Prof. Kuna: Jestem absolutnie przeciwny edukacji zdalnej

Prof. Kuna: Jestem absolutnie przeciwny edukacji zdalnej

Prof. Piotr Kuna ostrzegł przed skutkami zamykania szkół. – To pokolenie będzie pokoleniem cierpiącym całe życie. Będziemy za to płacić przez kilkadziesiąt lat.

 •  

  pokaż komentarz

  „Pokoleniem cierpiącym całe życie..”

  Nie wiem czy jest coś gorszego od życia w tym kraju.... xD

 •  

  pokaż komentarz

  To się profesorze wypowiedz przeciw kwarantannie. Bo szkoły nie są zamykane dlatego, że o Boże, wszyscy zginiemy!, tylko z powodu idiotycznego zamykania ludzi w domach w obawie przed przeziębieniem.

  Przez te cholerne kwarantanny nie da się funkcjonować. Nie ma kim uczyć, nie ma wreszcie kogo uczyć. Klasa wraca po tygodniu a po trzech dniach wędruje znowu do domu i zabiera ze sobą trójkę nauczycieli, jak nie więcej. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Ashtar: Introwertycy wszystkich krajów, łączcie się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Tak jest lepiej i tyle

  •  
   C............_

   +17

   pokaż komentarz

   @Czesterek: W jaki sposób niby jest lepiej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki, że masz problem z kontaktami ze społeczeństwem i jeszcze go pogłębiasz.

  •  
   J..........y

   +10

   pokaż komentarz

   Introwertycy

   @Czesterek: chyba fobicy społeczni, nie oszukujmy się ok?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ashtar: kurła jak ja do szkoły chodziłem to nie było jeszcze zdalnego, a gówniarze mają

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_: No jak ty tylko masz kontakty w szkole to chyba ty masz problem xD. Normalni ludzie spotykają się poza nią i to z tymi, z którymi serio chcą. Nie chcę tracić czasu na dojazdy, żeby spotkać mordy, które widzę tylko z przymusu.

   @Jestembogaty Szkoła to nie jedyne miejsce socjalizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ashtar: fajnie sobie poradzisz w zyciu z ludzmi przez ekran..

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_ Dla introwertyka chodzenie do szkoły nic nie zmienia. Dojazd, powrót, siedzenie z osobami z którymi i tak nie masz życie itd.
   Chyba że systemu UK, USA gdzie każda lekcja z inną grupą, to jeszcze jako tako przez krótki czas.
   Dla nas to nuda. Gówno nas obchodzi co tam się w szkole wydarzyło. Robimy swoje i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek: zdalne mają swoje zalety także dla belfra. Szkolne oprogramowanie ma się nijak do tego, co mam na własnym komputerze, więc możliwości prezentacji tematu mam znacznie szersze. Mogę ustawić różne zadania dla różnych dzieciaków a różnice w poziomach i umiejętnościach są znaczne, więc dobrzy się nie nudzą a słabi robią na swoje możliwości.

   Niestety ma też wady. Logowanie i nieistnienie. Praca na telefonie z małym ekranem. Notoryczne szukanie rozwiązanych zadań na ściaga czy brainy, co jest łatwe do obejścia ale wymaga sporo pracy, bo wszystkie testy czy prace trzeba budować od zera.

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik Mogą być lekcje zdalne a raz w tyg szkoła i wtedy testy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek: przestań, chodzić do szkoły wyłącznie dla testowania? Gdyby się dało, ten element w ogóle bym pominęła. Ale są rzeczy, których online nie zrobisz - próbowałeś kiedyś zaśpiewać coś online całą grupą albo nie wiem, klasę zmierzyć do ćwiczeń w skali czy rozegrać mecz (pomijając esport)? Im młodsze dzieciaki, tym więcej jest takich rzeczy, które nie da się dobrze zrobić jedynie przy komputerze.

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik No to mówię że raz w tyg może być szkoła ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  
   C............_

   0

   pokaż komentarz

   @Kamilo67: Zabawne jest to co piszesz. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że zazwyczaj osoby które podzielają twoje zdanie zazwyczaj jak się ich zapytasz gdzie ostatnio z kimś byli to mówią ci o jakiej sytuacji z przed 3 lat. I jeszcze ten argument o dojazdach który jest już inwalidą na samym starcie. Żyjemy w czasach gdzie co drugi pełnoletni uczeń ma samochód, stoi i po kilka w rodzinie na podwórku lub przed blokiem często, a jak nie to mamy erę wszelkich panków autobusów miejskich i komunikacji między miastowej.

  •  
   C............_

   -1

   pokaż komentarz

   @Czesterek: Nikt nie będzie dostosowywał systemu edukacji pod was dzieci specjalnej troski. Gówno to w kogo obchodzicie. I jeszcze to podpieranie się USA czy UK zabawne jest to, że ludzie w Polsce zachwycają się zagranicą zaś ludzie z zagranicy tym co w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_: Nie, po prostu nie każdy ma znajomych w szkole i woli dogadywać się z ludźmi poza nią, a nie z randomami przydzielonymi do klasy xD. A jeżeli faktycznie mówią to osoby co gadały z kimś 3 lata temu to tylko jest dowodem, że ta socjalizacja uja daje, bo i tak nie mają życia towarzyskiego xD. A samochodów owszem nie mam, a nawet gdybym miał to i tak sporo straconego czasu. Żyjemy w czasach, gdzie każdy ma dostęp do neta i można ograniczyć korek na drodze ¯\_(ツ)_/¯. No i też żyjemy w czasach, gdzie się ciągle imprezuje, są kółka zainteresowań, duże miasta, więc aktywności pozaszkolnych jest cała masa.

   Nikt nie będzie dostosowywał systemu edukacji pod was dzieci specjalnej troski. Gówno to w kogo obchodzicie.

   A czemu ma ktoś dostosowywać się pod dzieciaczki, co na zdalnych mają depresję? Mnie to też gówno obchodzi. System grup jest genialny, zwłaszcza na studiach, gdzie mogę ułożyć sobie plan. Na UJ, uczelnia będąca w rankingu szanghajskim, jakoś ma taki system. No ale nie, lepiej bawić się w udawane życie klasy w wieku dorosłym xD. Sram na ludzi ze szkoły, studiów pracy. Ja tam chodzę, bo to zwykły obowiązek. Jak jesteście dziećmi specjalnej troski, co nie potrafią znaleźć znajomych poza szkołą to nie moja wina.

 •  

  pokaż komentarz

  Boomerskie p@$@!?$enie. Nie ma nic lepszego niż praca zdalna, a nauczanie zdalne/hybrydowe świetnie do tego przygotowuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cierniostwor: A jakieś potrzeby przynależności, kontaktu z innymi przedstawicielami swojego gatunku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cierniostwor: taaa, najlepiej się zamknac w domu 24h od urodzenia

  •  

   pokaż komentarz

   @Cierniostwor: tylko bioport i podłączenie jak Neo i mówię Ci stary wygrywasz sobie co chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Cierniostwor: zdanie ci dom wybudują, operację przeprowadzą, auto naprawią. Jesteś korposzczurem i myślisz że wszyscy tak samo powinni żyć. Załóż biznes większy niż JDG i wtedy chrzań o boomerach.

  •  

   pokaż komentarz

   @telpan: Często w pracy i tak nie masz kontaktu z ludźmi. Nie wszyscy pracują w open space
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Cierniostwor: jak kogoś wrzucisz do wody to utonie jeśli nie umie pływać. Więc najpierw trzeba dzieci przygotować do tego żeby umiały się odnaleźć w nauce zdalnej. Zauważ że też są zawody których nie jesteś wstanie zdalnie wykonywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @AbdulAbdul: Zacznijmy od przygotowania nauczycieli, bo dzieci wbrew pozorom są gotowe od dawna.

   Zawody o których mówisz są nauczane w każdej szkole ? Bo z tego co wiem większości zawodów uczysz sie bazując na doświadczeniu w pracy l, a teorie w domu.

  •  

   pokaż komentarz

   Boomerskie p@$@!?$enie. Nie ma nic lepszego niż praca zdalna, a nauczanie zdalne/hybrydowe świetnie do tego przygotowuje.

   @Cierniostwor: Twój problem polega na tym, że pracujesz w korpo i myślisz, że każdy człowiek na tej planecie kończąc studia będzie miał pracę możliwą do wykonania przez internet.

  •  

   pokaż komentarz

   @telpan: Jak się u ciebie kończą one na szkole to współczuję xD.

   @dobrowolskii A gdzie on tak wspomniał?

   @AbdulAbdul W przypadku zajęć praktycznych może być hybryda, w innych przypadkach zdalne wystarczą.

  •  

   pokaż komentarz

   taaa, najlepiej się zamknac w domu 24h od urodzenia

   @dobrowolskii: Z domu można wyjść z innych powodów niż szkoła/praca, polecam.

