Dlaczego Rosja do 2022 wywoła wojnę? - Długa analiza sprzed 2 lat sprawdza się!

Po 2022 roku Moskwa może stracić kontrolę nad eksportem gazu, w Rosji spadnie wydobycie ropy naftowej, zaczną się problemy demograficzne, gospodarcze i społeczne. Ludzie na Kremlu o tym wiedzą. I szykują się na ostrą grę.

 •  

  pokaż komentarz

  Najbardziej nie rozumiem tego, że kraj, który ma gospodarkę mniejsza niż jeden amerykański stan, w którym średnie zarobki są dwa razy mniejsze niz na Łotwie, który jest w 75 procentach uzależniony od importu, którego ludność konsekwatnie wymiera i trzyma się jeszcze jako tako dzięki muzułmanom nabijającym przyrost naturalny, może być uważany za jakąkolwiek potęgę. To jest kraj trzeciego świata. Tyle że z bronią nuklearną, ropą, złotem i gazem. Tyle i aż.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Tyle że z bronią nuklearną, ropą, złotem i gazem. Tyle i aż.

   @inan: boso, ale w ostrogach. Który inny kraj tatuuje sobie na klacie swojego prezydenta i mimo ze niebma kibla w domu chwali jego politykę. Oni bardziej niż mięsa pragną poczucia zeby sie ich bano.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: W czym tą gospodarkę liczysz? W nic nie wartych dolarach? Za 2 lata będziesz siedział z ręką w nocniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ElCondore OK, będę liczył w potężnym rublu.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: Który stan USA ma nominalnie większe PKB niż Rosja, chyba tylko Kalifornia? Może co najwyżej w przeliczeniu per capita... Samo USA też jest mocno uzależnione od importu z Chin... W zasadzie tak samo jak większość krajów zachodu. Problemy demograficzne, to również nie tylko problemy Rosji, a muzułmanie to nie wiem skąd się tam wzięli ¯\_(ツ)_/¯... Niemcy również się borykają, i to chyba bardziej niż my czy ruscy. Do kraju trzeciego świata ruskim mimo wszystko jeszcze daleko.

  •  

   pokaż komentarz

   @ElCondore: Rzeczywiście dolar nic nie wart zwłaszcza w stosunku do złotówki 4,06 , do rubla to już nawet nie porównuje 1 dolar = 73,907. Wróć do szkoły bo widzę ze masz poważne braki w wykształceniu

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: i pótoramilionową armią :)

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: Jak ty gościu porównujesz 2 gospodarkę świata do Wielkiej Rosyji to masz jakieś problemy z logicznym myśleniem a może nawet z upośledzeniem umysłowym, wiec nic więcej nie napisze bo nie chce znęcać wie nad niepełnosprawnymi umysłowo

  •  

   pokaż komentarz

   @ElRadek: Co robię? Jak na razie jedyne problemy to masz Ty... Tyle, że z czytaniem ze zrozumieniem na poziomie jakiejś 2 klasy szkoły podstawowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: silna gospodarka != potencjał wojenny. Do tego ruscy też maja duzo swojego know how, ciezko byloby z nimi wojowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: Sorry, ale twój wpis jest tak głupi, że aż ciężko mi się odnieść na poważnie :D

   No tak, nie widzisz nic dziwnego w tym, że jedna jeden z 50 stanów ma większą gospodarkę niż największy kraj na świecie, który mianuje siebie potęga. Nie tylko Kalifornia, ale i Teksas, a za kilka lat to i Nowy Jork z Florydą ich wyprzedzą.

   Każdy kraj jest uzależniony od importu, ale nie każdy tak jak Rosja, która musi importować żywność i jabłka. Już nie wspomnę o jakichś technologiach, bo szczyt ich sufit to Łada.

   Problemy demograficzne to właśnie problem Rosji, a nie USA, Chin, Indii, Arabii Saudyjskiej, Emiratów, Kataru, Australii, Niemiec i dowolnego innego państwa. Zobacz ile milionów obywateli straciła Rosja od lat 90. Gdyby nie imigracja z biednych krajów Azji Centralnej i dzietność w Czeczenii, Dagestanie, Inguszetii i innych republikach zamieszkałych przez muzułmanów to ten kraj by miał 80mln mieszkańców. Szacuje się, że w ciągu 100 lat muzułmanie będą stanowili w nim większość obywateli. Oczywiście jeśli Rosja przetrwa te 100 lat w obecnym kształcie, w co bardzo wątpie.

