Policja łamie Prawo i stwarza zagrożenie na drodze! Interwencja Obywateli!

#Policja wypisuje mandaty za wykroczenia,ale sama nie stosuje się do obowiązujących praw.W dodatku swoim nieprzemyślanym zachowaniem powoduje zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Płacicie podatki na tych "BYSTRZAKÓW"! Ale co dwie głowy to nie jedna!

 •  

  pokaż komentarz

  Bezkarność milicji w czystym wydaniu. Materiał bardzo dobry i rzeczowy.

 •  

  pokaż komentarz

  Czują się totalnie bezkarni.
  Ale to po części nasza wina, że pozwalamy sobą pomiatać.

  W innych krajach po czymś takim, co nam zaserwował PiS, płonęła by Warszawa a (p)osły spieprzały z podkulonym ogonem gdzie pieprz rośnie.

  Niepotrzebnie tylko kolo przeklinał.
  Żeby potem nie miał problemów za rzekome ubliżanie.

 •  

  pokaż komentarz

  Bezkarne milicyjne skur#@$#. A szary człowiek stanie to mu dojebią 2000zł mandatu HA TFU na te szm@#$

 •  

  pokaż komentarz

  Pięknie ich miras przegonił.

  Ale te odzywki do obywatela - naprawdę funkcjonariusz ma się zachowywać jak zwykły niekulturalny cham i buc?

  Już za samo to powinna być nagana. Za stawanie na pasie rozpedowym, za włączony silnik powyżej 1 minuty wysokie grzywny.

  Policyjne odpady.

 •  

  pokaż komentarz

  Pomijając sposób przeprowadzenia interwencji obywatelskiej, to gość ma 100% racji i młody bagieta powinien wystawić swojemu koledze kierowcy mandat od 100 do 300 zł.
  Art. 46. Miejsce i warunki zatrzymania lub postoju pojazdu
  1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

  Pas rozpędowy to nie jest bezpieczne miejsce do zatrzymywania się lub postoju, szczególnie w sytuacji kiedy jest słaba widoczność i jest ślisko.

  Art. 53. Pojazdy uprzywilejowane
  2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy:
  1) uczestniczy:
  a) w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo
  b) w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych,
  c) w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona;
  2) pojazd wysyła jednocześnie sygnały świetlny i dźwiękowy; po zatrzymaniu pojazdu nie wymaga się używania sygnału dźwiękowego;

  Nie mieli włączonych sygnałów świetlnych, więc to nie był pojazd uprzywilejowany.

  Teraz wyobraźcie sobie sytuację, że zatrzymujecie się o tak, na chwilę, na pasie rozpędowym - bez włączonych awaryjnych. 100 złotych w plecy i moralizatorska gadka o stwarzaniu zagrożenia i braku wyobraźni w prezencie gratis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Art. 22 pkt. 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym.
   Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować kierunkowskazem zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.

   I cyk dodatkowe 200 zł i 2. punkty karne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: Mylisz się, no ale ważne że obsypują Cię plusami.
   Rozporządzenie MSWiA z 5 listopada 2019 w sprawie kontroli ruchu drogowego paragraf 2 ust. 6 - 6. Jeżeli jest to konieczne dla prowadzenia czynności kontrolnych, pojazd Policji może zostać unieruchomiony w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
   Pozostaje kwestia bezpieczeństwa, moim zdaniem sygnały powinny być, a z drugiej strony jest to pas rozbiegowy, gdzie zawrotnych prędkości się nie osiąga.

  •  

   pokaż komentarz

   @Barzancica:
   Ty się mylisz, bo pas rozbiegowy, to nie jest bezpieczne miejsce do zatrzymywania się i postoju. Wiem, bo dostałem za to mandat 100 zł. Żebyśmy mieli janość, nie mówię o chwilowym zatrzymaniu się w celu włączenia do ruchu, np. duże natężenie i ciężko włączyć się do ruchu, tylko o tym samym, co jest na filmiku w wykopalisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: Miejsce bezpieczne to nie to samo co zagrażanie bezpieczeństwu ruchu. A wszystko to co wklejasz nie dotyczy policji bo ta może się zatrzymywać tam, gdzie inni nie mogą, przy założeniu, że nie zagrażają bezpieczeństwu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Barzancica: pod warunkiem że prowadzą czynności i wysyłają sygnały świetlne, nawet masz to wyżej napisane w wymienionych artykułach, tu nie ma o czym dyskutować

  •  

   pokaż komentarz

   ty się mylisz, bo pas rozbiegowy, to nie jest bezpieczne miejsce do zatrzymywania się i postoju.