   Twój problem polega na tym, że pracujesz w korpo i myślisz, że każdy człowiek na tej planecie kończąc studia będzie miał pracę możliwą do wykonania przez internet.

   @washingtonbullet:

   zdanie ci dom wybudują, operację przeprowadzą, auto naprawią. Jesteś korposzczurem i myślisz że wszyscy tak samo powinni żyć.

   @geringxes:

   ? Nigdzie nie twierdziłem że wszyscy będą pracować tylko zdalnie, tylko że jest to mega wygodne i korzystne nie tylko dla danego pracownika. Dobrze jak by było trochę zdalnego nauczania w szkołach żeby ludzie byli na to przygotowani na przyszłość.
   Twierdzenie że nie trzeba tego uczyć bo nie wszyscy będą z tego korzystać to xD Przecież to można odnieść do wszystkiego. Nie ma po co uczyć angielskiego, przecież nie każdy będzie z nim pracował itd.

  •  

   pokaż komentarz

   Dobrze jak by było trochę zdalnego nauczania w szkołach żeby ludzie byli na to przygotowani na przyszłość.

   @Cierniostwor: Ale czego Ty chcesz właściwie uczyć? Odpalenia laptopa w gaciach od piżamy na minutę przed "wykładem"? Dzisiejsza młodzież od dziecka korzysta z komputera i taka "nauka" nie jest im do niczego potrzebna, natomiast w szkole uczą się przede wszystkim umiejętności interpersonalnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Dzisiejsza młodzież od dziecka korzysta z komputera i taka "nauka" nie jest im do niczego potrzebna

   @washingtonbullet: Chociażby tego że zawsze w domu trzeba mieć miejsce do nauki/pracy. Gdy zaczęła się pandemia cała masa ludzi została zaskoczona brakiem biurka, solidnego krzesła, monitora itd.
   Do tego oswojenie się z takim trybem, wiele ludzi przed pandemią nawet jak mogła trochę popracować zdalnie tego nie robiła, można powiedzieć że w ich mentalności to się nie mieściło.
   Przyzwyczajanie ludzie do takiego zdalnego tryby pracy sprawi że zaczną oni częściej wymagać tego od pracodawców, rzadziej migrować do dużych miast co ma oczywiste pozytywne skutki społeczne.

   Odpalenia laptopa w gaciach od piżamy na minutę przed "wykładem"?

   @washingtonbullet: Nie wiem dlaczego dałeś tu cudzysłów. Jeżeli zdalny wykład jest nagrywany to jest on znacznie lepszy niż tradycyjny. Możesz do niego wrócić w dowolnym momencie, wybrany trudny fragment odsłuchać wiele razy aby się douczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem dlaczego dałeś tu cudzysłów. Jeżeli zdalny wykład jest nagrywany to jest on znacznie lepszy niż tradycyjny. Możesz do niego wrócić w dowolnym momencie, wybrany trudny fragment odsłuchać wiele razy aby się douczyć.

   @Cierniostwor: żyjesz w jakimś idyllicznym świecie. Porozmawiaj z dzisiejszymi studentami i spytaj ich jak te wykłady wyglądają, przynajmniej na polskich uczelniach. Są żenująco słabe, często przez to, że wykładowcy to leśne dziady mające problem z obsługą Teamsów.

   Do tego oswojenie się z takim trybem, wiele ludzi przed pandemią nawet jak mogła trochę popracować zdalnie tego nie robiła, można powiedzieć że w ich mentalności to się nie mieściło. Przyzwyczajanie ludzie do takiego zdalnego tryby pracy sprawi że zaczną oni częściej wymagać tego od pracodawców, rzadziej migrować do dużych miast co ma oczywiste pozytywne skutki społeczne.

   No i znów myślisz tylko o grupie ludzi, których zawodową destynacją jest korpo. Takich rzeczy uczy się dopiero będąc w pracy a nie na studiach. Nie wyobrażam sobie, by w pierwszych latach mojej pracy spędzać miesiące na home office, bo będąc właśnie fizycznie w firmie poznawałem tajniki pracy, rozmawiałem z różnymi ludźmi prosząc o porady i uczyłem się "kuchni".

  •  

   pokaż komentarz

   żyjesz w jakimś idyllicznym świecie. Porozmawiaj z dzisiejszymi studentami i spytaj ich jak te wykłady wyglądają, przynajmniej na polskich uczelniach. Są żenująco słabe, często przez to, że wykładowcy to leśne dziady mające problem z obsługą Teamsów.

