•  

  pokaż komentarz

  A myślicie, że Ruscy polek nie gwałcili? Ci sami ludzie musieli jakoś do Niemiec dojść.

  •  
   R...R

   +18

   pokaż komentarz

   @Pyrakus:

   Tak, ale tu trzeba przyznać że jak tylko Polka poszła do oficera i powiedziała co się wydarzyło to ten zwykle, gwałcicielowi z nagana bez zbędnej gadki, w łeb walił (wiele razy, spotkałem się z takim zakończeniem sprawy tego typu). Nawet za kradzież chleba czy zegarka, była kula w łeb - jednak im bliżej przedwojennej granicy z III Rzeszą, tym bardziej luzowano smycz sołdatom.

  •  

   pokaż komentarz

   @RT_NR: ostatnio była na wykopie wspomniana historia, o tych poczciwych sowieckich żołnierzach http://www.wykop.pl/link/605465/potyczka-zolnierzy-polskich-i-radzieckich-w-lesznie-w-1947/ , ja akurat do tej pory spotykałem się z wprost przeciwnymi źródłami, w których opinie co do dobrego stosunku sowieckich żołnierzy do Polaków należały do mniejszosci. Piszesz o Polakach, jak oni wtedy mieli być definiowani? Jak nie było jeszcze ustalonych granic?
   "Kuła w łeb" za kradzież? To chyba sam Żuków by do Berlina doszedł. Na niemieckich ziemiach dopuszczono się na pewno większej ilości zbrodni, ale :internacjonalistyczny" żołnierz radziecki nie patrzył na narodowość i na Polkach na pewno dokonywano dokonywao gwałtów.

  •  
   m.....l

   +7

   pokaż komentarz

   @Pyrakus: babcia o Rosjanach nie powie złego słowa. Jak szli na Berlin, to przychodzili i prosili o jedzenie. Nic poza tym. O drugich sąsiadach już nie ma takiego dobrego zdania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyrakus: Natomiast Polacy którzy zdobywali Berlin w czasie tych masowych gwałtów grali na harmonii z Gustlikiem, Jankiem i Grigorijem

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew:

   Dokonywano gwałtów, ale jak mówię istniała sama dyrektywa prosto od Stalina, która mówiła że do granicy przedwojennej ma być spokój, oficer się bał że będziemy mógł mieć problemy z powodu gwałciciela, więc palił mu w łeb - proste. Zresztą to były naprawdę sporadyczne przypadki, wielu żołnierzy sowieckich, było bardzo porządnych.
   A co do tych problematycznych krasnoarmiejców. Głównie byli nimi ci skośnoocy, oraz 16,17 - latkowie, którzy szli w "drugiej linii", frontowcy zajmowali się Niemcami i to ich głównie interesowało, by jak najwięcej fryców ubić, zaś ci co przybyli później mogli dopiero poświęcić się kradzieży i "zabawie".

  •  

   pokaż komentarz

   @RTNR: _Dokonywano gwałtów, ale jak mówię istniała sama dyrektywa prosto od Stalina, która mówiła że do granicy przedwojennej ma być spokój tak, ale chodzi Ci chyba o granicę miedzy ZSRR, a I RP, bo tej polsko-niemieckiej przecież nie było jak Rosjanie wkraczali za Bug

   Zresztą to były naprawdę sporadyczne przypadki, wielu żołnierzy sowieckich, było bardzo porządnych no na pewno nie wszyscy byli źli, np. z wojny z 1920 polsko-bolszewickiej mozna wspomnieć postać Izaaka Babel'a (pisarza)

   A co do tych problematycznych krasnoarmiejców. Głównie byli nimi ci skośnoocy, oraz 16,17 - latkowie, którzy szli w "drugiej linii", frontowcy zajmowali się Niemcami i to ich głównie interesowało, by jak najwięcej fryców ubić tak, a ci z terenów europejskich ZSRR -naoczni świadkowie zbrodni niemieckich wykazywali się wielkodusznością względem narodu niemieckiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @RT_NR: Opowiadano mi o takiej historii z wojny, gdzie ruski chciał zgwałcić żonę kolejarza, udało mu się go powstrzymać, bo jakiś oficer był w pobliżu, ale wrócił i zabił najpierw kolejarza

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew: Babcia mi opowiadała, że na Śląsku do przedwojennej granicy polsko-niemieckiej oficerowie na miejscu zastrzeliwali gwałcących kobiety, natomiast po drugiej stronie granicy już mogli robić, co chcieli. Tylko że zarówno po jednej, jak i drugiej stronie granicy większośc ludności to byli Ślązacy, nie Niemcy...

