Były szef CBA: PiSowskie kanalie! Wara i won od moich i naszych dzieci!

Wojtunik wypowiada wojnę za nękanie - prawdopodobnie za pomocą systemu Pegasus -jego rodziny. "Jesteście bydlakami, łajdakami i kanaliami i nie ustanę, by was dopaść" - emocjonalna konferencja byłego szefa CBA.

 •  

  pokaż komentarz

  Przy pomocy jakiego znowu Pegasusa? Poszaleli wszyscy na jego punkcie. Istnieją w Internecie strony, które pobierając opłatę w wysokości kilkudziesięciu dolarów spoofują numer telefonu - jak mi zaraz podasz swój numer telefonu i swojej babci, to Ci zaraz wyślę rzekomo z jej numeru umówioną wiadomość.
  Ktoś się nieźle teraz zabawia kosztem zupełnie niewinnych ludzi. I Pegasus nie ma z tym nic wspólnego - nie po to grube miliony dolarów wydano na ukrycie oprogramowania w telefonach, by teraz się ujawniał wysyłając zupełnie bezsensowne wiadomości czy pozwalał na jawne przekazywanie połączeń.

  Przede wszystkim "rzetelni" dziennikarze powinni odróżniać wysłanie SMS czy rozmowę z określonego numeru od wysłania SMS czy rozmowy z określonego telefonu posiadającego SIM z zapisanym określonym numerem. Bo to nie to samo. Z numeru może w każdej chwili wiadomość wysłać każdy gostek przebywający na drugim końcu świata - dzięki spoofingowi numeru. Ale z telefonu z określonym numerem już tylko jego aktualny posiadacz, tudzież ktoś mający do niego zdalny dostęp.

  Jestem bardzo ciekaw kto i po co to robi, stawiałbym na rosyjskie służby, ale w żadnym wypadku nie ma opcji, aby się to w jakikolwiek sposób wiązało z Pegasusem, na co wskazują "rzetelne" doniesienia prasowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @BMcM: aha czyli jest okey i cyk do umorzenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Nie zrozumiałeś mojego komentarza. Nic nie jest do umorzenia. Mówię tylko, że podszywanie się pod jakiś numer telefonu jest dostępne dla każdego, kto ma nieco zbędnego hajsu (albo dla każdego radioamatora, który ma chęć postawić sobie wirtualny BTS w domu na własnym laptopie), zaś Pegasus nie kosztuje milionów dlatego, że można go wykorzystać jak pierwszą lepszą apkę w stylu TeamViewera - do przejęcia kontroli nad urządzeniem i wysyłania wiadomości/przekazywania połączeń, które z miejsca spalą zarówno apkę jak i telefon. Pegasus ma działać w ukryciu i na to położono nacisk przy jego projektowaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @BMcM: Wojtunik twierdził w wywiadzie później, że on w tym czasie był w górach w Macedonii i miał wyłączony telefon, a jego córka była w Polsce, chodziło o powiązanie tych dwóch rzeczy i trafienie odpowiedniego momentu, co z tego ze się podszyjesz i coś powiesz jak ona zaraz wykona telefon do matki, która to zdementuje, chodzi o to że ktoś musiał wiedzieć, że idzie w góry i że go włączy dopiero za kilka godzin. Wiec to było przemyślane żeby córka przez jakiś czas żyła ze świadomością ze ojciec nie żyje. Też uważam, że pegazus tutaj nie brał udziału, bo takie coś tak jak piszesz ze do zrobienia na poziomie wykopka, ale już dogranie tego wszystkiego, zdobycie numerów i wstrzelenie się w odpowiedni moment nie jest takie proste.

  •  

   pokaż komentarz

   chodziło o powiązanie tych dwóch rzeczy i trafienie odpowiedniego momentu

   @bojesieminusow: W sumie żeby wiedzieć, że wyłączony telefon wystarczy choćby zadzwonić pod dany numer.

 •  

  pokaż komentarz

  Trochę przykre, że koleś nie wie jak działa number spoofing i nie ma nic wspólnego z pegasusem

 •  

  pokaż komentarz

  Zakopuje ze względu na zmanipulowany/nieprawdziwy tytuł

 •  

  pokaż komentarz

  "Twój tata nie żyje, nie oddycha, dzwonię z jego telefonu" – usłyszała wczoraj w nocy córka Pawła Wojtunika, gdy odebrała połączenie. Tę nieprawdziwą "informację" przekazał nieznany jej kobiecy głos. W telefonie rzeczywiście wyświetlił jej się numer ojca. Były szef CBA zapowiada, że powiadomi organy ścigania. – Po tym wydarzeniu moja rodzina jest w traumie. Nietrudno sobie wyobrazić, jak poczuły się moja córka i żona, gdy usłyszały o mojej rzekomej śmierci. To jest niepojęte – mówi Onetowi Paweł Wojtunik.