bo nie podpierasz go danymi. I mowie tu o wiekszej probie, tak jak podałeś np. calkiem pokazna grupe powiatow. Takze, jak chcesz obronic swoje zdanie ze gestosc zaludnienia nie ma wplywu to wykresik i wspolczynnik korelacji, jak nie to chlopski rozum Panie.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiscie do tego jeszcze p-value. Jak sie zastanowie to w wykresie z powiatami nie ma takich informacji :(

  •  

   pokaż komentarz

   @krzychol66 ciekawe ile jest osób z zawałami, udarami, nowotworami. Niestety, ale to też powinno się wliczać jako przyczyna covid.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: straciles energie na statystyke oparta na falszywych danych wejsciowych.
   slepiec wmanewrowany w labirynt.

  •  

   pokaż komentarz

   @Martini12: Ty chyba niemasz wcale tego organu. Skoro powiedzmy zaszczepionych jest około 50% spoleczenstwa a w zgonach jest to mniejszość to znaczy ze szczepionka działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @prezeskuliziemskiej: powiedz to tym 130 osobom ktre zmarly w pelni zaszczepione, ze ich szczepionka chroni przed smiercia. a nie czekaj, nie powiesz im tego bo ZMARLI na COVID jako zaszprycowani.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Prosze wyjasnij mi dlaczego w Niemczech korelacja pomiedzy procentem wyszczepienia w poszczegolnych landach a zgonami na covid jest dodatnia i wynosi 0.31 ?

   https://www.skirsch.com/covid/GermanAnalysis.pdf

   Chetnie wyslucham Twojej analizy tych danych i wnioskow jakie z niej wynikaja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Martini12: Czyli lepiej mieć większe szanse śmierci na covid, ale nie szczepić się? Nie rozumiem twojej logiki

  •  

   pokaż komentarz

   @prezeskuliziemskiej: jezeli nie jestes w grupie ryzyka, czyli otylosc, cukrzyca wiek 70+
   to szczepionka stanowi ryzyko wieksze niz ewentualny covid.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe ile z tych osób miało nadwagę lub było otyłe - bo o tym dziwnym trafem też się nie wspomina, temat nie istnieje w polskiej debacie publicznej, a fakty są takie, że np. w Wielkiej Brytanii 7 na 10 osób, które trafiły na intensywną terapię w związku z covid miało nadwagę lub było otyłe, więc to nie niezaszczepieni zapychają szpitale tylko GRUBASY, które nie znają umiaru i tylko ŻRĄ, ŻRĄ i ŻRĄ.
  Powinni wprowadzić paszport grubasa i przed wejściem do knajpy czy sklepu który sprzedaje artykuły spożywcze powinno być obowiązkowy pomiar tkanki tłuszczowej - jak ktoś ma za dużo to specjalna policja kowidowa bije go kijami pod sklepem/knajpą tak długo aż schudnie. TYLKO W TEN SPOSÓB WRÓCIMY DO NORMALNOŚCI #holocaustgrubasow

  •  

   pokaż komentarz

   @NoKoments: Nie wygodnie przecież wspominać o wieku tych osób a co dopiero o ich stylu życia.
   Jak rządzący będą chcieli nam udowodnić że jesteśmy jakimiś nosicielami jakiś potencjalnie niebezpiecznych wirusów to nam to udowodni. Wirusy są najbardziej rozpowszechnionymi tworami biologicznymi na planecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oldskull1916: Skandaliczne prowadzenie tej "pandemii" przez rządzących to tylko część problemu. Sektor prywatny też nas nie oszczędza - ilość reklam leków i suplementów w radiu, telewizji i prasie wystrzeliła w ostatnich latach przez sufit. Niemalże każda przerwa reklamowa próbuje ci sprzedać jakieś panaceum. Można więc powiedzieć, że to firmy farmaceutyczne w dużej mierze utrzymują te poszczególne redakcje. A potem zdziwienie, że media nakręcają covidową panikę.

  •  

   pokaż komentarz

   @NoKoments: Ahh condominium cossfitowe rozsiewa zarazę w celu pozbycia się obleśnych grubasów.

   W sumie można zmienić na "White athletic men are killing black girls by spreading covid!" i sprzedać na reddita tam się przyjmują takie rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna