Istnieją wyłącznie dwie płcie. Reszta to konstrukty społeczne

Istnieją wyłącznie dwie płcie. Reszta to konstrukty społeczne

Ściśle empirycznie istnieją wyłącznie dwie płcie (oraz bardzo rzadkie, interpłciowe stany pośrednie, wynikające z zaburzeń rozwoju płciowego). Reszta to subkulturowe konstrukty społeczne.

 •  

  pokaż komentarz

  Że też trzeba to jeszcze ludziom tłumaczyć. W sumie płaskoziemcy też istnieją. Co ja się dziwię (ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @zlotopotoczanin: nie no, są choroby z zaburzeniami płci typu Zespół Klinfeltera (z kariotypem XXY, XXYY itd.)

   Ale to całe genderowanie i 1000 płci nie ma z tym obecnie nic wspólnego

  •  

   pokaż komentarz

   @zlotopotoczanin: ale wiesz, że nikt nie neguje istnienia dwóch płci biologicznych? A z tym gender chodzi o to, że jak masz jaja to żeby nikt nie oczekiwał wtedy od ciebie, że możesz i musisz robić tylko rzeczy przypisane kulturowo do danej płci, tylko masz prawo mieć na to wyj#@!ne. Chodzi o to, żeby nie wpisywać ludzi w schematy kulturowe tylko ze względu na posiadane genitalia . Że jeszcze to ludziom trzeba tłumaczyć po tylu latach

  •  
   S........r via Android

   +131

   pokaż komentarz

   @zlotopotoczanin plaskoziemcy sa niegrozni - moga sobie uwazac co chca - nie maja wiekszych praw z tym zwiazanych

   A negacja wielu plci - konczy sie wykluczeniem z danych srodowisk

  •  

   pokaż komentarz

   @zlotopotoczanin: ciekawe, gdyby zrobić jakiś chory eksperyment i trzymać ludzi od noworodka w "kloszu" po czym dawkować im różne bodźce np tego wychowywać w stylu lat 90, tamtego w inny, temu dać nieograniczony dostęp do netflixa i na sam koniec wypuścić ich do społeczeństwa, dać pełną wolność i po X latach zobaczyć którą z kilkudziesięciu płci finalnie sobie wybrali

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: Gorzej jak masz jaja i chcesz się bawić niebieskim samochodzikiem, ale wszędzie wokoło słyszysz, że nie powinieneś. Genderyzm to upodlenie ludzkości, ostateczna faza zbydlęcenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: jest XXI wiek, czasy eklektyzmu. Wszyscy maja normy kulturowe w dupie. Każdy robi co chce.
   Całe te protesty, gender, Blm, feministek to szukanie problemow tam gdzie dawno zostały one juz rozwijane.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: No ta, przecież tysiące lat ewolucji człowieka które spowodowały np. to że płeć męska ma średnio więcej masy mięśniowej itp. i nadaje się lepiej do ciężkiej pracy fizycznej to schemat kulturowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) No a różnicą między kobietą i mężczyzną są tylko genitalia ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A z tym gender chodzi o to, że jak masz jaja to żeby nikt nie oczekiwał wtedy od ciebie, że możesz i musisz robić tylko rzeczy przypisane kulturowo do danej płci

   @zdjeciegipsu: Taaaa. Najlepszym tego przykładem są silni faceci w sukienkach, konkurujący z kobietami w dyscyplinach, w których siła fizyczna jest najważniejsza.

   Te całe gender nie opiera się na logice, podobnie jak bezmyślne wierzenie w "stwórcę" przez katolów.

  •  

   pokaż komentarz

   Gorzej jak masz jaja i chcesz się bawić niebieskim samochodzikiem, ale wszędzie wokoło słyszysz, że nie powinieneś.

   @szczesc_borze: jak małemu dziecku powiesz, żeby się nie bawiło niebieskim samochodzikiem to przestanie, nastolatek zacznie się bawić całą gamą w odcieniu niebieskim. "czeba" od małego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: po ilu latach? Masz jajniki a chcesz boksować, reperować samochody, kopać piłkę, kto ci broni. Masz jądra a chcesz układać bukiety, niańczyć dzieci? Kto ci broni.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: A ty masz jaja czy dzisiaj identyfikujesz się jako śmigłowiec bojowy, jutro mieszanka psa z małpą a pojutrze uj wie czym i normalni ludzie mają się do tego dostosowac i udawać że nie jesteś poj$!?ny?

  •  

   pokaż komentarz

   @zlotopotoczanin: ,,istnieją wyłącznie dwie płcie (oraz bardzo rzadkie, interpłciowe stany pośrednie, wynikające z zaburzeń rozwoju płciowego).

   Czyli tych,,rzadkich interpłciowych wynikających z zaburzeń rozwoju" można śmiało nazwać po imieniu.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @zlotopotoczanin: Tylko, że plaskoziemcy nie zebrali się w grupy siejące nienawiść i terror wobec ludzi uważających, że ziemia jest okrągła...

  •  

   pokaż komentarz

   @Namarin: ale dobrze wiesz, że nikt nie robi jak piszesz i to są tylko twoje urojenia prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: Wszystkie lewicowe kolektywy w Polsce i za granicą banują za twierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie biologiczne, a kobiety, które głoszą taki pogląd nazywane są terfkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: Moje urojenia że sa tylko dwie płci :D? no napisz mi więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @PodlaskiPapaj: no jakbyś chwilę pomyślał i się zastanowił, to byś zobaczył, że jednak trochę broni. Już mi się nawet nie chce pisać o setkach przykładów stąd, ale choćby sprawdź jaki jest tu stosunek do policjantek prewencji np ¯\_(ツ)_/¯ Ile razy tu przegrywy podnoszą larum, że oczekuje się od nich konkretnych działań czy zachowań dlatego, że mają jaja? Serio nie widzisz takich rzeczy w dniu codziennym? Jak bardzo mężczyźni chcą kobiety wciskać w konkretne role i odwrotnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: ja chcialbym zeby mi nie narzucano ze biologicznego faceta ktory sie czuje kobieta mam nazywac kobieta bo on tak chce. Jesli biologioczny facet czuje sie kobieta to jego sprawa- nie moja. Dla mnie to mezczyzna. Ze tez przez tyle lat nie dociera to to tych bezmogowcow z ltbgxyz ze nie tylko oni maja racje. Proboja zmuszac ludzi do mowienia na czarne ze jest biale.

  •  

   pokaż komentarz

   @Foxlifejenkins: no i oczywiście nie znasz żadnej kobiety która jest silniejsza od jakiegoś mężczyzny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Chodzi o to, żeby nie wpisywać ludzi w schematy kulturowe tylko ze względu na posiadane genitalia

   @zdjeciegipsu: I spoko. Ale prawakom chodzi o to, abyś nie mieszał schematu kulturowego z fizjologią.
   Czujesz się kobietą, ok, ale nie wymagaj od biologicznych kobiet aby cię wpuszczały do kibla. Czujesz się kobietą, ok, ale nie wpieprzaj się do kobiecego sportu.
   I jak się wykastrujesz, bo czujesz się kobietą, to nie staniesz się w magiczny sposób kobietą. Będziesz jedynie wykastrowanym facetem.

   I to chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   A z tym gender chodzi o to, że jak masz jaja to żeby nikt nie oczekiwał wtedy od ciebie, że możesz i musisz robić tylko rzeczy przypisane kulturowo do danej płci,

   @zdjeciegipsu: I dlatego potrzebujecie 50 płci kulturowych takich jak np. płeć księżycowa? (serio, jest coś takiego)

  •  

   pokaż komentarz

   ale wiesz, że nikt nie neguje istnienia dwóch płci biologicznych?

   @zdjeciegipsu: Ale neguje oczywisty prymat płci biologicznej nad czymś tak ulotnym jak samopostrzeganie się jakichś niestabilnych emocjonalnie indywiduów. Do tego niektórzy oczekują naginania języka to urojeń na temat płci.

   IMO należy dookreślić, że płeć urzędowa jest płcią biologiczną i problem z głowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotwworku: to o czym piszesz to już jest jakaś aberracja świrów, która nie znaczy, że tylko o to w tym wszystkim chodzi, żeby przebrani faceci wygrywali z kobietami w sporcie. Spłycasz po prostu do jakiegoś odchylonego przykładu. Problem w tym jest taki, że środowiska konserwatywne wmówiły ludziom i nastraszył że "gender ich zeźre" tylko po to, żeby jełopom pokazać wroga i wspólnie zwalczać zbijając na tym kapitał polityczny. To że jakiś facet chce się czuć kobietą chyba nie jest dla Ciebie tak groźne, żeby musieć wybierać polityków którzy Cię przed tym obronią prawda? Stąd ciągle słyszysz tylko o jakichś skrajnych przypadkach przyjmując, że to co ci mówią dotyczy wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotwworku: Cywilizacja to twór który ciągle ewoluuje i się rozwija. Jak każdy żywy organizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: Znam, dlatego napisałem:

   No ta, przecież tysiące lat ewolucji człowieka które spowodowały np. to że płeć męska ma średnio więcej masy mięśniowej itp. i nadaje się lepiej do ciężkiej pracy fizycznej to schemat kulturowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) No a różnicą między kobietą i mężczyzną są tylko genitalia ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   To że jakiś facet chce się czuć kobietą chyba nie jest dla Ciebie tak groźne, żeby musieć wybierać polityków którzy Cię przed tym obronią prawda?

   @zdjeciegipsu: oczywiście i ja się takim kryterium nie kieruje. Problem zaczyna się gdy ten facet ma 13 lat, a jego wolą wystarczy aby opiekuńcze państwo wstawiło go na terapię hormonalną. I takie rzeczy mają już miejsce, całe szczęście nie w Polsce. I tak, będę wybierał takich polityków którzy będą temu przeciwni.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: Strasznie ci współczuje, najśmieszniejsze jest to, ze nawet nie zdajesz sobie sprawy jakim imbecylem jesteś. I tak będziesz sobie istniał xD btw. Ja identyfikuje się jako lodówka

  •  

   pokaż komentarz

   @rad00: Właśnie pokazałeś swą inteligencję tym komentarzem beż żadnego argumentu, tylko ad personam. Brawo

  •  

   pokaż komentarz

   jak masz jaja to żeby nikt nie oczekiwał wtedy od ciebie, że możesz i musisz robić tylko rzeczy przypisane kulturowo do danej płci, tylko masz prawo mieć na to wyj#@!ne.