  •  

   pokaż komentarz

   @mi3chal: babcia o Rosjanach nie powie złego słowa

   Pewnie miała sporo szczęścia. Moja druga babcia żyła na wsi, front przeszedł dosłownie nad nią, bo razem z połową wsi, zapasami i żywą świnią przeczekała 2 tygodnie w ciasnej, śmierdzącej ziemiance. Oczywiście, kiedy odkryli ich Rosjanie, nic im się nie stało (co najwyżej świniakowi...) ale kiedy wszyscy wrócili do domów, zamiast wyposażenia mieli tylko zbite z desek łóżka piętrowe i pełno siana. Cała reszta, wraz z zapasami żywności, ot tak "znikła".

  •  

   pokaż komentarz

   @pulkownik_isajew: Oczywiście i nikt temu nie przeczy. Tak samo jak Niemcy gwałcili, tak samo Ruscy. Tak samo jak Amerykanie gwałcili, tam gdzie akurat mieli zrzut. Trzeba sobie zdawać sprawę, z czego ten trzon się składał.

 •  

  pokaż komentarz

  Biedne kobiety. W czasie kiedy zostały same bez opieki, bo ich ojcowie/mężowie/bracia/synowie poszli na front walczyć o wolność i pokój na świecie, taki los je spotkał. Mogły prosić ich o pozostanie w domach, ale dobre serce i poczucie sprawiedliwości kazały przełknąć łzy i pozwolić im walczyć. A tu taki nóż w plecy.

  •  

   pokaż komentarz

   @j557: Tylko, że przez nasz spustoszony kraj przetoczyła się fala czerwonej zarazy gwałcąc i mardując też nasze kobiety - Polki!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @kulpak: dzięki temu mamy Donalda! A nie, przepraszam, to było później.

  •  

   pokaż komentarz

   @kulpak: ale artykuł jest głównie o krzywdzie Niemek. Fakt, Armia Czerwona to była dzicz i wyrządzili nam wiele krzywd, ale nie wybielajcie mi tu Niemców! To oni zaczęli tę wojnę, to oni tworzyli obozy koncentracyjne, burdele z polskimi kobietami itd. Zaczęli to ponieśli tego konsekwencje.

  •  
   a..........4

   +7

   pokaż komentarz

   @j557: Nadinterpretujesz. Nie każdy Niemiec chciał iść na wojnę. Do Wehrmachtu pobór był obowiązkowy (co odczuli m.in. Polacy z terenów bezpośrednio włączonych do Rzeszy), a za dezercję groził sąd wojenny.

  •  

   pokaż komentarz

   @the_herbaliser: Tak, to te gospodynie domowe i ich 10-letnie córki utworzyły obozy koncentracyjne i chciały utworzyć Rzeszę na całą Europę.

   Wojna to idiotyzm, tak jak samo pojęcie narodu, oczywiście trudno dziś obyć się bez niego, jednak nie należy zatracać się w tym obłędzie i tak jak the_herbaliser, twierdzić, że kobieta która została zgwałcona gdzieś w niemieckiej wsi, poniosła słuszną karę za to co zrobił zwolennik Hitlera urodzony 300 km dalej. Przecież to jest chore, podczas wojny wszyscy cierpieli.

  •  
   i......L

   +3

   pokaż komentarz

   @alternative4: ale czy każdy Rosjanin chciał iść do Armii Czerwonej? Teraz ujmujecie Niemcom, a pewnie wśród Rosjan też byli "ludzie". Za wojnę ciężko winić cały naród, największa jest w tym wina Hitlera/Stalina i oficerów, ale nie można powiedzieć że żołnierze też są bez winy (choć są tacy co są!)

