Mandaty do pięciu tysięcy złotych za zbyt szybką jazdę - działają.

W materiale m.in. mandat 3600 złotych i 16 punktów karnych dla pirata z Audi oraz grożąca grzywna dla 21-latki w wysokości do 30 tysięcy złotych za jazdę bez uprawnień. Zmiany na plus.

 •  

  pokaż komentarz

  Od dawna tak twierdziłem, a niektórzy wyzywali mnie od debili ¯\_(ツ)_/¯
  I kto miał rację?

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile: jak dostaniesz 1500zł za parkingową stłuczkę, czy inną pierdołę, to zmienisz zdanie( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Podwyższenie mandatów za najgroźniejsze przewinienia jest ok, ale te dzbany podnieśli też za te niegroźne. No i pozostaje jeszcze kwestia uczciwości policjantów, pozostawienia w użytku wadliwych radarów itd.

  •  

   pokaż komentarz

   jak dostaniesz 1500zł za parkingową stłuczkę,

   @renkaboga: To będziesz unikał parkingowych stłuczek - fakt prosty jak j??!nie ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @oakduck: Jak twoja mama dostanie taki mandat to kieszonkowego nie będzie...

  •  

   pokaż komentarz

   To będziesz unikał parkingowych stłuczek

   @oakduck: a jak uniknąć milicjanta wmawiającego wykroczenie?

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   jak dostaniesz 1500zł za parkingową stłuczkę,

   @oakduck: @renkaboga: tyle jak najbardziej się należy za angażowanie załogi policyjnej do stłuczki. Każda nawet drobna stłuczka to problem dla poszkodowanego, strata czasu policjantów, którzy mogliby w tym czasie łoić za groźne przewinienia. Strata w postaci zużycia radiowozu i sprzętu. Niech więc sprawca zamieszania się ogarnie albo słono płaci za obsługę swojego gapiostwa.

  •  

   pokaż komentarz

   jak dostaniesz 1500zł za parkingową stłuczkę,

   @renkaboga: Często Ci się zdarzają kolizje, że tak płaczesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @niki_niki: On płacze na zapas i za tych, którzy to robią.
   Nie wiesz, że polaczki płaczą za waszą i naszą często rozdrapując rany zadane ich dziadkom?

  •  

   pokaż komentarz

   @brightside: nie strata czasu tylko wypelnianoe obowiazkow do ktorych sie zobowiazywali, na cos te podatki ida, czemu mamy drugi raz im placic a co maja zrobic ludzie co maja leasing na auto i jest przymus aby zawiadamiac niebieskich?

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile: jak działają? Z materiału dowiadujemy się tylko że wlepili wysokie mandaty. Jak by groźba wysokiej kary działała, to by w tv mówili że od kilku dni nie wlepilismy nikomu mandatu. Czyli część prewencyjna, czyli świadomość wysokiej kary nie działa. Jedyna zmiana na plus to więcej w budżecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @brightside no chyba że trafisz na furiata z którym nie da się dogadać i wezwie policję.

   Mój brat miał taką sytuację z jakimś Januszem i za cholerę nie dał się przekonać do spisania szkody. Skończyło się wezwaniem policji, punktami, mandatem i dwoma lawetami bo policjant stwierdził że nie można dojechać do domu z pękniętymi lampami.

  •  

   pokaż komentarz

   @vostro123: Działa, działa. Ale niektórzy jeszcze się nie zorientowali. Większość zdjęła nogę z gazu. Niedługo będą jakieś statystyki, to wspomnisz moje słowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @renkaboga: Te (chyba) do 1500 zł za kolizję to rzeczywiście bzdura, bo można zwyczajnie popełnić błąd. Jak ktoś piłuje 100 w terenie zabudowanym to już nie ma wytłumaczenia. Na tyle na ile wiem, to nie przyczepiłbym się do niczego oprócz tych 1500 zł za kolizję/stłuczkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @renkaboga: w Polsce kierowcy to jacyś masochisci. Dopie... ją im ile można i cichutko siedzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @renkaboga Budżet trzeba domknąć. Bo bombelkom będzie smutno. Przecież to nie mam nic wspólnego z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach. Podatki na drogi są kolosalne, ale zamiast poprawiać infrastrukturę i bezpieczeństwo zarazem, lepiej jest postawić ograniczenie prędkości i cyk mandat! Mandat!
   BTW. Czy polska policja znalazła bandytę, który był poszukiwany za morderstwo, na którego była ogólnopolska obława?