   @zdjeciegipsu: Tak, NIE SŁUCHAJ SIĘ JAKIEGOŚ TRÓJKĄTA CZY KÓŁKA NA DRZWIACH DO KIBLA, JESTEŚ PIĘKNY/A/E/O!!1111

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: nikt trochę nie broni, tylko nie nie chce ci się pisać o setkach przykładów, bo ich ci brakuje. Podaj mi nie setkę, a pięćdziesiątkę przykładów, a zjem swoje skarpetki i majtki

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: Otóż nie kolego, to właśnie Ty pokazałeś swoim komentarzem idiotyzm, są dwie płcie, i tyle w temacie, a ty zacząłeś p!%%?%@ic jakieś bzdety kulturowe

  •  

   pokaż komentarz

   Ale to całe genderowanie i 1000 płci nie ma z tym obecnie nic wspólnego

   @chigcht: Czy ktoś mówił o 1000 płci? To całe LGBT to przecież 2 płcie. Lesbijki to kobiety, Geje faceci, Bi - ci i te, podobnie z transami. Preferencje seksualne to nie płeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @rad00: ty raczej nie należysz do żadnej ludzkiej

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: no to niech walczą z kulturowymi ograniczeniami zamiast wymyślać kolejne 37 płci

   Inaczej wygląda walka o to żeby facet sobie chodził w sukienkach, a inaczej stwarzanie dla niego oddzielnej płci, która 3 dni w tygodniu jest mężczyzną, 2 dni kobietą, a potem przez kolejne 3 dni identyfikuje się jako drzewo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Valdi136: niedługo Wanie z Ukrainy dostaną taki liścik od Putina w sprawie granic

  •  

   pokaż komentarz

   A z tym gender chodzi o to, że jak masz jaja to żeby nikt nie oczekiwał wtedy od ciebie, że możesz i musisz robić tylko rzeczy przypisane kulturowo do danej płci, tylko masz prawo mieć na to wyj#$?ne. Chodzi o to, żeby nie wpisywać ludzi w schematy kulturowe tylko ze względu na posiadane genitalia
   @zdjeciegipsu:

   Czyli chcesz powiedzieć, że w ideowo lewicowym raju niemożliwe są typowo lewicowe przypadłości sądownictwa:
   - że mężczyzna nie dostaje dzieci przy rozwodzie;
   - że to z mężczyzn zdziera się wysokie alimenty;
   - że pełnomocniczka ds. RÓWNOŚCI płci przy rzeczniku praw obyw. Bodnarze miała prawo pisać "#trzymam stronę kobiet";
   - że miała prawo mówić o przemocy jako męskiej stronie działań;
   - że baseny jako miejskie, komunalne spółki organizują jeden dzień "równościowy" tylko dla kobiet i nie zmniejszają ceny karnetu mężczyznom.

   A może chcesz powiedzieć, że w ideowo lewicowym raju jednak możliwe są takie typowo lewicowe przypadłości sądownictwa?

   To jak to jest z tymi cechami płciowymi? Determinują zachowania sądownictwa w krajach ideowo lewicowych czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @zlotopotoczanin: szurom i tak nie przemówisz, bo to się nie mieści w postrzeganiu płaskiej rzeczywistości

  •  

   pokaż komentarz

   Że też trzeba to jeszcze ludziom tłumaczyć.
   @zlotopotoczanin: Uwierz mi są takie przypadki jak @ziumbalapl, które tego typu fikołki "naukowe" uważają za prawdę. Wystarczy, że zdarzy się ktoś z problemami psychicznymi z własną seksualnością i cyk mamy nową płeć ....

  •  

   pokaż komentarz

   Uwierz mi są takie przypadki jak @ziumbalapl, które tego typu fikołki "naukowe" uważają za prawdę.

   @Jossarian: Jakie fikołki? Artykuł ze znaleziska jest w porządku. Uważasz, że płeć społeczno-kulturowa nie istnieje, czy jakie brednie chcesz przekazać? O jakie "problemy psychiczne" chodzi? Dysforia płciowa to nie choroba psychiczna, tylko niezgodność płci - jeśli uważasz coś innego, albo masz jakieś tezy, to poproszę o dowód naukowy na ich poparcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Może po prostu nie powinno się używać określenia "płeć" dla przypadków z zaburzeniami seksualności. Problemem nie jest samo zjawisko, bo nikt nie jest doskonały i każdy ma jakieś mniejsze lub większe aberracje. Problem natomiast jest próba re-definiowania i zawłaszczania niektórych utartych pojęć, przypuszczam z zamiarem poprawienia niektórym samopoczucia czy samoakceptacji. Płeć danego osobnika to jedna rzecz a to co on odczuwa i z czym się utożsamia to całkiem odmienna sprawa. Więc nieważne w co się przebierze i co sobie da wyciąć czy przyszyć ani czym się naszprycuje taki Rafalala, to i tak pozostanie mężczyzną. Może jedynie udawać, że jest inaczej ale jednocześnie nie ma prawa wymagać od nas abyśmy udawali, że uznajemy go za prawdziwą kobietę. Dla mnie zawsze pozostanie mężczyzną z zaburzeniami i niczym więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: też kiedyś próbowałem komentarzy, że to chodzi o coś więcej. Ze fajnie aby ludzie nie musieli się zachowywać "jakoś" bo mają penisa albo waginę. Żeby jako społeczeństwo przekraczać kolejne etapy rozwoju, ale i tak minusy, bo hur widziałem tysiąc płci na fb i dur, bo mezczycni są średnio o kilka procent silniejsi. To nic, że każda z kobiet na olimpiadzie pozamiata mężczyznę "wykopka" w swoje dyscyplinę. Ale penis to siła i prowadzenie samochodu, a wagina to gotowanie i malowanie paznokci bo w jaskini tak było!!!

  •  

   pokaż komentarz

   Może po prostu nie powinno się używać określenia "płeć" dla przypadków z zaburzeniami seksualności.

   @Jossarian: Jakimi zaburzeniami? Przytoczysz konkrety? Mówię oczywiście o odpowiednich zapisach w DSM, albo ICD.

   Problem natomiast jest próba re-definiowania i zawłaszczania niektórych utartych pojęć, przypuszczam z zamiarem poprawienia niektórym samopoczucia czy samoakceptacji.

   Gdzie tu problem? Pojęcia i definicje powinny być zmieniane, by lepiej oddawać rzeczywistość, a nie człowiek dopasowywać się do utartych definicji. To, że coś jest stare, czy tradycyjne nie jest żadną wartością.

   Płeć danego osobnika to jedna rzecz a to co on odczuwa i z czym się utożsamia to całkiem odmienna sprawa.

   W sensie biologia i elementy społeczno-kulturowe? Tak, aczkolwiek mam pytanie: czy jeśli ktoś wygląda w 100% jak kobieta i ma wyraznie kobiece cechy, ale jest genetycznie mężczyzną, to czy będziesz się do takiej osoby zwracał per pan? Jeśli nie, to dlaczego w ogóle w kontaktach międzyludzkich miałyby mieć znaczenia geny, chromosomy, czy inne gonady? Najwyższą wartość ma samoidentyfikacja, bo ma największy wpływ na człowieka.

   Więc nieważne w co się przebierze i co sobie da wyciąć czy przyszyć ani czym się naszprycuje taki Rafalala, to i tak pozostanie mężczyzną.

   Dlaczego miałbyś nazywać mężczyzną kogoś, kto przechodzi dysforię i chce się upodobnić to płci z którą się identyfikuje? Po co to robisz? Żeby taką osobę zdenerwować? Naprawdę nie rozumiesz, że to potęguję m.in. stres mniejszościowy? Czemu ma to służyć? Przecież geny nie mają dla Ciebie osobiście ŻADNEGO znaczenia, nic a nic, więc czy chodzi o wyłącznie złośliwość?

   Może jedynie udawać, że jest inaczej ale jednocześnie nie ma prawa wymagać od nas abyśmy udawali, że uznajemy go za prawdziwą kobietę.

   Czyli z jednej strony chcesz jęczeć o tym, że takie osoby częściej mają różne problemy typu dużo samobójstw, a jednocześnie chcesz takiej osobie wytykać to, że "nie jest prawdziwą kobietą"? Tak swoją drogą - co to znaczy być kobietą? :D

   Dla mnie zawsze pozostanie mężczyzną z zaburzeniami i niczym więcej.

   Jakimi zaburzeniami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Foxlifejenkins: między kobietą a mężczyzną jest różnica dwóch, trzech pięter i nie wniesiona lodówka.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdjeciegipsu: myślenie że płcie różnią się tylko genitaliami to skrajna ignorancja a i szkodliwa

  •  

   pokaż komentarz

   XXYY

   @chigcht: slyszalem kiedys na biologii o tym XXYY i XXY ale nie moglem wtedy nic znalezc na ten temat

  •  

   pokaż komentarz

   @Slimshader: o chłopie niezłe fikołki umiesz robić - zapisz się na skakanie z bungee na asfalt

  •  
   S........r via Android

   0

   pokaż komentarz

   @graczzzz niby gdzie? Chyba cos ci sie pomylilo

  • więcej komentarzy(40)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Bawi mnie niezmiernie jak kretyni w komentarzach, nie czytając wcześniej tekstu źródłowego, oglaszają zwycięstwo nad lewactwem xDD

  Grafika z artykułu nawet dowodzi, że autor niczego nie obalił, a potwierdził, to co mówiono od początku. Płcie biologiczne są dwie, a tożsamość płciowa to spektrum.

  źródło: totylkoteoria.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @venividi: Niektórzy na wykopie usilnie twierdzą, że te całe spektrum wlicza się właśnie do biologii

  •  

   pokaż komentarz

   @Androo: Prawacy twierdzą, że lewacy tak twierdzą. Lewacy tak nie twierdzą, ale prawacy nawet tego nie sprawdzą i sluchają ślepo propagandy

   Niezły cyrk z siebie robią prawacy, odcinek 1442245. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Niektórzy na wykopie usilnie twierdzą, że te całe spektrum wlicza się właśnie do biologii

   @Androo: Dowód?

  •  

   pokaż komentarz

   @venividi: prawie każdy komentarz pod tym znaleziskiem to dowód

  •  

   pokaż komentarz

   @venividi Pierwsza lepsza dyskusja którą wygrzebałem z historii. Oczywiście było ich setki.

   źródło: biol.png

  •  

   pokaż komentarz

   Pierwsza lepsza dyskusja którą wygrzebałem z historii. Oczywiście było ich setki.

   @Androo: No i gdzie autor twierdzi że jest więcej płci biologicznych?

  •  

   pokaż komentarz

   @venividi: płeć gender powinna mieć wstawione noszenie naraz spodni i sukienek jako dysfunkcja

  •  

   pokaż komentarz

   Płcie biologiczne są dwie, a tożsamość płciowa to spektrum.

   @venividi: Tylko dlaczego ma mnie obchodzić, jak ktoś się identyfikuje? Dlaczego to ma być ważniejsze od tego kim on jest?

  •  

   pokaż komentarz

   @venividi ale te rzeczy na tym obrazku nie oznaczają innej płci, tylko jedna z dwóch płci z nasileniem cech płci przeciwnej w różnych aspektach. To że np, samochód ma kratkę z tyłu i opony od traktora nie czyni z niego samochodu ciężarowego ani traktora :D

  •  

   pokaż komentarz

   ale te rzeczy na tym obrazku nie oznaczają innej płci, tylko jedna z dwóch płci z nasileniem cech płci przeciwnej w różnych aspektach. To że np, samochód ma kratkę z tyłu i opony od traktora nie czyni z niego samochodu ciężarowego ani traktora :D

   @Krzakol: Te aspekty pokazują różnicę między "sex" a "gender". Różnicę, której niektóre najtęższe umysły wykopu, do tej pory nie zrozumiały. Lejesz chochoła.

  •  

   pokaż komentarz

   @venividi no, niby ta. Gdzie można zajść z szufladkowaniem? Czy np. większe owłosienie albo brak płaczu na Titanicu powoduje, że powinienem szukać sobie nowej kategorii?

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzakol: Nie przetłumaczysz - Według tamtego obrazka, jak masz większą empatię i mniejsze owłosienie, to już krótka droga do tego, żebyś stwierdził, że tylko dwa piktogramy na drzwiach do kibla cię obrażają...

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzakol: Nikt Ci nie karze niczego szukać. Wystarczy zaakceptować fakt, że istnieje coś takiego i nie wyzywać ludzi innych od dewiantów, tylko dlatego że ktoś mimo posiadania genów mężczyzny, czuje się kobietą. Jego sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   Grafika z artykułu nawet dowodzi,

   @venividi: Czego dowodzi? Że dwie płcie się od siebie różnią np. Pod względem kulturowym, fizjologicznym, czy psychologicznym? xD

  •  

   pokaż komentarz

   Czego dowodzi? Że dwie płcie się od siebie różnią np. Pod względem kulturowym, fizjologicznym, czy psychologicznym? xD

   @rolnik_wykopowy: Ostatni wiersz może Ci coś rozjaśni. Ten z PŁCIĄ SPOŁECZNO-KULTUROWĄ, o którym cały czas była mowa.

