O wzrostach cen ETS wiedzieliśmy od dekady i nic z tym nie zrobiliśmy

O wzrostach cen ETS wiedzieliśmy od dekady i nic z tym nie zrobiliśmy

ETS zaplanowano tak, aby doprowadzić do stopniowego wzrostu opłat za emisję. Wiadomo było o tym od początku istnienia systemu. Warszawa nigdy nie protestowała przeciwko zasadom systemu ETS, który zachęcał (a wręcz zmuszał) do ekologicznej transformacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to nic nie zrobiliśmy? A kto ubił całkowicie elektrownie wiatrowe na lądzie ustawą 10h? Kto ostatnio zatrzymał instalowanie paneli fotowoltaicznych przez pogorszenie warunków rozliczania? Kto wybudował nowe bloki elektrowni węglowych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Kto ostatnio zatrzymał instalowanie paneli fotowoltaicznych przez pogorszenie warunków rozliczania?

   @dr00: proszę czytać do końca - to jest słuszne działanie, tylko to jest jest konsekwencja braku modernizacji sieci niskiego napięcia. W miejscach gdzie jest dużo fotowoltaiki nie jest zachowany współczynnik jednoczesności (który jest od dawna fikcją, ale dopóki nie było fotowoltaiki czy pomp ciepła tę fikcję dało się jeszcze ukrywać)

   pompy ciepła czy fotowoltaika działają równocześnie a tym czasem transformator jest znacznie mniejszy niż suma mocy przyłączeniowych

  •  

   pokaż komentarz

   @dr00:

   Kto wybudował nowe bloki elektrowni węglowych?
   Żeby chociaż to zrobili, ale nawet to się nie udało xD. Midasy

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Właśnie o to chodzi - można już było dawno zacząć modernizować sieć niskiego napięcia pod rosnące OZE. Jednak zamiast tego wybrali inne rozwiązanie - nie modernizowanie sieci, tylko ubicie rozwoju fotowoltaiki.
   Czyli w praktyce zrobili dużo żeby zahamować rozwój OZE, a więc żeby zostać przy węglu i płacić za emisje CO2.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko to jest jest konsekwencja braku modernizacji sieci niskiego napięcia.

   @megawatt: Ciekawe na co miały iść pieniądze z ETS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dr00: Jak ktoś jak Ty pisze o zatrzymaniu instalowania fotowoltaiki to od razu widać, że jest zwykłym populistom, który z merytorykom nie jest w dobrych relacjach. Najpierw doedukuj się z czego wynika zaistniała sytuacja, a potem zabieraj głos. Bo to nie jest widzimisię jakiegoś polityka, tylko wynik problemów systemu energetycznego KAŻDEGO państwa, w którym ludzie masowo pozakładali panele. Podejdź do tego od strony technicznej to nagle Ci się wszystko rozjaśni.

  •  
   s---k

   +4

   pokaż komentarz

   Bo to nie jest widzimisię jakiegoś polityka, tylko wynik problemów systemu energetycznego KAŻDEGO państwa, w którym ludzie masowo pozakładali panele.

   @niezwykly_89: tylko te państwa same zachęcały do instalowania tych paneli poprzez różnego rodzaju dotacje, ulgi czy zwolnienia. I jak zwykle za nieudolność i braku myślenia co będzie w przyszłości odpowiadają zwykli obywatele, którzy mają najmniejszy wpływ na system energetyczny kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Kto wybudował nowe bloki elektrowni węglowych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @dr00: nie tylko wybudowal, ale i wybudowal tylko po to aby wyburzyc przed uruchomieniem! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @s---k: Sam się zaplusowałeś za ten argument z d... ? Przecież wszyscy Ci, którzy skorzystali z dofinansowań i ulg do tej pory wyszli na plus!! Więc komu Ty chcesz wciskać jakiś kit? Zmiany w rozliczaniu wchodzą dopiero w tym roku!!! Więc dopiero Ci, którzy mają się dopiero przyłączyć nie będą czerpać z tego takich korzyści jak Ci którzy już są w sieci! Po drugie każdy może dalej zakładać fotowoltaike i korzystać z różnych dopłat i wytwarzać prąd sam dla siebie, nikt tego nie zabrania. Są tylko dwa wyjścia i stąd powstały zmiany w przeliczeniu, które mają wymusić gromadzenie energii we wlasnych bankach energii. (Niektóre firmy oferujące fotowoltaike też już zaczynają świadczyć takie usługi)Sieć ze względu na to jak pracują panele! (Poczytaj na ten temat, a dopiero zabieraj głos) nie jest przystosowana do takiego funkcjonowania. Więc w dużej mierze ludzie, którzy zdecydują się podłączać swoje instalacje do sieci będą płacić za własną nieudolność i brak myślenia.