  •  

   pokaż komentarz

   @otyly_pan: w sensie ze pisowska patologia chociaz raz sama sie zfinansuje. nie wiem czy sie smiac, czy plakac ze mozliwe ze ja tez ich kiedys sfinansuje. w kazdym badz razie spoleczniaki sie ciesza :)

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile: Gdzie jest napisane, że działają? Podaj mi jakiekolwiek statystyki lub dane. Nie podasz, bo takich nie ma i będą dopiero za minimum rok. Autorzy tego filmu sami próbują wcisnąć tezę, używając chytrych słówek w stosunku do materiału. Działają to one na szybkość złodziejstwa do budżetu państwa.

   Obecne zmiany w prawie to patologia, gdyż:
   - zwiększy się korupcja (kary są nieproporcjonalne do zarobków)
   - limity prędkości są odrealnione od rzeczywistości, średnio o 30 km/h za niskie (oprócz stref zamieszkania i obiektów związanych z dziećmi/młodzieżą, jak szkoły oraz wybranymi miejscami w obszarach zabudowanych)
   - nastroje społeczeństwa będą jeszcze bardziej negatywne do służb w związku z egzekwowaniem surowego prawa
   - w nowym taryfikatorze brakuje racjonalizmu i odpowiedniego karania za prawdziwe zagrożenia na drodze. Za jedne z najbardziej niebezpiecznych rzeczy, czyli wyprzedanie na podwójnej ciągłej lub przejeździe kolejowym jest teraz tylko 1 tysiąc złotych kary, a powinno być o wiele więcej (to bezpośrednie zagrożenia utraty kogoś życia). W drugą stronę tak samo, dalej istnieją kary za takie brednie jak "korzystanie podczas jazdy z telefonu", gdzie to już jest codzienność.
   - próg alkoholowy to także jakieś nieporozumienie i po cukierkach można wyłapać mandat. Wypadki z udziałem osób pod wpływem alkoholu, to są przypadki z promilami we krwi, a nie po jednym piwie. 0,8 ‰ jak w UK wydaje się być rozsądne.

   No i jeszcze z racji rozwiniętej już w miarę infrastruktury od lat '90, zmieniłbym definicję autostrady na wymóg minimum 3 pasów w jedną stronę oraz nielimitowaną prędkość (prócz wybranych niebezpiecznych fragmentów). W Polsce one niczym się nie różnią od ekspresówek, więc nie powinno być żadnych dodatkowych opłat, skoro i tak w podatkach wszyscy za to płacą oraz są one aortami gospodarki kraju. Dodatkowo należy wprowadzić zakaz stawiania tych przeklętych wysepek aka "progów zwalniających". Tyle lat jeździliśmy po dziurach, a teraz jak trochę je połatali, to sami tworzą takie. Są one głośne przez walące zawieszenia (współczuję też mieszkańcom z przeciwka), niszczą samochody, mimo, iż jedzie się przepisowo to denerwują psychicznie i fizycznie. Istnieją dziesiątki lepszych rozwiązań, na przykład tablice pomiarowe ZWOLNIJ, malowane oznaczenia z symbolami, a w ostateczności szykany drogowe.

   Drogi wyposażone w progi zwalniające nie bez powodu są – jeśli to możliwe – omijane przez kierowców: obniżają komfort jazdy nawet, jeśli pokonywane są z prędkością dopuszczalną na danym odcinku drogi; wiele progów zaprojektowano tak, że nawet przejechanie ich z prędkością 10 km/h powoduje nieprzyjemne doznania; progi przyczyniają się do przyspieszonego zużycia zawieszenia i hamulców, w nisko zawieszonych samochodach pojawia się ryzyko uszkodzenia układu wydechowego. Na drodze wyposażonej w spowalniacze rośnie hałas oraz emisja substancji toksycznych przez samochody, rośnie zużycie paliwa. To rozwiązanie bardzo skutecznie poprawiające bezpieczeństwo pieszych – przejście staje się "jednym wielkim garbem".

   źródło: 3990120.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @GienekMiecio "limity prędkości są odrealnione od rzeczywistości, średnio o 30 km/h za niskie "

   Pracujesz w jakimś instytucie drogowym bądź motoryzacyjnym by to oceniać, masz jakieś scisle dane, czy tylko p#@??@#isz pi razy oko, podzielić przez chłopski rozum?

   "próg alkoholowy to także jakieś nieporozumienie i po cukierkach można wyłapać mandat"

   A po tym to już w ogóle przestałem czytać, bo udowodniłeś, że bredzisz bez pojęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ck__: takie biedaki umysłowe (i nie tylko) jak
   @Eponhall: i @niki_niki: nie wiedzą co to lising XD

  •  

   pokaż komentarz

   @brightside: Moim zdaniem stratą czasu dla policji jest obstawa kiboli na meczach , a nie wykonywanie pracy przy ruchu ulicznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @saczuser: Ja wczoraj wyłapałem.przed światłami.Z sąsiedniego pasa wjechał mi pod nos. Światło zmieniło się na pomarańczowe i zapierdol.l po hamulcach.Jechałem z 40 km/h, ślisko nie wyhamowała. Mi spadła tylko rejestracja, on wgniotka na zderzaku do pomalowania.
   „Panie 1500 zł, albo policja”
   I tyle. Zapłaciłem, bo wolę 1500 niż 1500 i 6 punktów na 2 lata.A takich h.ji będzie multum.Zapomnijcie o jakimś oświadczeniu dla ubezpieczyciela o przyznaniu się do stłuczki.Tylko:
   „ 1500, albo policja”
   Jedno wielkie sk$%$ysyństwa i tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @renkaboga Wy to pewnie te stłuczki to co codziennie macie, że tak się sapiecie o ten taryfikator.

  •  

   pokaż komentarz

   @open_or_die to twój brat jest zwykłym frajerem że lawetę wzywał

  •  

   pokaż komentarz

   @renkaboga: Pozostaje jeszcze kwestia ściągalności mandatów. Przy starym taryfikatorze była ona słaba a jak ktoś teraz dostanie mandat na kilka tysięcy to tym bardziej będzie kombinował by sprawę przeciągnąć aż się przeterminuję.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś piłuje 100 w terenie zabudowanym to już nie ma wytłumaczenia.
   @saczuser: Zawsze jest wytłumaczenie bo zależy gdzie ten teren zabudowany. Znaki w pl stawiają szwagry i wujki mające udziały w fabrykach znaków - sadzać po ich ilości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lootzek: Mam kolego wyrobioną całą tabliczkę, zawodowo jeździłem autobusami i ciężarówkami. Na dodatek codziennie poruszając się osobówką, widzę jaki jest ruch drogowy na poszczególnych drogach. Wsiadałem w życiu w kilka samochodów i w zależności od wieku, doznania były inne. Obecne prawo to jest dostosowane do na przykład takiego Forda Escorta z 1995 roku, gdzie przy tych limitach było czuć tę granicę sterowności. Każde auto po 2000 roku produkcji już inaczej się zachowuje, nie wspominając o najnowszych. Poza tym, ze zwykłej obserwacji artykułów o wypadkach i sytuacji w życiu codziennym można wywnioskować to samo, że te limity są odrealnione. Dodatkowo jak sobie zajrzysz nawet do statystyk policji, to się potwierdza. W 2019 roku, 70% wypadków miała miejsce w obszarze zabudowanym. Z głównych przyczyn około 70% wypadków jest spowodowane nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu oraz na przejściu, niezachowaniem bezpiecznej odległości między pojazdami, nieprawidłowym wyprzedzaniem. Tylko te 30% zakwalifikowano jako niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, gdzie często też jest to rejestrowane po macoszemu. Więc to ty bredzisz i nic nie wnosisz do dyskusji. Idź się zamknij w czterech ścianach, to wtedy zupełnie będziesz bezpieczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @brightside: widać po tobie i innych debilach frajerach z wykopu anty samochodziarzu, że nie masz bladego pojęcia o świecie. Zasranym obowiązkiem policji jest przyjechać do kolizji a tylko monumentalny debil spisuje oświadczenia, z których można się wycofać w dowolnej chwili i złamanego grosza poszkodowany nie dostanie. tacy podludzie jak wy nie powinni się udzielać w sprawach o których nie macie pojęcia ani, które was nie dotyczą bo przecież wy i tak na samochód nigdy w życiu nie zarobicie.