   Niemcy nigdy nie będą mieli problemów z demografią, bo na całym świecie są miliony ludzi, którzy marzą żeby tam przyjechać. Do Rosji imigrują jedynie mieszkańcy najbiedniejszych państw byłego ZSRR typu Tadżykistan, Uzbekistan, Mołdawia itp. W dodatku jadą tam tylko dlatego, że znają rosyjski i mają już na miejscu znajomych lub rodzinę i łatwo im dostać wizę. Gdyby mieli taką możliwość, to bez zastanowienia wybraliby Niemcy, USA czy jakikolwiek inny kraj Zachodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lalaskaa: Półtoramilionową na papierze. Zobacz ilu jest czynnych żołnierzy. Ale fakt, armię mają mocną. To właściwie jedyna dziedzina, w którą inwestują. Tylko po co komu silna armia jeśli nie ma się żadnych sojuszników i ma się tragiczne relacje ze wszystkimi sąsiadami i 3/4 państw świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: Głupi to co najwyżej jesteś Ty, bo nie analizując sytuacji rzucasz tandetnymi hasłami, ale aby nie być gołosłownym tak:

   Jeżeli chodzi o GPD Rosji, tak jest niskie... Nie wiem co do tego ma rozmiar terytorium, którego zdecydowaną większość stanowi niezamieszkiwana tundra. Populacja Kalifornii jest porównywalna do Polski, a też nie mamy PKB nawet zbliżonego do nich. Rozumiem, że również jesteśmy krajem trzeciego świata? Znaczy, nawet ciężko na ten temat poważnie dyskutować, bo widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

   Każdy kraj jest uzależniony od importu, ale nie każdy tak jak Rosja, która musi importować żywność i jabłka. Już nie wspomnę o jakichś technologiach, bo szczyt ich sufit to Łada.

   Bzdura... Tak dla przykładu Rosja jest jednym z liderów jeżeli chodzi o eksport pszenicy. Zresztą w ogóle o czym ja piszę... Import żywności dla Rosji to jakieś ~10%, z czego lwią część stanowią produkty, które w Rosji zwyczajnie nie są wstanie być hodowane/uprawiene, aka kakao czy jakieś cytrusy... Sporą część stanowią również alkohole, czy tytoń.

   Problemy demograficzne to właśnie problem Rosji, a nie USA, Chin, Indii, Arabii Saudyjskiej, Emiratów, Kataru, Australii, Niemiec

   No k$@!a mać XD Po Niemcach przestałem czytać, bo aż skisłem. Niemcy to akurat mają najbardziej przerąbaną sytuację z krajów, które wymieniłeś.

   No i aby nie być gołosłownym w tym przypadku tak zarzucę linkami:

   Niemcy,
   USA,
   Rosja,
   Polska,
   Chiny

   Co więcej... Prognozy dla Niemiec, nawet dla imigracji większej niż obecnie, nie są optymistyczne... Z krajami to trafiłeś w zasadzie z USA i Australią, no i jak się uprzeć tak z Emiratami czy Arabią Saudyjską, bo oni mają prognozy na zasadzie "nie będzie przerąbane". Kataru nie chciało mi się sprawdzać.

   Niemcy nigdy nie będą mieli problemów z demografią, bo na całym świecie są miliony ludzi, którzy marzą żeby tam przyjechać. Do Rosji imigrują jedynie mieszkańcy najbiedniejszych państw byłego ZSRR typu Tadżykistan, Uzbekistan, Mołdawia itp. W dodat [...]

   Już nawet pomijając fakt, że nie masz racji co do Niemiec, tak to co napisałeś to jest głupota najwyższych lotów... Afryka jest jeszcze biedniejsza niż Rosja, a jednak mnożą się tam na potęgę. Jakby... Sam sobie zaprzeczyłeś tym, że napisałeś o emigracji byłych krajów ZSRR do Rosji, ja tutaj nawet nic nie muszę dodawać ¯\_(ツ)_/¯

   Co do samej Rosji i jej potencjału to jest temat rzeka, ale takie streszczenie dla Ciebie, tak Rosja za czasów Jelcyna to był jeden wielki zapijaczony skansen, i akurat co jak co, Putin wykorzystał w zasadzie to co miał - surowce... Na tym zbudował swój kapitał, a sama Rosja rozwijała się bardzo prężnie do 2014, aka kryzysu Ukraińskiego, gdzie Rosja oberwała mocno po tyłku przez sankcje... Sam kryzys to również temat rzeka, ale Ty już w zasadzie udowodniłeś, że jesteś po prostu po drugiej strony tej propagandy, i nie liczą się jakieś fakty, a narracja, więc nie ma sensu dyskutować, bo to jak rozmowa z betonowym murem.

   PS...

   Każdy kraj jest uzależniony od importu, ale nie każdy tak jak Rosja [...]

   Rosja ma dodatni bilans jeżeli chodzi o Import/export... Tak dla Ciebie, oznacza to mniej więcej tyle, że zarabiają na eksporcie więcej niż "tracą" na imporcie (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: Mieszkalem w Rosji. Mylisz sie. To przypudrowany trup.

  •  

   pokaż komentarz

   @Niedobry: No w ch@@ argument... W sumie nawet nie wiem do czego się odnosisz, bo w żadnej mojej wypowiedzi, nie napisałem, że życie w Rosji jest jakieś super. Więc sorry, ale na Twoje stwierdzenie, że mieszkałeś w Rosji, muszą dać wielkie "doubt", bo takie dzikie skrzywienie to może mieć tylko prawdziwy polak-cebulak.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: Jest sobie taki kraj, który ma poszukiwane surowce energetyczne, takie jak gaz ziemny i ropa naftowa, i chce tym normalnie handlować, ale wszyscy mu w tym przeszkadzają, chociaż jak im na trzy dni przykręcić kurek, to zaczynają srać pod siebie i jeszcze bardziej przeszkadzać temu krajowi we wszystkim. To jest tak pop?%#?$$one, że polityka kowidowa przy tym jest jak bliźniak jednojajowy. Kto by się nie wk@%%ił na miejscu tego kraju?