   I to jest najzabawniejsze bo prawaki nadal nie odróżniają tego ostatniego wiersza od pierwszego i robią z siebie debili.

  •  

   pokaż komentarz

   @venividi: To nie spektrum ale zaburzenie odbiegające od normy mające różne podstawy.

  •  

   pokaż komentarz

   tożsamość płciowa

   @venividi: nie ma czegos jak tozsamos płciowa. Mozesz miec kutasa i bawić się lalkami, to nie jest zadna tożsamosć. Jaja nie definiuja tego jak sie masz zachowywac

  •  

   pokaż komentarz

   @venividi: łatwo można zauważyć, że cała reszta "płci" poza męska i żeńska wynika z dysfunkcji a w takim razie jest to niekorzystne z definicji dla normy

  •  

   pokaż komentarz

   łatwo można zauważyć, że cała reszta "płci" poza męska i żeńska wynika z dysfunkcji a w takim razie jest to niekorzystne z definicji dla normy

   @mlotan: Nie mowię o dysfunkcjach, a o płci kulturowej po angielsku "gender".

   nie ma czegos jak tozsamos płciowa.

   @paul772: Bo Ty tak mówisz? Jakbym uznawał to co każdy chłop pańszczyźniany mówi, za prawdę to bym daleko nie zaszedł. Jakieś dowody masz, czy nadal będziesz p$$!?%#ił coś o zabawie lalkami i kutasie?

  •  

   pokaż komentarz

   @venividi: bo w pierwszej kolejności facet i kobieta nie ma zdefiniowanego zachowania. Tylko kultura je tak wyksztalcila. Te tozsamosci płciowe to jest tylko odpowiedź na to konserwatywne podejscie do kobiet i mezczyzn, kiedy w pierwszej kolejności facet w ogóle nie musi zachowywać sie jak facet w rozumieniu tradyckanolostycznym i analpgicznie z kobietą.

  •  

   pokaż komentarz

   Grafika z artykułu nawet dowodzi, że autor niczego nie obalił, a potwierdził, to co mówiono od początku.

   @venividi: ba, sam artykuł też niczego nie obala, bo nie miał niczego chyba obalać i mam wrażenie, że OP wrzucił to znalezisko, żeby kogoś strollować.
   Czytamy przecież w artykule:

   Ze względu na nieostrość i nieścisłość oraz ruchomość cech związanych z płcią kulturową, które często wynikają przynajmniej po części z biologiczno-płciowych predyspozycji (hormony, budowa mózgu itd.), badacze z zakresu gender studies czasem odrzucają bimodalny podział męsko-żeński. Nie przekłada się on jednak na płeć ani nie przeczy jej istnieniu. Są to odrębne systemy. Zamieszanie wprowadza też różnica językowa. W angielskim na płeć biologiczną mówi się „sex” (płeć), a na tożsamość płciowo-społeczną „gender” (płeć kulturowa). U nas to drugie słowo nie przyjęło się, przez co powstaje zamieszanie, bo na dwa związane ze sobą, ale inne zjawiska, mówimy „płeć”.

   Już były (co najmniej) dwie wrzutki tego artykułu:
   https://www.wykop.pl/link/6172503/czy-plec-biologiczna-nie-istnieje-ile-jest-plci-fakty-i-mity-na-temat/
   https://www.wykop.pl/link/5525757/czy-plec-biologiczna-nie-istnieje-ile-jest-plci-fakty-i-mity-na-temat-plci/
   i jak widać się nie przyjął. A wystarczyło dopisać chwytliwy tytuł - bo najwyraźniej nikt nie czyta już niczego więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @venividi pewnie, ich sprawa, dopóki nie doszukuje się nikt specjalnego traktowania z tego powodu, jednak tak nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko dlaczego ma mnie obchodzić, jak ktoś się identyfikuje? Dlaczego to ma być ważniejsze od tego kim on jest?

   @Arv_: Bo identyfikacja ma największy wpływ na osobę - to jak się np. zachowuje, czy ubiera (z czego doskonale instynktownie zdajesz sobie sprawę). Jak widzisz na ulicy kogoś, kto wygląda jak kobieta, bo np. ma piersi, to dla pewności pytasz czy jest genetycznie, czy gonadalnie kobietą, czy jednak nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Wiesz, tu nie chodzi o drobne pomyłeczki, kiedy zwrócisz się do baby z wąsem per pan, a ona delikatnie zwróci Ci uwagę. Tu chodzi o aktywiszcze, które będą domagać wyrzucenia Cię z pracy, bo nazwiesz je zgodnie z płcią metrykalną.

  •  

   pokaż komentarz

   Tu chodzi o aktywiszcze, które będą domagać wyrzucenia Cię z pracy, bo nazwiesz je zgodnie z płcią metrykalną.

   @Arv_: Po co miałbyś osobę transpłciową nazywać zgodnie z płcią metrykalną? Nie ma tu innego powodu, niż złośliwość, chyba, że ktoś nie do końca rozumie, że dysforia wiąże się z chociażby stresem mniejszościowym. Ale luz, jestem przyzwyczajony do tego, że wykopki z jednej strony lubią wytykać dużą liczbę samobójstw, a z drugiej mają w dupie, albo kpią z rzeczy, które prowadzą do znacznego zminimalizowania tego zjawiska.

   Wiesz, tu nie chodzi o drobne pomyłeczki, kiedy zwrócisz się do baby z wąsem per pan, a ona delikatnie zwróci Ci uwagę.

   Nie, tu chodzi o geny. Dlaczego jeśli chodzi o przypadkowych ludzi kompletnie masz w dupie geny tej osoby, a w przypadku osób trans nagle magicznie Cię obchodzą i chcesz zaglądać do papierów? Uprzedzenia? ;)

  •  
   4....i

   0

   pokaż komentarz

   Bawi mnie niezmiernie jak kretyni w komentarzach, nie czytając wcześniej tekstu źródłowego, oglaszają zwycięstwo nad lewactwem xDD

   @venividi: wykop w pigułce. Wystarczy przeczytać tytuł znaleziska i ze stojącym kutasem dać "WYKOP", bo w końcu lewactwo zaorane XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: no transpłciowość to straszna choroba, dobitnie potwierdza fakt, że mężczyzna musi być męski, a kobieta kobieca żeby być szczęśliwym, zdrowym psychicznie człowiekiem i mieć satysfakcjonujące życie. Jak walczyć z samobójstwami? Przede wszystkim nie przedstawiać tego zaburzenia jako czegoś normalnego, zachęcać do wizyty u psychiatry.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak walczyć z samobójstwami? Przede wszystkim nie przedstawiać tego zaburzenia jako czegoś normalnego, zachęcać do wizyty u psychiatry.

   @lalalajp2_-: Nie chce Ci psuć zabawy, ale psychiatra jest po to, by upewnić się, że mamy do czynienia z dysforią płciową i jeśli mamy, to wtedy podejmuje się leczenie hormonoterapią, lub ewentualnie chirurgiczną korektą płci. To najlepsze metody pomocy - jeśli twierdzisz, że są inne, lepsze, to pokaż opracowania naukowe na ten temat. I nie, kobieta nie musi być kobieca, a mężczyzna męski, nie ma żadnego przymusu ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   nie czytając wcześniej tekstu źródłowego, oglaszają zwycięstwo nad lewactwem xDD
   Grafika z artykułu nawet dowodzi, że autor niczego nie obalił, a potwierdził, to co mówiono od początku. Płcie biologiczne są dwie, a tożsamość płciowa to spektrum.

   @venividi:
   Bawi mnie to, że ty niczego nie rozumiesz. Dziś femi i lewacy negują 2 płcie, chcą wychowania bez płci.
   Nazwij przy lewaku, że ma coś zrobić jak chłopak, to bedziesz zbesztany.
   A przecież nasze mózgi się różnią:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   A tutaj zamotana feministka, czym jest kryzys męskości XDDD
   Same wywołały ten sztuczny kryzys, gdyż każda róznica między facetem a kobietą (na korzysc faceta) jest przez nich nazywana wadą i toksyczną męskością.
   Nie umie więc nazwac czym powinien być ten facet, bo przecież jak poda zaletę, to znaczy, ze kobiety sa w tym gorsze :D

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   A tutaj marzenie feministek i lewaków, czyli 1 płeć. Wszystkich wychowamy tak samo, bez info o płci, będziemy się kochać w ludziach a nie wg płci:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Bo identyfikacja ma największy wpływ na osobę - to jak się np. zachowuje, czy ubiera
   @ziumbalapl:
   TOTALNA bzdura. Zobacz sobie wykłady speców, a nie lewackie p??@@@!enie.
   Identyfikacja ma największy wpływ TYLKO w tych przypadkach, gdy rozwój płodowy (hormony, geny) poszedł nie tak i są pewne problemy. Innymi słowy, to może tyczyć z 5% osób.
   Dla 95% osób nie ma żadnego problemu z identyfikacją, to jest tak samo naturalne jak posiadanie oczu czy rąk.
   Zapewne mylisz to z rolami społecznymi, ale to zupełnie inna bajka, a nie identyfikacja.
   Często lewactwo podaje tutaj, że kiedyś faceci nosili "sukienki" i to, że dziś nie nosimy, to wpływ kultury. Ale to zwykłe p??@@@!enie. Bo nawet w czasach gdzie faceci tak się nosili, to:
   - tyczyło to moze z 5% facetów,
   - ich "sukienki" i tak powaznie rózniły się od kobiecych"
   Często te męskie "sukienki" były strojami "od święta" by coś podkreślić. Coś jak dziś sędziowie czy kapłani. A były czasy, ze po prostu łatwiej było zrobić to, niż spodnie.
   Tymczasem lewactwu się dziś marzy, by faceci tez nosili damskie sukienki, bo trzeba to wymieszać.

   źródło: greckie-ubiory.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Bawi mnie niezmiernie jak kretyni w komentarzach, nie czytając wcześniej tekstu źródłowego, oglaszają zwycięstwo nad lewactwem xDD

   @venividi: Myślę, że nie rozumiesz istoty problemu. Lewactwo chce żeby zmienić znaczenie słowa "płeć". Obecnie słowo "płeć" odnosi się do płci biologicznej, ale lewactwo usilnie zachowuje się tak jakby słowo "płeć" odnosiło się do tożsamości płciowej. Czemu tego potrzebują, nie wiem. Dla mnie to jest niepotrzebna komplikacja i nie dziwię się że ludzie się buntują. Prawactwo za to panicznie raguje na wszysctko co pozwala interpretować świat inaczej niż czarno-biały. Tak na prawdę trzeba by spojrzeć na problem z pragmatycznego punktu widzenia.

   Grafika z artykułu nawet dowodzi, że autor niczego nie obalił, a potwierdził, to co mówiono od początku. Płcie biologiczne są dwie, a tożsamość płciowa to spektrum.

   No potwierdził, że tożsamość płciowa ma najmniejsze znaczenie, ale to było wiadomo od dawna.

  •  

   pokaż komentarz

   @venividi: PS Cytując artykuł:

   Zależnie od poziomu ich organizacji, mogą być zero-jedynkowe bądź mniej lub bardziej rozłożone w spektrum: od męskiego do żeńskiego.

   tak samo tożsamość płciowa oraz gender.

  •  

   pokaż komentarz

   Identyfikacja ma największy wpływ TYLKO w tych przypadkach, gdy rozwój płodowy (hormony, geny) poszedł nie tak i są pewne problemy. Innymi słowy, to może tyczyć z 5% osób.