   A czy nowe przepisy działają? NIE. To, że wysokie mandaty są wystawiane to nie znaczy, że działają ba to znaczy, że nie działają i ludzie dalej jeżdżą jak chcą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eponhall: @niki_niki: macie bo pewnie wam żal że już tyle minusów dostaję... odbije sobie te koszty. A wy debile dalej piszcie głupoty o bezpieczeństwie.
   https://biznes.autokult.pl/43242,leasing-w-nowym-ladzie-wciaz-ma-sens-ale-trzeba-kombinowac
   Nie to nie jest skok mafii na mój majątek...wcale.

  •  

   pokaż komentarz

   @nikolson to mówisz że po zabraniu dowodu rejestracyjnego możesz pojechać 20km i bez ryzyka trafienia tego samego radiowozu który przyjechał na interwencję?

   Nie było komu holować, a auto stało na poboczu drogi przelotowej. Nawet żadnego parkingu w okolicy nie było.

   A z resztą, co to za różnica czy zadzwonił po lawetę, nie to było problemem. Problemem był Janusz który zrobił na złość i wezwał policję.

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: W większości znaki stawiają tak bo przepisy tak nakazują, a że w przepisach jest bajzel i brak logiki to jest jak jest. Ważniejszych kwestii nie da się u nas rozwiązać, a kto by się tam oznakowaniem przejmował.

  •  

   pokaż komentarz

   @artu1313: No współczuję i podtrzymuję to co napisałem. W tym względzie taryfikator to pomyłka. Nikt nie jest idealny i tak jak uważam, że nie da się jechać 100 km/h w ścisłej zabudowie gdzie obowiązuje 50 km/h i tłumaczyć się, że "zagapiłem się", "nieświadomie popełniłem błąd". W takim wypadku albo masz wywalone na przepisy, albo nie masz żadnego wyczucia prędkości (lepiej siedź w domu)- za jedno i drugie należy się srogi mandat. W sytuacji jak Twoja to jest nieporozumienie.

   Ze swojej strony dam Ci radę i już od dawna o tym piszę: kup i zamontuj kamerę przód i tył.
   Jeśli rzeczywiście było tak jak mówisz, to kilka przepisów jest po Twojej stronie i winnym kolizji powinien być uznany kierowca który wpakował się przed Ciebie i gwałtownie hamował.

  •  

   pokaż komentarz

   @saczuser: Po wypłacie pierwsze kroki kieruję do sklepu i kupuję dobrą kamerkę. Ktoś coś poleci do 500 zł, żeby było coś na niej widać.

  •  

   pokaż komentarz

   mnie od debili ¯_(ツ)_/¯
   I kto miał rację?


   @LudzieToDebile: @Msky85: Oni.

   Jaką szkodliwość ma prowadzenie pojazdu bez uprawnień? Należy karać tych, którzy popełniaja poważne wykroczenia - zagrażające życiu - wyprzedzanie ryzykowne itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @7160: Czyżbyś był zdania, że prawo jazdy jest w ogóle niepotrzebne i należy pozwolić kierować każdemu, a karać dopiero w razie jakiegoś zdarzenia?