   @washingtonbullet: Sam studiowałem 2 semestry zdalnie i było spoko, w przypadku nagranych wykładów było lepiej niż przed pandemią. Na początku faktycznie były problemy techniczne, ale po kilku miesiącach nawet starsi prowadzący ogarnęli teamsy.
   O takich oczywistościach jak gigantyczne oszczędności na dojazdach i wynajmie nawet nie wspomnę.

   Nie wyobrażam sobie, by w pierwszych latach mojej pracy spędzać miesiące na home office, bo będąc właśnie fizycznie w firmie poznawałem tajniki pracy, rozmawiałem z różnymi ludźmi prosząc o porady i uczyłem się "kuchni".

   @washingtonbullet: Ja zacząłem jeszcze stacjonarnie, ale aktualnie mamy już sporo pracowników którzy pracują 100% zdalnie od pierwszego dnia w pracy i radzą sobie świetnie. Częste zdzwanianie się na skype, udostępnianie ekranu, sprawia że przekazywanie wiedzy nie jest trudniejsze niż na żywo.

   No i znów myślisz tylko o grupie ludzi, których zawodową destynacją jest korpo.

   @washingtonbullet: Masz racje że nie każdy będzie mógł pracować zdalnie, ale wielu będzie mogło. W szkole uczymy muzyki mimo że mało kto zostanie muzykiem, uczymy angielskiego mimo że nie każdy będzie z nim pracował itd.
   A i praca zdalna popularyzuje się również w mniejszych firmach, nie tylko w korpo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cierniostwor: to że ludzie dalej myślą że z pracy w korpo wyniosą niesamowite znajomości i będą sie grubo socjalizować to chyba największy mit na świecie

  •  

   pokaż komentarz

   @washingtonbullet:

   w szkole uczą się przede wszystkim umiejętności interpersonalnych.

   Zwłaszcza jak ich gnębią albo mają fobię społeczną.

   żyjesz w jakimś idyllicznym świecie. Porozmawiaj z dzisiejszymi studentami i spytaj ich jak te wykłady wyglądają, przynajmniej na polskich uczelniach. Są żenująco słabe, często przez to, że wykładowcy to leśne dziady mające problem z obsługą Teamsów.

   Żyjesz w innym świecie. U mnie każdy chciał zdalne wykłady, bo to strata czasu na nie chodzić. Zresztą, leśne dziady to nie argument, bo w takim razie po prostu jak zwykle profesorki są gówno warte i nie potrafią się dostosować do dzisiejszych czasów, a nie że zdalne są złe. I taki profesorek jest tematem tego znaleziska xD.

   No i znów myślisz tylko o grupie ludzi, których zawodową destynacją jest korpo. Takich rzeczy uczy się dopiero będąc w pracy a nie na studiach. Nie wyobrażam sobie, by w pierwszych latach mojej pracy spędzać miesiące na home office, bo będąc właśnie fizycznie w firmie poznawałem tajniki pracy, rozmawiałem z różnymi ludźmi prosząc o porady i uczyłem się "kuchni".

   A co tam niby robiłeś, że wymagane było coś na miejscu robić? Wielu woli zdalną pracę zdala od współpracowników, którzy skorzystają z pierwszej lepszej okazji, żeby cię uwalić u szefa, z myślą o awans. No i możesz pracować zdalnie nawet z firmami z zagranicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kelis00: A ktoś tak w ogóle myśli, oprócz wykopków, co jęczą tak w tym znalezisku? xD

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wojna, globalna pandemia czy kryzys gospodarczy ale edukacja zdalna będzie powodować traumę przez całe życie. Zastanawiam się co jest takiego strasznego w edukacji zdalnej ? Może to, że wymaga samodyscypliny, nie można przepisać zadania a rodzice muszę się zająć wychowaniem dzieci a nie nauczyciele ?

