Mit amerykańskiej wolności: policja rekwiruje 87 tys. USD życiowych oszczędności

...bo ma przesłanki o tym że to może być z handlu narkotykami, jedyny dowód to reakcja psa w dość absurdalnym teście i najpewniej też latynoskie korzenie. Zobaczcie ile znaczy "wolność" samej gotówki, facet miał rachunki, czystą kartotekę. Standaryzacja UE to kontrast względem lokalnego przeregulow.

 •  

  pokaż komentarz

  Wideo od organizacji która pomaga w tego rodzaju przypadkach i dodatkowo wymusza na instytucjach zmiane procedur, przez spory sądowe urealnia prawo. Niby dążenie do konsensusu ale widać jak oddolnymi inicjatywami ale i tak o skali ultrakorporacyjnej i pewnie za olbrzymi hajs. Bez tego wszyscy inni byli pozbawieni pieniędzy, wspominają że w 2019 roku 334 milionów dolarów tak odebrano ludziom!

  Mnie najbardziej rozwala jakim regulacyjnym burdelem jest USA, im bardziej je poznaje tym bardziej nie moge uwierzyć że niby "wolność" przepoczwarza się w coś takiego - nawet nie co stan ale hrabstwo/prowincja i absolutnie inne regulacje. Absurdalne wymysły jak np. zabetonowana lokalnie ilość dentystów (!?!). Uregulowane rzeczy których w życiu człowiek by nie wymyślił. Możesz iść do aresztu za coś czego w życiu byś nie wymyślił a akurat jest na twoją niekorzyśc w miejscu przez które przejeżdżasz xD Nie jest możliwa znajomość tego wszystkiego. W dodatku cyrki w stylu co jeśli mieszkasz w A a złapano cię z tym w B - osobna pula regulacji. Dla porównania macie UE gdzie wszystko jest standaryzowane i normowane co ciekawe też z realnym wpływem na USA z racji skali zjawiska i rynku Europy.

  Wyobraźcie sobie że macie w Polsce firmy księgowe które zajmowałyby się tylko i wyłącznie rozliczaniem pracowników z innych województw - tak jest w USA. Powiecie że w USA stany to bardziej kraje - 100% prawda ale zróżnicowanie w nawet tylko prawie podatkowym wokół zatrudnienia przewyższa to co jest w Europie bez porównania!

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: No tylko jakoś w praktyce 7-8/10 największych notowanych spółek według market cap pochodzi z USA: https://companiesmarketcap.com/
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_public_corporations_by_market_capitalization#2021

   I wcale to nie są jakieś stare firmy tak jak to ma miejsce w Europie, tylko relatywnie nowe, które niedawno wybiły się na szczyt. USA to nie jest kraj miodem i mlekiem płynący dla przedsiębiorców, ale mimo to ma lepsze pole do innowacji niż UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Polecam zerknąć na "porozumienia związkowe", jest to ocean regulacji o którym większość ludzi wcale nie myśli a od dekad odpowiadają za trawiące Amerykę patologię.

   Kiedyś myślałem o Stanach jako miejscu ucieczki od Europejskiego zamordyzmu i głupoty ale kiedy zacząłem rozglądać się za miejscem dla siebie w ziemi obiecanej ludzi wolnych, okazało się że z wolności pozostał tam jedynie cień. Mam wrażenie że USofA usilnie próbują doścignąć Europe w zatruwaniu życia własnym obywatelom a ta nie zamierza łatwo dać się doścignąć.

  •  

   pokaż komentarz

   No tylko jakoś w praktyce 7-8/10 największych notowanych spółek według market cap pochodzi z US

   @mathix: no i?
   To że państwo stanowi raj dla dużych korporacji, które mogą lawirować w burdelu przepisów bo mają na to kasę, może tylko potwierdzać że to samo państwo jest piekłem dla szarego obywatela.

  •  

   pokaż komentarz

   Absurdalne wymysły jak np. zabetonowana lokalnie ilość dentystów (!?!).

   @Saeglopur: Ale jak to? Takie rzeczy w tej wolnościowej Hameryce? A w komunistycznym kołchozie europejskim nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Swoją drogą kiedyś to była norma w Europie - prawa nie były tak po prostu dane każdemu od urodzenia, tylko były przywilejami, dawanymi przez seniora społecznościom, miastom, osadom i osobom. I tak np. w Toruniu majątek dziedziczył tylko męski potomek, ale już kawałek dalej w Chełmnie - mogły dziedziczyć też kobiety.

  •  

   pokaż komentarz

   @benio616: Niestety USA to już nie ten sam kraj. Są jeszcze stany, które opierają się temu, ale coraz bliżej stanom do Chin. Czy jednak dogonią UE? Nie sądzę. W Stanach ludzie mają inna mentalność. Myślę, że w pewnym momencie stany się podzielą. Z wolnych krajów masz nadal Szwajcarię. Tylko to kraj bardzo zamknięty. Masz również jakieś małe państewka / raje podatkowe, jednak tam utrzymać się nie jest łatwo. Więc jak nie pracujesz całkowicie zdalnie, to może być nieopłacalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kraggthegrimm: Ej ale te korporacje powstały stosunkowo niedawno. Np. Tesla i na początku nie były korporacjami.