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: O nic mnie nie zapytales a juz zdazyles obrazic. Kto tu jest cebulakiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sultan_Kosmitow: Ja nawet lubie Rosje i Rosjan. Jednak infrastruktura jest fatalna. Czeste braki wody. Woda w kranach jest niezalecana do picia a to jeden z wyznacznikow cywilizacji jednak. Produkty w sklepach, poza nielicznymi wyjatkami sa duzo gorsze niz u nas. Zolnierz rosyjski, to niedozywiony poborowy mlokos najczesciej. Duza bueda na prowincjach. Ogromne rzesze imigrantow z Uzbekistanu i innych stanow. Nie zrozum mnie zle. Sa tam i ludzie na poziomie i tacy ktorym zyje sie dobrze. Natomiast Bylem przed sankcjami i po nich. Roznice w poziomie zycka widac. Mi zylo sie znosnie ale tylko dlatego ze mam niemiecka wyplate. Ot tak na szybko...

  •  

   pokaż komentarz

   @Niedobry: Poznałem kilku Rosjan i też właśnie narzekali na infrastrukturę. Najbardziej bawiło mnie jednak jak ich media straszą obywateli Polską ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aż nie wierzyłem, że media mogą taki poziom absurdu osiągnąć. Możesz coś na ten temat napisać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sultan_Kosmitow: Tak. Ich media ich strasza, a oni nie moga zrozumiec czemu nie chcemy byc ich przyjaciolmi i odwrocilismy sie od nich po tym jak nas "wyzwolili" od Hitlera. Tam leci "samo geste" w ich rezimowkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: Hitler myślał podobnie i jak pokazała historia mocno się przeliczył.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: Rosja ma PKB mniejsze niż trzy stany USA spośród 51

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: "Tyle, że z bronią nuklearna, ropą, złotem i gazem".... Do tego ze 144mln obywateli. W 1939 roku Niemcy mieli jedynie 69mln ludzi, bez broni nuklearnej i dużych zasobów ropy, a zaczęli wielką wojnę. Rosja ma lepsze warunki do startu. Do tego zmodernizowała większość sprzętu w ostatnich dwóch dekadach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Niedobry A o co mam Cię zapytać jak stwierdzasz, że statystyki się mylą, bo Ty mieszkałeś w Rosji...

   Wiesz dlaczego Cię obraziłem? Bo nie trawie takich klaunów jak Ty czy @pawelgie, którzy nie mając nic konkretnego do dodania, muszą wtrącić jakąś głupotę, tylko po to, aby wyszło jak to w Rosji jest źle... No jest... I co z tego? To nie zmienia faktu, że pisanie idjotyzmow o tym, że Rosja musi importować żywność, czy o tym, że Niemcy nie mają problemów z demografia, to dalej idiotyzm.

   Ale to jest wypok, gdzie polaki-cebulaki mając jakieś ciężkie kompleksy, muszą przelewać swoje urojenia na rzeczywistość, i każdego kto będzie ich prostować będą wyzywać od ruskich trolli.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: A ja nie trawie takich pajacow jak Ty, w dupe wsadz sobie swoje wydumane statystyki, zawyzane przez Moskwe i kilka wiekszych miast. Naczytales sie jakichs trzech tabelek na krzyz i sie k!#?a wielki mysliciel znalazl. Bedziesz mnie teraz pouczal, kogos kto ma wiecej rosyjskich wiz niz Ty IQ.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: Kiedys jakis amerykanski polityk powiedzial, ze Rosja to stacja bemzynowa przebrana za panstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Niedobry: To masz mało tych wiz, czy bardzo dużo? To istotna dana, bo trudno bez niej ustalić kto jest głupi, a kto jest głupszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Niedobry xD I taka oto dyskusja. k??@a poziom pasków TVP, a o "wydumanych statystykach" to już w ogóle jedno wielkie xD.

   Rozumiesz już czemu nazwałem cię polakiem cebulakiem? Bo nim jesteś i się co do tego nie pomyliłem.

   No, ale skoro ilość wiz robi z ciebie eksperta, to pozostaje mi tylko ugiąć głowę przed wielkim Lechitą.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: to dlatego, że do liczenia mocy wojskowej dużych krajów z własną produkcją wojskową należy patrzeć na PKB w sile nabywczej. Rosja jest 6. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)

   źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: Nie mamy o czym dyskutowac oplacony trolu. Powtarzasz slowo w slowo narracje z rosyjskich mediow. Zaczales mnie obrazac bez powodu. Bo masz jakies problemy z glowa parchu i jeszcze masz czelnisc pisac cos o obiektywizmie? Mieli racje troll za kopiejki z Ciebie i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: Nie mamy o czym dyskutowac oplacony trolu. Powtarzasz slowo w slowo narracje z rosyjskich mediow. Zaczales mnie obrazac bez powodu. Bo masz jakies problemy z glowa parchu i jeszcze masz czelnisc pisac cos o obiektywizmie? Mieli racje troll za kopiejki z Ciebie i tyle albo wyzywasz kogos kto zna troche Rosje. A sam siedzisz na dupie w piwnicy. Czyli albo troll albo glab.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: @pawelgie:

   Niezupełnie to kraj trzeciego świata. Rosja posiada swoją kulturę i naukę.