  •  

   pokaż komentarz

   @worlink: tracisz masę interakcji, naukę życia w społeczeństwie

  •  
   C............_

   +8

   pokaż komentarz

   @worlink: Chociażby to, że dzięki niej postępuje amebizacja naszego społeczeństwa jeszcze bardziej bo nikt zaczynając od uczniów kończąc na nauczycielach nie traktuje ich poważnie tylko jak wolne. Poza tym z niektórymi ludźmi stało się coś dziwnego na przykład we wrześniu i oni byli zdziwieni wielce, że do szkoły trzeba wrócić bo ale jak to? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dobrowolskii: To jest sensowny argument w przypadku edukacji wczesnoszkolnej podobnie zresztą jak nauka pisania jest kluczowa do opanowania ruchów precyzyjnych nawet w dobie ekranów dotykowych i klawiatur. Co do interakcji z nauczycielem to w klasach liczących 30 osób jest ona znikoma a nauczanie zazwyczaj odbywa się drogą werbalną i ma pasywny charakter. Co do nauki życia w społeczeństwie to zdolność samodzielnego uczenia się i wyszukiwania informacji jest kluczowa do sukcesu zawodowego który z kolei jest niezbędny by być utylitarnym członkiem społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_: Jak już mówiłem nauka zdalna albo jeszcze lepiej e-nauczanie wymaga po stronie ucznia samodyscypliny opartej na zdolności koncentracji na ograniczonej liczbie elementów w tym samym czasie. Nieliniowy odbiór informacji która w dodatku jest niehierarchiczna powoduje, że dzieci nie wykształcają należytej zdolności koncentracji i samoorganizacji. Poza tym aby e-nauczanie było optymalne niezbędne są specjalnie dobrane materiały które wykorzystując interakcję odciążają nauczyciela i czynią naukę mniej nudną. Nauka zdalna oparta o ten sam model biernego werbalnego nauczania to rzeczywiście recepta na katastrofę. Jednak e-nauczanie angażujące interakcję w postaci różnego rodzaju symulatorów czy nawet animacji mają sporą przewagę nad klasycznym nauczaniem.

   źródło: images.squarespace-cdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @worlink: zgadzam się z tobą ale szkolnictwo w Polsce jest totalnie nieprzygotowane do tego by w sposób odpowiedni przygotować uczniów do e-nauczania a potem żeby w takim trybie prowadzić zajęcia. Przez to nauka zdalna totalnie niszczy mniej zdolne jednostki i powoduje jeszcze większe braki i różnice u uczniów.

  •  

   pokaż komentarz

   @AbdulAbdul: Zacznijmy od tego, że problem już jest w tym, że w jednej klasie mieszamy mniej zdolne jednostki z tymi bardziej zdolnymi a potem poziom nauczania dajemy taki sam. W takim systemie wybitne jednostki marnują swój potencjał, a mniej zdolne jednostki ostatecznie jedynie co mogą przynieść to więcej stresu.

   Nauka zdalna ten problem tylko wypukla.

  •  

   pokaż komentarz

   @dobrowolskii: Interakcja to dla ciebie tylko szkoła? Aha. Widzę smutne życie masz xd.

   @Cztero4tomowy_ No to ja traktuję stacjonarne jako idiotyzm. Gdzie więc moje zdalne do końca życia? xd Twój argument nie ma sensu, bo w takim razie problemem jest to, że polaczki są zacofani technologicznie, a nie same zdalne. Amebizacją jest narracja, że zdalne są złe, tak jakby wykorzystanie internetu dzisiaj było czymś dziwnym xD. I jeszcze jakiś profesorek chce gadać o tym, te same profesorki co z rzutnikiem mają problem xD.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamilo67: doba ma 24h, jak 8h śpisz i 8h zdalne to niewiele zostaje na interakcje

  •  

   pokaż komentarz

   @LegendarnyOdkurzacz: Zgadzam się z tobą. Powinna być selekcja uczniów by zoptymalizować pracę z uczniami zdolnymi jak i z tymi którzy potrzebują więcej czasu na przyswojenie materiału i umiejętności. Niestety dalej w szkołach chcemy równać poziom w dół.

  •  

   pokaż komentarz

   @dobrowolskii: 8h w szkole też nie masz wiele czasu na interakcje jak przerwy trwają max 20 minut. W dodatku, nie każdy ma tam swoją grupkę znajomych i woli spędzać czas ze swoimi poza nią. Tak samo w pracy trafisz na beznadziejnych "kolegów" z pracy i też te 8h to dla ciebie brak kontaktu i wolisz już zdalnie niż ich gęby oglądać. A dodatkowe aktywności poza szkołą powinny być priorytetem, bo właśnie tam najłatwiej znaleźć w porządku ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @worlink: tracisz interakcje z patusami, więc nie mają kogo gnębić :p

  •  
   C............_

   -1

   pokaż komentarz

   @worlink: Przestań się masturbować wykresami i zobacz co się dzieje dookoła. Ja jedyne co zaobserwowałem podczas czasu trwania zdalnych to większe rozleniwienie, amebizację właśnie i to, że nagle zaczęło być na mieście więcej dzieci łojących alkohol.