   @27er: Może po prostu nie rozumiesz co napisałem - miałem na myśli to, że gdzieś jeden z wykopowych geniuszy sugerowal, iż np. w przypadku kobiety z niewrażliwością na androgeny wszystko nie ma znaczenia, a ta jest mężczyzną, choć czuje się kobietą i ma żeński fenotyp, ale męskie chromosomy.

   Dla 95% osób nie ma żadnego problemu z identyfikacją, to jest tak samo naturalne jak posiadanie oczu czy rąk.

   Nigdzie nie twierdziłem, że jest inaczej.

   Często lewactwo podaje tutaj, że kiedyś faceci nosili "sukienki" i to, że dziś nie nosimy, to wpływ kultury. Ale to zwykłe pier***nie.

   Nie, to nie jest "pie***lenie" - nosili peruki, obcasy, pudrowali włosy - nie kobiety, tylko głównie mężczyźni, kobiety przejęły to dużo, dużo później. Zamiast klapać jęzorem, poczytaj cokolwiek na temat mody.

   Tymczasem lewactwu się dziś marzy, by faceci tez nosili damskie sukienki, bo trzeba to wymieszać.

   Tak, trzeba to wymieszać, każdy powinien w przestrzeni publicznej nosić co mu się żywnie podoba - skoro przyjęło się X, to równie dobrze można przyjąć Y - nie ma racjonalnego powodu, by się przed tym bronić, nie mamy typu ubrań zapisanego w genach, to wszystko jest umowne. Przypomnę, że jeszcze nie aż tak dawno nie do pomyślenia była kobieta w spodniach, głównie dla wykolejeńców Twojego pokroju. Nikt Cię nie zmusza do noszenia sukienek, więc może po prostu należy się łaskawie odp****olić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Same wywołały ten sztuczny kryzys, gdyż każda róznica między facetem a kobietą (na korzysc faceta) jest przez nich nazywana wadą i toksyczną męskością.

   @27er: Chyba jesteś pijany - pojęcie toksycznej męskości nie zostało wymyślone przez feministki, tylko działaczy o prawa mężczyzn - i nie oznacza żadnych cech "na korzyść faceta" tylko cechy negatywne, szkodliwe dla mężczyzn i jego otoczenia - dodatkowo nie oznacza, że przejawiają je tylko mężczyźni, mogą także kobiety, to po prostu cechy stereotypowo przypisywane mężczyznom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba jesteś pijany - pojęcie toksycznej męskości nie zostało wymyślone przez feministki, tylko działaczy o prawa mężczyzn
   @ziumbalapl:
   To sobie doczytaj co pierwotnie oznaczało. Dziś jest to hasło używane głównie przez femi i lewaczków do łajania facetów. Przecież toksyczne zachowania mają obie płcie ... czy kur wa nie?
   Zastanów się, dlaczego w powszechnym obiegu nie funkcjonuje "toksyczna kobiecość" lub "toksyczni kolorowi".
   Powiem tobie dlaczego, bo wg lewaczków NIE wolno czepiać się płci i rasy, bo nie mamy na to wpływu.
   Aaaa sorry, chyba, że to jest facet, najlepiej biały, wtedy to można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Jak myślisz, dlaczego w obiegu funkcjonują w zasadzie tylko 2 terminy odnośni płci:
   - feminizm jako coś OK, wręcz promuje się, by każdy facet był feministą, bo kobiety chce się koniecznie "ożenić" z terminem czegoś dobrego.
   A facetów "żeni" się z łatką toksyczności.
   Czy nie uważasz, że powinno się raczej mówić o toksyczności zachowań ludzi, a w pozytywnym sensie nie promować feminizmu, tylko nowoczesny humanizm lub coś co nie piętnuje jednej płci.

  •  

   pokaż komentarz

   To sobie doczytaj co pierwotnie oznaczało. Dziś jest to hasło używane głównie przez femi i lewaczków do łajania facetów. Przecież toksyczne zachowania mają obie płcie

   @27er: Nie, to już sobie uroiłeś, bo musisz budować oblężoną twierdzę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   Zastanów się, dlaczego w powszechnym obiegu nie funkcjonuje "toksyczna kobiecość" lub "toksyczni kolorowi".

   No przecież już o tym pisałem - bo chodzi o cechy stereotypowo męskie.

   Powiem tobie dlaczego, bo wg lewaczków NIE wolno czepiać się płci i rasy, bo nie mamy na to wpływu.

   No tak, RiGCz. Dlaczego ktoś miałby się czepiać płci, lub rasy?

   Aaaa sorry, chyba, że to jest facet, najlepiej biały, wtedy to można ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A to już kolejny chochoł. Jeśli nie rozumiesz, to chodzi o to, że biały mężczyzna nie należy do żadnej mniejszości dotkniętej różnymi problemami, więc ma zwyczajnie najłatwiej, nigdy nie odczuł skutku chociażby redliningu.

   Jak myślisz, dlaczego w obiegu funkcjonują w zasadzie tylko 2 terminy odnośni płci:
   - feminizm jako coś OK, wręcz promuje się, by każdy facet był feministą, bo kobiety chce się koniecznie "ożenić" z terminem czegoś dobrego.
   A facetów "żeni" się z łatką toksyczności.


   Nic takiego nie myślę, bo to bzdury. Jak chcesz to obejrzyj sobie filmik o tym czym tak naprawdę jest toksyczna męskość, odnieś się do niego w następnym komentarzu - bo jeśli będziesz znowu atakować swoimi wymysłami, to sobie daruj ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, to nie jest "pie***lenie" - nosili peruki, obcasy, pudrowali włosy - nie kobiety, tylko głównie mężczyźni,
   @ziumbalapl:
   XDDDD
   Ale zdajesz sobie sprawę, że to tyczyło się może z 1% osób, często dwór królewski i magnaci najwięsi?
   To jest taka sama prawda, jak lewackie p$?#$?$enie, że faceci mieli ZAWSZE lepiej, bo analizuje się tylko 1% śmietanki, zapominając że pozostałe 99% facetów często miało gorzej niż kobiety.
   Zastanów się, dlaczego facetów analizuje się jako populacje, na podstawie 1% najbogatszych, zaś kobiety jako średnią.
   A gdy odwrócić role i powiedzieć, że 1% facetów jest zdecydowanie mądrzejsza i ma więcej wybalazków, to nagle nabiera się wody w usta i p$?#$?$i "ale porównujemy tylko średnia vs średnia".
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Myśl człowieku, a nie p$?#$?$isz lewackie kalki.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale zdajesz sobie sprawę, że to tyczyło się może z 1% osób, często dwór królewski i magnaci najwięsi?

   @27er: Czyli symbole mody? No faktycznie, nie są reprezentacyjni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zastanów się, dlaczego facetów analizuje się jako populacje, na podstawie 1% najbogatszych, zaś kobiety jako średnią.

   Czyli tylko najbogatsi mężczyzni mieli prawa wyborcze? A może także część mężczyzn była traktowana jako domyslna gosposia, żywa kuchenka, czy inkubator? No i najważniejsze - gdzie się porównuje 1% najbogatszych i ich prawa do ogolu kobiet? To kolejne urojenie :D

   A gdy odwrócić role i powiedzieć, że 1% facetów jest zdecydowanie mądrzejsza i ma więcej wybalazków, to nagle nabiera się wody w usta i pie***li "ale porównujemy tylko średnia vs średnia".

   Mają więcej wynalazków głównie dlatego, że kobiety w 99% przypadków były spychane na drugi tor, nie mogły osiągać dużych karier, były spychane do karier jako gosposie, czy opiekunki do dzieci. Było też mnóstwo przypadków, gdy mężczyzni przypisywali sobie to co wymyślały kobiety - ale o tym lepiej nie mówić, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Czekam na odniesienie się do filmu, który załączyłem.

  •  

   pokaż komentarz

   No tak, RiGCz. Dlaczego ktoś miałby się czepiać płci, lub rasy?
   @ziumbalapl:
   Bo się czepia. Przywołując płeć w negatywnym kontekście, jest czepianiem.
   możesz co prawda powiedzieć, ale przeciez faceci faktycznie mają toksyczne zachowania, czyli gorsze statystycznie i trzeba to pięknować.
   Tyle tylko, że dokładnie toksyczne zachowania mają i czarni, choćby dlatego, ze mają po 7-10 razy wyższe statystyki przestepst w przeliczeniu na te samą populację.
   I wiem dokładnie co mówią lewaczki ..... a bo to getto, wychowanie itd. itp. Generalnie NIE ich wina, tylko tak wyszło.
   Ok, ja nawet przyjmuję takie założenie.
   Tylko dokładnie tak samo mozna bronić facetów!

   I jednak w ramach walki z tymi negatywnymi wzorcami stosuje się termin "toksyczna męskość", a jakoś nie stosuje się tego terminy względem rasy.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A to już kolejny chochoł. Jeśli nie rozumiesz, to chodzi o to, że biały mężczyzna nie należy do żadnej mniejszości dotkniętej różnymi problemami,
   Aha i to dlatego można robić łatki toksyczna meskość i uprzywilejowani itd. ahaaa no co ty XDDDDDD
   Co tam, że 99% białych facetów jest w czarnej dupie tak samo jak kobiety, tylko postrzega się ich przez pryzmat najbogatszych czy wpływowych. Spoko, brawo lewaczki.

   Jak chcesz to obejrzyj sobie filmik o tym czym tak naprawdę jest toksyczna męskość
   Oooo jakie głębokie zrozumienie problemu XDDD
   Problem w tym, że ja nie neguję, że każdy z ludzi, każda z płci ma pewne toksyczne zachowania kulturowe.
   Problem jest w tym, że publicznie wytyka się to głównie facetom.
   Idź do mediów powiedz otwarcie, że kobiety są mega toksyczne, że trzeba kobiety naprawić, bo mają mase c#$%#wych cech. To jesteś skończony.
   Powiem ci coś jeszcze, tak, kobiety wiedzą że mają pewne c#$%#we zachowania. Np zbytnie przywiązywani uwagi do wagi ciała, wyglądu itd. Tyle tylko, że nie zwalają tego na to, że one same na siebie taką precję wywieraja, tylko zwalaja na facetów, na patryjarchat. Czyli znowu wina facetów, wszsytko co złe, to faceci.
   Cześto piszesz o chochołach, jak bym lewaczka Karoluka słyszał.
   Problem w tym, że NIKT na świecie nie stworzył tyle chochołów co wy, lewaczki. I dobrze o tym wiesz, walczycie już ze wszystkim, wszędzie macie problem. I ty mi o chochołasz piszesz ikssssssssssssss deeeeeeeeeeeee

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli tylko najbogatsi mężczyzni mieli prawa wyborcze?
   @ziumbalapl:
   Większosc facetów nie miała praw wyborczy prawie tak samo długo jak kobiety. Często uzyskali to z 20-50 lat szybciej, co w skali 5000+ lat jest niczym.
   W dodatku te prawa wyborcze były często związane z tym, że byli pchani na wojnę i ginęli.
   Ryzykujesz, to decydujesz. Przecież poczatki praw wyborczych nie były związane z tym, że mogłeś decydowac o wszystkim, były pochodną ryzyka jakie ktoś brał na siebie.

   Mają więcej wynalazków głównie dlatego, że kobiety w 99% przypadków były spychane na drugi tor, nie mogły osiągać dużych karier,
   I tutaj zajebiście ładnie widac hipokryzję i obłudę.
   Bo dokłądnie tam samo można powiedzieć o 99% facetów, że ich wpływ wzgledem tego 1% jest żaden.
   Tymczasem to co robicie drogie lewaczki, to ocena relacji kobiet vs faceci na zasadzie:
   1% najbogatszych facetów vs 100% kobiet.
   Myślisz że chłop lub robotnik zapierdlajacy 16h dziennie w XIX w mógł się równać z właścicielem fabryk?
   Myślisz, że taki ktoś miał wpływ czy pójdzie na wojnę lub nie?