   Kraje trzeciego świata nie mają tak rozwiniętej kultury i nie mają swoich naukowców.

   Gdyby pozwolili ludziom być przedsiębiorczy i zrobili porządek z mafią to sam chętnie otworzyłbyś tam biznes.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: Rosja to bogaty kraj słowiański, nasi bracia. To żydo-amerykanie chcą wojny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Niedobry Widzę mechanizm wyparcie się odpalił xD Udawaj dalej ruska czy tam osobę mieszkającą w Rosji, bądź bohaterem wypoku XD Jesteś kuźwa jak ten mityczny kolega gej ( ͡º ͜ʖ͡º) Bywaj cebulaczku.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3:

   Pójdą w ruch nuki. Doktryna Rosji zakłada użycie taktycznej broni atomowej jako zwykle narzędzie konfliktów. https://sgp.fas.org/crs/nuke/R45861.pdf

  •  

   pokaż komentarz

   @Vox-populi: No... Pewnie w razie wojny na pełną skalę tak to będzie wyglądać. Dlatego też raczej nikt nie chce wojny mocarstw, przynajmniej w takim sensie jaki znamy - aka II wojna światowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: no właśnie Ruscy zakładają użycie broni atomowej w zwykłym regionalnym konflikcie. Ich doktryna jest chora. polecam zakup środków ochrony radiologicznej i zapasów żywności. Fallout nad polską prawdopodobny

  •  

   pokaż komentarz

   @PierDacze: ale ja nigdzie nie pisałem że to kraj 3 świata ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja poddaje w watpliwosc ich narrację o byciu niesamowitym imperium. To imperium brudnych gier i propagandy

  •  

   pokaż komentarz

   Który stan USA ma nominalnie większe PKB niż Rosja, chyba tylko Kalifornia

   @lemek3: Kalifornia, Teksas i Nowy Jork.

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Tak, już ktoś tam wyżej pisał.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierDacze:

   Rosja posiada swoją kulturę i naukę.

   Hahaha :D Ta kultura może i kiedyś istniała, ale prawie 100 lat komunizmu ją doszczętnie zniszczyło.

   Wiesz ile uniwersytetów rosyjskich jest w spisie stu najlepszych uczelni? Strzelaj. Pomijam już fakt, że Rosja jest absolutnie zacofana jeśli chodzi o naukę i nowe technologie. Zatrzymali się w ZSRR na fizyce jądrowej.

   Gdyby pozwolili ludziom być przedsiębiorczy i zrobili porządek z mafią to sam chętnie otworzyłbyś tam biznes.

   To jest w ogóle super myślenie. Wiesz, gdyby w Polsce był inny rząd, inne podatki, inna pogoda i inna mentalność to w ogóle byłoby super i też bym otworzył tu swój biznes. Problem w tym, że tak nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @arizona5077:

   Rosja to bogaty kraj słowiański, nasi bracia. To żydo-amerykanie chcą wojny.

   Rosja to biedny kraj, gdzie zarabia się dwa razy mniej niż na Łotwie, gdzie Słowianie stanowią może połowę mieszkańców, nasi odwieczni wrogowie. Oczywiście jako wrogów uważam funkcjonujące tam na przestrzeni stuleci rządy, a nie jakiegoś randomowego Iwana, chociaż i ten ma wyprany mózg propagandą i uważa, że Polska z Amerykanami tylko czeka u ich granic żeby im robić parady gejów.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan: W Chinach masz komunizm, a właśnie tamtejsze uczelnie zaczynają wieść prym na świecie.

   Posługujesz się stereotypami. Zaznaczam że Rosjanie byli jednym z krajów które jako pierwsze opracowały szczepionkę na coronę.

   Mają edukację podstawową, mają instytuty, mają zaplecze naukowe. Mają pieniądze by najlepszych rozwijać. To że 95% ludzi będzie żyło w biedzie i ciemnogrodzie nie ma znaczenia bo 95% ludzi to bydło

  •  

   pokaż komentarz

   @PierDacze: Ustosunkuj się do tego, co napisałem, bo Chiny to jest inna bajka.

  •  

   pokaż komentarz

   @inan:

   Nie wiem ile uczelni jest w tym spisie. Przestałem zwracać uwagę na takie spisy odkąd spostrzegłem że nie do końca odzwierciedlają one rzeczywistość. Gdyby było inaczej to jakim cudem te najlepsze uniwersytety na świecie dałyby sobie wprowadzić lewicową ideologię przez która nie mogą przyjmować np najlepszych bo musza dodatkowe punkty dać gorszym?