  •  

   pokaż komentarz

   @dobrowolskii: Nie będę odpowiadać na pytania, które nawet nie wiem w jakim celu zostały zadane.

   @Cztero4tomowy_ Przecież to właśnie wykopki broniące stacjonarnych podpierają się statystykami z dupy wziętymi, że na zdalnych jest większa depresja xd. A jak ci przeszkadza alkohol to se zobacz studia stacjonarne. To jest prawdziwa patola.

  •  
   C............_

   0

   pokaż komentarz

   @Kamilo67: Różnica jest taka, że na studiach przynajmniej z metryki są dorośli ludzie. To wykopki wrzucają wykres czy obrońcy zdalnych?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_: No i co, z tego że prawnie jego ciało osiągnęło życia 18 obrotów ziemskich? W dalszym ciągu to patologia.

   To wykopki wrzucają wykres czy obrońcy zdalnych?

   Obrońcy stacjonarnych ciągle podpierają się jakimiś statystykami, że na zdalnych większa depresja. Wystarczy przejrzeć inne wątki.

  •  
   C............_

   0

   pokaż komentarz

   @Kamilo67: Ok. To pokaż mi w którym momencie się podpieram statystykami udowodnij to a sorry w żadnym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak ale inna patologia i patologia do której te osoby są uprawnione. Zabawne jest to, że popieracie zdalne nie mając tak naprawdę totalnie żadnego argumentu za porządnego więc piszecie jakieś pierdoły. Bo się nie chce z domu ruszyć jesteście jak ci z #przegryw co narzekają iż to, że nie mają dziewczyny to wina dziewczyn

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_:

   To pokaż mi w którym momencie się podpieram statystykami udowodnij to a sorry w żadnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   To pokaż, gdzie napisałem konkretnie o tobie, a sorry w żadnym ( ͡° ͜ʖ ͡°).

   Tak ale inna patologia i patologia do której te osoby są uprawnione.

   Nie, nie jest inna. Tacy sami degeneraci mogą z nich być,

   Zabawne jest to, że popieracie zdalne nie mając tak naprawdę totalnie żadnego argumentu za porządnego więc piszecie jakieś pierdoły.

   Zabawne, że popieracie stacjonarne, nie mając tak naprawdę totalnie żadnego argumentu porządniego, więc piszecie jakieś pierdoły.

   Bo się nie chce z domu ruszyć

   Rozumiem ty lubisz jeżdzić do pracy godzinę tam i z powrotem, zamiast ten czas spędzić na realizowanie swoich pasji ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

   jesteście jak ci z #przegryw co narzekają iż to, że nie mają dziewczyny to wina dziewczyn

   Jesteście jak ci z #przegryw, bo nie ogarniacie samodyscypliny na zdalnych oraz kontaktów poza szkołą to zwalacie winę na zdalne.

  •  
   C............_

   0

   pokaż komentarz

   @Kamilo67: Napisałeś obrońcy stacjonarnych a ja jestem poniekąd przedstawicielem tej grupy. Tylko, że widzisz ja właśnie na przykład mam argumenty ale ty zachowujesz się jak dziecko które zakrywa oczy uszy i robi nanana nic nie widzę nic nie słyszę. No rzeczywiście straszne, że trzeba wyjść z domu i mieć jakieś obowiązki w życiu o jakich pasjach piszesz skoro co najwyżej zamiast do 7:00 spałbyś do 9:00 a później zapewne grał w lola.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_:

   Napisałeś obrońcy stacjonarnych a ja jestem poniekąd przedstawicielem tej grupy. Tylko, że widzisz ja właśnie na przykład mam argumenty ale ty zachowujesz się jak dziecko które zakrywa oczy uszy i robi nanana nic nie widzę nic nie słyszę.

   Właśnie widzę:

   Chociażby to, że dzięki niej postępuje amebizacja naszego społeczeństwa jeszcze bardziej bo nikt zaczynając od uczniów kończąc na nauczycielach nie traktuje ich poważnie tylko jak wolne. Poza tym z niektórymi ludźmi stało się coś dziwnego na przykład we wrześniu i oni byli zdziwieni wielce, że do szkoły trzeba wrócić bo ale jak to? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   No to ja traktuję stacjonarne jako idiotyzm. Gdzie więc moje zdalne do końca życia? xd Twój argument nie ma sensu, bo w takim razie problemem jest to, że polaczki są zacofani technologicznie, a nie same zdalne. Amebizacją jest narracja, że zdalne są złe, tak jakby wykorzystanie internetu dzisiaj było czymś dziwnym xD. I jeszcze jakiś profesorek chce gadać o tym, te same profesorki co z rzutnikiem mają problem xD.

