John of Austria - Wikipedia

John of Austria - Wikipedia

Kiedyś to byli faceci, a nie jakieś zniewieściałe, wystrojone lalusie w rurkach. Dowódca floty Świętej Ligi podczas zwycięskiej bitwy pod Lepanto z Turkami w 1571.

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś to byli faceci, a nie jakieś zniewieściałe, wystrojone lalusie w rurkach.

  czyli że niby spierd.... umysłowe na zachodzie ma dłuższe tradycje ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio stawianie tezy że kolesie tamtych czasów byli zniewieściali i lalusiowaci jak dzisiejsi "rurkowcy", bo nosili ubrania które dziś wydają się śmieszne, jest zabawne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Poniżej dowódca floty Świętej Ligi, zwycięskiej bitwy pod Lepanto z Turkami w swoim stroju "bitewnym"

  źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @mike100: tu się nie stawia tez, to jest z przymrużeniem oka.

   Gdybym miał stawiać tezę, to taką, że strojenie się mężczyzn nie jest niczym nowym. Bywały czasy, na przykład w okolicach późnego średniowiecza, gdy stroje mieszczan i rycerzy bywały znacznie bardziej zdobne, niż kobiece. Zapewne też można by się dogrzebać do rycerzy z tamtych czasów, którzy dużo się stroili, a do bitwy było im mało śpieszno.

   Rycerz tamtych czasów miał być nieustraszony na polu bitwy, elegancki i wytworny na salonach. Tak tłumaczę kontrast tych dwóch strojów.

   A nawet ten strój bitewny jest pod względem zdobienia niczego sobie. Zastanawiałbym się wręcz nad jego praktycznością, ale w sumie za mało się znam.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym powrócił do niekórych strojów ze starych epok, spaniale by było

  źródło: img.wondercostumes.com

 •  

  pokaż komentarz

  Błąd logiczny. W tym wszystkim chodzi o wyraźny podział na męskie i kobiece. Obojętnie co to jest.