  •  

   pokaż komentarz

   możesz co prawda powiedzieć, ale przeciez faceci faktycznie mają toksyczne zachowania, czyli gorsze statystycznie i trzeba to pięknować.

   @27er: Piętnować konkretne cechy, a nie fujarę między nogami.

   Tyle tylko, że dokładnie toksyczne zachowania mają i czarni, choćby dlatego, ze mają po 7-10 razy wyższe statystyki przestepst w przeliczeniu na te samą populację.
   I wiem dokładnie co mówią lewaczki ..... a bo to getto, wychowanie itd. itp. Generalnie NIE ich wina, tylko tak wyszło.
   Ok, ja nawet przyjmuję takie założenie.
   Tylko dokładnie tak samo mozna bronić facetów!


   Ale ja nie atakuję facetów. No i oczywiście co do czarnoskórych, to nie chodzi o cechy, czy zachowania, ale o to, że są gorzej traktowani przez chociażby wymiar sprawiedliwości (statystycznie czarny dostanie wyzsza kare sa to samo co biały - mogę podrzucić raporty na ten temat), czy stali się ofiarami redliningu xD

   I jednak w ramach walki z tymi negatywnymi wzorcami stosuje się termin "toksyczna męskość", a jakoś nie stosuje się tego terminy względem rasy.

   Pewnie dlatego, że rasa nie jest negatywną cechą, a toksyczne zachowania są szkodliwe dla osoby je przejawiającej i otoczenia. Rasy nie zmienisz, a konkretne zachowania możesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Problem jest w tym, że publicznie wytyka się to głównie facetom.

   Pewnie dlatego, że ogólnie pojęty patriarchat wpada chłopcom, że chociażby maczyzm, czy ukrywanie słabości, a co za tym idzie nie szukanie pomocy u np. psychiatry to dobre wzorce? Przecież to niszczy ludzi. Skoro lewactwo jest takie złe i szkodliwe, to wyjaśnij mi geniuszu dlaczego na "zgniłym zachodzie" samobójstw mężczyzn jest mniej, a w państwach konserwatywnych więcej? Może w lewackich krajach żyje się im zwyczajnie lepiej? Ale zapewne olejesz te fakty, bo są niewygodne.

   Problem w tym, że NIKT na świecie nie stworzył tyle chochołów co wy, lewaczki.

   Ale ja nie jestem lewakiem, klaunie.

   źródło: jakubmarian.com

  •  

   pokaż komentarz

   Większosc facetów nie miała praw wyborczy prawie tak samo długo jak kobiety. Często uzyskali to z 20-50 lat szybciej, co w skali 5000+ lat jest niczym.

   @27er: Gówno mnie to obchodzi - dalej domyślnym człowiekiem był mężczyzna, a kobiety były podnóżkami - nadal ma to wpływ na dziesiątki spraw - o co dokładnie chodzi doskonale opisuje książka "Niewidzialne kobiety".

   W dodatku te prawa wyborcze były często związane z tym, że byli pchani na wojnę i ginęli.
   Ryzykujesz, to decydujesz. Przecież poczatki praw wyborczych nie były związane z tym, że mogłeś decydowac o wszystkim, były pochodną ryzyka jakie ktoś brał na siebie.


   Pracujesz w domu, to też decydujesz. Kobiety nie musiały tego robić ¯\_(ツ)_/¯

   Przypominam, że nie odniosłeś się do rzeczy przedstawionych na filmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Piętnować konkretne cechy, a nie fujarę między nogami.
   @ziumbalapl:
   Jestem jak najbardziej za, ale dodając do tego płeć w negatywnym kontekście, wypomina się fujarę.
   Jak myślisz, dlaczego nie było reklamy, która by pokazywała wady kobiece i potem rzuciła tekstem: kobiety, naprawcie się, toczy was kobieca toksyczność, zmiencie to.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   No jak myślisz kur wa dlaczego :D
   A jak wiesz, takie reklamy względem facetów to mokry sen lewaczków. i tylko dlatego spadają z TV, bo wk!#!iają facetów i słusznie.

   No i oczywiście co do czarnoskórych, to nie chodzi o cechy, czy zachowania, ale o to, że są gorzej traktowani przez chociażby wymiar sprawiedliwości
   Czyli cały nadmiar wynika tylko ze złego traktowania przez sądy? Przecież to debilne tłumaczenie.
   To moze ja powiem tak, niech lewaczki i femi zrezygnują w 100% z terminu "toksyczna męskośc", bo faceci sa gorzej traktowanie w sądach rodzinnych i mają wiecej samobójstw.
   Albo rezygnujemy z piętnowania płci i ras, nie wspominając ich, albo włąsnie potem powstają takie potworki logiczne, kórych potem musicie bronić takim tłumaczeniem z dupy. Ba, tłumaczniem moze i słusznym .... ale tylko w tych przykłądach, które wam wygodne!

   Pewnie dlatego, że rasa nie jest negatywną cechą, a toksyczne zachowania są szkodliwe
   Ni i BRAWO moze k!#!a wyciągniesz coś z tej dyskusji.
   " Pewnie dlatego, że PŁEĆ nie jest negatywną cechą, a toksyczne zachowania są szkodliwe "
   - to po co wspomina sie o płci a nie wspomina o rasie?
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pewnie dlatego, że ogólnie pojęty patriarchat wpada chłopcom, że chociażby maczyzm, czy ukrywanie słabości, a co za tym idzie nie szukanie pomocy u np. psychiatry to dobre wzorce?
   No i to jest właśnie te lewackie p#$$$@!enie, by nawet pewność siebie, która jest bardziej kojarzona z facetami (przez testosteron) zlikwidowac u facetów, dopinając łatkę toksyczności.
   Tymczasem pewnośc siebie, czy nawet więsza ilosc samobójstw to niekoniecznie wina kulturowa, do zniszczenia łatkami, tylko wpływ REALNYCH różnich w mózgu.
   Przesłuchaj sobie uwaznie o tych różnicach.
   https://www.youtube.com/watch?v=_Q9YKfepsMo
   https://www.youtube.com/watch?v=auP6EYQD27o
   Kobiety dla przykładu częsciej mają próby samobójcze, faceci są bardzije skuteczni. Czy my wam wmaiwamy, ze macie częsciej próby samobójcze, bo chodzicie częsciej do psychologa? XDDDD
   Liźnij trochę widzy, a nie twkisz w lewackim gównie opartym na niczym, sorry, na nienwiści do facetów!!!
   Tak k!#!a, nienawidzisz wszystkiego co jest kojarzone z męskością.
   Feministki cały dzień p#$$$@!ą, jaki to świat jest zły przez facetów. Nic o sobie złego. A jak juz coś znajdą, to siuppp wina facetów, oni urządzili świat.
   Co tam, ze role społeczne jakie się utworzyły, były odpowiedzią na stan, jaki panował. Te rolne nie były ani złe, ani dobre, były czesto optymalne na dany czas! Bo tylko optymalny podział ról, dawał przewagę nad innym plemieniem.
   Nawet jesli dziś ten podział ról się zmienił, to absurdem jest przypisywanie łatek dobra i zła płeć. Taka była była natura tego podziału!

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem jak najbardziej za, ale dodając do tego płeć w negatywnym kontekście, wypomina się fujarę.

   @27er: Ale to już Twoja nadinterpretacja - przypominam, że pojęcie toksyczna męskość zostało stworzone przez działaczy o prawa mężczyzn i dalej nie zmieniło znaczenia.

   Albo rezygnujemy z piętnowania płci i ras, nie wspominając ich, albo włąsnie potem powstają takie potworki logiczne, kórych potem musicie bronić takim tłumaczeniem z dupy. Ba, tłumaczniem moze i słusznym .... ale tylko w tych przykłądach, które wam wygodne!

   Ale w pojęciu "toksycznej męskości" nikt nie piętnuje płci. Jeśli uważasz, że piętnuje, to po prostu tego pojęcia nie rozumiesz, a to już Twój problem.

   Ni i BRAWO moze k***a wyciągniesz coś z tej dyskusji. " Pewnie dlatego, że PŁEĆ nie jest negatywną cechą, a toksyczne zachowania są szkodliwe "

   Ale przecież od początku Ci tłumaczę, klaunie, że płeć nie jest negatywną cechą, tylko stereotypowo męskie destrukcyjne cechy.

   No i to jest właśnie te lewackie p!#!@!@enie, by nawet pewność siebie, która jest bardziej kojarzona z facetami (przez testosteron) zlikwidowac u facetów, dopinając łatkę toksyczności.

   Absolutnie nie, bo to pozytywna, a nie negatywna i szkodliwa cecha. Fajny chochoł - polecam jednak obejrzeć załączony filmik, to może przestaniesz pieprzyc bzdury.

   Liźnij trochę widzy, a nie twkisz w lewackim gównie opartym na niczym, sorry, na nienwiści do facetów!!!

   Jakimś cudem w tych lewackich krajach mężczyznom żyje się obiektywnie lepiej, bo rzadziej popełniają samobójstwa. Ciekawe dlaczego? Liźnij wiedzy? Typie, w typ filmie gość powołuje się na psychologię ewolucyjną, która jest stekiem antynaukowych bzdur, nie kompromituj się, litości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   XDDD To twoja nadinterpretacja i co terassss, ty masz 12 latek?

   @27er: Ja trzymam się definicji samych twórców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jak na coś nie masz argumenty, to używasz takiej formułki?

   Mam masę argumentów - wiele z nich jest na filmie, ale te oczywiście olałeś ciepłym moczem, inaczej musiałbyś przyznać rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   No to w czym problem używać TOKSYCZNI CZARNI, będziemy tylko piętnować negatywne wzorce wśród tej społecznosci, np: zostawienie kobiet z dziećmi czy kult przestępczości. Nic o rasie, tylko zachowania :D

   Ale te zachowania nie są powiązane z kolorem skóry, bo przejawiają je wszyscy, niezależnie od rasy. Kolor skóry to wyłącznie pigment.

   ale klaunie od poczatki ci tłumaczę, że BYCIE CZARNYM nie jest niczym złym, więc kulajmy równe łatki.

   Ale ja nie daje łatek mężczyznom, tylko zbiórce cech, które są przypisywane stereotypowo mężczyznom - np. unikanie okazywania słabości (co może na przykład prowadzić do unikania szukania pomocy), próby dominacji nad słabszymi, czy podejmowanie niepotrzebnego ryzyka. To nie jest atak na mężczyzn, bo jak już mówiłem, kobiety też przejawiają takie zachowania. Ale widzę, że po prostu nie chcesz zrozumieć, wolisz walić chochołami i zmieniać oryginalne znaczenia pojęcia toksycznej męskości na jakieś swoje xD

   Najlepszy polski profesor, człowy na świecie, został wyzwany przez wykopka od idioty i ANTYNAUKOWCEM XD Nie to co "naukowcy" gender XDDDDDDD

   Nie krytykuję jego osoby, tylko część o psychologii ewolucyjnej, która w świecie nauki nie jest traktowana poważnie. A link, który mi podesłałeś to standardowa śpiewka prawaczka, który nie rozumie jak działa np. recenzja naukowa, ale rzuca linkiem kompletnie bez zrozumienia tematu:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawa_Grievance_Studies

   Projekt przyciągnął zarówno głosy poparcia, jak i krytyki w środowiskach naukowych. Przykładowo, politolog Y. Mounk stwierdził, że Boghossian i współpracownicy wskazali na realne, niepokojące problemy metodologiczne i etyczne w wybranych naukach humanistycznych. Fakt że czasopismo „Hypatia” opublikowało sfabrykowany tekst argumentujący na rzecz etyczności prowokacji w ekonomii ilustruje według niego hipokryzję obecną w tej dziedzinie[6]. Zajmujący się kryzysem replikacji biolog C.T. Bergstrom uznał z kolei, że prowokacja jest nieudana, i nie poddaje się obronie jako niewyszukane oszustwo akademickie. W jego ocenie, autorzy nie dowiedli tego co zamierzali, i wykazali jedynie niezrozumienie tego, czemu jest w stanie służyć recenzja naukowa, i jak działa nauka

   Teraz jak już wyjaśniłem co i jak, można spokojnie napisać, że koniec tematu ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Ja trzymam się definicji samych twórców
   @ziumbalapl:
   Ty nie rozumiesz, że ja się nie czepiam definicji, tylko tego, kto używa tego wybiórczo? W nauce tez jest termin kobieca toksycznośc, ale feministki i lewactwo praktycznie prawie tego nie używa. Coś świta w twoim pustym łbie.

