•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Enjoo: jak to co mialoby sie wydarzyc??! a myslisz ze smerfy gdzie maja wioske? hihi

   najnowsze wiesci donosza ze juz latamy po kosmosie, ale nikt o tym nie wie.. i ja tez o tym nie wiem... i Ty tez o tym nie wiesz, nawet Oni o tym nie wiedzą!

  •  

   pokaż komentarz

   @Enjoo: Nie widzimy z Ziemi wszystkiego. Księżyc jest cały skierowany do nas jedną półkulą. Mimo wszystko należałoby podkreślic "sci-FICTION".

  •  

   pokaż komentarz

   @wielbicieldzemutruskawkowego: Hihi dowcipniś. Karol S. ma konto na wykopie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Enjoo: Nie rozumiesz. Chcą stworzyć legendę tak jak to miało miejsce z Blair Witch Project. Zresztą film również będzie kręcony w ten ostatnio popularny sposób. Że niby filmy pochodzą z archiwum itp. tak jak z BWP i "dzięki zgodzie rodzin" obejrzymy ostatnie chwile blebleblebleble, machina promocyjna ruszyła.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Enjoo: jeju, nie doszukuj się tu jakiejś wielkiej logiki, to tylko film. jak w każdym filmie sci-fi trzeba się wczuć w konwencję i tyle. poza tym można zbudować milion teorii dlaczego są na księżycu, a nie na ziemi, może tam po prostu wyewoluowały i nie zbudowały stateczków żeby przylecieć na ziemię. a jak widać na trailerze to jakieś robaczki są.

  •  

   pokaż komentarz

   @Enjoo: teoretycznie, Księżyc ma więcej zalet jako miejsce na bazę niż, Ziemia. Po pierwsze brak atmosfery i tarcia prze nie wywołanego, w czasie startu/ lądowania, dwa mniejsze przyciąganie, czyli mniejsze zużycie paliwa, do startu, brak atmosfery powoduje , że baza nie niszczeje z powodów chemicznych zachodzących w atmosferze, czy z powodu wody i nie występują wiatry, które mogły by powodować zamiecie i burze pyłowe. Co do meteorów, to nie ma ich tak dużo, a sama szansa uderzenia jest podobna do uderzenia w Ziemię, a co do mikro meteorytów, to pancerz bazy powinien bez problemu ją przed nimi zabezpieczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolvi666: A skąd woda i żywność?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Żywność z Ziemi (początkowo) a woda z Księżyca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: lód i uprawy, zamknięte, bo słońce rzuca promienie na niewidoczną z Ziemi połówkę księżyca

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolvi666: Co ma do tego niewidoczna połowa Księżyca?? Spore ilości lodu wykryto w głębszych kraterach na biegunie południowym Księżyca. Tam właśnie istotnie promienie słoneczne nigdy nie docierają. Lodu jest tam tyle że bez problemu zaopatrzył by księżycową bazę.

 •  

  pokaż komentarz

  no musialo sie cos wydarzyc...przeciez nie moglo byc tak ze stwierdzili ze tam same kamienie sa i ze nie ma sensu wydawc biliardow zeby leciec tam ponownie

  •  

   pokaż komentarz

   @bio: szczególnie że w skali całego układu słonecznego księżyc jest najbliżej żeby rozpocząć badania na temat kolonizacji planet. Dziwne że w latach ludzie polecieli tam za pomocą kompa o mocy obliczeniowej dzisiejszego zegarka w mikrofali, a dziś nagle tam nie latają...

  •  

   pokaż komentarz

   @obeliks: Bo akurat kolonizacja Księżyca ma się nijak do kolonizacji planet, panują tam zupełnie inne warunki niż na ewentualnych ciałach niebieskich, które leżałyby w planach stałej kolonizacji Ziemian (przynajmniej tej początkowej).

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: Ja to wiem, ale gdzie najlepiej trenować jak nie na księżycu?

