Warunki służby żołnierzy przy granicy. Pytania Marcina Wiącka do ministra...

Warunki służby żołnierzy przy granicy. Pytania Marcina Wiącka do ministra...

Służba na granicy w trudnych warunkach, do których żołnierze nie byli szkoleni, może powodować stres. Chodzi m.in. o prowokacje służb białoruskich. Niektórzy żołnierze z krótkim stażem źle adaptują się do tej sytuacji - niezbędne wydają się psychologiczne zajęcia grupowe. Rzecznik Praw...

 •  

  pokaż komentarz

  Stres? Bierzesz saperke i łopatke kopiesz dołek wrzucasz inżynierów i idziesz chlać do koszar. Tak mówił we wywiadzie ten Czeczenko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  
  INTP-T

  -9

  pokaż komentarz

  Służba na granicy w trudnych warunkach, do których żołnierze nie byli szkoleni, może powodować stres.

  A do czego byli ku#$a szkoleni? Do robienia sojowego latte? Jak ktoś pisze tego typu bzdury to ja nie rozumiem...
  Podstawowym celem żołnierza jest CHRONIENIE GRANIC PAŃSTWA!

  •  

   pokaż komentarz

   @INTP-T ale nie podczas czasu "P", żołnierz ma strzelać, bronić granic, zabić jak będzie trzeba i mieć spokój a nie stać obrzucany cegłami, opluwany w mediach i nie móc zareagować.

  •  
   INTP-T

   -7

   pokaż komentarz

   @elerbas: żołnierz ma być gotowy w każdej sytuacji. Czyli w czasie p nie robimy żadnych ćwiczeń bo przecież jest pokój? A ci na granicy niech sobie wchodzą bo mamy... pokój?

  •  

   pokaż komentarz

   @INTP-T ma być gotowy ale nadal nie rozumiesz jak wygląda takie szkolenie. Ma być twardy, zdecydowany, bezwzględny każda akcja ma spotkać się z reakcją. Podniesiesz rękę to ma Ci ją odrąbać, wycelujesz w niego to ma strzelić pierwszy i strzelać tak żeby zabić. Żołnierze nie są szkoleni jak policja do użerania się z ludźmi a do tego, żeby w razie potrzeby ludzie odbili się od nich jak od ściany. Więc tak, takie bycie delikatnym, uważanie żeby nie przesadzić, nie wywołać konfliktu, nie zareagować na wyrost może być ponad to co mają na codzień.