   Mam masę argumentów - wiele z nich jest na filmie, ale te oczywiście olałeś ciepłym moczem,
   Gdzie ty mi dawąłeś link do filmu?
   A co do olewania, to wybitnego naukowca zbyłeś tekstem w stylu "p$@@$@@i antynwkuwoe farmazony". I ty chcesz mi filmiki idiotów podsyłać? XDDD

   Ale te zachowania nie są powiązane z kolorem skóry,
   XDDD co za obłuda.
   Jeżeli czarni popełniaja 7-10 razy więcej przestępstw, to znaczy, ze jest powiazanie.
   Co wiecej, krytykowanie u czarnych tego, że np: zostawiają czarne kobiety w ciązy, ma sens logiczny BO MOGA TO ZMIENIĆ.
   Natomiast facet zawsze będzie bardziej argesywny od kobiety, bo jest to uwarunkowane genetycznie i hormonalnie! Można próbować zmieniać liczby, ale proporcjonalnie ZAWSZE faceci bedą dominowac.
   Więc ZAWSZE będzie powód do krytyki CECHY męskiej!
   więc nie powinno się krytykować płci, tylko zachowania, bo facet jako taki może mniej od kobiety w tym zakresie!
   Więc tacy jak ty, chcą przypinać łatki czegoś, co będzie cechą stałą.
   Za to boicie się krytykowac w czarnych coś .... co niby można zmienić.
   No chyba, że uwązasz, że czarni nie moga obniżyć przestępst lub zostawiania kobiet
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   widzisz lewaczki jaki jesteś pełen obłudy i hipkryzji.
   NIC ale to nic u was nie trzyma się logiki.
   Jesteś jedną wielką beką.

   Nie krytykuję jego osoby, tylko część o psychologii ewolucyjnej,
   Ale w dupie mam jego personalnie, krytykujesz wiedze profesora zbywają ją, bo ci niewygodna.

   która w świecie nauki nie jest traktowana poważnie.
   W jakiej nauce nie jest tratkowana powaznie? Przez ludzi gender, które opierają swoją wiedze nie na nauce, tylko tym co sądzą, jak powinno być?
   XDDDDDDDDDD
   Negujesz badania na mózgu, gdzie widac konkretną aktywność, do tego, co kto sobie uważa?
   W dodatku nauka oparta jest na tym, by zachowania jednej płci obrzydzac i krytykowac, a wszystko co dobre łączyć z kobietami? Dlaczego nie nazywa pozytywnej wizji swata humanizmem dziś, tylko łaczy feminizmem, dla kontrastu faceta łączy tylko z toksycznością.
   To jest ta nauka. Zajebista XDDDDDDDDDDDDD

   Teraz jak już wyjaśniłem co i jak, można spokojnie napisać, że koniec tematu
   @ziumbalapl:
   Powtarzasz się.
   Nadal nie widze żadnego dowodu u ciebie, masz tylko:
   - obłuda
   - hipokryzja
   - odwracanie kota ogonem
   - negowanie nauki
   - brak logiki
   Przyszedłeś z niczym, masz zero wiedzy, zero logiki, zostały ci tylko lewackie bajanie i fikołki.

  •  

   pokaż komentarz

   Ty nie rozumiesz, że ja się nie czepiam definicji, tylko tego, kto używa tego wybiórczo?

   @27er: Kto i gdzie? Dasz przykłady kogoś, kto używa tego wybiórczo? Jakiś artykuł, wywiad, cokolwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Gdzie ty mi dawąłeś link do filmu?

   Tu: https://www.wykop.pl/link/6400939/#comment-99562769

   XDDD co za obłuda. Jeżeli czarni popełniaja 7-10 razy więcej przestępstw, to znaczy, ze jest powiazanie.

   Popełniają m.in. z braku perspektyw, czy kiepskiej edukacji.

   Natomiast facet zawsze będzie bardziej argesywny od kobiety, bo jest to uwarunkowane genetycznie i hormonalnie! Można próbować zmieniać liczby, ale proporcjonalnie ZAWSZE faceci bedą dominowac.

   Agresja to nie jest cecha godna pochwały, nad agresją się panuje, a nie ją usprawiedliwia.

   Więc ZAWSZE będzie powód do krytyki CECHY męskiej!

   Nie, to sobie sam dopisałeś, żeby pasowało do narracji. Agresja to nie jest cecha wyłącznie mężczyzn, dużo kobiet także jest bardzo agresywnych - wtedy kobieta również przejawia cechy toksycznej męskości.

   Więc tacy jak ty, chcą przypinać łatki czegoś, co będzie cechą stałą.

   Mocne słowa jak na prawaczka, który twierdzi zapewne, że bycie np. transpłciowym to fiu bździu w głowie, które bierze się z mody.

   widzisz lewaczki jaki jesteś pełen obłudy i hipkryzji.

   Ale ja nie jestem lewakiem, to kolejny chochoł, wymyślasz jakieś brednie i na ich podstawie budujesz całe narracje, to jest jakaś komedia :D

   Ale w dupie mam jego personalnie, krytykujesz wiedze profesora zbywają ją, bo ci niewygodna.

   Nie porusza niczego co byłoby dla mnie niewygodne, uznaje chociażby płeć mózgu, co tacy jak Ty nazywa lewackimi bredniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   W jakiej nauce nie jest tratkowana powaznie? Przez ludzi gender, które opierają swoją wiedze nie na nauce, tylko tym co sądzą, jak powinno być? XDDDDDDDDDD

   Cytując Brittanikę, czyli w zasadzie chyba najbardziej szanowaną encyklopedię:

   Despite the evidence contradicting the blank slate view, many social psychologists are still uncomfortable taking an evolutionary perspective. Although most psychologists accept the obvious biological constraints on human behaviour (such as that women bear and nurse children and that the human brain is uniquely designed for language), some psychologists still prefer to believe that the slate is blank or nearly blank in their own research area. Some of the reluctance to accept an evolutionary viewpoint is based on misconceptions about how evolutionary models are tested. Other sources of influence are political. For example, some fear that if scientists admit that there are biological influences on men’s and women’s motivations, inequitable treatment in the workplace would be justified. Evolutionary psychologists respond that scientific censorship is unlikely to lead to either credibility for the field or enlightened social policy. For example, if equal treatment of men and women in the workplace is based on a false premise that the sexes are identical, any evidence against that premise could be used to justify inequity. The social value placed on both sexes deserving fair treatment in modern environments ought not to depend on accepting or denying biological differences.

   Some psychologists also fall prey to the naturalistic fallacy, the belief that what is natural is therefore good. The problems with that assumption are obvious if one considers that natural selection has produced viruses, predators, and nepotism. Other psychologists understand the naturalistic fallacy but fear that the public will fall prey to the naturalistic fallacy if they hear about research suggesting evolutionary influences on behaviour. Evolutionary psychologists generally believe that, rather than suppressing scientific facts, understanding the actual mechanisms controlling behaviour is the best way to change them. An increasing number of researchers are beginning to realize that humans’ evolutionary past has shaped not only characteristics that are socially undesirable, such as male aggression, but also many positive features of human nature, such as familial love and the ability to cooperate with others to benefit the whole group.

   Tutaj też masz dosyć dobrze opisane ile w tym bełkotu: https://rationalwiki.org/wiki/Evolutionary_psychology

   Jak widać jednak nie gender( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Negujesz badania na mózgu, gdzie widac konkretną aktywność, do tego, co kto sobie uważa?

   Co? Czytasz co piszę, czy jesteś naćpany?

   W dodatku nauka oparta jest na tym, by zachowania jednej płci obrzydzac i krytykowac, a wszystko co dobre łączyć z kobietami?

   Co Ty pi*****isz? Przecież już kilkukrotnie pisałem, że cechy toksycznej męskości dotyczą także kobiet. Nie rozumiesz słów, które czytasz, czy zapominasz je po dwóch minutach?

  •  

   pokaż komentarz

   @27er:

   Dlaczego nie nazywa pozytywnej wizji swata humanizmem dziś, tylko łaczy feminizmem, dla kontrastu faceta łączy tylko z toksycznością.

   Przecież nawet w filmiku, który wrzuciłem jest powiedziane coś całkowicie odwrotnego xD

   Powtarzasz się.
   Nadal nie widze żadnego dowodu u ciebie, masz tylko:
   - obłuda
   - hipokryzja
   - odwracanie kota ogonem
   - negowanie nauki
   - brak logiki


   Nie ma ani jednego z tych punktów, z Twojej strony jest za to nieumiejętność rozumienia prostych zdań i układanie tez na podstawie bredni, które sobie wyssałeś z odbytu.

   Przyszedłeś z niczym, masz zero wiedzy, zero logiki, zostały ci tylko lewackie bajanie i fikołki.

   XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Kto i gdzie? Dasz przykłady kogoś, kto używa tego wybiórczo? Jakiś artykuł, wywiad, cokolwiek
   @ziumbalapl:
   https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_Ns16AHEIG8kiupetExxp1tJEDJU3wARk.jpg

   Nie ma ani jednego z tych punktów, z Twojej strony jest za to nieumiejętność rozumienia prostych zdań i układanie tez na podstawie bredni, które sobie wyssałeś z odbytu.
   Już chyba z 20x pisze tobie, że nie chodzi tutaj o to, że nie ma czegoś takiego jak toksyczne zachowania, tylko o to, że ta toksycznośc podkresla się u facetów, nie wspominając o toksyczności pewnych zachowań i wzroców u kobiet.
   Generalnie w takich łatkach na pierwszym planie stawia się płeć, to chore.

   Popełniają m.in. z braku perspektyw, czy kiepskiej edukacji.
   I tłumaczenie czarnych na 150 sposóbów, rozumiem, ze edukacja też wpływa na to, że chyba z 3x częsciej zostawiają swoje dziecki. spoko. Czyli generalnie tłumaczenie ....
   po czym po chwili:

   Agresja to nie jest cecha godna pochwały, nad agresją się panuje, a nie ją usprawiedliwia.
   agresji wynikającej z genów i hormonów już nie tłumaczysz? XDDDD
   WYŻSZA AGRESJA U FACETÓ2W JEST NATURALNA i tysiące lat się przydawała do obrony rodziny, plemienia itd.
   Nie jest ani dobra, ani zła, to cecha, tak samo jak piegi. Czasm się przydaje, czasem przeszkadza.
   Ważne do czego jest użyta.
   Wy z tego robicie kij do bicia na facetów, mimo że ZAWSZE bedziemy w statystykach (przestępczości) dominować, bo to jest cecha. Nikt tego nie usprawiedliwia, tylko podaje fakty.
   To TY USPRAWIEDLIWASZ czarnych na 150 sposobów, mimo że ich zachowania mozna zmienić. Czy nie można?
   Zakłamany obłudniku, hipokryto bez logiki.