   @trumnaiurna: to jest jakaś autostrada lub ekspersówka, że piszesz o pasie rozbiegowym? Przecież to zwykła droga krajowa na jakimś zadupiu, i z limitem 70. Do ilu tam się chcesz rozpędzać?

  •  

   pokaż komentarz

   a z drugiej strony jest to pas rozbiegowy, gdzie zawrotnych prędkości się nie osiąga.

   @trumnaiurna:

   Ideą pasów rozbiegowych jest umożliwienie płynnego wjazdu na docelowy pas ruchu drogi. W tym celu należy rozpędzić pojazd na pasie rozbiegowym do prędkości zbliżonej lub równej ograniczeniu prędkości i wjechać pomiędzy pojazdy już znajdujące się na drodze. Zaleca się wjazdy na końcu pasa.
   Nie bez powodu pasy mają konkretne wymogi co do długości pozwalającej się rozpędzić.

   https://arslege.pl/pasy-wlaczania-na-wjazdach-w-wezlach/k360/a37789/

   W tym wypadku zmuszają kierowcę do wcześniejszego dołączenia do ruchu z mniejszą prędkością, co jest utrudnieniem.

   Zatrzymanie i postój
   Art. 46. 1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia

  •  

   pokaż komentarz

   @Barzancica:
   POLICJANCI NIE STOJĄ PONAD PRAWEM.
   Według przepisów, policjanci podczas dokonywania pomiaru prędkości powinni być usytuowani w miejscu widocznym dla kierowców. Gdy pojazd zostanie zatrzymany w miejscu, gdzie jest to zabronione, policjanci przed kontrolą muszą włączyć niebieskie światło błyskowe. W przypadku kontroli statycznej radiowóz powinien być ustawiony w miejscu bezpiecznym oraz widocznym dla uczestników ruchu. Jeśli widoczność jest niedostateczna, w radiowozie powinien być włączony świetlny napis "Policja”.
   Na załączonym wyżej filmiku policjanci nie prowadzą żadnej czynności, nie mają włączonych świateł błyskowych, więc nie są pojazdem uprzywilejowanym i NIE MOGĄ STAĆ NA PASIE ROZBIEGOWYM.

   Zróbmy eksperyment. Zatrzymaj się na pasie rozbiegowym (obojętnie gdzie, prawoskręt na skrzyżowaniu albo rondzie, droga szybkiego ruchu, autostrada, wyjazd z Orlena) i stój tam bez włączonych awaryjnych. Zadzwoń na bagiety i powiedz, że jakiś samochód blokuje ruch. Daj znać co powiedział zadysponowany patrol policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento:

   @trumnaiurna: to jest jakaś autostrada lub ekspersówka, że piszesz o pasie rozbiegowym? Przecież to zwykła droga krajowa na jakimś zadupiu, i z limitem 70. Do ilu tam się chcesz rozpędzać?

   Czyli idąc Twoim tokiem myślenia, tu (załączony obrazek) na końcu pasa rozbiegowego mogę sobie zaparkować i stać?
   W których czipsach znalazłeś prawko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: supernowosci24.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/181107,Zmiany-w-przepisach-dotyczacych-kontroli-drogowej-Przepisy-obowiazujace-od-7-lis.html

   "Według nowych przepisów: „dopuszcza się postój pojazdu policyjnego w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego". Oznacza to, że kontrole drogowe będą mogły być przeprowadzane niemalże w dowolnym miejscu, nawet jeśli funkcjonariusze złamią w ten sposób obowiązujące przepisy. Dotyczy to zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozów."
   Z włączonymi sygnałami zawsze mogli stawać wszędzie, ten przepis wprowadził taką możliwość bez ich użycia wg mnie.
   I nie, nie będę robiła eksperymentów bo nie o tym mowa.
   A czynności kontrolne to nie tylko pomiar radarem, to może oznaczać tak naprawdę wszystko, nawet obserwację ruchu. Użyj więcej caps locka następnym razem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Barzancica:
   Po pierwsze, odwołujesz się do
   § 2. Sposób wydawania przez policjanta polecenia do zatrzymania pojazdu
   6. Jeżeli jest to konieczne dla prowadzenia czynności kontrolnych, pojazd Policji może zostać unieruchomiony w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

   lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego
   Postój na pasie rozbiegowym zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

   Po drugie, oni nie stali na znaku B-35 (zakaz postoju) albo na znaku B-36 (zakaz zatrzymywania się), tylko na pasie rozbiegowym przy złych warunkach atmosferycznych, który w założeniu ma ułatwiać szybkie i bezpieczne wjechanie na sąsiedni pas.

