Niezmienny jak ptasie piosenki. Ich pieśni nie zmieniły się od tysięcy lat

Niezmienny jak ptasie piosenki. Ich pieśni nie zmieniły się od tysięcy lat

Ludzki język mówiony czy pismo ewoluują, dlatego mogłoby się wydawać, że podobnie mają się sprawy w przypadku ptaków. Te okazują się jednak w wielu przypadkach niezmienne.

 •  

  pokaż komentarz

  Ich pieśni nie zmieniły się od tysięcy lat

  Czy to oznacza, że mamy nagrania śpiewu ptaków sprzed tysięcy lat?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to oznacza, że mamy nagrania śpiewu ptaków sprzed tysięcy lat?

   @Nieszkodnik: gdybyś przeczytał artykuł zamiast mądrzyć się na chłopski rozum to wiedziałbyś jak naukowcy do tego doszli. Chodzi o ten fragment

   Okazało się, że pozostały one w zasadzie niezmienione przez ponad 500 000 lat (a górna granica wynosi nawet milion lat). W efekcie ich pieśni są nie do odróżnienia od ich krewnych znajdujących się tysiące kilometrów dalej.

   Jeśli między populacjami występuje izolacja geograficzna, tak jak w tym przypadku, to dochodzi do specjacji, czyli takich zmian w puli genowej populacji, które po czasie skutkują wytworzeniem bariery rozrodczej i powstaniem nowego gatunku. W tym przypadku były to górskie lasy, gdzie warunki środowiskowe są na tyle stabilne, że ptaki te nie wytworzyły innego rodzaju śpiewu. Można to porównać z populacjami ptaków oddalonych o tysiące kilometrów i prześledzić filogenezę dzięki badaniom DNA. Masz to w tym fragmencie

   W toku badań okazało się, że różnice w śpiewie były nieskorelowane z tym, jak długo poszczególne populacje były od siebie odizolowane. Stopień tej separacji został oszacowano w oparciu o różnice genetyczne w ich DNA. Dwie populacje długo odizolowanych gatunków miały niemal identyczne pieśni. Z kolei dwa inne, podobnie wyglądające gatunki, które były rozdzielone przez krótszy czas, miały bardzo odmienne pieśni.

  •  

   pokaż komentarz

   @naciski:

   Z kolei dwa inne, podobnie wyglądające gatunki, które były rozdzielone przez krótszy czas, miały bardzo odmienne pieśni.
   Czyli wnioski wyciagneli na podstawie obecnych spiewow, jest cos takiego jak ewolucja wspolbiezna (nie mylic z rozwojem spiewu ptakow)

   Podsumowujac: wnioski z dupy z danych z dupy w takim razie, zakop

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny chip.pl spam z tymi samymi wykopującymi botami i moderatorami i komentarzami z dużą ilością minusów (tego boty jeszcze nie są w stanie naprostować). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  No to w końcu jest ta ewolucja czy nie? Czy kamień ewoluował w małpę a odgłosy ciągle te same?

Dodany przez:

avatar bu_tel_ka dołączyła
60 wykopali 18 zakopali 1.2 tys. wyświetleń