  •  

   pokaż komentarz

   jest w ogóle niepotrzebne

   @LudzieToDebile: Na pewno nie jest to wykroczenie zagrażające życiu. 500 zł mandatu za brak dokumentu jest ok. Dla niektórych to 1/4 wypłaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @GienekMiecio: wszystkiego nie czytałem ale pełna zgodna, bezczelne wyłudzanie pieniędzy od kierowców, a społeczniaki biją brawo i konia

  •  

   pokaż komentarz

   astroje społeczeństwa będą jeszcze bardziej negatywne do służb w związku z egzekwowaniem surowego prawa
   - w nowym taryfikatorze brakuje rac


   @LudzieToDebile: Ty chyba mało jeździsz po trasach? Wczoraj jadąc 300km na s8 to prawdziwa patologia. Sznur aut jeździ blisko siebie z prędkością 120-130km/h. Nawet nie liczyłem ile było akcji, że nagle mi auto gwałtowanie hamuje bo ktoś na początku nagle sobie przyhamował.

  •  

   pokaż komentarz

   @artu1313: Dołóż trochę i kup (u Chińczyka więc nie będziesz musiał dokładać wiele, albo wcale) Viofo A129 duo (przód i tył). Ogólnie polecam jazdę zgodnie z przepisami, do bólu, defensywną. Lepiej nawet odpuścić burakowi, zatrzymać się i nie mieć kraksy niż pokazywać kto ma rację na drodze. Musiałem się tego nauczyć, ale jak do tej pory zdaje egzamin.
   Oczywiście jeździmy dynamicznie. Na ograniczeniu do 50 można spokojnie rozpędzić się do 60 (na wskazówce), to będzie ok 53-54 km/h realnie. Wbijamy jeden bieg po drugim, dynamicznie osiągamy zadaną prędkość i ją utrzymujemy.
   Jazda zgodnie z przepisami nie oznacza zamulania (choć czasem rzeczywiście na długiej prostej w terenie zabudowanym gdzie nawet domy są odsunięte od jezdni, gdy trzeba jechać te 50-60 km/h to wydaje się zbyt mało).
   Mam już dziesiątki nagrań dzbanów gdzie jadę kilkadziesiąt kilometrów, wyprzedza mnie jeden z drugim dzbanem na siłę, ja jadę przepisową prędkością + 10 km/h na liczniku i po 20-25 kilometrach gdzieś się spotykami. Czasami przedziela nas jedno auto. Czasem dwa, a czasem żadne. Jedyne gdzie realnie można nadrobić to autostrada, ale tam też zwykle jadę prawym pasem poniżej dopuszczalnej prędkości (nikomu nie przeszkadzam, ciężarówki jadą 90 km/h) i jadę sobie spokojnie bez lawirowania i slalomów. Fakt, w takim wypadku dojadę nieco później ale utrzymuję sobie odstęp i tylko obserwuję jakie cyrki się odwalają na lewym pasie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kab_anos: Ostatnio wracałem ze Słowacji do stolicy. A więc kawał drogi. Mając 10 więcej na liczniku niż obowiązujący limit, czyli jadąc realnie jakieś5 km/h szybciej niż można, byłem jednym z szybszych kierujących.

   W ciągu ostatnich kilku dni zrobiłem ze 100 km po trasach przelotowych i obwodnicy Warszawy. To samo.

   Ludzie naprawdę jeżdżą wolniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile: To, że jeżdżą wolniej jest ok.Ale co nie którzy przesadzają, są jak sparaliżowani.Nie wiadomo co taki człowiek odpierdzieli, a że w większości nie zna przepisów to na wszelki wypadek jadą „dziwnie”. Może za jakiś czas to minę zobaczymy.W tej chwili jadą jak by dopiero zdali egzamin i nie wiedzą jak się zachować na drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile: jak widzisz po minusach, do wypokowych debili i szurów myslących inaczej nie docierają fakty

  •  

   pokaż komentarz

   @Kokos_polska: Ładnie się pan przedstawił przed milionami wykopków

  •  

   pokaż komentarz

   Mam kolego wyrobioną całą tabliczkę,....

