•  

  pokaż komentarz

  Jeśli nie będzie nowego trzęsienia ziemi w Nowej Zelandii, to za równo trzy tygodnie ruszają zdjęcia do Hobbita :)

 •  

  pokaż komentarz

  Charakteryzacje orków pierwszorzędne, praktycznie wszystko w tym filmie jest majstersztykiem. Lepiej Jackson nie mógł zekranizować trylogii, chociaż nadal mam niedosyt, nawet po wersji reżyserskiej. Patrząc na martwego olifanta jestem trochę zaskoczony, wydawało mi się, że w całości były wygenerowane komputerowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Heisen: Film był lepszy od książki, mam nadzieję, że w przypadku Hobbita nie będzie odwrotnie bo książka była bardzo fajna.

  •  

   pokaż komentarz

   @acocieto: a już myślałem, że tylko ja tak myślę.Hobbit to była dla mnie porywająca powieść.A władca pierścieni po jakimś czasie był strasznie nudny.Hobbit miał to coś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Heisen: Są ploty, że po zrealizowaniu Hobbita zostanie wypuszczony "Ultimate Box Set", bo Jackson ma jeszcze mnóstwo materiałów... Oby.:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Heisen: Ja do dzisiaj uważam to za najlepszą ekranizację książki. Aczkolwiek cholernie boli mnie to, że wycięli Toma Bombadila. Dlaczego? :(

   @acocieto @kosmo1989
   Pieprzycie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Braviken: Toma Bombadila wycięli bo nie miał on większego wpływu na historię drużyny i pierścienia. Jest o tym mowa w jednym z filmików w linku z powiązanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Braviken: Pieprzą bo co? Co się wtrącasz w ich gusta, oni o Twoich nie mówią tylko chwalą się swoimi. Są ludzie, którzy uważają trylogia to gniot literacki zaś film jest epicki i co z tego? Wolno im tak sądzić i wcale nie pieprzą.

   Żałosne jest na siłę bycie "cool i trendi" bo "cool i trendi" jest bronienie książek, chwalenie się że młodzież czyta i że książka się bardziej podoba jak film. Gówno prawda.
   Potem zaczyna się ględzenie "bo nie umiesz czytać", "bo masz małą wyobraźnię", "nie rozumiesz tego geniuszu". Nie można mówić że to książka jest zawsze lepsza, to taki żałosny humanistyczny dogmat, którym bardzo wielu ludzi się lansuje na intelektualistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @akwes: Uważaj, bo Ci żyłka pęknie.
   Pod względem technicznym i artystycznym książka przerasta film. To jest opinia obiektywna. acocieto napisał, że film był lepszy od książki, a to nie jest prawda. Nigdzie nie napisał, że jemu bardziej się podobał.

   @Konata: no tak, gdyby nie Tom to historia szybko by się skończyła. Poza tym był bardzo barwną postacią, dla smaczku mogli go dodać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Braviken: W MOJEJ OCENIE książka momentami była przynudnawa.Opowieść miała troszkę inny styl.W Hobbicie inaczej wyobrażałem sobie trole itp. bo inaczej były opisane.Czasami nawet w trochę żartobliwy sposób.Dlatego uważam, że hobbit jako książka bardziej mi się podobała.
   W przypadku władcy pierścieni film bardziej mi się podobał pomimo tego że przeczytałem całą trylogię włącznie z atlasem Śródziemia, oraz innymi powieściami Tolkiena np. "Silmarillion", "rudy dżil i jego pies".

  •  

   pokaż komentarz

   @Heisen: Kurde, ilez mozna powtarzac, ze LOTR to nie trylogia!

  •  

   pokaż komentarz

   @Braviken: Pęknie nie pęknie. Ważne żeby Tobie mózg nie wysiadł od pisania herezji. Jak ocena może być obiektywna skoro ocena to czyjś pogląd, czyjeś subiektywne odczucie na dany temat? Nie ma obiektywnych ocen na temat książki/filmu. Tak samo ocena nieważne jak wielkiego autorytetu dalej pozostaje subiektywna przez pryzmat jego upodobań.