   Nie mówię, że Rosja to jakiś światowy wzór. Po prostu mówię że mają większy potencjał niż miały Chiny 20-30 lat temu, a przez swój system polityczny mogą go wykorzystać.

   Z takiego USA naukowcy i wykładowcy wyjeżdżają do Chin by tam prowadzić swoje prace naukowe.
   Za 20 lat może się okazać że wszystkie tęgie mozgi z Europy będą wyjeżdżać do Rosji. Kto wie?

  •  

   pokaż komentarz

   @PierDacze:

   Nie wiem ile uczelni jest w tym spisie.

   Jedna i to na końcu zestawienia. Na 120 milionowy kraj. Szwecja, w której mieszka prawie dwa razy mniej osób niż w samej Moskwie ma na liście dwie uczelnie. Ta lista odzwierciedla rzeczywistość.

   Gdyby było inaczej to jakim cudem te najlepsze uniwersytety na świecie dałyby sobie wprowadzić lewicową ideologię przez która nie mogą przyjmować np najlepszych bo musza dodatkowe punkty dać gorszym?

   Stary, to już jest twoja fobia, a nie rzeczywistość. Gdzie masz takie sytuacje? Chyba tylko na pojedynczych uczelniach w Stanach, a gros zestawienia stanowią uniwersytety z Japonii, Singapuru, Hongkongu, Chin itd., gdzie nikt o czymś takim nie słyszał.

   Nie mówię, że Rosja to jakiś światowy wzór. Po prostu mówię że mają większy potencjał niż miały Chiny 20-30 lat temu, a przez swój system polityczny mogą go wykorzystać.

   Rosja ma największy potencjał na świecie, ale nigdy go nie wykorzystała i nie wykorzysta. To państwo mogło być drugą Kanadą, a jest drugą Ukrainą.

   Z takiego USA naukowcy i wykładowcy wyjeżdżają do Chin by tam prowadzić swoje prace naukowe.
   Za 20 lat może się okazać że wszystkie tęgie mozgi z Europy będą wyjeżdżać do Rosji. Kto wie?

   Znowu bzdura. Z takiego USA wyjeżdżają POJEDYNCZY wykładowcy, bo są za słabi na pracę w USA albo zostali kupieni przez Chińczyków. Do Rosji nikt nigdy nie wyjedzie, bo Rosja nie prowadzi żadnych badań (no może nad jakimś uzbrojeniem), nie ma żadnego zaplecza akademickiego, pieniędzy na oświatę i badania i nie rozwija żadnych nowych technologii.

   Obejrzyj sobie ten filmik, bo widzę, że nie masz pojęcia o tym, co się dzieje w Rosji:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Niedobry:
   kiedys mój znajomy korespondował z jakimś podróżnikiem i ten mu powiedział, że nigdzie na świecie nie widział tak przygnębionych i zrezygnowanych ludzi jak w Rosji
   Nawet w favelach jest jakaś nadzieja, ludzie coś robią
   W Rosji wszystko oby dziś, byle jak, młodzi żyja z emerytur rent rodziców
   Najbardziej mi zapadł ten fragment kiedy przyjąl go jakiś dziadek na nocleg i on mówi
   - wy Rosjanie tacy gościnni
   - wy Polaki takie same głupki jak Germańce. Jedne rozkaz z Moskwy i my by Was rżnęli
   - A Ty dziadku też być rżnął?
   - Ja już swoje wyrżnął

  •  

   pokaż komentarz

   To jest kraj trzeciego świata

   @inan: i to jest przykre ponieważ to ostatni duży ośrodek białych (nie licząc lewaków) w Europie

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryptonim_Janusz: Co? xD Rosja to najbardziej islamizujący się kraj Europy (bo jak rozumiem oni już nie są "biali" nawet jeśli mają białą skórę)

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt: Tak. Ja tez slyszalem podobne teksty. Ale rzadko. W kazdym narodzie spotkasz takie osobniki. Zwykli Rosjanie raczej pytaja o te niewygodne rzeczy. I ich reakcja zalezy od Twojego wyjasnienia. Jesli dobrze ubierzesz w slowa to zapala im sie lampka i zaczynaja myslec logicznie. Jesli natomiast zaczniesz cytowac polskie podreczniki do historii to juz przegrales. :(

  •  

   pokaż komentarz

   @PierDacze:

   W Chinach masz komunizm,
   Nie najlepiej CI wychodzi ta dyskusja. W Chinach nie ma komunizmu, jest coś podobnego do Rosji: połaczenie resztek socjalizmu z dzikim kapitalizmem.

   Przestałem zwracać uwagę na takie spisy odkąd spostrzegłem że nie do końca odzwierciedlają one rzeczywistość
   Kryteria w ocenie to np ilośc wynalazków, nagród, publikacji
   Jakie Ty masz narzędzia żeby to kwestionować to nie mam pojęcia, nagłowki z TV?