   Poza tym Europa też wcale taka zuniformizowana nie jest. Miałem okazję prowadzić firmy w dwóch krajach i różnice w przepisach są ogromne (zazwyczaj na niekorzyść Polski). Jedyny aspekt, w którym mogę Ci przyznać rację to transakcje wewnątrzunijne są dobrze ustandaryzowane i proste.

   Do tego dochodzi inny etos przedsiębiorców i inwestorów. W Europie inwestorzy są strachliwi, boją się kłaść kasę na projekty, które mogą nie wypalić. W USA mają podejście, że albo będzie wielki sukces albo będzie wielkie nic.

  •  

   pokaż komentarz

   Ej ale te korporacje powstały stosunkowo niedawno. Np. Tesla i na początku nie były korporacjami.

   @mathix: CO? XD To w USA powstały pierwsze ustawy antymonopolowe bo korporacje zaczynały sobie zbyt mocno pogrywać już na końcu XIX wieku. To były ostatnie ruchy kiedy próbowali im jakoś przeciwdziałać, potem stwierdzono że przecież mogą się dogadać z rządzącymi, albo sami ich sobie wybierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Mnie absolutnie rozwala to, że jak się przyznasz na lotnisku że jarałeś zioło w Californi to masz zakaz wlotu do USA, bo co prawda prawo stanowe pozwala ale federalne już nie xD I weź to próbuj zrozumieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: W praktyce sukces tych korporacji można w dużej mierze wytłumaczyć II WŚ i późniejszą amerykańską dominacją militarną. USA opiera się na petrodolarze, dzięki armii zmuszają inne państwa do jego kupowania i właśnie na tym polega ta ich cała zabawa w drukowanie kasy. Mogą to robić, bo i tak znajdą na to zbyt. A jak się komuś nie podoba, to kończy jak Iran, Wenezuela albo Kuba.

   Możesz powiedzieć, że Tesla jest stosunkowo nową firmą, ale chyba nie wyobrażasz sobie, żeby prezes jakiejś Europejskiej korporacji powiedział, że będzie finansował pucze w innych państwach, żeby dalej rabować surowce. Dzięki medialnej dominacji Tesla ma też darmowy marketing, bo amerykańskie media ciągle ją promują, nawet w tak absurdalnych przypadkach jak nieistniejący Cybertruck. A słyszałeś np. kiedyś o chińskich producentach samochodów elektrycznych? Jeśli nie interesujesz się tematem to pewnie nie. Podobnie trudno było przebić się chińskim producentom smartfonów, a jak Huawei zaczął zagrażać amerykańskim korporacjom, to USA zmusiło resztę świata do rezygnacji z ich technologii.

   O szpiegostwie przemysłowym USA nawet nie wspominając.

  •  

   pokaż komentarz

   @benio616 jakie argumenty wystosowales przeciwko Teksasowi? Lokalsi mieszkający w zamordystycznych stanach mają c!$!?wo, ale nie wierzę, że emigrant który może wybrać dowolny stan do życia, nie ma juz czego wybierac.

  •  

   pokaż komentarz

   Dla porównania macie UE gdzie wszystko jest standaryzowane i normowane

   @Saeglopur: Tu to popłynąłeś. Masz masę rzeczy które w jednym kraju są nielegalne, a w innym możesz je kupić w zwykłym sklepie. Np. broń pozbawiona cech urzytkowych (DEKO) którą w Czechach możesz normalnie kupić w sklepie, w Polsce jest nielegalna. Ba w Polsce nielegalne jest też posiadania nunczaka, kastetu czy "pałki imitującej kij bejsbolowy" - oczywiście wszystko to możesz np. w Niemczech kupić bez zezwolenia. O prawie dotyczącym marihuany nawet nie ma co wspominać.

   Wyobraźcie sobie że macie w Polsce firmy księgowe które zajmowałyby się tylko i wyłącznie rozliczaniem pracowników z innych województw
   Oj żebyś się nie zdziwił. Ja naście lat temu robiłem w firmie zajmującej się księgowością, zdarzały się różne interpretacje dotyczące tego samego problemu - efekt był taki że były różne algorytmy tego samego rozliczenia które używaliśmy w zależności od tego pod jaki US był podpięty podatnik!

  •  

   pokaż komentarz

   @benio616: też mam wrażenie, że w Stanach czeka tylko jeszcze wiekszy haos. Wybrałeś jakiś inny kraj?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Burdel i bezprawie w USA? Nowe nie znałem

 •  

  pokaż komentarz

  niech ten filmik bedzie przestroga dla kazdego, kto uwaza, ze nie ma nic do ukrycia xD
  z policja nigdy sie nie rozmawia. nic nie wiesz, nie zgadzasz sie na zadne otwieranie bagaznika, nie ich sprawa. wszystko, grzecznie, spokojnie i asertywnie. jedyne co cie interesuje to powod zatrzymania i czy juz mozesz odejsc/odjechac. zadne JP100% - po prostu oni nie sa, zeby ci pomoc. tak jak pies pasterski nie jest od pomagania owcom.

 •  

  pokaż komentarz

  Civil forfeiture - niesamowita patologia. Wystarczy cień podejrzenia, pieniądze są bardzo trudne i kosztowne w odzyskaniu na drodze sądowej, a lokalne władze w ten sposób się finansują.

  źródło: youtube.com

Dodany przez:

avatar Saeglopur dołączył
704 wykopali 19 zakopali 8.9 tys. wyświetleń