   Czyli traktowanie zdalnych jako bzdurę jest argumentem, ale traktowanie tak stacjonarnych to już dziecinada. Fenomelny argument podałeś tam. Jeszcze jeżeli profesorowie to dla ciebie wyznaczniki pod względem technologii to pozdro xD.

   No rzeczywiście straszne, że trzeba wyjść z domu i mieć jakieś obowiązki w życiu o jakich pasjach piszesz skoro co najwyżej zamiast do 7:00 spałbyś do 9:00 a później zapewne grał w lola.

   Nie gram w lola. Mam pasę do origami, karate, nauki, czytania, sportu, socjalizacji z tym kim chcę, wycieczki, góry, itd... Tak, wolę na to spędzić czas niż na dojazd do szkoły/ na studia. A spać może bym spał, bo człowiek powinien się wyspać jakbyś wiedział, bo niewyspany też niewiele zdziała w szkole ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  
   C............_

   0

   pokaż komentarz

   @Kamilo67: Aż takie masz problemy, że musisz rozkładać wszystko na czynniki pierwsze? ''Origami'' szkoda, że jeszcze nie gra w bierki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widzisz tylko, że jest różnica między wyspaniem się a przesypianiem życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_:

   Aż takie masz problemy, że musisz rozkładać wszystko na czynniki pierwsze?

   Ale to ty analizujesz i płaczesz, że niby argumentów nie podaję xD.

   ''Origami'' szkoda, że jeszcze nie gra w bierki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   No i czemu w cudzysłowiu? No cóż, dla ciebie pewnie zainteresowania to chlanie, ćpanie, polityka i obgadywanie kolegów z pracy.

   Widzisz tylko, że jest różnica między wyspaniem się a przesypianiem życia.

   9 godzin snu to przesypianie życia?

  •  
   C............_

   0

   pokaż komentarz

   @Kamilo67: Nie. Ale zachowujesz się w taki sposób jakby ci matka zakładała na -2 kombinezon narciarski. I ponownie nie ale nie będę robił z siebie pseudo inteligentnego pajaca pisząc o swoich zainteresowaniach które uwaga i tak nie interesują nikogo i na których uwaga zarabiam. Jesteś jak ta studenciara co mówi, że nie słucha rapu ale Taco tak udająca intelektualistkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_

   Ale zachowujesz się w taki sposób jakby ci matka zakładała na -2 kombinezon narciarski.

   Przecież to ty używasz zwroty o jakiejś "amebizacji", co jest śmieszne.

   I ponownie nie ale nie będę robił z siebie pseudo inteligentnego pajaca pisząc o swoich zainteresowaniach które uwaga i tak nie interesują nikogo

   No właśnie ciebie bardzo chyba interesowały, bo już od razu dajesz przylepkę, że tylko w lola gra człowiek. Pewnie jakbym powiedział, że tylko mam to by było "haha pieprzysz pewnie" ¯\_(ツ)_/¯.

   i na których uwaga zarabiam

   No i co?

   Jesteś jak ta studenciara co mówi, że nie słucha rapu ale Taco tak udająca intelektualistkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Gdzie udaję intelektualistę? To ty tu gadasz "haha lepsze mam zainteresowania, bo zarabiam" i myślisz, że ty masz argumenty, a ten drugi to dziecko małe ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  
   C............_

   0

   pokaż komentarz

   @Kamilo67: I widzisz nie. Swoją wypowiedzią przekazałem, że gówno kogo interesują moje zainteresowania podobnie jak twoje którymi się masturbujesz. Ale ok naprawdę niech będzie, że się chwalę jeśli masz się od tego poczuć lepiej chociaż na moment. Tak używam zwrotów o amebizacji bo to prawda a ty jesteś doskonałym tego przykładem eeeee bo dojeżdżać trzeba eeee bo pasje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_:

   I widzisz nie. Swoją wypowiedzią przekazałem, że gówno kogo interesują moje zainteresowania podobnie jak twoje którymi się masturbujesz.

   Nigdzie się niby nie masturbuję. Jak nie potrafisz czytać to pozdro, wróć może serio do stacjonarnej szkoły.

   Ale ok naprawdę niech będzie, że się chwalę jeśli masz się od tego poczuć lepiej chociaż na moment.

