•  

  pokaż komentarz

  Jeżeli komuś się nie chce oglądać to skrócę mniej więcej o co chodzi.

  Turowski prawdopodobnie jest w dalszym ciągu tajnym agentem sowieckim. Są na ty z Bronisławem Komorowskim, niestety prezydent niedawno stracił pamięć i twierdzi, że nigdy w życiu go nie spotkał.

  Bartoszewski sam rekomendował Turowskiego na ambasadora na spotkaniu, z którego streszczenie powinno być oficjalnie dostępne ale gdzieś zniknęło. Na szczęście odnalazł je dziennikarz śledczy. Oczywiście Bartoszewski też twierdzi że nigdy nie spotkał Turowskiego.

  Bronisław Geremek, został zarejestrowany jak TW (tak nie wszystkie akta udało się Michnikowi zniszczyć). Mógłby to tłumaczyć jego zaangażowanie w sprawie bojkotu PiS podczas próby przeprowadzenia lustracji. Był wtedy europosłem, więc bojkot odbywał się na arenie międzynarodowej.

  własne dywagacje:
  Turowski przygotowywał wizytę prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu. Posiadał więc wszystkie potrzebne dane, które mogłyby posłużyć do próby przeprowadzenia zamachu. Mógł je przekazać stronie Rosyjskiej.
  Ogólnie nie ma na razie bezpośrednich dowodów, ale logicznie myśląc, wygląda na to, że władzę w Polsce przejęła dawna agentura sowiecka, a na ścieżce i na kursie nie było błędem kontrolera lotów tylko częścią większego planu, podobnie jak błędne wskazania radiolatarni.
  Pozdrawiam życzę miłego dnia.

  •  
   h.........l

   +4

   pokaż komentarz

   @prowokator_1901: Nie rozumiem jednego, Kaczyńscy mieli władzę i takiego człowieka jak Turowski pominęli w czystkach? Żeby on potem przygotowywał wizytę Kaczyńskiego? Chyba wiedzieli ocb...

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Turowski został powołany na placówkę w Rosji w lutym 2010.

  •  
   h.........l

   -5

   pokaż komentarz

   @cameel: Chyba prezydent ostatecznie zatwierdza ambasadorów, prawda? I nie wierzę że Kaczyński i jego środowisko nie znało tematu pod kątem agent bezpieki/Watykan/Zamach na papieża a i tak go przyklepali. Wcześniej był ambasadorem na Haiti, to chyba bracia wtedy rządzili, prawda? Ch#$a mu zrobili. To jak to jest? Macki i interesy postkomuny jednak dotyczą także braci K.?

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Turowski nie był ambasadorem, był nim Bahr.
   Turowski był ambasadorem tytularnym powołanym przez MSZ dnia 15 lutego 2010.
   Twoje wywody mają się nijak do rzeczywistości.

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Mieli zamordować wszystkich byłych agentów? Jak ty to sobie wyobrażasz? Lustracja obejmowała jedynie osoby publiczne a i tak była niebotycznie krytykowana.

   Głupio teraz tym co się wyśmiewali z Macierewicza i Kaczyńskiego wariatów, którzy wszędzie widzieli służby specjalne...

  •  
   h.........l

   -3

   pokaż komentarz

   @cameel: a nie był czasem Turowski ambasadorem w Haiti? do 2007 roku? Wybacz, ale ciężko w googlach sprawdzić bo mi salony24 same wyskakują o tym jaki to zły agent dobijających rannych w Smoleńsku (taa, i specjalnie puścił plotkę o trzech żywych żeby zrobić sobie koło pióra). Gdzie Kaczyńscy, Fotyga mieli wtedy oczy?

  •  
   h.........l

   +1

   pokaż komentarz

   @acocieto: Odstawić.

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Był odstawiony, wrócił dopiero z ekipa Tuska. A Ambasadorem na Kubie był Turowski ale Krzysztof. Więc jednak mieli oczy co?

  •  

   pokaż komentarz

   @acocieto: Naprawde to nie on był ambasadorem na Kubie ? Nawet w artykule w Rze pisza o jego karierze u Fidela

  •  

   pokaż komentarz

   @prowokator_1901: Ciekawe, że mówili w programie o Geremku, Bartoszewskim, Sikorskim... a jakoś nikomu do głowy nie przyszło zapytać czy tego człowieka znała Fotyga. A jeżeli znała to dlaczego (mając tak jak tamci dostęp do akt personalnych) nie wywaliła jego i mu podobnych ze służby ?
   Dalej... pada zdanie, ze w latach 05-07 pracownicy MSZ 'sabotowali' pracę resortu. Największym sabotażystą w tamtym czasie była szefowa czyli Fotyga, kobieta która bała się wziąć odpowiedzialność za cokolwiek w resorcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Kolega próbuje manipulować, to niegrzeczne. Cieszę się jednak, że na pokładzie mamy też osoby kompetentne, gotowe obalić wrzutki kolegi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Reexi: Wiesz co w sumie to coś jest pomieszane. Bo czasem występuje Krzysztof a Czasem Tomasz, nie wiem czy on funkcjonuje pod dwoma imionami czy wszędzie mylą dwie osoby!