   Nie, to sobie sam dopisałeś, żeby pasowało do narracji. Agresja to nie jest cecha wyłącznie mężczyzn, dużo kobiet także jest bardzo agresywnych - wtedy kobieta również przejawia cechy toksycznej męskości.
   XDDDD
   I typowy przykład okłamywania samych siebie, totalnie antynaukowy bełkot.
   Nikt nie mówi, że kobiety nie bywają agresywne, po prostu średnio są mniej agresywne. Tak samo jak są średnio niższe.
   okłamujesz sam siebie i w zasadzie tutaj przerywam dysksusję, bo nawet nie chce mi si9ę dalej tego bełkotu czytac.
   Przeczysz faktom, totalne obłuda i hipokryzja. Nic nie opierasz na wiedzy i logice. Dyskusja gorzej jak z kamieniem.
   Zal czasu nie tylko mojego, ale każdego.

   A na koniec tylko proste pytanie, jesteśmy równi tak?
   A czy jesteśmy równi ale inni?
   A jesli inni, to w czym facet jest lepszy od kobiety nie patrząc na cechy fizyczne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_Ns16AHEIG8kiupetExxp1tJEDJU3wARk.jpg

   @27er: Tu nie ma nic o toksycznej męskości, jest o przemocy psychofizycznej. Taka przemoc jest jednym z toksycznych zachowan, ale wiadomo, przejawiaja je i kobiety i mezczyzni.

   Już chyba z 20x pisze tobie, że nie chodzi tutaj o to, że nie ma czegoś takiego jak toksyczne zachowania, tylko o to, że ta toksycznośc podkresla się u facetów, nie wspominając o toksyczności pewnych zachowań i wzroców u kobiet. >Generalnie w takich łatkach na pierwszym planie stawia się płeć, to chore.

   No właśnie jest dokładnie na odwrót - toksyczne zachowania są, już je wymieniłem, a zachowania związane z toksyczną męskością są związane nie z mężczyznami, ale również kobietami. Płeć tu nie ma nic do rzeczy, najlepszym dowodem na to jest to, że to pojęcie zostało stworzone przez aktywistów o prawa mężczyzn - i tej wersji tego pojęcia się trzymam.

   agresji wynikającej z genów i hormonów już nie tłumaczysz? XDDDD WYŻSZA AGRESJA U FACETÓ2W JEST NATURALNA i tysiące lat się przydawała do obrony rodziny, plemienia itd.

   Gwałty i kanibalizm też występuje w naturze, co nie znaczy, że mamy się tym tłumaczyć - agresywne zachowania można maksymalnie powstrzymywać. I co z tego, że to naturalne? Nic z tego nie wynika - powoływanie się na to jest niemerytoryczne, to argumentum ad naturam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nie jest ani dobra, ani zła, to cecha, tak samo jak piegi. Czasm się przydaje, czasem przeszkadza.

   Piegi to cecha wyglądu, a agresja to celowe zachowanie skierowane wobec czegoś - co można kompletnie powstrzymywać.

   Wy z tego robicie kij do bicia na facetów, mimo że ZAWSZE bedziemy w statystykach (przestępczości) dominować, bo to jest cecha.

   I kolejny chochoł - przecież jak krytykujesz przestępców to właśnie za ich szkodliwe zachowanie, a nie za płeć xD

   To TY USPRAWIEDLIWASZ czarnych na 150 sposobów, mimo że ich zachowania mozna zmienić. Czy nie można?
   Zakłamany obłudniku, hipokryto bez logiki.


   Oczywiście, że można, tylko mają zdecydowanie o wiele bardziej pod górkę i dlatego więcej kończy jako chociażby gangster. Nie dlatego, że mają taki kolor skóry, tylko mieszkają w gorszych dzielnicach, a to oznacza, że mają dużo gorszą edukację (jeśli nie rozumiesz jak to działa, to każda szkoła w USA ma własny program, jeśli jest gówniana, to czarnoskóry dzieciak i tak nie dostanie dobrej edukacji, nieważne ile nie miałby talentu, pajacu), czy biedniejszych rodziców, których przodkowie dostali po łbie redliningiem, w czasie gdy biali mogli chociażby normalnie brać pożyczki i kupować nieruchomości. Moje podejście jest całkowicie logiczne, nie ma tu żadnego zakłamania.

   XDDDD I typowy przykład okłamywania samych siebie, totalnie antynaukowy bełkot.

   Co to ma do nauki?

   Nikt nie mówi, że kobiety nie bywają agresywne, po prostu średnio są mniej agresywne. Tak samo jak są średnio niższe.

   Jasne, że tak, tylko co z tego? Ja ciągle krytykuje zachowania STEREOTYPOWO przypisywane mężczyznom, a nie całą płeć. Ale Ty tego oczywiście nie rozumiesz, nie trafia do łba, że pojęcie toksycznej męskości zostało wymyślone, żeby mężczyznom POMÓC - i w takim kontekście je stosuje xD

   Przeczysz faktom, totalne obłuda i hipokryzja. Nic nie opierasz na wiedzy i logice. Dyskusja gorzej jak z kamieniem.
   Zal czasu nie tylko mojego, ale każdego.

   Wszystko co piszę popieram dostępną wiedzą (patrz link do Brittaniki), pojęciem "toksycznej męskości" wymyslonym przez dzialaczy o prawa mezczyzn, czy raportami dotyczącymi chociażby rasizmu w systemie sprawiedliwosci w USA - moje podejście jest całkowicie spójne i racjonalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A na koniec tylko proste pytanie, jesteśmy równi tak?

   Oczywiście, że nie.

   A czy jesteśmy równi ale inni?

   Mamy ten sam społeczny status, ale jeśli chodzi o psychofizyczność, to wiadomo, że każdy z nas jest inny, występują też oczywiste różnice jeśli chodzi o płeć.

   A jesli inni, to w czym facet jest lepszy od kobiety nie patrząc na cechy fizyczne?

   Nie wiem, musiałbym poczytać na ten temat, to skomplikowane. Na szybko można oczywiście powiedzieć, że jest więcej inteligentów i tępaków, u kobiet jest to bardziej uśrednione.

  •  

   pokaż komentarz

   @27er: A co do nauki, oto co mówi nauka na ten temat:

   Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne ostrzega, że „tradycyjna ideologia męskości” wiąże się z negatywnymi skutkami dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Mężczyźni, którzy funcjonują w ramach tradycyjnie męskich norm kulturowych, takich jak podejmowanie ryzyka, przemoc, dominacja, wiedzenie prymu w pracy, potrzeba kontroli emocjonalnej, pragnienie zwycięstwa czy dążenie do posiadania wysokiego statusu społecznego, są bardziej narażeni na doświadczenie problemów psychologicznych, takich jak depresja, stres, problemy z wizerunkiem własnego ciała, używanie substancji psychoaktywnych i słabe funkcjonowanie społeczne. Efekt ten jest również silniejszy u mężczyzn, którzy aktywnie pochwalają „toksyczne” męskie normy, takie jak poleganie wyłącznie na sobie, poszukiwanie władzy nad kobietami i rozwiązłość seksualna

   Albo to:
   http://www2.clarku.edu/faculty/addis/menscoping/files/addis_cohane_2005.pdf

   Tu z kolei raporty dotyczące systemu sprawiedliwości w US:
   https://www.acludc.org/sites/default/files/2020_06_15_aclu_stops_report_final.pdf
   https://www.washingtonpost.com/news/post-nation/wp/2015/03/04/the-12-key-highlights-from-the-dojs-scathing-ferguson-report/
   https://sentencingproject.org/wp-content/uploads/2015/11/Black-Lives-Matter.pdf

   Pozdrawiam cieplutko ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie masz żadnych argumentów, więc idziesz jak zacięta płyta na zmęczenie XDDD
   Przecież ty cały czas robisz ten same fikołki.

   Tu nie ma nic o toksycznej męskości, jest o przemocy psychofizycznej.
   Czyli wyższa agresja nie jest przejawem toksycznej męskości? Aha, coś nowego.

   Taka przemoc jest jednym z toksycznych zachowan, ale wiadomo, przejawiaja je i kobiety i mezczyzni.
   Ale łatkę przypina facetom, bo są wyzej w statystykach ... tak samo jak czarni, ale czarnych lewactwo tłumaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   I wracamy do zaciętej płyty.

   a zachowania związane z toksyczną męskością są związane nie z mężczyznami, ale również kobietami. Płeć tu nie ma nic do rzeczy,
   Ale łatka jest przypięta do facetów. To dzieci się uczy tego pojęcia, by kojarzyły facetów z toksycznością, bycia czymś gorszym.

   Gwałty i kanibalizm też występuje w naturze, co nie znaczy, że mamy się tym tłumaczyć
   Przecież to ty tłumaczysz czarnych i przestępców.
   I kolejny fikołek, chochoł i brak logiki.

   a agresja to celowe zachowanie skierowane wobec czegoś - co można kompletnie powstrzymywać.
   Czarni też mogą się powstrzymać, ale ich TŁUMACZYSZ!!!
   Znacznie łatwiej powstrzymać chyba to, by czarni nie uciekali od dzieci, niż to, że faceci mają wyższy poziom testosteronu i 100 tys. lat byli nakierowani, ze MUSZĄ tego używać. Marzy się tobie kastracja chemiczna? I tak poziom tesosteronu już spada z wielu powodów.

   przecież jak krytykujesz przestępców to właśnie za ich szkodliwe zachowanie, a nie za płeć
   No przeciez ty krytykujesz za płeć!
   To ty przypinasz łatkę płci, bo jest gorsza w statystykach, ale już nie przypinasz łatki czarnym, mimo że są gorzej w stat. Nie przypisnasz, bo czarnych tłumaczysz. Facetów nie tłumaczysz, bo przecież mozna się powstymać.
   A czarni nie moga się powstrzymać? XDDD
   Jesteś w 100% złozożny z obłudy, fałszu i hipokryzji. Takie fikołki odp$$#$?#asz, ze głowa boli XD

   Moje podejście jest całkowicie logiczne, nie ma tu żadnego zakłamania.
   XDDDDDDDD w którym miejscu jest logiczne?