   @GienekMiecio: No nie wierzę. Pierwsze bordo, które nie jest debilem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @artu1313: kamerka by pomogła, ja już nie jeżdzę bez kamerki i chcę taką kamerkę w żony aucie założyć

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile: Znaczy za mordę ten naród trzeba brać….tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @onajedna17: Za portfel raczej. Inne argumenty nie przemawiają do suwerena.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie jest napisane, że działają? Podaj mi jakiekolwiek statystyki lub dane. Nie podasz, bo takich nie ma i będą dopiero za minimum rok.

   @GienekMiecio: Oczywiste jest, że nie ma żadnych oficjalnych statystyk po 2 tygodniach obowiązywania tego prawa. Są tylko obserwacje. Statystyki będą pewnie w lutym. I efekt będzie bardzo wyraźny. Mogę się założyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile:

   I kto miał rację?

   szury? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bioenergetyk: Szury zawsze mają swoją rację, ale najczęściej fakty są przeciwne tej racji. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile w Polsce jest tyle bezsensownych znaków i ograniczeń z dupy że nawet przez nieuwagę można trochę przekroczyć. Polska lubi takie miejsca. Jeden zapłaci i nie poczuje różnicy a inny nie będzie miał na chleb bo inflacja w górę a wypłaty przez nowy wał w dół. Myślę że Korea jest dla ciebie krajem idealnym. Wszędzie zakazy i ograniczenia. Masz robić dokładnie to co ktoś ci pozwoli. Ustalenie takich mandatów jest bez żadnego sensu. To jest wbrew logice. Co z tego że ludzie będą jeździli wolniej. Tak się skupią na znakach i prędkościach że będzie więcej wypadków przez nieuwagę. Przyjedzie policja i po mandacie każdemu. Limity trzeba wyrobić. Nie będą stali przy szkołach tam gdzie powinno. Będą stali za zakrętem w krzakach żeby tylko złapać kierowcę który przekracza znak zabudowany bez hamowania. Jak zdawałem prawo jazdy to mnie uczyli że może mogę spokojnie wychamowac silnikiem. W momencie mijania znaku mam puścić gaz i czekać aż pojazd zwolni. Tak uczyli też w innych miejscach. Przyspieszac też mozna dopiero po przekroczeniu znaku. Teraz za cos takiego będzie 1500- bo brakuje pieniędzy na 500+. Nasz polski Robin Hood. Zabiorą tym których stać na samochody i dadzą tym którzy nie umieją zapracować na własne piwo

  •  

   pokaż komentarz

   @paw1470: Frajerzy będą dawać się golić ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @gomjeden: wiesz moze jak to się skończyło ?

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile czy ty już skończyłeś podstawówkę. Jesteś bardziej odklejony od rzeczywistości niż ja. Nigdy w życiu nie zapłaciłem mandatu. Nie zatrzymała mnie policja. Nigdy nie zwolniłem bo policja. To nie znaczy że za miesiąc mnie nie zatrzymają bo coś. Już kilka lat temu zamontowałem rodzicom we wszystkich samochodach kamery. Matka już kiedyś miała sytuację że policja chciała jej wcisnąć że jechała z całkiem innego miejsca niż jechała. No ale miała paragon ze sklepu i takie coś było kompletnie bez sensu. Inna osoba mogła przyjąć gdyby zaczęli straszyć. Chcesz być prowadzony za rękę przez rząd to Korea czeka. Reszta obywateli nie potrzebuję pilnowania. Będziesz popierał ograniczenia to za kilka lat obudzisz się w obozie pracy. Powiedzą kiedy co masz robić i w jaki sposób.

   Czy nie uważasz że jeżeli wszyscy uważają że masz coś z głową to mogą mieć rację? Nawet niedoceniani ludzie mieli po kilka mądrych osób które się zgadzały. Ty masz jakieś poważne problemy z głową

  •  

   pokaż komentarz

   wiesz moze jak to się skończyło ?