   To Tobie się tak wydaje oraz większości że książka jest lepsza, ale to nie znaczy że większość ma racje, i zdanie większości nie przesądza o prawdzie, na którą tak się powołujesz. Prawda jest taka że jako zwykły czytelnik a nie humanista, oraz zwykły oglądacz a nie twórca filmowy możesz gówno powiedzieć o dogłębnych aspektach warsztatu pisarskiego Tolkiena jak i procesach tworzeniu filmu i tajemnic reżyserii. Do czego do prowadzi? A no do tego że stwierdzasz "dogmatyczne" prawdy nie znając się ani na jednym ani na drugim, a jedynie bazując na swoim "widzi mi się że książka jest lepsza, a nie zaraz, książki zawsze są lepsze". Jedyne co możesz to mówić: "moim zdaniem film jest gorszy", "moim zdaniem książka jest lepsza", a nie że ktoś nie ma racji mówiąc twierdzenie odwrotnie do Twojego zakompleksionego świata, które odbiegające od niego nazywasz pieprzeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @akwes: Widzę, że już pękła.
   Zauważyłem, że dobrze mnie znasz i wiesz na czym się znam. ;)
   Poza tym dowiedz się co to jest oksymoron.
   POZA TYM jeśli nie wierzysz mi, że książka jest po prostu lepszym dziełem od filmu to sobie sam poszukaj i poczytaj. Wielu "oficjalnie" znających się wypowiadało się na ten temat. Film jest świetny, to prawda, ale nie dorównuje książce, która już jest legendą i jedną z ważniejszych powieści naszych czasów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Braviken: Nie ważne czy wierze, czy nie wierze, czy czytałem czy nie. Po prostu nie masz logicznego prawa stwierdzić że ktoś NIE MA RACJI mówiąc CO SĄDZI. Nie masz prawa mu narzucać, tak samo jak nikt inny, tego co ma myśleć. Jeżeli uważa że film jest lepszy to nie jest to pieprzenie - jak Ty to nazwałeś - i już. Mogę również uważać że dana książka jest lepsza od adaptacji filmowej ale to nic nie zmienia, bo to jest moje prywatne zdanie, i moje prywatne zdanie nie pozwala mi negować oceny kogoś innego. Uznajesz za dogmat to że książka jest lepsza i nie pozwalasz komuś innemu mieć przeciwnego zdania bo musisz być wielce humanistycznym obrońcą dzieła pisanego - prawda jest taka, że książka może się komuś mniej podobać, ba! nawet może mu się nie podobać - ma takie prawo. A Ty nazywając opinię kogoś innego pieprzeniem po prostu pokazujesz jakim kompanem do rozmowy jesteś, i jak akceptujesz poglądy innych.

   "Wielu "oficjalnie" znających się wypowiadało się na ten temat." Wielu oficjalnych przedstawicieli inteligencji świata mówiło swoimi opiniami że Polański może gwałcić dziewczynki bo jest artystą a artystom więcej wolno. To że Wielu się na jakiś temat wypowiada nie znaczy że mają Racje. Co więcej, kłamiesz bo mało kto przypomina i się zarzeka mówiąc o filmie: tak tak, dobry ale książka lepsza.

   To że książka jest legendą czy ważną powieścią, a niech nawet będzie i sakralizowana jako przykład idealnej książki - nie każdemu musi się podobać. To że książka jest legendą nie zmienia faktu że jeden woli wyobrażać sobie piękny i skomplikowany świat zagłębiając się w wir epickiej fabuły a drugi lubi oglądać pięknie sceny animacji komputerowej, magię kostiumów oraz dobrą grę aktorską.

   Możesz powiedzieć że uważasz inaczej, ale nie wolno Ci (co robisz przez wszystkie komentarze) narzucać innym opinii że książka jest lepsza a jeśli sądzisz inaczej to się mylisz. Nawet nie pokazujesz postawy typu: "jeśli sądzisz inaczej to się mylisz bo: i tu masa argumentów" potrafisz mówić jedynie oklepane formułki, które nic nie wnoszą. Tam się Twoja wolność kończy, gdzie drugiego wolność wyrasta.

  •  

   pokaż komentarz

   @akwes: Przeczytałem drugie zdanie Twojego wywodu i nawet nie przejrzałem reszty, bo widać, że nic nie zrozumiałeś z tego co pisałem. Dla mnie koniec tej rozmowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Braviken: oh, ale to było żałosne

 •  

  pokaż komentarz

  jak się nazywa ta "kamerka" którą trzyma reżyser/zdjęciowiec?

 •  

  pokaż komentarz

  Peter Jackson wzrostem dorównuje hobbitom, mógłby zagrać w jakiejś scenie :)

 •  

  pokaż komentarz

  A Gimli nawet na zdjęciu z zaskoczenia wygląda jakby chciał komuś przywalić.