   Podziękuj koledze, że w ogóle chce z Tobą dyskutować bo on ma wiedzę a Ty jedynie przekonania. Trochę pokory kolo

 •  

  pokaż komentarz

  Ich naród tez jest pod to urabiany. Pokazują przecież jak na wschod jada wojska NATO. Teraz tylko wyjaśnienie ze NATO szykuje sie do inwazji na Moskwę ingotowe. To tez jest wyjaśnienie ludowi dlaczego na razie misza jesc kartofle z ziemniakami. Na razie, bo jak Putin zrobi porządek to będzie szampanskoje i kawior.

  •  

   pokaż komentarz

   @Petururururu: w Rosji straszy się Polską i zachodem tak jak w Polsce i zachodzie straszy się Rosją ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a: Ale to nie zachód przejął cześć Ukrainy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Petururururu: i co z tego wynika? przejęcie części papierowego kraju to co innego niż atak na NATO, zachód urządza sobie podobne zabawy na bliskim wschodzie

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a: bardzo to bagatelizujesz.Nie rozumiem dlaczego.

  •  

   pokaż komentarz

   bardzo to bagatelizujesz.Nie rozumiem dlaczego.

   @Petururururu: bo dostrzegam jak to działa, Orwell dobrze to opisał:

   Trzy supermocarstwa nie tylko nie potrafią się pokonać, lecz także nie miałyby z tego żadnych korzyści. Przeciwnie: dopóki panuje między nimi niezgoda, dopóty podpierają się nawzajem niby trzy snopki pszenicy. Jak zwykle, grupy rządzące są równocześnie świadome i nieświadome tej zależności. Marzy im się podbój całego świata, ale zarazem zdają sobie sprawę, że wojna powinna trwać wiecznie i nikomu nie przynosić zwycięstwa.

   Straszy się obywateli wrogiem, nie po to żeby wywołać otwartą wojnę tylko po to żeby byli przestraszeni i można było nimi manipulować. To samo masz na całym świecie z wirusem, to samo robił PiS z LGBT, tak samo straszy się w Korei Północnej Amerykanami, tak samo kościół katolicki straszył żydami w 20-leciu międzywojennym - sztuczki stare jak świat, a ja za stary jestem żeby się na to nabierać. ¯\_(ツ)_/¯

   Przejęli Krym bo Krym dla morza czarnego ma strategiczne znaczenie i było to łatwe. Otwarta wojna z NATO się Rosji nie opłaca, nic na tym nie zyskają.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a: prawda to. Straszy sie tak jak pisałem tez, zeby przerzucić winę na czynnik zewnętrzny. Orędzie morawieckiego ogladalem. Winni inflacji: UE i Putin. Kropka.
   Ale nie bierzesz pod uwagę ze mocarstwami rządzą socjopaci i psychopaci. Oprócz logicznych doradców maja w sobie chęć odwetu i brak poszanowania norm jakichkolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Petururururu: nie wierzę że mocarstwami rządzą figury typu Putin, ma władzę ale rządzą ci co za nim stoją, m.in. generałowie, oligarchowie, musi ich zadowalać bo spadnie z rowerka.
   Czy to socjopaci i psychopaci? prawdopodobnie tak, czy szaleńcy? nie, to bardzo pragmatyczni i wyrachowani ludzie. Tym ludziom cyferki się muszą zgadzać. Jak na wojnie będą mogli zarobić to będzie wojna, jak nie to nie.
   "chęć odwetu" to coś co się masom wciska żeby wojnę uzasadnić, np. amerykańska "wojna z terroryzmem".
   Naród moim zdaniem jest tu kompletnie bez znaczenia jak pokazują Chiny, Korea czy Wenezuela - są bardziej efektywne metody na zamordyzm niż wywołanie realnej wojny.

  •  

   pokaż komentarz

   To tez jest wyjaśnienie ludowi dlaczego na razie misza jesc kartofle z ziemniakami. Na razie, bo jak Putin zrobi porządek to będzie szampanskoje i kawior.

   @Petururururu: Raczej dlaczego muszą jeść same kartofle, a nie tak jak lubią z chlebem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie bierzesz pod uwagę ze mocarstwami rządzą socjopaci i psychopaci.

   @Petururururu: Kek, akurat kadencja Putina jest w sumie jedną ze spokojniejszych jeżeli chodzi o historię Rosji. Sam konflikt na Ukrainie, miał swoje podłoże, a nie tak jak na wypoku się uważa, że Putin sobie wziął i najechał... @p_z_a ma sporo racji, że z ruskich się śmiejemy, a sami łykamy taką samą prymitywną propagandę, nie mówiąc już o tym co się ostatnio dzieje na naszym podwórku. A o rychłej napaści ruskich na Ukrainę, to słyszę regularnie od 2014 roku, i dupa... W koło to samo, ale jak widać się nie nudzi ¯\_(ツ)_/¯ No... Ale w sumie nasze wybory udowodniły, że przeciętny zjadacz chleba ma pamięć muszki owocówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Petururururu ale zachód przejął część Jugosławii zwanej Kosowem, rozp%#@#?$ił Irak, Libię, Syrię i Afganistan (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞ . Po 1989 to NATO ma na koncie najwięcej wojen napastniczych pod zmyślonymi pretekstami a nie Rosja. Takie są fakty ale wiem oczywiście my mieliśmy swoje większe powody i usprawiedliwienie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Petururururu:
   Czesem ogladam ruska TV. Od wielu lat jest ostra nagonka na Polakow. Wywoluja w ludzoach celowo nienawisc do nas i naszego kraju. Roboa z nas agresorow i niewdzkecznikow za to ze ,,nas oswobodzili'' od okupacji hitlerowskkej. To jest urabianie wlasnego spoleczenstwa zeby nie mieli oporow w razie wojny z Polska. Ot tak nikomu by sie nie chcialo strzelac do sasiadow, trzeba ludzo najpkerw odpowoednio wrogo nastawic.

