•  
  b.....e

  +15

  pokaż komentarz

  Znowu spam z euroislam.pl i niepoprawnego_fanatycznie - nie mogę uwierzyc , że wykop to łyka .

 •  

  pokaż komentarz

  <sarkazm>Mam kumpla Turka-muzułmanina i potwierdzam że gwałci pięciolatki</sarkazm>. Ludzie! Opamiętajcie się. To że garstka poj!!anych terrorystów czy tam gwałcicieli robi złą opinie całemu islamowi nie znaczy że każdy chce się wysadzić itp. Katolicy mają moherów, a ateiści komunistów. Czy patrząc na te dwie fanatyczne i poj!!ane grupy trzeba automatycznie generalizować katolik=moher, słuchasz RM, ateista=komunista? Tak więc zakop.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam pytanie czy prawo konstytucyjne które zapewnia nam UE "wolność słowa" obowiązuje ?
  Bo z tego wynika że za każdym razem kiedy ktoś ma takie problemy jego wolność słowa i osobista jest ograniczana. Jak to jest ?

 •  

  pokaż komentarz

  Islam to fałszywa religia prowadzaca do terroryzmu. Dawno powinna być zakazana na poziomie państwowym pod groźbą więzienia.

 •  

  pokaż komentarz

  "Najbardziej krwawym epizodem w dziejach Mahometa wydaje się jednak masowy mord dokonany z jego rozkazu na Żydach z Medyny. Kiedy w 622 roku Mahomet zamieszkał w tym mieście po ucieczce z Mekki, mieszkały tam trzy żydowskie plemiona: Banu Kurajza, Banu an Nadir i Banu Kajnuka. Prorok zawarł z miejscowymi Żydami tzw. umowę medyńską, która była aktem przymierza między jego zwolennikami a plemionami izraelickimi. Dokument mówił o wzajemnej przyjaźni arabsko-żydowskiej i nakazywał obopólną pomoc. Kiedy Mahomet zawierał przymierze z Żydami, jego pozycja w Medynie była jeszcze słaba. Z czasem, gdy jego wpływy rosły coraz bardziej, zmieniał się jego stosunek do miejscowych wyznawców judaizmu, którym zaczął okazywać coraz większą wrogość.

  Sprzeczka na miejscowym targu, podczas której muzułmanin zabił Żyda, posłużyła Mahometowi jako pretekst do rozprawy z najsłabszym plemieniem mojżeszowym - Banu Kajnuka. Po dwóch tygodniach oblężenia ludzie Proroka zdobyli twierdzę Żydów, a Mahomet postanowił zgładzić wszystkich jej obrońców. Uratował ich zdecydowany sprzeciw jednego z medyńskich wodzów, sojusznika Mahometa - Abd Allaha. Miał on jeszcze zbyt silną pozycję, by przywódca muzułmanów mógł wchodzić z nim w otwarty konflikt. Żydom darowano więc życie, ale wygnano ich z miasta i odebrano cały majątek.

  Po pokonaniu Banu Kajnuka Mahomet wystąpił przeciw kolejnemu plemieniu żydowskiemu, Banu an Nadir, któremu dał dziesięć dni na opuszczenie Medyny. Kiedy Żydzi nie posłuchali i zabarykadowali się w swej twierdzy, nakazał wyciąć wszystkie palmy w ich oazie. Czyn ten nosił znamiona wojny totalnej, ponieważ do tamtej pory kodeks wojenny mieszkańców Półwyspu Arabskiego zabraniał wycinania palm. W pustynnym krajobrazie były one dobrem wspólnym, które nie podlegało działaniom wojennym. Rozkaz ten wzburzył nawet wielu Arabów, ale wkrótce się uspokoili, ponieważ Mahomet otrzymał kolejne objawienie, w którym Allah potwierdził słuszność jego postępowania. Pozbawieni palm, a więc na dłuższą metę podstaw egzystencji w swej oazie, Żydzi z plemienia Banu an Nadir złożyli broń i zostali wypędzeni z miasta.

  Najdłużej broniło się przed Mahometem w Medynie plemię Banu Kurajza. Zostało ono oblężone, a następnie zmuszone do kapitulacji. Prorok nie miał dla pokonanych litości. Doszło do eksterminacji Żydów. Wszystkich dorosłych mężczyzn spędzono na targ w centrum Medyny, gdzie ścięto im głowy, kobiety i dzieci sprzedano w niewolę, a majątki rozdzielono między muzułmanów.

  Medyna stała się strefą wolną od Żydów, ale Mahomet bał się, że wygnańcy z Banu Kajnuka i Banu an Nadir, którzy schronili się w Chajbarze, zechcą dokonać zemsty za śmierć swych towarzyszy. Wysłał więc do nich poselstwo z zaproszeniem na rokowania pokojowe. Żydowski wódz Usajr Ibn Razim przyjął ofertę i razem z trzydziestoma mężczyznami wyruszył na negocjacje z Mahometem. Żydzi nie dotarli na miejsce, gdyż na rozkaz Proroka zostali wymordowani przez towarzyszących im muzułmanów.

