Brytyjscy i estońscy żołnierze w Polsce. Prezydent wydał zgodę

Brytyjscy i estońscy żołnierze w Polsce. Prezydent wydał zgodę

Prezydent Andrzej Duda wydał postanowienie o zgodzie na pobyt na terytorium RP żołnierzy Wielkiej Brytanii oraz Estonii. Mają oni wesprzeć działania polskiego wojska w kryzysie na wschodniej granicy UE i NATO - poinformował w czwartek szef BBN...

 •  

  pokaż komentarz

  Dziękujemy za wsparcie! Bardzo się przyda. Estonia ma malutką armię, więc to dla niej wysiłek organizacyjny, a Brytyjczycy siedzą daleko, mają lotniskowce i broń nuklearną, więc Rosji obawiać się nie muszą; mimo to oba kraje przysyłają posiłki. A powinni to w pierwszym rzędzie zrobić Niemcy, bo to oni w największym stopniu odpowiadają za kryzysy imigracyjne, oni ciągną z Rosji Nord Stream, a ironicznie nasze służby w największym stopniu chronią ich kraj przed zalewem imigrantów.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Niemcy okopali się we własnym kraju i realizują wyłącznie własny interes - łatwy dostęp do rynków, brak pomocy ze szczepionkami, brak pomcy w obronie granicy UE, wymuszanie zielonych technologii, Nord Stream 2. Niemcy to nacjonaliści wykorzystujący biurokrację UE do swoich celów. Gdy są potrzebni to ich nie ma, ale pierwsi są do wywierania nacisków i presji. Zastanówmy się na chłodno kiedy ten naród bezinteresownie kiedykolwiek pomógł?

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: póki świat światem, Niemiec Polaka nie będzie bratem.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: @devu: przecież Niemcy jako pierwsze zaproponowały wsparcie, ale duma husarzy nie pozwoliła przyjąć wtedy od nich pomocy. Teraz gdy sytuacja się przedłuża, ma być budowany mur, a przy nim mają pomagać brytyjskie wojska.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież Niemcy jako pierwsze zaproponowały wsparcie

   @klcn123: Tak, patrole niemieckiej policji po polskiej stronie Odry, żeby łapać migrantów jeszcze zanim dotkną niemieckiej ziemi i będzie można ich zostawić u Polaków. Jak również wsparcie w zakwaterowaniu migrantów, gdyby polskie ośrodki się przepełniały. O wsparciu w ochronie granicy z Białorusią ani użyciu Bundeswehry nigdy nie było mowy.

   ale duma husarzy nie pozwoliła przyjąć wtedy od nich pomocy

   @klcn123: Lepiej być dumnym husarzem, niż durnym gówniarzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: "Niemcy" ziomuś ja rozumiem że jesteśmy w NATO czasy się zmieniły i teraz jesteśmy sojusznikami
   ale dopóki Rosjanie nie wjeżdżają do nas czołgami to niech niemiecka armia siedzi u siebie,nawet nasi politycy
   i to ci pro niemieccy (wiadomo o kogo chodzi) nie byli tak odważni żeby zapraszać Niemców na manewry do Polski bo pamięć o zbrodniach za czasów okupacji jest u nas żywa,chyba nawet Niemieckie władze o tym wiedzą.

  •  

   pokaż komentarz

   niech niemiecka armia siedzi u siebie,nawet nasi politycy i to ci pro niemieccy (wiadomo o kogo chodzi) nie byli tak odważni żeby zapraszać Niemców na manewry do Polski

   @tomo1945: Pewnie zburzę ci światopogląd, ale niemieckie wojsko regularnie ćwiczy z polskim, także wojska pancerne i także w Polsce. Niemcy dowodzą również misją NATO wzmocnienia wschodniej flanki na Litwie; sądzisz zapewne, że jeżdżą tam przez Białoruś albo Królewiec?

  •  

   pokaż komentarz

   @klcn123: tak w obronie ich wschodniej, a naszej zachodniej granicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: To swiadczy tylko o ich intelgencji. Zresztą niemcy nie mają zadnej armii i sprzetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomo1945: Jak by wjechali leopardami to by nikt ich nie poznal... bo tyle tego szrotu pchneli do nas...

  •  

   pokaż komentarz

   Dziękujemy za wsparcie! Bardzo się przyda.

   @xniorvox: Piszesz kurla jak by to byli jacyś wybawcy. A to bardziej symboliczne niz faktyczna pomoc. Wogle zauwazylem, ze wam to wystarczy odrobina strachu i sie malo nie pozabijacie z tego oddawania szacunku kazdemu kto jest na granicy. A oni wykonują tylko swoją robote, bo po to są i mają płacone i nikt zycia nie oddaje.

   Ale Dziękujemy, huraa jestescie super ! Bohaterzy! Niewazne ze to wszystko polityka, a dla Estoni dobry ruch, bo oni mogą czuć sie zagrozeni a w razie kryzysu na pewno bedą oczekiwać pomocy

  •  

   pokaż komentarz

   póki świat światem, Niemiec Polaka nie będzie bratem.