  •  
   s---k

   +4

   pokaż komentarz

   @niezwykly_89: kolego, coś chyba Ci się pomyliło, i nie do mnie miał być ten post.

   Po 1. Nie można plusowac swoich postów.
   Po 2. Państwo zachęcało do instalowania paneli fotowoltaicznych (tylko głupi by nie skorzystał).
   Po 3. Państwo olało modernizację sieci przesyłowej.
   Po 4. Kasa na modernizację sieci miała być ze sprzedaży praw do produkcji co2. Gdzie ona jest?
   Po 5. Gdzie jest argument z dupy?

  •  

   pokaż komentarz

   @s---k: > tylko te państwa same zachęcały do instalowania tych paneli poprzez różnego rodzaju dotacje, ulgi czy zwolnienia. I jak zwykle za nieudolność i braku myślenia co będzie w przyszłości odpowiadają zwykli obywatele

   A no ten, bo zachęcały, ludzie wzięli kasę i wyszli na plus, więc gdzie się wydarzyła komuś krzywda?

  •  
   s---k

   +4

   pokaż komentarz

   @niezwykly_89: gdzie tu widzisz argument z dupy? Przecież to jest sama prawda.

   Oczywiście nikt nie podumał co się stanie, jak nagle dostarczymy do sieci od groma prądu.

   A o stanie polskiej energetyki to szkoda gadać, bo zamiast inwestować w ten strategiczny dla państwa sektor, łatwiej jest przewalić hajs.

   I tak, winne jest temu państwo, a nie zwykły Kowalski. Bo państwo ma pieczę nad siecią energetyczna, nie Kowalski czy inny Nowak.

   Choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość, to i tak wina spada na rządzących, którzy wychodzą zawsze z założenia że "jakoś to będzie".

   No i jest.

   Źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @s---k: Ja nie zaklinam rzeczywistości tylko czytam na ten temat i widzę skąd takie a nie inne decyzje. Wystarczy słuchać ludzi którzy mają pojęcie o tym co mówią a nie polityków! Politycy zawsze nawijają makaron na uszy, a Ty masz pretensje, że nie mówili prawdy?! Gdzie Ty żyjesz, że Ty wierzysz w to co mówią politycy. To tylko pokazuje na jakim poziomie inteligencji jest społeczeństwo. Wszystko można ludziom wmówić, wyr"*"'ć a oni dalej będą wierzyć.

  •  
   s---k

   +1

   pokaż komentarz

   @niezwykly_89: żaden rząd po 89 roku nie był zainteresowany inwestowaniem w sieć elektroenergetyczna, bo z tego nie ma realnych korzyści dla polityków.

   I tak, oni, i tylko oni są odpowiedzialni za obecny stan rzeczy. Nie eksperci którzy mówili jak jest, bo nie oni podejmują decyzje.

   Nie wierze politykom, trzymam się od tego bagna jak najdalej mogę, ale mam co nieco do czynienia z prądem zawodowo, i wiem co się dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @s---k: masz do czynienia z prądem zawodowo i piszesz jakieś głupoty o rządach po 89 roku? Przecież ten sam problem, który występuje u nas ma każde państwo, w którym ludzie masowo zaczęli się przyłączać do sieci! Jest to problem techniczny...

  •  
   s---k

   0

   pokaż komentarz

   Jest to problem techniczny..

   @niezwykly_89: którym nikt się nie interesuje, bo po co, z tego nie ma słupków poparcia, więc problem jest czysto polityczny.

   Tylko w Polsce, przesuń kasę z socjalu na rozwój energetyki, to zobaczysz, ile idzie linii zmodernizować, ile stacji trafo, nawet elektrownię atomową za ten hajs da się postawić.

