•  
  e.....f

  +2

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Jak nasze społeczeństwo ma nie bluzgać, skoro rodzice nie dają przykładu dzieciom. Wejdzie się do takiego gimnazjum czy liceum i normalnie uszy więdną i nikt z tym nic nie robi, bo dlaczego mam zakazywać przekleństw, skoro sam rzucam nimi na prawo i lewo. Potrzeba zmiany naszej mentalności. Ludzie muszą wreszcie zrozumieć, że bluzganie nie jest "cool", tylko jest to wyraz naszego chamstwa i prostactwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @minio_spedition: Szlag, zawsze wiedziałem, że coś z moim otoczeniem było nie tak. :( Nie licząc gimnazjum... Ale to zasługa specyfiki miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   @minio_spedition:
   klnąć należy umieć, Przykład nawet w tekście: Słonimski, który przez parę minut klnął nie powtarzając wulgaryzmu - przez co wynosił to tak na prawdę na zupełnie inny poziom.

   Wulgaryzmy wśród elit medialnych, czy polityków, pokazują tylko poziom naszej pięknej inteligencji, i że nie ma ona za wiele wspólnego z tą z dwudziestolecia międzywojennego (notabene w sporej mierze przecież wybitej przez hitlerowców).

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Oraz komunistów (tylko, że oni działali bardziej systemowo i mieli więcej czasu oraz, że tak powiem, większą skuteczność - bo wybitą inteligencję zdążyli zastąpić swoją ynteligencją która do dziś wiedzie prym w kształtowaniu postaw i wzorców - przykład: artykuł ze znaleziska)

 •  

  pokaż komentarz

  Zburaczenie Polski in progress...
  ##############---------- 64%

  •  
   O..........u

   -1

   pokaż komentarz

   @MajkiFajki: no to mamy k!%!a show :) swoją drogą, sam jesteś k!%!a burak!

  •  

   pokaż komentarz

   @MajkiFajki: Oj tam, minie kilka dekad i społeczeństwo znów zwróci się ku językowej hiperpoprawności. Mody szybko się nudzą...

  •  

   pokaż komentarz

   @MajkiFajki:
   polecą minusy pewnie, ale jako osoba, która w ciągu roku średnio używa 10 przekleństw w pełni się z tobą zgadzam.

   Ja to sobie po prostu tłumaczę tak, że dżentelmeni i damy nie klną.
   Dlatego od szkoły podstawowej nauczycielki (a potem i dziewczyny) miewały zdanie, że dżentelmeni wyginęli z dinozaurami, zapominając jednakże, że dokładnie to samo tyczy się dam.

   A tak w ogóle, to ani Lis nie jest dziennikarzem z prawdziwego zdarzenia ani Durczok.
   A to, że klną, to tylko kwestia ich wsiowej kultury, bo:
   wulgaryzm niesie za sobą emocje, a człowiek o wysokiej kulturze osobistej publicznie ich nie ukazuje.
   A na dowód przypomnę, że najostrzejsze riposty to są te, wypowiedziane w całkowitym spokoju i opanowaniu.

   Majkifajki ma rację. Popularne osoby w tv (celebryci) to buraki i wiejskie burki, tak to więc ich poziom kultury jako wzorzec dla wielu przecież, rozlewa na resztę kraju.

   PS: stare powiedzenie mówi "człowiek ze wsi może i wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy"
   *wieś jako stan umysłu

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Przecież Newsweek to przykład salonowego medium a jak widać jaki salon, tacy jego propagandziści. Taka jest właśnie ogólna linia tego środowiska: promować chamstwo, wmawiać Polakom prostacki światopogląd jednocześnie udając, że jest się głosem elit i dla elit.
   Bzdura - nie wszyscy klną, nie wszyscy mają gdzieś historię, nie wszyscy głosują tak jak im salon każe, nie wszyscy śmieją się z tradycyjnych wartości. To, że w "opiniotwórczych" gazetach stosuje się taką retorykę to tylko świadczy o rodzaju opinii jaką chcą oni wyrobić swoim czytelnikom.
   Ile dobrego o Polsce i Polakach można znaleźć w takich gazetach? Nic, albo prawie nic - tezy, że Polacy to chamy, głupcy i naiwniacy są za to na porządku dziennym. Zadziwiające jednak jest to, że jednocześnie z głoszeniem takich "prawd", potrafią oni schlebiać swoim czytelnikom jaką to nie są oni elitą, jak nie są wykształceni i świadomi, niestandardowo myślący i w ogóle tacy cool. Naturalne aspiracje co bardziej podatnych każą się potem z takim zdaniem utożsamiać co generuje postawy i zachowania.

   Efekt wzmacnia odwołanie do elit (a raczej pseudoelit) w rodzaju dziennikarzyn, aktorzyn i politykierów którzy klną wszystko i wszystkich na czym świat stoi. Jednocześnie ma to uwiarygadniać tezę, że klną wszyscy - profesorowie, dyrektorzy, ogólnie całe "sfery wyższe".
   Mogę zapewnić - tam, gdzie w tym kraju ostała się jeszcze prawdziwa elita nikt nie klnie, nikt nie ubiera się jak wieśniak, nikt nie uważa pałlo koelo za inteligentną literaturę i przede wszystkim nikt nie gardzi swoim narodem, jego tradycją i wartościami. A fakt, że tych prawdziwych elit jest coraz mniej, świadczy tylko o zapoczątkowanej w komunie i będącej w progresie pauperyzacji i proletaryzacji postaw, zachowań, wzorców i autorytetów. Czyli, jak napisał @MajkiFajki: ogólnego "zburaczenia".

   Panowie propagandyści mierzą wszystkich swoją miarą a nam pozostaje nie dać się manipulować i poszukiwać tych dobrych wzorców.

   PS. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Twój komentarz, spodziewałem się tutaj raczej innych opinii. Mam nadzieję, że ten żałosny tekst nie dostanie się na główną, ale jeśli tak się stanie, to zapewne tendencja w komentarzach się odwróci. Masz u mnie wielkiego plusa.

 •  

  pokaż komentarz

  Raz, że "Zimo wyp%%$#!#aj" to ja pamiętam jeszcze z liceum, a to było ładnych parę lat temu, a dwa, że to nie chodzi o wprowadzenie "k##$y" na salony, tylko o zamianę salonów z elitarnego (bo trudno dostępnego, niekoniecznie naprawdę wyjątkowego) grona na jakichś nudnych mieszczan, których jedyną zasługą jest to, że potrafią zalogować się na facebooku. Nie zmienia się więc język salonów, zmieniają się same "salony", a po prostu wśród członków tych nowych "salonów" "k##$a" jest czymś popularnym i zwyczajnym.

 •  

  pokaż komentarz

  (...)więc w tym tekście nie będzie żadnych kropek. k$$#a będzie k$$#ą, nie żadnym k… czy idiotycznym „kurde”. w końcu ktoś mądrze to podsumował :) Jak widzę ludzi, którzy piszą gdzieś "kur...cze! ale mnie nap...arza główka!" to mam ochotę im przyp%%!%#!ić słownikiem.

Dodany przez:

avatar grivel17 dołączył
48 wykopali 8 zakopali 1.1 tys. wyświetleń
Advertisement