Kolejny polityk PiS mówi o cenach regulowanych. Prawo rzeczywiści na to pozwala

Kolejny polityk PiS mówi o cenach regulowanych. Prawo rzeczywiści na to pozwala

- Przepisy prawa przewidują taką możliwość, konstytucja nawet coś takiego umożliwia - powiedział w piątkowym Graffiti wiceminister MSZ Paweł Jabłoński, pytany o możliwość wprowadzenia w Polsce cen regulowanych. Takie rozwiązanie w lutym wejdzie...

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu socjaliści w końcu zawsze muszą rozp... gospodarkę?

  •  

   pokaż komentarz

   @hipr: myślą że tym razem socjalizm się uda

  •  

   pokaż komentarz

   @the_insanity:
   Najważniejsze to znaleźć siłę i zaparcie a także i odwagę by poświęcić gospodarkę, a tym samym dobra obywateli, dla swojej własnej wizji Polski. ProPiStariusze wszystkich krajów łączcie się!

  •  

   pokaż komentarz

   @hipr: Ja bym powiedział, że gospodarkę rozwalają ogólnie niekompetentni ludzie u władzy. Regulowana cena w przypadku produktów to krótka droga do zabicia podaży, żaden przedsiębiorca nie będzie na dłuższą metę sprzedawał danego produktu, jeżeli będzie na nim tracił, bo nawet jak jest głupi to najwyżej zbankrutuje, mądry skupi się na czymś innym, a cwany i ustawiony się zawsze tak dogada z rządem, że źle nigdy na tym nie wyjdzie.

   Osobiście na tym etapie uważam, że jak tylko będą jakiekolwiek debaty, głosowania nad federalnym państwem w Europie na wzór USA to powinniśmy mocno dążyć do włączenia się w takie nowe państwo, choćby ze względu na fakt, że w zachodniej Europie potrafią rządzić, a u nas po serii wielu porażek robimy kółko i wracamy do PRLu.
   Alternatywa jest taka, że w nowym państwie rozcieńczymy głosy tej polskiej patologii i jak dobrze pójdzie to dokona się samoczynnie wymiana "elit" politycznych, bo po pewnym czasie dobrych rządów to partie z bieżącej sceny politycznej nie przetrwają konkurencji w obecnej formie.

  •  

   pokaż komentarz

   @intjed

   @hipr: jak tylko będą jakiekolwiek debaty, głosowania nad federalnym państwem w Europie na wzór USA to powinniśmy mocno dążyć do włączenia się w takie nowe państwo, choćby ze względu na fakt, że w zachodniej Europie potrafią rządzić, a u nas po serii wielu porażek robimy kółko i wracamy do PRLu.

   Kiedy było referendum akcesyjne tak samo mówiłem, "spieprzajmy od Millera i im podobnych" a "nasz bank centralny to koszmar dla gospodarki"
   Tylko od tego czasu, wraz z tym co wyrabiają socjaliści z EU, w dodatku w połączeniu z nowymi religiami lgbt feminizmu ekologizmu i blm i podobnych poprawności... Już sam nie wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko od tego czasu, wraz z tym co wyrabiają socjaliści z EU, w dodatku w połączeniu z nowymi religiami lgbt feminizmu ekologizmu i blm i podobnych poprawności... Już sam nie wiem.

   @hipr: Warto zwrócić uwagę, że pomimo tego wszystkiego w takich Niemczech źle im się nie żyje, osobiście kiedyś mnie drażniła hipokryzja wynikająca z takiej poprawności, ale z dwojga złego już wolę posłuchać tych kłótni o to czy LGBT to ludzie czy ideologia będąc w kraju w który jednak ich traktuje jak ludzi, a nie który nagania do ich odtrącenia na margines.
   Co jednak ważniejsze, w kraju, który potrafi dbać o własny interes i interes jego obywateli, a u nas to po prostu nie wychodzi od ponad 30 lat. Chciałbym się obudzić w Polsce, która już nie będzie tą Polską, którą znamy dziś, tylko nowym tworem w którym budzisz się rano, czytasz wiadomości i możesz powiedzieć "żyję w poważnym kraju", a nie czytasz je od początku z nastawieniem "co tym razem te sk$%?ysyny odjebały".