  •  

   pokaż komentarz

   @Blackbull: A skąd te 300km? Sugerujesz że był podział Niemiec na bogobojne i dobre Niemki i oddalonych o 300km krwiożerczych Niemców? :D
   Wytłumaczę ci to tak: jeśli wracasz ze swoją dziewczyną do domu nocą i przechodzisz obok grupy spokojnie stojących dresów, nie kopiesz któregoś z nich w dupę, bo możesz ponieść tego konsekwencje. To znaczy że możesz dostać wpi@#$ol i coś złęgo może spotkać twoją kobietę, za którą każdy normalny facet czuje się odpowiedzialny.

  •  

   pokaż komentarz

   @the_herbaliser: Może być 300 metrów, chodziło o to, że nie mieli ze sobą nic wspólnego poza narzuconą z góry narodowością, której nie wybierali.

   Wyobraź sobie, że gruba facetów wpada Ci do domu i gwałcą kobiety w Twoim domu, dlatego, że jakiś Polak z Olecka jest zbrodniarzem, to dokładnie taka sama sytuacja, obłędna zbiorowa odpowiedzialność.

   Do tego, to, czy ktoś wybrał Hitlera nie miało znaczenia. Nikt nie wiedział, gdy go wybierali do czego to doprowadzi, tak jak niewielu wiedziało o obozach zagłady nawet, gdy wojna rozszalała się na dobre.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blackbull: nie rozumiem tylko dlaczego zakładasz że Rosjanie gwałcili kobiety które nie miały nic wspólnego z hitleryzmem? Skąd to przekonanie o ich niewinności, wręcz o braku styczności z hitlerowcami? Bo zobaczyłeś zdjęcie jakieś zapłakanej Niemki w tym artykule?

 •  
  b..........o

  -42

  pokaż komentarz

  niewinne? ktoś wcześniej musiał głosować na NSDAP, nie? ot, trafił swój na swego...

  •  
   i......x

   +47

   pokaż komentarz

   @bulaselduppo: k!$!a jaki ty jesteś głupi. tak 10 letnie lub nawet młodsze dzieci głosowały na NSDAP tak samo kobiety wywiezione z krajów podbitych przez niemcy do prac przymusowych głosowały na NSDAP.

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox:
   niestety dzisiaj II wojnę obserwuje się w kategoriach czarno-białych
   niemiec - zły, zawsze. Nie ważne, że gro tych ludzi była wcielana przymusowo, nieważne, że byli Niemcy, którzy starali się ratować Polaków,etc. i ginęli za to. U nas, jak u prymitywów: Niemiec zawsze był zły. I kropka.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Sorry, ale to samo można powiedzieć o Rosjanach. Też bywali wcielani przymusowo, też starali się ratować Polaków itd. W tekście piszą o około 100 000 gwałtów a przecież ruskich było około 2,5 miliona. Czyli gdyby założyć że dany żołnierz zgwałcił tylko raz to i tak by wyszło że gwałcił tylko 1/25 a w praktyce było to pewnie mniej niż 1/100. Wcale nie mniejszy procent Niemców brał czynny udział w ich machinie wojennej i terroru.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: tak tak. Oddajmy im domy, a wrecz cale miasta Zaplacmy odszkodowanie. Biedny niemiec taki zly i pokrzywdzony przez polaczkow..

  •  

   pokaż komentarz

   @Ssslave:
   nieco wyżej napisałem już, by uniknąć takich dennych komentarzy, ale jednak chyba takim baranom to trzeba pisać przy każdym poście, więc proszę

   nie próbuję w żadnej sposób zmniejszyć, czy osłabić winy Niemców za II wojnę światową
   A teraz weź się walnij patelką w łeb -.-

  •  

   pokaż komentarz

   @ZdzisiekPoranny: Rozumiem, że Rosjan przymuszano też do gwałtów, a 99 na 100 bohatersko się tej presji oparło ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @MrGrandma: To źle rozumiesz. Ja tylko zwracam uwagę na to że trzeba całą sprawę umieścić w odpowiednich proporcjach bo nagle wychodzi że cywilizowanych Niemców napadli dzicy ze wschodu. Z liczb wynika że zdecydowana większość Rosjan nie gwałciła, że procent tych co gwałcili był nie większy niż procent zwyrodniałych Niemców mordujących Żydów, Polaków, Rosjan itd. Tak więc twierdzenie że Niemcy (w przeciwieństwie do Rosjan) byli jakoś bardziej cywilizowani to jakiś absurd ! Bo nie gwałcili na ulicach tylko spędzali jak bydło do wagonów i w przemysłowy sposób mordowali w obozach zagłady ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZdzisiekPoranny: Ja jednak pozostanę przy zdaniu, że Niemcy byli bardziej cywilizowani. Przynajmniej nie mordowali swoich, nie niszczyli własnej gospodarki i środowiska, tereny podbite chcieli zasiedlić i rozwinąć, a nie maksymalnie wyeksploatować.