   @sargento
   A tu na końcu pasa możesz zaparkować?

   źródło: i.iplsc.com

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: na filmie tego pieniacza nie widzę ŻADNEGO znaku B-35/B-36 a to oznacza, że możesz sobie zaparkować nawet przy krawędzi prawego pasa ruchu, pod warunkiem że nie ma przy niej linii ciągłej oraz stajesz co najmniej 10 m od skrzyżowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: 1 stycznia 2020 zmieniło się rozporządzenie. Nie muszę mieć błyskoteki. Zmieniło się m.in. przeze i pozostałych z NIELEGALNE RADARY DO KOSZA bo zasypywaliśmy skargami KGP ze zdjęciami takich radiowozów z całej Polski. Pasów z tego co kojarzę też nie muszą mieć zapiętych.

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento:
   Nie możesz parkować na końcu pasa rozbiegowego.
   Zatrzymanie i postój
   Art. 46. 1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

   źródło: jednoslad.pl

  •  

   pokaż komentarz

   POLICJANCI NIE STOJĄ PONAD PRAWEM.

   @trumnaiurna: nie stoją czy nie powinni stać? bo to zasadnicza różnica

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: ma włączone światła mijania i jest oblepiony pasami odblaskowymi, które zajebiście działają kiedy je oświetlisz światłami. Jeśli masz kłopot z dostrzeżeniem takiego obiektu to idź do lekarza od oczu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anacron:
   Widziałeś kiedyś drogówkę suszącą na trasie z włączoną dyskoteką na dachu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ten przepis odnosi się do sytuacji, w której policjanci parkowali w miejsach, w których Ty dostałbyś mandat (załączony obrazek). Pas rozbiegowy, to nie jest miejsce do prowadzenia kontroli policyjnych, bo utrudniua ruch i przy słabych warunkach atmosferycznych stwarza niebezpieczeństwo. Jeśli była tam wcześniej jakaś kolizja bądź wypadek, to powinni mieć włączone na dachu niebieskie światła.

   źródło: i.iplsc.com

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: przed zmianą przepisów niejednokrotnie. Ale też trafiali się tacy bez. My bawiliśmy się tak https://www.youtube.com/watch?v=NESx0Pdch08. Btw. Ci policjanci finalnie zapłacili mandat.

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: a jakież to słabe warunki atmosferyczne skoro na filmie pieniacza widać bardzo dobrze szare budynki znajdujące się 300 metrów dalej?

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento:
   Czyli według Ciebie mogę sobie zaparkować na końcu pasa rozbiegowego, czy nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Barzancica:

   wszystko to co wklejasz nie dotyczy policji bo ta może się zatrzymywać tam, gdzie inni nie mogą,

   oczywiscie, ze moze ale tylko wtedy kiedy ma wlaczone swiatla na górze
   jak są wyłączone to radiowoz nie jest w tym momencie pojazdem uprzywilejowanym i łamie przepisy ruchu drogowego

   chcesz sie wymądrzać to sobie doczytaj przepisy

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: obrazek z dupy. Nie wiadomo co to za droga i nie można wyliczyć odległości.
   Próbuj dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento:
   Z dupy, to są Twoje prawojazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Zatrzymaj się na pasie rozbiegowym (obojętnie gdzie, prawoskręt na skrzyżowaniu albo rondzie, droga szybkiego ruchu, autostrada, wyjazd z Orlena) i stój tam bez włączonych awaryjnych. Zadzwoń na bagiety i powiedz, że jakiś samochód blokuje ruch. Wróc tu i daj znać co powiedział zadysponowany patrol policji.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: jeszcze raz mistrzu odnosząc się do filmu:
   Autostrada? Nie.
   Ekspresówka? Nie.
   Znaki B-35/B-36? Nie.
   Linia ciągła lub przerywana przy krawędzi jezdni? Nie.
   Czy kierujący pojazdami wielośladowymi muszą przecinać linie ciągłą by ominąć pojazd? Nie.
   Miejsce utrudniające wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej? Nie.
   Co najmniej 10 metrów od skrzyżowania? Tak.
   Obszar zabudowany? Tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Duszqable:
   Ona ma częściowo rację, bo przepisy się zmieniły ale chodzi o sytuację jak na załączonym obrazku, bo KGP dostawała pełno skarg na drogówkę suszącą kierowców w złych miejsach.
   Tu jednak nie ma racji, bo przepis na który się powołuje