  •  

   pokaż komentarz

   UWAGA SPOJLER!
   Okazało się, że tylko oficjalnie Łajka zginęła w przestrzeni kosmicznej, tak na prawdę doleciała na ciemną stronę księżyca, gdzie była szkolona przez Rosjan i się namnożyła.
   I jak już przylecieli Amerykanie, którzy mieli dużo pyszności, to rodzina łajkowatych nie tylko w ramach "wojny" ZSRR vs USA, ale również z powodu uwielbienia smakołyków, postanowiły wszamać amerykanów, a przede wszystkim ich smaczne ciasteczka.

   Od tamtego czasu Amerykanie nie latają na księżyc, bo też lubią ciasteczka, a bez ciasteczek to nikt nie chce tam lecieć.
   Tak w ogóle, to ponoć Amerykanie smakują jak kurczak.

   Przepraszam, że zepsułem wam film!

  •  

   pokaż komentarz

   @obeliks: Chociażby na pustyni, na Antarktydzie, w specjalnych komorach imitujących warunki w kosmosie...Po prostu wychodzi taniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: to troche tak jak grać na kompie w nogę przed MŚ.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Moja teoria okazała się trafna!

  •  

   pokaż komentarz

   @obeliks: Pewnie tak, co nie zmienia faktu, że jeżeli chodzi już o kosmos, to lepiej wybierać planety bardziej podobne do Ziemi, jak Mars chociażby. I to raczej na Czerwonej Planecie zostanie założona pierwsza kolonia niż na Księżycu.

  •  

   pokaż komentarz

   @obeliks: a jazde na rowerze tez bys trenowal w basenie? przeciez pisze kolega ze panuja inne warunki i nie da sie przelozyc doswiadczen zdobytych na ksiezycu bezposredni na inne planety. dodatkowo poza przeludnieniem ksiezyc jest za blisko ziemi zeby traktowac go jako potencjalnie wazny krok w kolonizacj kosmosu

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro przestali latać no to na pewno dlatego że wydarzyło się coś niepokojącego. Przecież loty powinny się odbywać do dziś bo jak już raz polecieliśmy to powinniśmy to do końca świata i jeden dzień dłużej. Kolejnym źródłem sprawdzonych i rzetelnych informacji o spisku księżycowym będzie najnowsze Transformers. Jak to dobrze że te dwa filmy zasieją ziarno zwątpienia w ciemnym ludzie.

  Co to robi na głównej?

 •  

  pokaż komentarz

  Odpowiedź jest dość prosta - dopóki ZSRR konkurowało z USA, nawet ich wyprzedzając (pierwszy satelita, pierwszy człowiek na orbicie, pierwszy spacer kosmiczny) Amerykanie byli gotowi na wszystko, byle pokazać Sowietom gdzie ich miejsce. W trakcie programu Apollo okazało się jednak, że ZSRR nie jest nagle w stanie dotrzymać kroku Amerykanom. Program Apollo okazał się w końcu bezcelowy - nie ma się co okłamywać i mówić, że Apollo (jak i Gemini i wcześniej Mercury) powstały dla chwalebnego celu eksploracji kosmosu (aczkolwiek sporo udało się i pod tym względem "przy okazji" uszczknąć naukowcom). Wszystko to służyło walce na arenie politycznej i udowodnieniu światu, że USA jest "naj". I przyznają to sami byli funkcjonariusze NASA.

  •  

   pokaż komentarz

   @jezafrykanski: _I przyznają to sami byli funkcjonariusze NASA
   Bo to żadna tajemnica, a inne zdanie mają tylko fani filmów o żółtych napisach. Jakby na każde pytanie ludzkości musiałaby istnieć skomplikowana i tajemnicza odpowiedź, obowiązkowo tuszowana przez Rząd Stanów Zjednoczonych.
   Jedynymi osobami które poznały prawdę są ludzie siedzący przy domowych komputerach i za pomocą najnowocześniejszej technologii w postaci pirackiego Photoshopa, odkrywający w popularnych zdjęciach niesamowite i niepodważalne przez dzisiejszą naukę fakty.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby to była prawda, to taki film by nie powstał.