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Już Ci odpowiadam. Widocznie nie chciało Ci się obejrzeć ostatniego odc. "Warto Rozmawiać". No ale cóż, nie każdy ma czas.
   Więc informacje o tym, że był on tajnym agentem wypłynęły dopiero niedawno gdyż odtajniono jakieś nowe archiwa, które wcześniej nie były dla nie kogo dostępne.
   Prawdopodobnie ludzie którzy to zrobili nie spodziewali się co się może tam znajdować.
   Turowski zaraz po wypadku samolotu działał na korzyść marszałka sejmu Komorowskiego. Zastępca szefa kancelarii prezydenta, który znajdował się wtedy w Rosji i chciał jak najszybciej odlecieć do Warszawy żeby móc przejąć kierownictwo nad kancelarią, był przez Turowskiego wprowadzany w błąd. Siedział 2 godz. w samolocie na lotnisku czekając na start, a zgody na start nie było. Dopiero po zwróceniu się do ambasadora Bahra, udało mu się wystartować. Oczywiście Bahr był zaskoczony całą sytuacją bo Turowski nic mu o tym nie wspomniał. W tym czasie Komorowski w błyskawiczny sposób przeją kontrolę nad kancelarią prezydenta, co o ile pamiętam wywołało nawet niesmak wśród jego znajomych.
   Więc podsumowując. PO i Komorowski zareagowało z wyrachowaniem jeśli trzeba było przejąc wszystkie dokumenty po Kaczyńskim i skasować jego wcześniejsze postanowienia, natomiast przez pół roku nie potrafiło zauważyć, że konwencja Chicagowska odnosi się tylko do samolotów regularnych linii. Oczywiście tłumaczy się to tym, że byli w takim szoku po wypadku.

   Moim zdaniem ta sprawa śmierdzi na kilometr.

  •  
   h.........l

   0

   pokaż komentarz

   @acocieto: No właśnie cholera wie czy to Krzysztof czy Tomasz.

 •  

  pokaż komentarz

  Oglądałem wczoraj z zapartym tchem.
  Powiem na wstępie, program był jednostronny, zaproszeni goście mieli swoje wyraziste poglądy i nie były to poglądy afirmujące IIIRP, twierdzę jednak że dobrze się stało, że zdecydowano się na taki dobór gości, dzięki temu przedstawione fakty mogły lepiej wybrzmieć.
  Agent Turowski może być kluczem do smoleńskiej zagadki.
  Jego rola na razie jest nieznana, ale to co robił po katastrofie jest znamienne.
  Opóźnianie przylotu do kraju najwyższego żyjącego przedstawiciela kancelarii prezydenta musiało być skorelowane z próbą przejęcia władzy przez Komorowskiego (polecam film "Mgła" i relację ministra Dudy z rozmowy telefonicznej, będącej próbą przejęcia władzy).

  O ilu takich Turowskich nie wiemy? Ilu ich działa w polskiej polityce, mediach i biznesie?
  Być może trzeba było wybrać scenariusz czeski?

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: Bardzo niepokojące jest to, że Turowski był w Smoleńsku podczas katastrofy jak i w Rzymie podczas zamachu na papieża. Rodzi to we mnie poważne podejrzenia, włącznie z jego udziałem (na czym on polegał) w tych wydarzeniach.

  •  

   pokaż komentarz

   @mariolankak:
   Tego pewnie się nigdy nie dowiemy, ale skala zła które wyrządził jest niemała.

  •  

   pokaż komentarz

   @mariolankak: Turowski to ten były SBk, którego kilka miesięcy przed katastrofą przyjęli do komórki organizacyjnej zajmującej się organizacją m.in feralnego lotu kwietniowego? Czy z kimś go mylę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Falcon: Turowski to ten były SBk, którego kilka miesięcy przed katastrofą przyjęli do komórki organizacyjnej zajmującej się organizacją m.in feralnego lotu kwietniowego?

   Tak to on.
   Do Rosji został wysłany przez Sikorskiego dokładnie w lutym 2010 roku, a jego celem było m.in przygotowywanie tej feralnej wizyty.
   Ciekawostka jest taka, że Turowski, jako bardzo aktywny agent SB był w Watykanie, podczas zamachu na papieża.
   Był także w Smoleńsku, w czasie tragicznego wydarzenia, a także był bardzo aktywny bezpośrednio po katastrofie (m.in wstrzymywanie wylotu Sasina).

