Dyktat mniejszości i koniec demokracji?

O tym jak dobrze zorganizowana mniejszość jest w stanie narzucić swoją wolę większości i jak demokracja degeneruje się do rządów tych aktywistów, którzy potrafią jak najlepiej manipulować "widownią".

 •  

  pokaż komentarz

  Demokracja jest dla zaangażowanych, którym zależy, a nie dla leniwych. Tak jak życie.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlatego właśnie warto reagować kiedy ktoś próbuje wprowadzać głupie pomysły. Nawoływanie do wykluczania ludzi z debaty publicznej z powodu poglądów czy wprowadzanie idiotycznych zasad w firmach / na uczelniach bo ktoś może się poczuć "urażony" itp. To wszystko jest właśnie skutkiem tego, że normalni ludzie nie reagują. Jeśli już jakaś uczelnia czy instytucja ugnie się pod naporem aktywistów, to znaczy że oni już wygrali. A wtedy zaczynamy traktować to jako normę i ciężko jest to cofnąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @zjadlbymbanana:

   Powstała taka kontrinstytucja i od razu zaczął się atak z lewej strony - ruscy agenci, katotaliban etc

   Instytucja nazywa się

   pokaż spoiler Ordo luris


   Przydałaby się bardziej świecka organizacja broniąca interesu po prostu obywatela (nie religii, nie narodu, nie ideologii, nie instytucji - po prostu zwykłego podatnika), bo ordo luris łatwo zdyskredytować bo to faktycznie fanatycy religijni - tak jak neuropa i antifa to fanatycy ideologiczni.

  •  

   pokaż komentarz

   @zjadlbymbanana: Problem polega na tym, że w momencie gdy lewica przejęła media to każdy przejaw społecznej przemocy i terroryzmu są wybielane, a kontrdziałania reszty społeczeństwa piętnowane, szkalowane i wyszydzane.

   Problem też na tym, że lewica nie ma problemu stosować terroru nie tylko na gruncie dyskursu społecznego, ale też na gruncie realnych działań tam, gdzie mają wpływy.

   Lewica nie ma problemu prześladować ludzi, którzy się z nimi nie zgadzają - w miejscach pracy, na uczelniach, w szkołach.

   W efekcie większość społeczeństwa jest zastraszona i siedzi cicho.

   Podczas gdy np. całej reszcie nie przychodzi do głowy sianie terroru.

   Gdy ktoś powie, że działania tęczowej lewicy mu się podobają - staje się celem społecznych akcji odwetowych. Lewicowcy bez skrupułów wykorzystają swoje wpływy, aby taką osobę np. pozbawić pracy. I robią to bezkarnie - ich społeczny zamordyzm jest przemilczany.

   A co jeśli ktoś powie, że niepodobna mu się etyka chrześcijańska? Jest to co najwyżej przemilczane lub tolerowane. Prawica generalnie nie szkaluje ludzi za poglądy. Ale nawet jeśli bardziej radykalne grupy podejmą działania wobec takiej osoby - od razu wyciągana jest "karta zamordyzmu".

  •  

   pokaż komentarz

   @zjadlbymbanana: Ogólnie bierność ludzie jest przyczyną szerzenia się zła na świecie. Gdyby ludzie tłumili wszelkie przejawy zła w zarodku, kiedy to jest względnie łatwe to źli ludzie nie mieliby jak urosnąć w siłę

 •  

  pokaż komentarz

  Zaraz neuropa zwoła się do zakopania

 •  

  pokaż komentarz

  "mniejszość narzucająca poglądy większości poprzez instytucje"

  TLDR: Cały filmik można podsumować: "Żymianie!"

Dodany przez:

avatar wojna_idei dołączył
242 wykopali 127 zakopali 3.1 tys. wyświetleń