  Biografia Mahometa pokazuje, że nie tylko dopuszczał on stosowanie przemocy i zabijanie wrogów, lecz także inspirował swoich wyznawców do tego rodzaju czynów. Usprawiedliwiał też posługiwanie się podstępem, jeśli miało to przynieść w przyszłości większe korzyści.

  Jeżeli przyjmiemy zasadę, że wyznawca danej religii powinien naśladować założyciela tej religii, aby być w zgodzie z jej założeniami, to muzułmanin może używać przemocy wobec innych, pozostając całkowicie wiernym zasadom swego wyznania. Tego samego nie można powiedzieć o chrześcijanach. Wielu z nich kłamie, niektórzy mordują, ale czyniąc to, sprzeniewierzają się naukom swojej religii." Źródło: Rzeczpospolita.

  •  

   pokaż komentarz

   @niepoprawny_politycznie: _Źródło: Rzeczpospolita. _ jest nie wystarczające, poproszę o tytuł artykułu, autora i datę publikacji. Każdy może sobie napisać dowolny tekst, podpisać go że pochodzi z jakiegoś znanego źródła i puścić w internet.

   Czy Stary Testament nie jest pełen okrucieństwa? Czy Nowy Testament jest taki cukierkowy i słodki że nie ma w nim nic złego? Czemu zawsze gdy chodzi o Islam to odrzucacie ST jako podstawę chrześcijaństwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: Islam jest po prostu na etapie na którym chrześcijaństwo bylo calkiem niedawno. Świeckie spoleczeńśtwo i ruchy reformatorskie wymusily na chrześcijanach porzucenie barbarzyńskich interpretacji i praktyk, a teraz nagle z siebie robią świętoszków i zamiast wywierać presję na islam by również przeszedl jakąś porządną modernizację robi się z niego coś co trzeba zniszczyć. Szkoda, żę zazwyczaj robią to ludzie, którzy nieświadomie w ten sam sposób oceniają kulturę swoich, calkiem nie tak dawnych, przodków.

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: Jeśli źródło Rzeczpospolita jest dla Ciebie nie wystarczające odsyłam do publikacji Józefa Bielawskiego "Islam". Można w niej poczytać między innymi o początkach islamu i wspomnianym mordzie dokonanym na Żydach, z rozkazu proroka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Dokładnie, Chrześcijaństwo jest tym czym jest bo zostało złagodzone przez duży wpływ świeckiej kultury i się musiało dostosować, ci kochający wszystkich chrześcijanie popierali niewolnictwo i mordy religijne, karę śmierci i tortury, a teraz próbują wszystkich przekonać że ich religia opiera się na poszanowaniu bliźniego. I właśnie dlatego musimy uważać by żadna z tych religii nie osiągnęła za dużych wpływów w kraju który powinien być świecki.
   @niepoprawnypolitycznie:
   Po przeczytaniu całego tekstu brzmi to lepiej chociaż z autorem bym się nie zgodził we wszystkich kwestiach, pisze on:
   _(...) Warto wszakże dodać, że sam Jezus nie skorzystał z przysługującego mu prawa do obrony i dał się pojmać w Ogrójcu, a broniącego go z mieczem w ręku Piotra powstrzymał. _
   Nie uwzględnia on że Piotr miał ten miecz na rozkaz Jezusa (Łk 22,36)
   _«Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!

   A Mt 3,10?
   _10 Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 11 Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. _
   Wyraźnie jest napisane że Jezus będzie chrzcił ogniem a drzewa nie dające dobrego owocu będą wycięte i spalone. Oczywiście można mówić że tak się stanie dopiero po śmierci (piekło) lecz równie dobrze można to interpretować jako nawoływanie do zabijania niewiernych, owszem w łagodniejszej formie niż Koran ale to nadal tam jest.
   @bentomson: Podanie samej gazety jest dla mnie niewystarczające ale już link podany wyżej mi wystarczy. Tu nie chodzi o to że ja bronię Islamu, dla mnie za równo Islam jak i Chrześcijaństwo to takie same religie oparte o księgi które każdy może interpretować jak chce i zawierają zarówno dobre jak i złe rzeczy. Ja po prostu nie lubię nagonek na "religię pokoju" przy okazji których pokazuje się Chrześcijaństwo jako "religię miłości".

  •  

   pokaż komentarz

   @niepoprawny_politycznie: Zdecydujcie Wy się w końcu chrześcijanie. Jezus nie zakazywal zabijania, czy domagając się kary śmierci macie po prostu w dupie jego nauczania o traktowaniu drugiego czlowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: Jeśli źródłó Ci nie odpowiada posyłam (nie tylko Ciebie ale i wszystkich niedowiarków) do lektury Koranu. Sama treść jak i również posłowie Józefa Bielawskiego (Warszawa 1986). Wszystko co tam jest opisane, usprawiedliwia działania muzułmanów dzisiaj.
   Poza tym widzę, że za każdym razem jeśli sprawa idzie o muzułmanizm wykop nie potrafi wykazać się kultura dyskusji tylko zaczynacie tu non stop jakieś Flame Wars, Żegnam