   § 2. - Sposób wydawania przez policjanta polecenia do zatrzymania pojazdu - Kontrola ruchu drogowego.
   6. Jeżeli jest to konieczne dla prowadzenia czynności kontrolnych, pojazd Policji może zostać unieruchomiony w miejscu, gdzie jest to zabronione,lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

   nie ma zastosowania dla załączonego w wykopalisku filmiku.
   Ty, ja czy Policja (bez włączonych sygnałów świetlnych) nie może sobie parkować na pasie rozbiegowym, który w założeniu ma ułatwiać szybkie i bezpieczne wjechanie na sąsiedni pas.
   Art. 46. 1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

   źródło: i.iplsc.com

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento:
   Czy samochód zaparkowany na pasie rozbiegowym, który z założenia ma ułatwiać kierwcom szybkie i bezpieczne włączenie się do ruchu bądź zmianę pasa ruchu, stwarza zagrożenie bezpieczeństwa lub utrudnia ruch?

   Ty mówisz, że nie. Ja mówię, że tak i Policjanci, którzy dali mi kiedyś mandat też tak uważali. Co mówią przepisy?

   Art. 46. 1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: nie widzisz go? Czy jesteś nieporadny i nie umiesz ominąć? Dwa w jednym?
   Jak sobie nie radzisz, to nie kieruj.
   Znak z limitem do 70 km/h na godzinę stoi za radiowozem, więc w tym miejscu obowiązuje 50.

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento:
   Tu też masz ograniczenie do 50, świetna widoczność, prawoskręt z pasem rozbiegowym, ludzie widzą Cię z 10 metrów. Możesz zaparkować na końcu pasa? Ciekawe jakie teraz fikołki będziesz zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: xd.png

  •  

   pokaż komentarz

   @trumnaiurna: 10 metrów za linią ciągła i/lub tuż przed powierzchnią wyłączona z ruchu jak najbardziej.
   Jeśli dałbyś sobie wcisnąć mandat to znaczy że nie znasz prawa albo jesteś obsrany i boisz się odezwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento:
   Zakładam się z Tobą publicznie o 100 złotych, że jak zaparkujesz na pasie rozbiegowym, to dostaniesz mandat od 100 do 300 zł zgodnie z taryfikatorem.
   Zaparkuj, zrób zdjęcie, wezwij patrol drogówki, a później nagraj jak nie dostajesz mandatu i wysyłam Ci blikiem 100 złotych.
   Szybkie 100 złotych, zakładamy się?

  •  

   pokaż komentarz

   @Duszqable @trumnaiurna: https://www.motofakty.pl/artykul/10-najdziwniejszych-przepisow-drogowych-w-polsce-i-na-swiecie.html
   Możliwość postoju funkcjonariuszy w trakcie prowadzenia kontroli w miejscach niedozwolonych bez konieczności włączania sygnałów świetlnych w radiowozie
   Odnośnie tej konkretnej sytuacji wypowiedziałam się na początku. Moim zdaniem powinni mieć tu włączone sygnały, bo za bezpieczne to nie było. Wskazuje tylko, że policjanci mogą zatrzymywać się w miejscu zabronionym, bez używania sygnałów. Dlatego pisano o zmianie przepisów, bo z włączonymi sygnałami mogli stawać zawsze.
   A ciągłe pisanie, że jak ty staniesz w miejscu niedozwolonym i dostaniesz mandat wnosi do tematu tyle co nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Barzancica przecież auto policyjne traktowane jest jak zwykły pojazd dopóki nie ma włączonych sygnałów świetlnych/dźwiękowych

  •  

   pokaż komentarz

   lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

   @Barzancica: Śnieg wali, stoi na rozbiegówce. Czy ktoś musi przydzwonić w takich idiotów żeby do nich dotarło, że stwarzają zagrożenie dla normalnych ludzi?

Dodany przez:

avatar freedom5d dołączył
837 wykopali 28 zakopali 6.8 tys. wyświetleń