Sędzia w Nowym Jorku orzekł, że stanowy obowiązek noszenia masek jest...

Sędzia w Nowym Jorku orzekł, że stanowy obowiązek noszenia masek jest...

niezgodny z konstytucją i nie może być egzekwowany. Tłumaczenie z DeepL w komentarzu.

 •  

  pokaż komentarz

  Sędzia z Nowego Jorku orzekł w poniedziałek, że stanowy nakaz noszenia masek nie może być egzekwowany, po tym jak został przywrócony przez Gov. Kathy Hochul w związku z obawami o zimowy wzrost liczby przypadków koronawirusa.

  Stanowy sędzia Sądu Najwyższego Thomas Rademaker powiedział w swojej decyzji, że stanowy Departament Zdrowia nie ma prawnego upoważnienia do wdrożenia mandatu, i że należy to do Legislatury stanowej, aby to zrobić w razie potrzeby.

  Mandat "jest prawem, które zostało ogłoszone i uchwalone niezgodnie z prawem przez agencję państwową władzy wykonawczej, a zatem nieważne i niewykonalne", powiedział sędzia.

  Państwo początkowo ustanowiło mandat maski w kwietniu 2020 r., który zakończył się w czerwcu 2021 dla osób zaszczepionych; Hochul ogłosił w połowie grudnia, że wróci w życie na co najmniej miesiąc. Na początku tego miesiąca, stanowy departament zdrowia powiedział, że mandat będzie obowiązywał do 1 lutego.

  W oświadczeniu Hochul powiedziała: "Moim obowiązkiem jako gubernatora jest ochrona nowojorczyków w czasie kryzysu zdrowia publicznego, a te środki pomagają zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19 i ratować życie. Zdecydowanie nie zgadzamy się z tym orzeczeniem i wykorzystujemy każdą opcję, aby natychmiast odwrócić tę sytuację."

  Orzeczenie przychodzi w momencie, gdy fala omikronowa, która ogarnęła stan Nowy Jork wydaje się zanikać. Stan ma średnio około 23.400 nowych przypadków wirusa dziennie w 7-dniowym okresie, który zakończył się w niedzielę, w dół z 74.600 dziennie podczas fali szczyt na początku stycznia. Hospitalizacje również spadają, zmniejszając się o 17% w skali całego stanu w ciągu ostatnich 7 dni.

  Po wiadomości o wyroku, były mieszane wiadomości z różnych okręgów szkolnych w całym stanie w zakresie, czy dzieci będą nadal wymagane do noszenia masek w szkole na wtorek i dalej. W emailu do rodziców z końca poniedziałku, Massapequa School District powiedział, że maski będą opcjonalne dla uczniów.

  Niedaleko, w Jericho, kurator przyznał, że orzeczenie wywołuje zamieszanie, ale powiedział, że ponieważ stan planuje odwołanie się od decyzji - co stworzyłoby utrzymanie nakazu - to nadal będzie wymagane, że "szkoły muszą nadal przestrzegać zasad noszenia masek".

 •  

  pokaż komentarz

  niezgodny z konstytucją

  Jednak wszystko to dla naszego dobra, wiec kto by się konstytucją przejmował ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  A w innym stanie sędzia zabronił 7 pracownikom służby zdrowia zmiany pracy. Tzn. przejścia do konkurencyjnego szpitala gdzie zaoferowano im dużo lepsze warunku pracy (mimo, że ich poprzedni pracodawca miał czas by zaoferować im lepsze wynagrodzenie lub znaleźć ludzi na ich miejsce).
  https://www.businessinsider.com/thedacare-asks-judge-block-workers-leaving-higher-pay-competitor-2022-1

  https://www.youtube.com/watch?v=xbVWMSczF8A

  Ameryka to dziki kraj i mit amerykańskiego snu dawno temu umarł.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest śmieszne bo zachód popiera wolne sądy i praworządność tylko jak to jest zgodne z ich prawami i sądy im przyklepują. Jak się okazuje że z prawem mają nie po drodze to praworządność idzie na bok.
  Cały świat stał się PiSem.

 •  

  pokaż komentarz

  Niby nie ma obowiązku, ale można po mordzie dostać