   W tekście piszą o około 100 000 gwałtów a przecież ruskich było około 2,5 miliona

   Z tym, że liczba gwałtów pochodzi jedynie z terenów Iławy. A było przecież wiele, wiele więcej innych takich miast.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrGrandma: poza tym nie wiadomo, jak liczyli ilość gwałtów - przecież wszystkie te gwałty to gwałty zbiorowe - było dużo więcej winnych niż gwałtów.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikessos: "Brakowało" kobiet. Gdyby było ich więcej, na pewno nie chcieliby się tak dzielić w imię socjalistycznej równości "każdemu według potrzeb".

 •  
  n...m

  -72

  pokaż komentarz

  Gwałcili NIEMIECKIE KOBIETY?! Matko boska...

  •  

   pokaż komentarz

   @noxim: wiesz akurat w tym wypadku nawet najwiekszy hejter powinien zachować powage... to żenujące

  •  

   pokaż komentarz

   @noxim:
   Gwałcili nie tylko niemieckie kobiety, również polskie.
   Na Górnym Śląsku (przede wszystkim GOP) różnice między kulturą niemieckich żołnierzy a rosyjskich były bardzo widoczne o czym często można nieraz usłyszeć o starszych osobach. Tzn., że co jak co (pominąwszy kwestie wywózek, etc. bo to wiadomo, że tu nie ma żadnego usprawiedliwienia), ale Niemcy przy Ruskich byli dżentelmenami.

   Aczkolwiek dodaję tutaj: nie próbuję w żadnej sposób zmniejszyć, czy osłabić winy Niemców za II wojnę światową.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Dokładnie, też jestem z Górnego Śląska i również słyszałem od starszych osób pamiętających czasy wojny a nawet biorących w niej czynny udział, że mając do wyboru, w ciemno wybraliby pojmanie przez wojsko niemieckie. Ponoć mimo wszystko mieli oni większy "szacunek" dla ofiar i o wiele więcej klasy w sobie od Rosjan.

  •  
   c......a

   +11

   pokaż komentarz

   @noxim: Moja babcia zawsze mówiła, że Niemcy jak przyszli to chociaż byli normalni ludzie, niektórzy nawet pomagali, a jak przyszli Rosjanie to było gorzej niż podczas wojny.
   Zresztą niedawno oglądałem film o takiej tematyce, nie pamiętam jednak tytułu. Był o młodym Niemcu, którego powołano do wojska już pod koniec wojny, gdy Rosjanie wkraczali. I tam można było zobaczyć dokładnie te sceny, które są opisane w tym znalezisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Moja babcia była w obozie pracy w Lubece (podziemna fabryka amunicji... długa i barwna historia) i miała "okazję" poznać zachowanie Niemców, Amerykanów (wyzwolili obóz) i Rosjan (przejęli Lubekę w zarządzanie po Amerykanach). Rosjanie osiedli w mieszkaniach okolicznych Niemców, a ich samych (nota bene cywili) umieścili w samym obozie. Praca nadal trwała, przestępstwa i okrucieństwa były na porządku dziennym...

   Także wg mojej babci Amerykanie>Niemcy>długo, długo nic>Rosjanie. Gdyby nie mój dziadek, być może mieszkałbym dziś w Kanadzie, tak się babcia zafascynowała.

   Jest wiele dowodów na to, że to Rosjanie doprowadzili do wybuchu II Wojny Światowej, opisuje je na przykład "Lodołamacz" Wiktora Suworowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: W Oświęcimiu też? Sowiecka armia to wiadomo z czego się składała. Co nie zmienia faktu, że oni brali czynny udział w wojnie . Nam zostaje kilka epizodów do wspominania, dorabianie idealizmu i bohaterskości.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @kiwoludek: II WS to nie tylko Oświęcim.
   Nikt też zresztą nie neguje tego, co zrobili żołnierze radzieccy, którzy przecież prawie zawsze byli brani wbrew swej woli do wojny.
   Po prostu rzeczywistość wojny nie jest biało czarna. Nie ma tylko dobrych i nie ma tylko złych.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamils: to ja powtórzę ze swojego wątku:

   Aczkolwiek dodaję tutaj: nie próbuję w żadnej sposób zmniejszyć, czy osłabić winy Niemców za II wojnę światową.