  •  
   h.........l

   -13

   pokaż komentarz

   @cameel: Agent Cameel jak zawsze na posterunku, z pierwszym komciem w temacie. Wybrać to trzeba było opcję "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści", teraz to już trochę spalone gary - wepchnęli nas do NATO, UE z gorszymi bądź lepszymi skutkami i nawet jacyś "Solidarni Zesrani 2010" nie pomogą - bo co, rozumiem, że wcześniej Polacy mieli wszystko gdzieś i nie było "Solidarności" w narodzie? Kolejny wyświechtany slogan? Tak, dobitnie pokazujemy przez lata jak zasługujemy na wolną Polskę, tak pokazuje ten cały ruch S2010 jak daleko jesteśmy w dupie... Oni sami aferą z krzyżem i obierając sobie Jarka z bandy czworga wiele nie zdziałają, to tylko substytut prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego.

  •  
   i..........r

   -7

   pokaż komentarz

   @cameel: To był wypadek.

  •  
   R...i

   +11

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Morda ...
   Komunisci chcieli wypalic ten narod z wartosci, zasad i prawd moralnych - i po Twoim poscie wnioskuje ze im sie udalo

  •  

   pokaż komentarz

   @introligat0r: Równie dobrze można powiedzieć, że to był zamach. Może nawet "lepiej", bowiem nieraz już bywało tak, że Rosjanie doprowadzali do katastrof lotniczych poprzez podanie załodze nieprawidłowych informacji o kursie etc., jak to miało ewidentnie miejsce w Smoleńsku.

  •  
   i..........r

   -7

   pokaż komentarz

   @Falcon: Jeżeli każdy wypadek, którego nie masz udokumentowanego na wideo z 10 różnych kątów, w hd i z dźwiękiem surround, będziemy nazywać zamachem, to popadniemy w paranoję.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: Skoro był odpowiedzialny za przygotowania, to co dziwnego w tym, że był w Smoleńsku. Poza tym gdyby faktycznie miał coś wspólnego z zamachem, to chyba raczej po fakcie starałby się nie rzucać w oczy, prawda? Jak zwykle całe te Twoje spiskowe wywody są dziurawe jak ser szwajcarski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Falcon: Odpowiedział ci już caamel, dokładnie tak, jak ja bym odpowiedziała

  •  

   pokaż komentarz

   @evapor: Cholera, gdybym wiedział, że to ostatni program z serii warto przywalić, też bym go obejrzał.

  •  
   h.........l

   -2

   pokaż komentarz

   @Reexi: chyba twoja ta morda, gówno wiesz i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Skąd w tobie tyle nienawiści?

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Chociaż jeden wpis w tym wątku warty uwagi. Ale na przyszłość nie mąć w tym towarzystwie wzajemnej adoracji. Oni są tak wyalienowani, że i tak im to prawie nie przeszkadza. Pozdrawiam.

  •  
   h.........l

   -1

   pokaż komentarz

   @mariolankak: to nie jest jakaś nienawiść, po prostu szkoda mi jako Polakowi zaistniałej sytuacji i zmarnowanych 20 lat. Solidarni 2010 może i jest jakimś cieniem nadziei, ale za późno i wolałbym żeby nie z takich powodów się to odbywało. Nie jestem tym bardziej za UBekami, dawaniem dupy Rosji Ameryce czy komukolwiek, ani za PO ani za PiS, chociaż ostatnio głosowałem na Jarosława (wcześniej na JKM), ot dla przeciwwagi. Chociaż przyznaję, że gdyby prawybory wygrał Sikorski, to na niego oddałbym głos. Mniejsza. Co do wątku, zazwyczaj popieram wpisy wykopowej prawicy, nie odzywam się ani nie komentuję, ale jak widzę czasami cameela z tą jego hmm agitką, zawsze pierwszy post w takich tematach, płacą mu? OK, nie moja sprawa, wolny kraj, ale takie po prostu odnoszę wrażenie - jeśli jest niepartyjny to go przepraszam, ale coś czuję że nie :) i jego posty mi przypominają: http://s6.kwejk.pl/site_media/obrazki/18159-4c8c21958ad58770fdbd2aabf1756c6f..jpg

 •  
  g....t

  +25

  pokaż komentarz

  zróbcie mirror bo agenci z TVP wkrótce zrobią czystke

 •  

  pokaż komentarz

  Jakakolwiek rozmowa o agentach w Polsce jest niemal nie możliwa a dla tego, że próby ich rozszyfrowania i poznania prawdy to tak jak granie w szachy z wielokrotnym mistrzem: może przypadkiem wykonasz dobry ruch i go zaskoczysz ale on i tak w swoich kolejnych ruchach szybko cie unieszkodliwi lub zablokuje.
  Znaleźli jednego ale ilu takich tam jeszcze zostało, nie wiadomo. Nie przyniesie to tez żadnych większych efektów, koledzy którzy zostali na stanowiskach uratują go, chociaż na razie się do niego nie przyznają. Może lepszym rozwiązaniem było tak jak Czesi, zlikwidowanie całości i np. zbudowanie nowego wywiadu we współpracy i z pomocą Amerykanów. Bo co nam po starych "asach" skoro nie pracują tak na prawdę dla nas tylko Amerykanów czy Ruskich?

 •  
  o.....s

  +9

  pokaż komentarz

  stały punk wykopu: przyklask pospieszalskiemu.