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu socjaliści w końcu zawsze muszą rozp... gospodarkę?
   @hipr bo kończą im się pieniądze innych ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   Bo nie są socjalistami, tylko bandytami, którzy przypisują sobie wymówkę 'równości' z lewa lub 'wolności' z prawa do okradania każdego w zasięgu wybranych możliwości. (np. wybraliśmy lewicę, to oberwiemy 'lewackimi' metodami złodziejstwa)

  •  

   pokaż komentarz

   @hipr: @the_insanity: wy już tu historii na nowo nie piszecie, bo zaraz będziecie jeszcze zwalać winę na lewactwo, że wam pis wybrało ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu socjaliści w końcu zawsze muszą rozp... gospodarkę?

   @hipr Zacznij czytać ustawy. Za głowę można się złapać ile tam jest zamordyzmu. I te komuchy z roku na rok coraz bardziej przyzwyczajają się do traktowania ludzi jak bydło. Teraz nie liczą się z nikim.

   A wszystko zaczyna się niewinnie od jednej licencji na przewożenie materiałów wybuchowych. Po 10 latach masz kilkaset obszarów licencjonowania i po 20 latach musisz nabyć licencję na przewóz piasku.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli jak za komuny będą pustę pułki w sklepach bo nikomu nie będzie się opłacało produkować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @WakcynatorMilosci: pułki są puste tylko wtedy, gdy wszystkich żołnierzy wyślemy na przepustki.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaef_v2: chciałem edytować ale Białek zablokował ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @WakcynatorMilosci: bardzo dobrze bo się panoszą sztuczne zawyżanie cen to plaga polskiego rynku, najlepiej żyją wspólnoty mieszkaniowe obsadzone od góry do dołu rodzinka i znajomymi sztucznie zawyżając ceny czynszu, podobny proceder panuje na rynku produktów spożywczych coś co w początkowej fazie kosztuje 0,2-0,4gr na sklepowych półkach kosztuje już blisko 5zł, (sprawdźcie ile kosztują wiśnie , w skupie to jest około 0,2-0,4zł pośrednicy zarabiaj 400proc, sprzedawcy kolejne 150proc marży wynik finalny 4-5 zł na kg.) Tak jest z bardzo wieloma rzeczami trzeba złapać za ryjki pośredników, urząd regulacji cen to obowiązek polskiego rządu, by bronić polskich konsumentów przed zmowa cenowa jaka panuje od lat na rynku!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @sols: Tak, cała ta wielka zmowa energetyczna. Zmowa przedsiębiorców, górników i gazowników( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @WakcynatorMilosci: Przychodzi klient, woła : poproszę chleb. Niestety skończył się.- odpowiada sprzedawca. A z pod lady ? - dopytuje znowu kupujący. Za dwadzieścia złotych może uda się coś znaleźć. A tak na poważnie to zabory były, okupacja niemiecka i sowiecka była, to wszystko już przerabialiśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sols: ale ty rozumiesz, że produkcja to jedno, a sprzedaż to drugie? Jak to sobie wyobrażasz ? Tak np Lidl jeździ po wsiach i skupuje pomidory? XD
   Lidl chce mieć dostawcę, który zagwarantuje x towaru za cenę y i weźmie za to odpowiedzialność.
   Jeżeli rolnicy by się pozrzeszali i byli podmiotem, które takie gwarancję daje, to zarabiałby wiecej.

   Nie wiem w sumie czynu ci to tłumacze, bo jesteś pisowskim trolem. Nie pamiętam tylko czy jesteś z PiS, czy tęczowego pis

  •  

   pokaż komentarz

   @sols: To weź z portfela 0,2-0.4zł i kup te wiśnie, przecież wolno ci. Daj rolnikowi nawet 0.5zł, opłaci się i jemu i tobie. W czym problem widzisz? W tym, że rolnik nie ma chłodni? Ano nie ma, bo jest droga, musisz więc kupić u niego tuż po zbiorach, potem zapomnij. W tym, że musisz jechać 40 km po kilo wiśni? Ano rolnik nie przywiezie, bo by był stratny i nie ma czasu, on produkuje, nie rozwozi.

   No i widzisz, są ludzie, którzy muszą zainwestować naprawdę grube pieniądze, nie 50 groszy, żeby kupić ciężarówki, wybudować chłodnię, sortownię, zatrudnić wiele osób, kupić paliwo, ktoś inny musi wybudować sklep i zatrudnić kasjera, zapłacić za prąd, ochronę, podatki, po drodze jest cała masa wydatków na każdym etapie. Po to, żebyś poszedł do sklepu i narzekał, że kilo wiśni nie kosztuje 40 groszy jak u rolnika.