   :)

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: sie zastanawiam jak wygladalo przejscie wojsk niemieckich przez ziemie rosysjkie?
   co do opini --- moj dziadek pulkownik strzela po rowno do wszystkich, bez dyskryminacji
   a to ze armia rosyjska byla dzika nie dziwi skoro brakowalo im wszytskiego lacznie z butami a niektorzy to wyciagnieci z glebokiej syberii pol dzicy ludzie

   jak ktos powiedzial madrzejszy od mnie:
   potrzeby zolnierza sa od wiekow te same....gwalcic i rabowac

   niech ktos mi pokarze armie ktora na podbitych ziemiach nie pozwala sobie na "zniewolenie" ludnosci cywilnej...amerykanska?rosyjska ?niemiecka?

 •  

  pokaż komentarz

  Wcale mnie nie dziwi ich zachowanie. To co ci żołnierze przeszli musiało się jakoś odbić na ich psychice. Po za tym to był dla nich zwyczajny wróg. Jak mieli odreagować? Pograć w bierki k$$$a? W większości po nich jedziecie a jestem pewien, że właśnie wy wielcy hejterzy nie zachowywalibyście się lepiej gdybyście się znaleźli w takiej sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @a5x4: Nie słyszałem o Amerykanach gwałcących Niemki, nie słyszałem o Anglikach gwałcących Niemki, nie słyszałem o Kanadyjczykach gwałcących Niemki, nie słyszałem o naszych rodakach gwałcących Niemki. Natomiast słyszałem o Rosjanach gwałcących Niemki, gwałcących Polki , gwałcących Ukrainki i generalnie gwałcących wszystko co się ruszało i na drzewo nie uciekało.
   Jest coś na rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @a5x4: nie pier..., a słyszałeś żeby np Polacy którzy wrócili z Syberii zaczęli z zemsty wszystko gwałcić? A nie powiesz chyba że przeżyli oni mniej niż czerwoni.... Na takie zbydlęcenie totalne w stosunku do kobiet dla mnie nie ma żadnego usprawiedliwienia, no chyba, że były to naczelnice z obozów ale to znikomy raczej odsetek.....

  •  

   pokaż komentarz

   @qbik: a słyszałeś o Niemcach palących amerykańskie miasta i mordujących kogo się dało ? Wiesz jak Niemcy traktowali Rosjan ? Rosjanie to widzieli. Rosja straciła 13 % obywateli, Stany niecałe 0,5 %. To jest różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @fredo: czynnik kulturalny też ma tu wiele do rzeczy. Po za tym Stalin i sowieci są tak na prawdę realnym organizatorami wojny.
   Wszystko to było planem tego gruźińskiego tyrana. Najpierw rozpętać wojnę w Europie, osłabić poszczególne państwa, a następnie samemu zorganizować inwazję. Ruskie wojska w 1941 były pod względem technicznym jedynimi z najlepszych i tylko niespodziewany atak Hitlera "uratował" Europę przed czerwoną gwiazdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @qbik: To prawda, Rosjanie traktowali łaskawiej polskie miasta gdy je wyzwalali, natomiast niemieckie nawet gdy zdobywali bez wystrzału często niszczyli z zemsty i pastwili się nad ludnością cywilną. Mieli na to przyzwolenie dowództwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @a5x4: Kiedyś na Discovery oglądałem na ten temat dokument. Oburzyła mnie wypowiedź ruskiego weterana wojennego( cała pierś orderów a jakże), który jakby chciał tłumaczyć tą dzicz mówiąc, że przecież ich nie zabili, zostawili ich przy życiu...

  •  

   pokaż komentarz

   @qbik: uszy umyj, to bedzesz lepiej slyszal .!
   po 2: niemcy.ruskie(miliony) gwalcili a dzieci niema ?