Jak się manipuluje opiniami o produkcie na Allegro

Jak się manipuluje opiniami o produkcie na Allegro

Wystaw negatywną opinię o produkcie a nagle 4 osoby się rzucą żeby kupić

 •  

  pokaż komentarz

  Żeby przykryć nieprzychylne opinie .

 •  

  pokaż komentarz

  @p_z_a Kiedyś kupiłem stelaż do łóżka za ~400PLN. Wyglądał zupełnie inaczej niż na zdjęciach ale już się nie szarpałem ze sprzedającym - po prostu wystawiłem negatywa. Po kilku miesiącach zadzwonili do mnie w sprawie usunięcia tego negatywa - za połowę kwoty zakupu zgodziłem się to zrobić. I do dzisiaj nie wiem co się stało, że usunięcie tego komentarza było tak cenne... Właściciel miał objawienie czy co

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawostka, regulamin allegro:

  Niedozwolone jest uczestniczenie przez Użytkownika w Transakcji wyłącznie w celu wystawienia oceny (np. aby sztucznie zawyżyć lub zaniżyć wiarygodność Sprzedającego).

  Mowa to o "ocenie", czyli komentarzu który widać na karcie użytkownika.
  Natomiast komentarze do produktu to wg. regulaminu "opinie" i zawierania transakcji tylko po to żeby je wystawić zabronione w regulaminie już nie jest.

  https://allegro.pl/regulamin#artykul-11-system-ocen

 •  

  pokaż komentarz

  Standard. Porównywałem ostatnio cztery produkty różnych producentów. W każdym przypadku rozstrzał ocen był mniej więcej podobny (80% to 5 gwiazdek, 5% to jedna gwiazdka, reszta pomiędzy), ale tylko w 3/4 przypadków opinie były jako tako mieszane, natomiast w jednym przypadku najlepsze opinie otrzymywały tyle łapek w górę, że znajdowały się na samej górze listy i trzeba było się sporo naprzewijać, żeby dotrzeć do tych mniej przychylnych (które zresztą miały sporo łapek w dół, już to widzę, jak zwykli kupujący dają łapkę w dół negatywnej opinii losowego produktu).

 •  

  pokaż komentarz

  Sprzedawca chce sprzedać produkt. Odkrycie roku wędruje do...