   Weź się za biznes, sprzedawaj w sklepie tak tanio, jak to możliwe. Przecież mamy wolny rynek w tym półsocjaliźmie. Będziesz bogaty, bo wszyscy u ciebie będziemy kupować. Czemu tego nie zrobisz? Bo nic w tych tematach nie wiesz, nic nie umiesz, nie dałbyś rady otworzyć takiego biznesu, a jak ktoś to zrobi za ciebie, to nie dasz rady się utrzymać. Chyba że podniesiesz ceny do takich, jakie widzisz w sklepach i wtedy przejrzysz na oczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, cała ta wielka zmowa energetyczna. Zmowa przedsiębiorców, górników i gazowników( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Mr-Slimak: ty się nie śmiej, zanim zamknąłem JDG z 2021 na 2022, to regularnie dostawałem smsy od Matiego, żebym podniósł ceny pierogów i kotleta w restauracji, bo normalnie im brakuje w budżecie hajsu.

  •  

   pokaż komentarz

   @sols: Towarzysz Wiesław wróć, Jarosław na ostatnim plenum KC PiS zdecydowanie potępił spekulantów i kułaków. Wróg klasowy - kułak, kapitalista, spekulant to wrzód na zdrowej tkance Narodu! Wprowadzenie cen maksymalnych będzie ciosem w kapitalistycznych krwiopijców! Naród z Partią, Partia z Narodem!( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: paczaizm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   bardzo dobrze bo się panoszą sztuczne zawyżanie cen to plaga polskiego rynku, najlepiej żyją wspólnoty mieszkaniowe obsadzone od góry do dołu rodzinka i znajomymi sztucznie zawyżając ceny czynszu, podobny proceder panuje na rynku produktów spożywczych coś co w początkowej fazie kosztuje 0,2-0,4gr na sklepowych półkach kosztuje już blisko 5zł, (sprawdźcie ile kosztują wiśnie , w skupie to jest około 0,2-0,4zł pośrednicy zarabiaj 400proc, sprzedawcy kolejne 150proc marży wynik finalny 4-5 zł na kg.) Tak jest z bardzo wieloma rzeczami trzeba złapać za ryjki pośredników, urząd regulacji cen to obowiązek polskiego rządu, by bronić polskich konsumentów przed zmowa cenowa jaka panuje od lat na rynku!!!

   @sols: jezu co za bełkot... (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie pamiętam tylko czy jesteś z PiS, czy tęczowego pis

   @moj_wykopowy_login: on jest z konfede-pis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: konfpis.png

  •  

   pokaż komentarz

   @sols: wiesz co tak ze by za bardzo nie przeciążać twojego mózgu to wytłumaczę Ci to na wiśniach
   masz firmę i je zbierasz zatrudniasz pracownika
   państwo zwiększa pensje minimalną, ty musisz dać wiecej pracownikowi i zapłacić więcej zusu
   z automatu bedzie brał wiecej za wiśnie, dziękuje możesz się rozejść i zaj@$@ć głową w ścianę.

 •  

  pokaż komentarz

  pis ustala maksymalne ceny żarcia > nikomu nie opłaca się produkować > brak żarcia w sklepach > żeby ludzie nie głodowali pis nacjonalizuje piekarnie, zakłady mleczarskie, rzeźnie itp. > I tak nie opłaca się produkować więc państwo musi dopłacać > nie ma kasy, nikt nie chce pożyczyć, nie da się już zwiększyć podatków > drukarka robi brrrr > inflacja kilkaset % miesięcznie > chuj, i tak wszyscy muszą żreć gruz z gównem bo nic nie ma innego > Wenezuela 2.0 > Zandberg dostaje orgazmu xD

  źródło: bi.im-g.pl

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: comment_1641320429RNGtxcDxvvCNsGERmIzAIM,w400.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: gnFk9kpTURBXy9lMGI2MjJmMzY5ZDYwMzgyOWE2OWVlMTIxZjNkNjU3ZS5qcGeRkwLNA5gAgqEwBaExAQ.png

Dodany przez:

avatar polsatnews_pl dołączył
477 wykopali 5 zakopali 7.2 tys. wyświetleń