   Polska jest za biedna na socjal. Dlaczego? Bo są ważniejsze rzeczy niż rozdawnictwo. A bogactwo nie bierze się z konsumpcji, tylko z inwestycji.

  •  

   pokaż komentarz

   @s---k: rozmowa z Tobą jest jak rozmowa z osobą z deficytem intelektualnym. Polska, Polska, socjal itd. zaraz wyskoczysz z aborcją i czym kolwiek jeszcze zamiast ustosunkować się do tego o czym napisałem. Jeżeli chcesz prowadzić ze mną dyskusję to podejdź do tematu merytorycznie i zapoznaj się z zasadą działania instalacji fotowoltaicznej i przekazywaniem energii do sieci. Z czego wynikają problemy w dostawie energii do odbiorców. A potem prowadź rozmowę, bo w kółko powtarzasz argumenty, które nie mają nic wspólnego z tym o czym napisałem. Czytaj ze zrozumieniem.

  •  
   s---k

   0

   pokaż komentarz

   @niezwykly_89: mają więcej niż myślisz.

   Ale nie dociera do ciebie że zachęcanie ludzi do instalowania pv, a później płakania że sieć nie daje rady to czyja wina?

   Kowalskiego, że dał sobie "wcisnąć" panele? Pewnie tak, bo mógł ich nie instalować. Wtedy by nie było za wysokiego napięcia w sieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @s---k: ostatni raz się do Ciebie zwracam bo później już dam sobie spokój jeżeli nie wypowiesz się merytorycznie bo nie wprowadzasz nic do dyskusji. Czy wiesz na czym polegają problemy z OZE(wiatr, fotowoltaika) i wprowadzaniem energii z nich wytworzonej do sieci?? Tylko nie pisz tu populizmów, a wypowied się konkretnie.

 •  

  pokaż komentarz

  "Niemcy martwią się:
  - przekopem Mierzei
  - niskimi podatkami w PL
  - ochroną życia nienarodzonego
  - rosnącymi pensjami
  - silną władzą"
  - każdą bzdurą którą chcemy przepchnąć .

  "Niezadowolenie Niemców" jest ważniejsze od zdania własnych obywateli. Brawo Głupia Zmiana!

  matka Obajtka uzbierała 700 000 jako szwaczka, minister zdrowia kupuje niedziałające respiratory i biją mu brawa a jego brat zakłada firmę i następnego dnia ma zamówienia za miliony zł za maseczki od znajomego narciarza; Ostrołęka zabrała miliardy-zbudowali wieże i rozebrali po tygodniu; przekop mierzei wiślanej miał sam zarobić na siebie z bursztynu-znaleźli oficjalnie kilka kg; Godek chce żebyś miał tak samo przej$#%ne jak ona z dzieckiem z downem - tylko, że ona ma forsy jak lodu a ty? Filmy i reportaże o pedofili "są atakiem na Polskę" - tylko że nie na moją!!!Młodzi głosujący za konfederacją-wolnościowcami a jak jest? Wincyj kościoła, regulacji, zakazów i dopłat dla KK. Bo KK jest GWARANTEM obok 500+ polskości. Tylko w jakim świecie? Chyba 70latków. STARE DZIADY. STARE RZĄDY. STARA BIDA!
  Myślisz że coś zmienisz? Tak jak wyjedziesz! Poprawi ci się nastrój i finanse. Zaczniesz myśleć że jak się dorobisz to już "tamci" zdążą zdechnąć

 •  

  pokaż komentarz

  Można powiedzieć, że cena ETSów zaskoczyła rzund jak zima drogowców. W tym kraju nad Wisłą nikt nie patrzy do przodu.

 •  

  pokaż komentarz

  A teraz pisowskie śmiecie za hajs z budżetu robią reklamy w radiu że ceny prądu są wysokie wszędzie i że to zła ŁUNIA XDDDD

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu w DE pomimo tak dużej ilości zielonej energii cena jest taka wysoka. Bo to nie ma sensu bez stabilnej podstawy. A pv nie działa w nocy. Bez ETS prąd byłby u nas chyba najtańszy.