   Wszystko co piszę popieram dostępną wiedzą (patrz link do Brittaniki),
   Ale że niby na co to był argument? XDDD Ty nawet nie rozumiesz co to jest argument.
   Nigdzie tam nie jest napisane, że to co wykłada jest błędne. Założyłes sobie, że wg ciebie gada bzdury, nie nazywajac nawe dokładnie fragmentu o jaki chodzi. Nie mówiąc juz o tym, że wmawiasz mu jakąś dziedzinę nauki szarlatańskiej, tym czasem
   Jerzy Vetulani – polski psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, profesor nauk przyrodniczych.
   Jedną wielką beką to są gender, które NIE opierają się na żadnej mierzalnej i potwierdzalnej metodologi, tylko na CHCIEJSTWIE. Innymi słowy, lewackie pierdolenie.
   Stworzyliście sobie chochoła, ze za wszystko co złe odpowiada facet i resztę dorabiacie do tego.
   Powiesz, ze podajesz jakieś argumenty, bo przytaczasz np:

   Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne ostrzega, że „tradycyjna ideologia męskości” wiąże się z negatywnymi skutkami dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Mężczyźni, którzy funcjonują w ramach tradycyjnie męskich norm kulturowych,
   Ale kto neguje, ze ludzie mają toksyczne zachowania? Kobiety mają nawet wiećej takich toksycznych zachowań i co?
   Czy ktoś przypina takie łatki?
   Tutaj nie chodzi o to, że faceci ich nie mają. to jest właśnie twój chochoł. Ciągle p%@?!%@isz, ze masz rację, bo przeciez faceci mają toksyczne zachowania.
   A ja mówię, że NIe w TYM PROBLEM.
   Problem w tym, że za wszystko zwala się na płeć męską.
   A przeciez to jak poszła nasza kultura, odpowiadają geny, hormony, czy to, jakie zachowania były promowane, by dane plemię mogło przetrwać.
   Innymi słowy tak jest, bo tak musiało być. Najlepszy system wygrywał i wypierał gorsze.
   Gdybym był tobą i stosował logikę lewacką, to bym powiedział, że faceci się zachowują tak, bo kobiety tego oczekują.
   To jest właśnie ten arsurd. Wy chcecie koniecznie mieć kogoś, na kogo zwalicie. Nie dostrzegacie tego, że kultura jest pochoidzną tego, jacy jesteśmy genetycznie, hormonalnie i pochodzną tego, jacy musieliśmy być, by przetrwać. Wszystko to macie w dupie .... bo wszystko sprowadzacie do tego, że za zło odpowiada facet.
   I to ma być niby nauka? To lewacki twór, lewacka wizja nauki, oparta na interpretacji, że musi być płeć gorsza i lepsza. I przez to, że kobiety czuły się uciskane, to teraz łatki mają iśc w męską stronę

  • więcej komentarzy(46)

 •  

  pokaż komentarz

  Śmieszny ten cyrk w komentarzach, biorąc pod uwagę, że gdyby przeczytali cały artykuł to już nie byłoby tak ludziom do śmiechu, gdyż wyraźnie nie zgadza się z linią ideologiczną wykopu. Ale kto by tam czytał ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Magromo: Najważniejsze są nagłówki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Magromo: Nie zgadza się też z linią ideologiczną lewicy. Po raz kolejny okazuje się, że radykaliści najgłośniej krzyczą, a najmniej wiedzą - po obydwu stronach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Magromo: Po raz pierwszy widzę clickbaitowy tytuł, który nie zachęca do czytania artykułu, tych, których baituje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zgadza się też z linią ideologiczną lewicy.

   @Velociraptor_w_kubku: Artykuł mówi to co powtarzają od lat neuropki.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Ty sobie chyba kpisz.

   Oficjalne stanowisko lewicowych środowisk jest takie, że nie istnieje coś takiego, jak płeć biologiczna, że nie istnieją zaburzenia płciowości (bo zaburzenia, to negatywne słowo więc trzeba je usunąć) a autor podlinkowanego bloga jest już dawno wyklęty przez środowiska feministyczne i lewicowe w Polsce. Ostatnio został nawet usunięty z jakiejś konferencji dla blogerów, bo lewica to wymusiła.

   Idź napisz, na Fb Dziewuchy Dziewuchom albo na Seksizmu Naszego Powszedniego, albo na jakiejkolwiek liczącej się grupie aktywistów lewicowych w Polsce, że istnieją dwie płcie biologiczne i patrz jak wyłapujesz bana.

   Na Fb tego gościa od tego artykułu zarzucono mu jakiś czas temu transfobie, za nazwanie zespołu Klinefeltera chorobą.

   Idź posłuchaj co mówią, co bardziej cudaczni uczestnicy parad równości.

   Za zdanie (wyciągnięte z tego rzekomo lewicowego artykułu) "u ludzi interseksualizm w wielu przypadkach (ale nie zawsze, np. nie przy niektórych rodzajach chimeryzmu płciowego) wiąże się z rozmaitymi dysfunkcjami" można wylecieć z pracy na wielu brytyjskich uniwersytetach, bo sugeruje ono coś negatywnego o interseksualizmie.

   Poczekaj aż Margot, (Ta od Stop Bzdurom) która jeszcze do niedawna była główny autorytetem lewicy w Polsce zrecenzuje ten artykuł.

   Wyobraź sobie inbę, jakaby się rozpętała, gdyby taki artykuł opublikowała Krytyka Polityczna.

   Wy żyjecie w alternatywnej rzeczywistości. Kilku neuropków powtarzających radykalnym prawicowcom na wykopie, że trzeba odróżniać sex od gender jest już dawno poza głównym nurtem lewicy i dowiecie się o tym dopiero, jak nazwą was faszystami i transfobami.

  •  

   pokaż komentarz

   Ty sobie chyba kpisz.

   @Velociraptor_w_kubku: Nie, to oczywista oczywistość.

   Oficjalne stanowisko lewicowych środowisk jest takie, że nie istnieje coś takiego, jak płeć biologiczna, że nie istnieją zaburzenia płciowości (bo zaburzenia, to negatywne słowo więc trzeba je usunąć) a autor podlinkowanego bloga jest już dawno wyklęty przez środowiska feministyczne i lewicowe w Polsce. Ostatnio został nawet usunięty z jakiejś konferencji dla blogerów, bo lewica to wymusiła.

   To kompletne bzdury, które można zbyć tylko śmiechem. Pokażesz mi gdzie lewicowe środowiska zaprzeczają temu, że istnieje płeć biologiczna? A tak właściwie to neuropki, nie lewaki, lewaków mam w dupie.

   Idź napisz, na Fb Dziewuchy Dziewuchom albo na Seksizmu Naszego Powszedniego, albo na jakiejkolwiek liczącej się grupie aktywistów lewicowych w Polsce, że istnieją dwie płcie biologiczne i patrz jak wyłapujesz bana.

   Dziewuchy dziewuchom to raczysko, pozdrawiam cieplutko. Gówno mnie obchodzą ( ͡° ͜ʖ ͡°) I bardzo proszę, przestań manipulować, przed chwilą pisałeś, że lewaki przeczą istnieniu płci biologicznej, a teraz piszesz o "dwóch płciach biologicznych". Owszem, lewaki może i twierdzą, że poza dwoma płciami istnieje też interseksualność i w ich mniemaniu to coś jak trzecia płeć (co bardzo sensownie argumentują), ale sam interseksualizm istnieje, to nie jest coś niezgodnego z nauką. Ty natomiast sugerujesz, że lewaki twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak typowy mężczyzna i przecietna kobieta. No błagam xD

   Na Fb tego gościa od tego artykułu zarzucono mu jakiś czas temu transfobie, za nazwanie zespołu Klinefeltera chorobą.

   Mam to w dupie.

   Idź posłuchaj co mówią, co bardziej cudaczni uczestnicy parad równości.

   Mam to w dupie [2]. Branie pod uwagę wypowiedzi dziwniej wygladajacych ludzi i patrzenie na ogol osob LGBT przez ich pryzmat to oczywisty błąd poznawczy jednorodnosci grupy obcej, irracjonalne i krzywdzace podejscie.

   Za zdanie (wyciągnięte z tego rzekomo lewicowego artykułu) "u ludzi interseksualizm w wielu przypadkach (ale nie zawsze, np. nie przy niektórych rodzajach chimeryzmu płciowego) wiąże się z rozmaitymi dysfunkcjami" można wylecieć z pracy na wielu brytyjskich uniwersytetach, bo sugeruje ono coś negatywnego o interseksualizmie.

   Mam to w dupie - to nie udowadnia, że lewaki przeczą istnieniu płci biologicznej.

   Poczekaj aż Margot, (Ta od Stop Bzdurom) która jeszcze do niedawna była główny autorytetem lewicy w Polsce zrecenzuje ten artykuł.

   I znowu - mam w dupie Margot. Napiszesz coś na temat?

   Wyobraź sobie inbę, jakaby się rozpętała, gdyby taki artykuł opublikowała Krytyka Polityczna.

   Zgadnij gdzie to mam.

   Wy żyjecie w alternatywnej rzeczywistości. Kilku neuropków powtarzających radykalnym prawicowcom na wykopie, że trzeba odróżniać sex od gender jest już dawno poza głównym nurtem lewicy i dowiecie się o tym dopiero, jak nazwą was faszystami i transfobami.

   Jak widać powtarzanie tu nic nie daje, chłopski rozum i uleganie instynktownym założeniom, które nie mają żadnego pokrycia w dowodach mają się świetnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl:

   Xd, gościu.

   Skrytykowałeś mój komentarz, w którym stwierdziłem, że lewica nie zgadza się ze zdaniami zawartymi w artykule i między innymi z tym, że istnieją tylko dwie płcie.

   Jak podałem Ci szereg przykładów, to stwierdziłeś, że ich wszystkich masz w dupie i mam ci podać cytaty neuropków.

   Dowiedz się więc, że Neuropa to jedynie wykopowy folklor. Jeszcze piszesz, że Dziewuchy Dziewuchom to raczysko i chcesz coś mówić o lewicy, która z miejsca został zakwalifikowała by Cię jako patriachalnego faszystę?

   Neuropa nie stanowi części lewicy, jest jedynie antyprawicową ciekawostką wykopu. Jasne, ma paru wartościowych członków, zdarza jej się napisać coś interesującego i zapewne nie sprzeciwia się pisaniu o dwóch płciach biologicznych ani o nazywaniu takiego np. Zespołu Turnera zaburzeniem, ale do poglądów głoszonych przez lewicę ma się to nijak.

   To tak, jakbym Ci napisał coś o katolikach w Polsce i podparł się w tej kwestii opinią wygłoszoną przez papieża i powtarzaną przez arcybiskupów, a Ty stwierdziłbyś, że masz ich w dupie i prosisz o wysłanie dowodu z tagu mirkomodlitwa.

   A że chłopski rozum ma się świetnie i prawicowe głąby piszą, że całe LGBT to choroba i marksizm kulturowy? Nigdzie nie zaprzeczyłem, że tak robią i fakt ten nie stoi w sprzeczności z krytykowaniem lewicy jej radykalizmy.

  •  

   pokaż komentarz

   Skrytykowałeś mój komentarz, w którym stwierdziłem, że lewica nie zgadza się ze zdaniami zawartymi w artykule i między innymi z tym, że istnieją tylko dwie płcie.

   @Velociraptor_w_kubku: Pisałeś, że uważają, że płeć biologiczna nie istnieje. Gdzie dowody?

   Jak podałem Ci szereg przykładów, to stwierdziłeś, że ich wszystkich masz w dupie i mam ci podać cytaty neuropków.

   Przykłady bez związku z tematem.

   Neuropa nie stanowi części lewicy, jest jedynie antyprawicową ciekawostką wykopu. Jasne, ma paru wartościowych członków, zdarza jej się napisać coś interesującego i zapewne nie sprzeciwia się pisaniu o dwóch płciach biologicznych ani o nazywaniu takiego np. Zespołu Turnera zaburzeniem, ale do poglądów głoszonych przez lewicę ma się to nijak.

   Ja pisałem o neuropkach, Ty wcisnales tu lewicę.

   To tak, jakbym Ci napisał coś o katolikach w Polsce i podparł się w tej kwestii opinią wygłoszoną przez papieża i powtarzaną przez arcybiskupów, a Ty stwierdziłbyś, że masz ich w dupie i prosisz o wysłanie dowodu z tagu mirkomodlitwa.

   Idiotyczne porównanie, bo kościół katolicki to ideologiczne jednolita instytucja. I kolejny raz przypomnę, że ja pisałem wyłącznie o neuropkach, lewicę wcisnąłeś tu sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: To ja pierwszy napisałem o lewicy, a Ty mi odpowiedziałeś o neuropkach, które na lewicy nie mają przecież znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Magromo: "linia ideologiczna wykopu" xD to tak jakby napisać "linia ideologiczna Polski" albo "linia ideologiczna osób czytających gazety"

1 2 3 4 5 6 7 ... 28 29 następna

Dodany przez:

avatar LukaszSakowski dołączył
4840 wykopali 53 zakopali 37.7 tys. wyświetleń