   @szarytusz: mandat został anulowany:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @paw1470: Popieram wysokie mandaty dla pijanych i rajdowców. A to, że paru wykopków ma z tym problem, to ich problem.

   źródło: startpage.com

  •  

   pokaż komentarz

   @BoskiPrototyp: No, masz rację. Wprawdzie wystarczy jeździć jak normalny człowiek, a nie jak p#!##, ale masz rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile pijanym lepiej dawać pracę społeczne. Wtedy każdy będzie miał identyczną karę. Nie będzie miało znaczenia czy ktoś jest bogaty czy biedny. Dodatkowo zabrać prawo jazdy i jak ktoś powtórzy to zamknąć na tydzień albo 2.
   Nie popieram kar finansowych bo sponsorują rządowy socjal. Kara powinna zniechecac do recydywy a nie wykańczać ludzi finansowo. gdyby kary szły na inwestycje to nie mam problemu. No ale aktualnie mamy nieprzemyślane drogi osrane znakami wszędzie gdzie było miejsce i drogie koszty życia. Nie ma powodów do zostania w kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @paw1470: A uważasz, że 2500 tys. zł nie zniechęca bardziej niż 100 zł?

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile to teraz TVP weźmie Cię na experta na przyszłość. Jak oni mogli przegapić taki talent :)

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile nie. 2500 to dla jednej osoby 2 miesiące głodowania a dla innej jakieś marne grosze na waciki. Matce wystarczyło że zobaczyła jak przed domem stoi policja i prawa jazdy zabiera. Innym nie wystarczy nawet 10k mandatu. Stać ich.

  •  

   pokaż komentarz

   @paw1470: Dlatego mandaty powinny być proporcjonalne do zarobków. Biedaków by nie dobijały, a bogaci by je odczuli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eponhall: chłopie masz dzieci? Kup im chulajnoge i czekaj jak dziecko przyjdzie z mandatem na 1500 może mniej które ty będziesz musiał zapłacić, nie wnikam w to jak durna i bezsensowna mamy infrastrukture bo kto jeździ to wie

  •  

   pokaż komentarz

   @BoskiPrototyp: Chłopie masz dzieci? Idź im powiedz, że ojciec jest patusem, który nie potrafi jeździć samochodem zgodnie z przepisami.
   PS. Jak nie masz to idź do lekarza - poddaj się wazektomii. Oddasz przysługę światu i nie spłodzisz debili takich ja ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eponhall: idź ty kutafongu bez wiedzy o infrastrukturze popatrz jak to wygląda w Niemczech i dlaczego jako rowerzysta jedziesz zaraz koło jezdni jak tego nie rozumiesz to ty jesteś patologią 1/2/3/4 pas to prędkość 1 wyprzedasz 2 jedziesz 3 jedziesz na rowerze bo chodzi o prędkość a u nas w bolsce jest że pas dla rowerów jest za pasem dla pieszych, idz bo nie mam czasu ani chęci uczyć Kretyna dlaczego polskie drogi są c@??#we i niebezpieczne

  •  

   pokaż komentarz

   @LudzieToDebile: i co jeszcze? Chłopie jadę mercedesem i nie zdarza przed ciągła bo hary budowlaniec źle policzył nikt tego nie sprawdził i co mam płacić ile? 5000 mimo iż moim przewinieniem jest to że zarabi więcej od ciebie? Żal ci, dupa swędzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @BoskiPrototyp: Nie bardzo zrozumiałem ten bełkot. Możesz po polsku?

  •  

   pokaż komentarz

   idź ty kutafongu bez wiedzy o infrastrukturze

   @BoskiPrototyp: WOW jaki merytoryczny argument. Klasyk w wykonaniu bezmózgowca.
   Proszę o powtórzenie tego co napisałeś, ale w po polsku, bo poza wyzwiskami języka polskiego nie znasz.

 •  

  pokaż komentarz

  Minęło 10 dni i już wiemy, że działają.

  Normalnie cud statystyki.

  I jeszcze ci eksperci z siwymi łbami i policjant który mówi co zalecił premier.
  Miodzio.