  •  

   pokaż komentarz

   kościół katolicki straszył żydami w 20-leciu międzywojennym

   @p_z_a: a były w tej bajce smoki?

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a nie zachodnie wojska planują uderzyć za chwilę w ilości prawie 200 tys w Ukrainę. Fakty, surowe fakty a nie propaganda.

  •  

   pokaż komentarz

   a były w tej bajce smoki?

   @zarowka12: nie, ale były inne potwory

   Problem żydowski istnieje i istnieć będzie, dopóki żydzi będą żydami. W poszczególnych krajach to zagadnienie ma różne natężenie i różną aktualność. U nas jest ono specjalnie trudne i powinno być przedmiotem poważnych rozważań. Tutaj dotykam krótko jego strony moralnej w związku z dzisiejszym położeniem.

   Faktem jest, że żydzi walczą z Kościołem katolickim, tkwią w wolnomyślicielstwie, stanowią awangardę bezbożnictwa, ruchu bolszewickiego i akcji wywrotowej. Faktem jest, że wpływ żydowski na obyczajność jest zgubny, a ich zakłady wydawnicze propagują pornografję. Prawdą jest, że żydzi dopuszczają się oszustw, lichwy i prowadzą handel żywym towarem. Prawdą jest, że w szkołach wpływ młodzieży żydowskiej na katolicką jest naogół pod względem religijnym i etycznym ujemny. Ale - bądźmy sprawiedliwi. Nie wszyscy żydzi są tacy. Bardzo wielu żydów to ludzie wierzący, uczciwi, sprawiedliwi, miłosierni, dobroczynni. W bardzo wielu rodzinach żydowskich zmysł rodzinny jest zdrowy, budujący. Znamy w świecie żydowskim ludzi także pod względem etycznym wybitnych, szlachetnych, czcigodnych.

   Przestrzegam przed importowaną z zagranicy postawą etyczną, zasadniczo i bezwzględnie antyżydowską. Jest ona niezgodna z etyką katolicką. Wolno swój naród więcej kochać; nie wolno nikogo nienawidzić. Ani żydów. W stosunkach kupieckich dobrze jest swoich uwzględniać przed innymi, omijać sklepy żydowskie i żydowskie stragany na jarmarku, ale nie wolno pustoszyć sklepu żydowskiego, niszczyć żydom towarów, wybijać szyb, obrzucać petardami ich domów. Należy zamykać się przed szkodliwymi wpływami moralnymi ze strony żydostwa, oddzielać się od jego antychrześcijańskiej kultury, a zwłaszcza bojkotować żydowską prasę i żydowskie demoralizujące wydawnictwa, ale nie wolno na żydów napadać, bić ich, kaleczyć, oczerniać. Także w żydzie należy uszanować i kochać człowieka i bliźniego, choćby się nawet nie umiało uszanować nieopisanego tragizmu tego narodu, który był stróżem idei mesjanistycznej, a którego dzieckiem był Zbawiciel. Gdy zaś łaska boża żyda oświeci, a on szczerze pójdzie do swojego i naszego Mesjasza, witajmy go radośnie w chrześcijańskich szeregach.

   29 lutego 1936r., podpisał August Hlond, Prymas Polski w latach 1926-1948

  •  

   pokaż komentarz

   kartofle z ziemniakami.

   @Petururururu: moje ulubione danie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   przejęcie części papierowego kraju to co innego niż atak na NATO

   @p_z_a: ruskie trole mają się dobrze na wykopie - jak zawsze

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolrad: wiesz w ktorym roku rosja wjechala do afganistanu?

  •  

   pokaż komentarz

   @progressive no i mimo ze mieli wtedy wielokrotnie większy potencjał wsparcie lokalnej władzy to po 8 latach musieli się wycofać. Pomijam problemy logistyczne i z wyżywieniem lokalnych wojsk. Ilość kasy jaką to kosztowało dobiło ZSRR. Dziś Rosja nie ma ani potencjału ani kasy ( ich wydatki na zbrojenia to 4% wydatków NATO i są porównywalne z wydatkami arabii Saudyjskiej. Straszyć to może Putin Bartosiak Zychowicz i ten bialoruski rachoń

  •  

   pokaż komentarz

   zachód urządza sobie podobne zabawy na bliskim wschodzie

   @p_z_a: Terytorium którego kraju na Bliskim Wschodzie przyłączył sobie zachód do siebie?
   Zachód nawet jak wjedzie gdzieś interwencją militarną, to jak wyjeżdża ludzie mogą sami sobie ustawiać politykę, natomiast jak Rosjanie gdzieś wjadą to już tam zostają, albo ich namiestnicy zostają i nawet za bardzo nie da się ich zmienić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Petururururu: ale jest podstawowa sprzeczność skoro Ruskie takie mocne według Władimira dlaczego obawiają się zgniłej Europy i Nato?