   @RealBakman: święta racja. Polityka to wojna a po polityce Niemiec widać jaki jest ich wewn. stosunek do Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   Dziękujemy za wsparcie! Bardzo się przyda.

   @xniorvox: spora szansa że jest to próba wprowadzania zamordyzmu covidowego, zobaczymy za pół roku (lub i wcześniej).
   naiwniacy zaminusują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Niemcy - mają deala z Ruskimi więc hooja mogą, a zresztą każdy dobrze wie że sprzedali by nas jak ukrainę. To tylko kwestia czasu albo "naszych" polityków, którzy znowu by nas też sprzedali za worek łajna xd, nie mamy karty przetargowej, nie mamy w sumie niczego, żaden rząd przez 30 lat, nie wypracował sobie ani lidera w regionie (co powinno być dość łatwe), ani jakiejś sensownej pozycji w UE - powinniśmy się liczyć, a liczymy się?nie, jedynym naszym oparciem są inni, ale jak to mówią umiesz liczyć licz na siebie, w dodatku teraz Trójmorze i deal z Chinami - powinniśmy dawno sobie wynegocjować, wypracować. Tak jak dawnooo temu, już po wojnie II światowej, zrobili to Holendrzy, odbudowali Rotterdam i teraz rządzą w regionie bo bez nic nic nie dotrze ani do Niemiec (tak wiem mają kilka swoich portów), ale przez Rotterdam idzie wszystko, my powinniśmy robić wszystko żeby przez nasze terytorium szło jak najwięcej pociągów z Chin, to był by nasz as w rękawie.

   1. Rosja raczej z Chinami trzyma, więc pewne kwestia by im się nie opłacały
   2. Chiny dostarczają do Europy - ile 70% produktów? 80%? nie chce mi się nawet tych ilości szukać, więc z tego tortu było by dobre chociaż 20%
   3. Chiny to kraj pragmatyczny, lubią mieć wiele rozwiązań, a spin z nimi nie mamy więc, warto było po prostu się dogadać

   Mamy pozycję geograficzną w Europie, wręcz wspaniałą, ale trzeba umieć to wykorzystać, a nasz rząd woli dymać nas, wprowadzać jakieś kamuflujące projekty jak Nowy Wał, niż zapewnić Polsce godną i należną wręcz pozycje w Europie, a tak nawet takie Czechy mają nas w dupie, już nie wspomnę o innych krajach.

   apropo wiem że Chiny to kraj komunistyczny, ale to co oni zrobili w sumie przez 30 lat, jaki skok cywilizacyjny, powinno nam dać do myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież Niemcy jako pierwsze zaproponowały wsparcie, ale duma husarzy nie pozwoliła przyjąć wtedy od nich pomocy. Teraz gdy sytuacja się przedłuża, ma być budowany mur, a przy nim mają pomagać brytyjskie wojska.

   @klcn123: zaproponowały wsparcie Łukaszence przez dawanie mu kasy na imigrantów XD

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox żeby tylko któryś z nich nie wystrzelił bo będzie to nasza wina.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: Jak ja brytoli nie lubię to uważam, że brexit jest największą katastrofą UE. Francja z UK były naturalną przeciwwagą dla reszy, a teraz sama Francja nie jest w stanie udźwignąć tej roli.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Niemcy są w patowej sytuacji. Bo mają milion wyznawców Allaha u siebie. Albo więcej. I gdyby doszło do starć migrantów z Niemcami na naszej granicy to pewnie działoby się też u nich.

  •  

   pokaż komentarz

   A powinni to w pierwszym rzędzie zrobić Niemcy

   @xniorvox niemieccy żołnierze w Polsce niezbyt dobrze się kojarzą ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: No ale przecież to dobrze co robią Niemcy wedlug pisu. Przecież pis cały czas mówi, że interesy narodowe są ważniejsze niż unijne.... No to Niemcy je realizują.
   I gdzie tam unia ma się do Polski i ich wewnętrznych spraw pchać. To na jakiej zasadzie mamy atakować Niemcy za ns2? Przecież to ich NARODOWY interes.
   Pisowcy nawet narodowe interesy są wstanie spieprzyć, Sasiny i inne midasy są wszędzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Módlcie się, żeby Rosja nie przyniosła nam znów swojego kręgu cywilizacyjnego ¯\_(ツ)_/¯

  źródło: rosja.jpeg

 •  

  pokaż komentarz

  I to jest dobra wiadomość bo realna obecność żołnierzy sojuszników jest znacząco lepszą opcją niż gwarancje/ wyrazy poparcia. Jednocześnie w żadnym wypadku nie wolno słuchać p#$#?ów że Poland first to fight musimy jak najdłużej trzymać się z dala od konfliktu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale pecha mają ci Brytole. Przyjechali się pewnie rozerwać w Krakowie czy stolicy, a ci ich od razu wysłali na front. ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Znowu zapraszamy wszystkich na imprezę u nas? Ja bym jednak wolał wysyłać kontyngent na Ukrainę a nie czekać na ruskich u nas.