  Oczywiście nikogo nie interesują statystyki wypadków, wszędzie podaje się statystyki zatrzymań za prędkość.
  No chyba, że podczas lockdownów, żeby odtrąbić sukces drogówki, gdy ludzie nie wychodzą z domów.

 •  

  pokaż komentarz

  Straszenie zawsze działa, jak nie mandatem to więzieniem jak nie wiezeniem to torturami itd

 •  

  pokaż komentarz

  Czy tylko w moim mieście wszyscy zaczęli jeździć z przepisową prędkością ? Ciekaw jak długo to potrwa.

 •  

  pokaż komentarz

  Dwa pytania:
  - czy ja dobrze rozumiem ten materiał - za przekroczenie do 10 km/h nie ma mandatu?
  - o co chodzi z tym wyprzedzaniem na pasach? chodzi mi o ruch typowo miejski - przykładowo:
  * 2 pasy ruchu w jednym kierunku / wszędzie ograniczenie 50 / po jednym toczy się ktoś 45km/h a po prawym 50km/h / moment wyprzedzania następuje o okolicy pasów - jest naruszenie? albo
  * takie samo miejsce i warunki, typ na lewym pasie zwalnia tuż przed pasami mocno zwalnia, np. do 20, bo skręca w lewo (przy przejściu za skrętem), ja lecę dalej widząc że na przejściu nikogo nie ma, 50 km/h - jest naruszenie?

  •  

   pokaż komentarz

   @plpi2018: odpowiedziałem sobie artykułem na pytanie nr 2 (chore)

   Technicznie rzecz ujmując, wyprzedzanie to przejeżdżanie z większą prędkością obok innego pojazdu jadącego w tym samym kierunku. Więc teoretycznie jeśli kierowca na sąsiednim pasie niespodziewanie zwolni a my wyminiemy go z większą prędkością, to w świetle prawa właśnie go wyprzedziliśmy, nawet jeśli nasza prędkość była stała.

  •  

   pokaż komentarz

   @plpi2018: przekroczenie prędkości do 10km/h mandat 50zł. Co do wyprzedzania na pasach w obydwu przypadkach jest to wyprzedzanie bezpośrednio przed/na przejściu, więc wykroczenie. Jeśli ktoś zwalnia bo np chce skręcić, to chcąc nie popełnić wykroczenia również należy zwolnić. Nie jest tu istotne czy mieścimy się w dopuszczalnej prędkości.

  •  

   pokaż komentarz

   @brightside: jprdl, trochę chore, teraz regularnie mam sytuacje na mieście gdzie "niedzielni" chamują przed przejściem całkowicie bez przyczyny. większe zagrożenie jest z tego ich chamowania (nie wiadomo co się dzieje - zazwyczaj daję bo heblach bo mam ograniczone zaufanie do samego siebie) niż z tego że przelecę obok nich

  •  

   pokaż komentarz

   @plpi2018: To jest chore, bo możesz mieć przejście przezd skrzyżowaniem i jak ktoś zwalnia do skrętu to i ty musisz zwolnić do jego tempa dopóki nie przejedziecie przejścia. Może wydaje się to głupie, bo możesz widzieć miejsce, ale z drugiej strony jeśli ktoś zwalnia z kierunkowskazem i jednocześnie przepuszcza pieszego?

   Najgorzej, że nie ma nic na obronę, nawet jeśli na kamerce widać, że przejście jest puste i robisz to świadomie.

   Największą patologię widziałem w programie jedź bezpiecznie. W Krakowie jest gdzieś miejsce gdzie są dwa pasy w jednym kierunku i 3 rozbiegowy. Babka olała egzamin bo po środku pasa rozbiegowego jest przejście przez wszystkie pasy i jak ona dojeżdżała do miejsca gdzie auta wjeżdżają na rozbieg to ktoś właśnie wyjechał. 10 metrów dalej było przejście i co? I k@$@a popełniła wielkie wykroczenie bo nie zahamowała prawie do zera mimo idealnej widoczności. Wielkie mi wykroczenie.