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_a: dlatego tworzy się korytarze sanitarne tak sie gra

  •  

   pokaż komentarz

   Ale to nie zachód przejął cześć Ukrainy.

   @Petururururu: no tak nie do konca. Co robią wojska np kanadyjskie u Ukrów?

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież ta analiza jest znana. Rosja nie robiąc nic tylko patrząc jak rośnie Europa centralna i wschodnia w tym Ukraina doprowadzi do buntów społeczeństwa w Rosji. Oni nie są w stanie beż pełnej współpracy z zachodem zapewnić swoim ludziom żadnej przyszłości. Dlatego ten upadły kraj bedxie dążył do wojny aby zrobić burdel na jej zachodnich granicach. Spowoduje to zatrzymanie dążeń ruskiej społeczności co do zmian w Rosji.

 •  

  pokaż komentarz

  Wojna na wyniszczenie to by była dla nich gwóźdź do trumny. Stracą kilkadziesiąt tysięcy młodych chłopa, będą musieli wielu zaciągnąć do wojska. Dla gospodarki to będzie duży ból.

 •  

  pokaż komentarz

  Przeczytałem na blogu.
  Ciekawa analiza ale sytuacja jest tak złożona że wszystko będzie zależało od tego co w najbliższym czasie zrobią Chiny, Turcja i Indie.
  Widzę to tak, że Chiny mają chrapkę na sporne tereny morza P.Chińskiego oraz Tajwan więc skumali się z Ruskimi. Rosja zajmie wschodnią i południową Ukrainę i być może powstanie tam jakis alternetywny ukraiński marionetkowy rząd prorosyjski. Takie Vichy bis. Turcja w tym czasie ugra swoje a Indie pozostaną neutralne w tym sporze.
  USA bardziej się skupi na tym co się będzie działo wokół morza Południowochińskiego niż na Ukrainie.
  Zresztą Stoltenberg odebrał Ukrainie złudzenia. Polska też zbytnio nie da rady pomóc Ukrainie bo będzie szachowana przez Białoruś. Pojawi się fala uchodzców z Ukrainy do której przyłączą się grupy imigrantów z Białorusi.
  Już nie będziemy w stanie tego opanować.

  ps. Zabrakło inormacji, średnio ile lat krócej żyją rosjanie od rosjanek?

  •  

   pokaż komentarz

   Turcja w tym czasie ugra swoje a Indie pozostaną neutralne w tym sporze.

   @worldmaster: w jaki to sposób Turcja ma tam ugrać swoje, niby na sprzedaży kilu dronów? w żywotnym interesie Turcji jest balansowanie wpływów Rosji w regionie, co wydarzenia ostatnich lat wyraźnie pokazały (Syria, Górny Karabach)

  •  

   pokaż komentarz

   Takie Vichy bis.

   @worldmaster: Jako ktoś, kto po francusku przeczytał chyba najwięcej rzeczy o Francji Vichy w Polsce protestuję. To był szalenie skomplikowany twór, gdzie naraz w rządzie byli kolaboranci niemieccy i ludzie, którzy od początku planowali wbić Niemcom nóż w plecy przy pierwszej dobrej okazji a chcieli tylko bronić Francuzów przed drugą Polską. Stąd niektóre dzialania Vichy, które wyglądały na pierwzy rzut oka na rozdwojenie jaźni, zależy kto w aparacie władzy Vichy je podejmował. Vichy bardzo dobrze też napuszczała na siebie Niemców i Włochów przy byle sporze, byle zachować cokolwiek z niezależności. Niemcy zresztą doskonale zdawały sobie sprawę, że Vichy to żaden sojusznik i bardzo dbali, by za bardzo nie rozwinęli swojego wojska.

  •  

   pokaż komentarz

   @moon_bluebird: Syria i Górski Karabach to raczej przykład zakulisowej ugody Rosji i Turcji. W Syrii Rosja utrzymała Assada + dzięki tureckiej agresji na teren przygraniczny na północy zmusiła Kurdów do współpracy z Damaszkiem. Turcja zato załatwiła swoje interesy dotyczące Kurdów. W Karabachu władze Armenii coraz bardziej odsuwały sie od Rosji, a ta z satysfakcją patrzyła jak sobie rozwalają łeb. Teraz są bardziej zależni do Rosji niż kiedykolwiek. Jednocześnie udało się dalej mieć dobre stosunki z Azerbejdżanem. Rosjanie stanowią też nowe siły pokojowe i byli architektami porozumienia. A Turcja pokazała siłę oddziaływania w regionie, wzmocniła Azerbejdżan + nieco wzmocniła poparcie władzy u siebie. Jedyny kto tam przegrał to Armenia i zmniejszony o polowę Karabach. Turcja i Rosja zdecydowanie się nie kochają, ale umieją się dogadać.