   Nigdzie tak nie napisałem, że mnie to boli. To ty tu gadasz o zarabianiu i masturbujesz się tym. Polecam nauczyć się czytać, odsyłam wyżej.

   Tak używam zwrotów o amebizacji bo to prawda a ty jesteś doskonałym tego przykładem eeeee bo dojeżdżać trzeba eeee bo pasje.

   Ok, amebizacji znów używa, czyli dzieciak ¯\_(ツ)_/¯. Jeżeli masz takie nudne życie, że musisz je głównie poświęcić na dojazd do szkoły/pracy to proszę bardzo, ale nie zabieraj reszcie możliwości. Obrażasz tu ludzi od osób specjalnej troski i że "gówno obchodzą", a starasz się mnie stawiać w gorszym świetle od siebie. No ok.

  •  
   C............_

   0

   pokaż komentarz

   @Kamilo67: Nie dzieciak. Jeśli ktoś jest na przykład we wrześniu zaskoczony, że trzeba wracać traktuje tryb edukacji zdalnej tryb zastępczy jako domyślny i jest wręcz oburzony bo rano z domu trzeba będzie wyjść i coś robić ze swoim życiem to jak to inaczej nazwać? Właśnie dla tego nie mam nudnego życia, że muszę poświęcać na dojazdy bo dziś dzięki nim mogę być w Lublinie a jutro w Krakowie lub Warszawie. Sami się obrażacie swoimi wypowiedziami i tym, że zachowujecie się jakbyście się bali życia. Tak stawiam cię w gorszym świetle bo gardzę takim zachowaniem

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_:

   Nie dzieciak. Jeśli ktoś jest na przykład we wrześniu zaskoczony, że trzeba wracać traktuje tryb edukacji zdalnej tryb zastępczy jako domyślny i jest wręcz oburzony bo rano z domu trzeba będzie wyjść i coś robić ze swoim życiem to jak to inaczej nazwać?

   Tu chodzi o to, że bezsensem jest całkowity powrót do tego co było. Każdy tak wielce narzeka na edukację w Polsce, zacofanie kraju, a jak przyszło co do zdalnych to wszyscy są oburzeni ich istnieniem. Państwo się nie rozwija na własne życzenie obywateli. Nie jestem oburzony, że muszę wstać, co najwyżej zażenowany, bo odczułem tą zmianę pozytywnie. I tak jak wspomniałem, wielu innych też i to nie osoby, co pierdzą w stołek.

   Właśnie dla tego nie mam nudnego życia, że muszę poświęcać na dojazdy bo dziś dzięki nim mogę być w Lublinie a jutro w Krakowie lub Warszawie.

   Ale ja mówię o szkole. Myślisz, że bym nie chciał wyjechać za granicę do roboty? Nie widzę jednak nic ciekawego w jeździe autobusem do szkoły. Zresztą, na zdalnych masz właśnie większą mobilność - możesz jechać gdzie chcesz i mieć lekcje z tej szkoły co chcesz.

   Sami się obrażacie swoimi wypowiedziami i tym, że zachowujecie się jakbyście się bali życia.

   Nigdzie się nie boję. Po prostu jest mi to zbędne. Jeszcze raz wspomnę, bo widać nie kapujesz - szkoła to nie jedyna część w życiu. Mogę jechać daleko do miliard innych miejsc. No ale kuźwa, skoro jest możliwość ułatwić życie ludziom to czemu nie? No ale rozumiem ty też nie kupujesz paczki z dostawą tylko sam po to idziesz, bo jak to dupy nie ruszyć z domu.

   Tak stawiam cię w gorszym świetle bo gardzę takim zachowaniem

   W takim razie ja gardzę tobą, bo to kuriozalne jest co mówisz ¯\_(ツ)_/¯.

  •  
   C............_

   0

   pokaż komentarz

   @Kamilo67: Jak już to nie mówię a piszę ale to pierwsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystkiego dobrego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_: "mówić" używa się jako określenie posługiwania się językiem, komunikowaniem, niekoniecznie musisz używać krtani ( ͡° ͜ʖ ͡°). No ale na razie, bo już też nie chce mi się.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowy_: "Przestań się masturbować wykresami i zobacz co się dzieje dookoła. Ja jedyne co zaobserwowałem podczas czasu trwania zdalnych to większe rozleniwienie, amebizację właśnie i to, że nagle zaczęło być na mieście więcej dzieci łojących alkohol."
   Może zmień środowisko

  •  
   C............_

   0

   pokaż komentarz

   @worlink: Dobrze. Wyprowadzę się z polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)