Za wzrost cen w USA odpowiadają wyższe marże, a nie wzrost kosztów

Za wzrost cen w USA odpowiadają wyższe marże, a nie wzrost kosztów

@ObserwatorGospodarczy obserwatorgospodarczy.pl #usa #ekonomia #gospodarka #pieniadze

Za wzrost cen w USA nie odpowiadają zarabiający coraz więcej pracownicy, a przedsiębiorstwa, które podnoszą ceny, aby osiągać większe zyski.

 •  

  pokaż komentarz

  Monopole :D A u nas to myślicie, że jest inaczej? Każda okazja jest dobra żeby podnieść cenę i zwalić winę na rząd. :D

 •  

  pokaż komentarz

  Jak wynika z danych portalu Bloomberg, za wzrost cen w USA nie odpowiadają zarabiający coraz więcej pracownicy, a przedsiębiorstwa, które podnoszą ceny, aby osiągać coraz większe zyski. Warto zaznaczyć, że amerykańskie, niefinansowe firmy nie były tak rentowne od 1950 roku.
  pięknie to wszystko się udało... wystarczy wspomnieć jak dwa trzy lata temu miało wszystko się załamać...

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli odkryto wzrost inflacji na całym świecie. Ta jazda trwa cały rok, nadrukowali całe wagony pustego pieniądza co podniosło ceny x3 wszystkich surowców i spowodowało korki w portachbinzwielokrotnieniencen transportu. I odlrycie przezydenta - dodruk bilionów dolarów nie ma wpływu, tylko to ci zli przedsiębiorcy sie zmówili. I przedstawia jeden dowodzik, ceny paliw nie potaniały, a ropa już 4 dni spada, Hehehe. Do tego zapominają dodać ze inflacja producencka jest 4razy wyższa od cpi. Przecież to jest jakaś masakra ze to plusujecie. Przecież to jawne zrzucanie odpowiedzialności Państwa na przedsiębiorców. Zakład ze w ciągu tygodnia taka retoryka będzie u nas?

 •  

  pokaż komentarz

  najwiekszy transfer dóbr do 1%% najbogatszych

 •  

  pokaż komentarz

  Inflacja to za dużo pieniądza względem towarów i usług na rynku (porównując z poprzednim okresem). Więcej pieniądza goni za tym samym zasobem, albo i nawet mniejszym. Są oczywiście jeszcze rozmaite niuanse jak podnoszenie podatków, ktróre podnosi ceny poszczególnych produktów, ale to w tym konkretnym przypadku zupełnie nieistotne.
  Zakop. Informacja nieprawdziwa.